Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 18.08.2015., 21:23   #31
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ja sam isto protiv ikakve kategorizacije. PC Ekspert forum je tu prvo i osnovno u smislu foruma (vidi vraga, i sam naslov to govori). Tržnica je vako i nako feature i povlastica koja funkcionira dobro uz enorman rad modova koji moraju glumiti i porotu i suca kad dođe do nesporazuma.
Nekoliko puta je došlo na rub gašenja iste, stoga svi skupa možemo biti sretni što je opstala.
Uz sve to, još da se netko i zejebava te nadgleda ko će gdje poslati oglas, u koju kategoriju.... taman posla. Iz iskustva u modanju Smartphone tema, sve je kategorizirano pa svakodnevno dolaze indijanci koji nebi 3 sekunde vidili teme nego otvaraju nove sa naslovom "kaj da kupim za soma i dvesto a da je novo i ima kameru od 121 MPx-a i da je najnoviji android - HITNOOOOO!".

Sorry Iv@ne, prijedlog je OK i cijenim ga, no ne uvažavam iz razloga jer je nepotrebno, IMHO.

Iiiiiii... katanac
Brko je offline  
Staro 19.08.2015., 02:51   #32
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ja sam isto protiv ikakve kategorizacije. PC Ekspert forum je tu prvo i osnovno u smislu foruma (vidi vraga, i sam naslov to govori). Tržnica je vako i nako feature i povlastica koja funkcionira dobro uz enorman rad modova koji moraju glumiti i porotu i suca kad dođe do nesporazuma.
Nekoliko puta je došlo na rub gašenja iste, stoga svi skupa možemo biti sretni što je opstala.
Uz sve to, još da se netko i zejebava te nadgleda ko će gdje poslati oglas, u koju kategoriju.... taman posla. Iz iskustva u modanju Smartphone tema, sve je kategorizirano pa svakodnevno dolaze indijanci koji nebi 3 sekunde vidili teme nego otvaraju nove sa naslovom "kaj da kupim za soma i dvesto a da je novo i ima kameru od 121 MPx-a i da je najnoviji android - HITNOOOOO!".

Sorry Iv@ne, prijedlog je OK i cijenim ga, no ne uvažavam iz razloga jer je nepotrebno, IMHO.

Iiiiiii... katanac
"HITNOOOOOOOOO" ljude koji to stavljaju u naslove tema ili oglase treba poslati na goli otok da tucaju kamenje, bez cekica.
VedranO je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.08.2015., 08:45   #33
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
HITNO, PRILIKA, ODLIČAN, NAJBOLJI i slični pridjevi... slažem se. Ali ono što mi možemo je za početak muvati temu i poslati upozorenje na PM. Ukoliko se ogluši i ide opet, ide dodjela nagradnih Kplus bodova... za goli otok nemamo ovlasti.
Brko je offline  
Staro 19.08.2015., 09:23   #34
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Mislim da se razumijemo, bilo bi super da je trznica kategorizirana i sad recimo meni treba 4gg ddr3 rama, odem u kategoriju ram i tamo trazim. Treba mi grafa, odem u kategoriju VGA itd. Bilo bi puno lakse i pregledneije nego sad.

Ali, posto ovo nije trznica, vec prvenstveno forum, napor koji bi nasi potplaćnei modovi morali ulozit za takvu upgrade(i njegovo održavanje) je enorman, da ne kazem beskoristan, je mi tu nemamo 200 oglasa dnevno, kad se nesto trazi, prelistas 4-5-6 stranica trznice i ili nadjes ono sto trazis ili ne.


Prijedlog je ok, ali treba ulozit previse trda i napