Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.04.2009., 19:56   #1
vladobrad
Premium
Moj komp
 
vladobrad's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Koji 5.1 zvučnici za Sony Blu-ray?

Nabavio sam Sony Blu-ray player S350:
http://www.sony.hr/product/blu-ray-disc-player/bdp-s350

Sad sam u potrazi za 5.1 zvučnicima koje bih spojio direktno na njega (nemam pojačalo), tražim nešto do 1000 kn.

Naišao sam na ovaj Yamaha komplet:
http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...&Sifra=4100123

Da li je itko imao iskustva s njima? Ili neka preporuka u navedenom cjenovnom rangu?

Pošto sam prilično neupućen u audio vode, zanima me da li bi navedenom kombinacijom imao DTS zvuk? Player ga je u mogućnosti dekodirati.
vladobrad je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 20:20   #2
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Nemoze ti ove bez pojacala jer nisu aktivni, ako vec neces pojacalo pogledaj logitech z-5500 ili sl.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.04.2009., 20:29   #3
vladobrad
Premium
Moj komp
 
vladobrad's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Citiraj:
Autor Ubleha Pregled postova
Nemoze ti ove bez pojacala jer nisu aktivni, ako vec neces pojacalo pogledaj logitech z-5500 ili sl.
Aha, znači trebalo bi mi ovako nešto?

http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...&Sifra=4030061
vladobrad je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 20:35   #4
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Pa ako nemas love za sta bolje valja i to, zavisi koliko si zahtjevan, da se razumijemo nije ta yamaha losa ali imas naravno i dosta boljih modela yamahe, Marantza, Denona, Onkya, HK itd.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 20:42   #5
vladobrad
Premium
Moj komp
 
vladobrad's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Citiraj:
Autor Ubleha Pregled postova
Pa ako nemas love za sta bolje valja i to, zavisi koliko si zahtjevan, da se razumijemo nije ta yamaha losa ali imas naravno i dosta boljih modela yamahe, Marantza, Denona, Onkya, HK itd.
Naravno da uvijek ima bolje, jedino je pitanje da li bi moje uši uopće primijetile razliku dok novčanik sigurno bi.

Znači ova kombinacija receivera, zvučnika i blu-raya bi mi omogućavala 5.1 DTS? Dnevni boravak je ionako malen pa smatram da bi išta bolje od ovog bilo bacanje novaca.
vladobrad je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 20:44   #6
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Naravno da bi DD i DTS ima ta yamaha sve dekodere tako da ti na BR playeru uopste netrebaju nego samo spojis ili optikom ili koaksialom.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 20:52   #7
vladobrad
Premium
Moj komp
 
vladobrad's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Citiraj:
Autor Ubleha Pregled postova
Naravno da bi DD i DTS ima ta yamaha sve dekodere tako da ti na BR playeru uopste netrebaju nego samo spojis ili optikom ili koaksialom.
Onda ću se vjerojatno odlučiti za ovu kombinaciju, još ću malo istraživati za svaki slučaj.

Zahvaljujem na pomoći i strpljenju
vladobrad je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 21:20   #8
karlanal
Premium
 
karlanal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: trogir
Postovi: 192
ne razumim neke ljude
kupe BR-player i onda to zakače ne neki štrotex lcd i konzervu od ozvučenja
čemu onda opće BR-player
karlanal je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 22:40   #9
vladobrad
Premium
Moj komp
 
vladobrad's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Citiraj:
Autor karlanal Pregled postova
ne razumim neke ljude
kupe BR-player i onda to zakače ne neki štrotex lcd i konzervu od ozvučenja
čemu onda opće BR-player
Bravo majstore! Gdje sam to ja uopće spomenuo koji TV imam? Meni osobno je puno bitnije da imam odličnu sliku, ako je to tebi nepojmljivo šta ti ja mogu...
vladobrad je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 22:57   #10
karlanal
Premium
 
karlanal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: trogir
Postovi: 192
ja se ispričavam ,a koji to tv imate
i btw
ako ideš to kačit na ozvučenje od 1000 kuna nekako nemog zamislit da si puno više uložio u tv
karlanal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.04.2009., 23:09   #11
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Ta ti je prica glupa ko noc, sta to fali jeftinijoj kombinaciji recivera i zvucnika u maloj prostoriji i kave veze ima dali je lcd od 1000 ili 10 000 KN. svako uziva u onome sto mu se svidja.
Ja sam imao reciver od 3000 eura a sad imam od 500 i nista manje ne uzivam u dobrom filmu nego sa tim napucanim i skupim koji nisam moga iskoristiti u sobi od 15 kvadrata, a ovako sam ga prodao i kupio novi 7.1 solidne zvucnike i bas uzivam u filmovima a imam ih preko 1000 + dosta HD-a koje gledam preko WD HG playera.
taman taj reciver i gore spomenuti zvucnici mogu dati skroz dobar ili cak odlican ugodjaj u manjim prostorijama slobodno to kupi i bit ces zadovoljan.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 23:15   #12
vladobrad
Premium
Moj komp
 
vladobrad's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Citiraj:
Autor Ubleha Pregled postova
taman taj reciver i gore spomenuti zvucnici mogu dati skroz dobar ili cak odlican ugodjaj u manjim prostorijama slobodno to kupi i bit ces zadovoljan.
Ništa više od toga mi nije potrebno.

A da zadovoljim znatiželju gospodinu, TV je Panasonic plazma 37PV8.
vladobrad je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 23:18   #13
karlanal
Premium
 
karlanal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: trogir
Postovi: 192
da
samo smatram da se high end šta BR jeste se treba kačit na high end inače nema smisla
pa neka mi je priča glupa ko noć
i nisam reka ništa protiv jeftine kombinacije zvučnika i lcd-a ali u jeftinoj kombi je sasvim dovoljan i neki najosnovniji dvd player

i nemožete mi reć da se ne čuje razlika na dobrom i lošem ozvučenju
ja kod sebe čujem razliku između filma na 4GB i na 7GB
karlanal je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 23:29   #14
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Prvo taj sony nije i nece nikada biti high end a drugo zasto bi kupovao dvd (mozda vivax groblje) kada moze uzeti br player i malo se obezbjediti za buducnost a usput pored dvd-a gledati i br diskove.
Drugo nelupetaj o razlici u zvuku izmedju filma od 4 i 7gb jer je na obadva dts koji je velik oko 500mb do najvise 1gb a ostalo je slika i u slici izmedu ta dva ima razlike ali u zvuku ne, a to sto ti mislis da cujes je druga stvar.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 23:36   #15
karlanal
Premium
 
karlanal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: trogir
Postovi: 192
dobro eto ti znaš šta ja čujem
blago nama dok je ovakih "specijalista"
ja se ispričavam na lupetanju
karlanal je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 23:41   #16
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Normalno da necujes jer ako uzmes isti film od 4 i 7gb u obadva je zvuk isti, kad vrsis transkodiranje dvd-a na sing layer disk zvuk se samo kopira a slika kompresuje (smanjuje se bitrate).
Drugo cak i kada bi postojala razlika ili bi morao imati opremu od par desetina hiljada eura ili sluh kao sismis (izvni batmane nisam te prepoznao).
Ja netvrdim da sam specijalista ali sam sigurno vise promijenio uredjaja nego ti carapa a ht imam 10g pocev od laser diska a ti procitaj malo sta je to.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 23:52   #17
karlanal
Premium
 
karlanal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: trogir
Postovi: 192
laser disk
bia je malo pregomazan zato je i izumra
usput zamalo u ono vrime kupih jedan
nemoj da se počnemo razbacivat sad time, nebi imalo smisla
da okončamo raspravu
evo sračno te pozivam u svoj skromni dom ako te put ikad nanese blizusplita pa poslušaj, nebudeš li čuo razliku plaćakm ručak
jeli poštano
karlanal je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 23:59   #18
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Posteno, a ti ako budes dolazio u sarajevo ja placam cevape.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 01:36   #19
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Ubleha oces ga voditi u Želju ili u Mrkvu
Sto se tice teme mozes uzeti av receiver recimo Onkyo 506/576 koji ce ti za tvoje potrebe biti odlican uz taj Yamahin komplet. Naravno svi oni imaju hardwerske dekodere.
__________________
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 09:48   #20
Vido
[SW]'V^idO
Moj komp
 
Vido's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 424
Citiraj:
Autor karlanal Pregled postova
da
samo smatram da se high end šta BR jeste se treba kačit na high end inače nema smisla
pa neka mi je priča glupa ko noć
i nisam reka ništa protiv jeftine kombinacije zvučnika i lcd-a ali u jeftinoj kombi je sasvim dovoljan i neki najosnovniji dvd player

i nemožete mi reć da se ne čuje razlika na dobrom i lošem ozvučenju
ja kod sebe čujem razliku između filma na 4GB i na 7GB

Gle, malo pretjeruješ sa tim high endom.
Neznam jesi li kad probao te jeftine recivere ali vjeruj mi, za taj novac daju puno više nego što daju neki od 20k kn jer ne mogu dati bog zna koliko više za normalnu osobu. Problem jedino može biti u eventualnom nepodržavanju nekih standarda ali što se zvuka tiće, za filmove u itekako dovoljni za prosjećnu osobu, a boga mi i za muziku, samo treba imati kvalitetne zvučnike iako ni tu ne treba pretjerivati.
A ako ti imaš novca za bacati na bolesno skupe high-end komponente, izvoli, ali znaj da većina ljudi nema i da si za ono para što imaju žele napraviti što bolji sistem. Isto tako znaj da nisu svi zahtjevni ko ti i da ne čuju tog novca vrijednu razliku između sistema od 5 i onog od 50 tisuća kuna.


@vladobrad:
Samo ti kupi neki reciver do 2k kn i neke odgovarajuće zvučnike, bit ćeš itekako zadovoljan.
Samo gledaj da ti podržava standarde koji ti trebaju (mislim da to svi podržavaju ali ipak provjeri) i da ima HDMI jer bi ti mogao zatrebati u bližoj budućnosti.
__________________


Member of [SW]' CoD2 clan. Join us!

Moji DIY projekti i sl.: http://vidosprojects.freei.me/
Vido je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 13:13   #21
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Ubleha Pregled postova
...
Ja sam imao reciver od 3000 eura a sad imam od 500 i nista manje ne uzivam u dobrom filmu nego sa tim napucanim i skupim koji nisam moga iskoristiti u sobi od 15 kvadrata, a ovako sam ga prodao i kupio novi 7.1 solidne zvucnike i bas uzivam u filmovima...
Ubleha, možeš to ?
Mislim , čovjek se vrlo lako navikne na bolje dok prijelaz s boljeg na lošije baš i ne.
Bit zadovoljan s lošijim nakon naviknutosti na bolje / korak s konja na magarca i zadržat zadovoljstvo , pa to nije u ljudskoj prirodi :-/

btw, zašto resiver a ne pre/pro & amp kad se radilo o tim novcima?

i zadnje što ne shvačam , prodao si resiver kojeg nisi mogao iskoristiti u 15kv i napravio step up na 7.1 u 15kv ?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 14:09   #22
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Imao sam Yamahu dsp-ax1 i nije bila za ove sobe, prvo prejaka, drugo trazi zvucnike koji su izuzetno skupi a nepada mi napamet da u to vise ulazem jer imam B&W i dobri su mi, sad sam kupio Marantza i vise sam nego zadovoljan i nemislim da sam isao sa konja na magarca.
Razliku love sam ulozio u dva nova dvd playera i dvd recorder, i jos ostalo da popijem koju pivu sa rajom.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2009., 12:13   #23
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Prejaka = snažna?

Hm, ako si taj faktor 'prejako' vidio kao nešto negativno što nisi mogao iskoristit ,banalno se bazirajuči na cjenovni razred jednog i drugog ne vidim kako si uspio ostat zadovoljan što se samog zvuka tiče.
Upotrijebio sam riječ "banalno" jer eto nikad nisam razmišljao o resiverima tog ranga pa bi zlobno mogao komentirat da ja to napamet
Jednostavno mi posjedovanje dobrog/skupljeg resivera djeluje sebe ograničit.
Iskrcat hrpu novaca i ne ostavit sebi opciju kombiniranja ako ti nešto nije po guštu
Tako da sudeči po procesor/ izlaz kombinaciji i biampingu bilo bi mi van pameti snagu gledat kao nešto negativno. Dinamika koju to može iz sebe izbacit je nešto nevjerovatno. Ako osoba nije polugluha ,u sobi normalne veličine prije če prosvirat uši od susjeda nego li če nešto tako samo od sebe zbog veče glasnoče urušit zvučnu sliku. Iako je večinom to neiskorištena snaga ona je tu kad scena filma to zatraži / da je odradi bez imalo napora. I pritom zadržava isti karakter kao i prilikom tihog.
Ako zanemariš dinamiku jer se večina toga dešava u prvom watu, u 'tihom' dobiješ toliko više i s istim zvučnicima da nema šanse da jeftiniji resiver tu išta traži kad se navikneš na bolji pa mi je nepojmljivo kako nekom to nije korak unazad...

A da ne spominjem da skupli resiver ima sigurno više 'soft' mogučnosti nego jeftiniji
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na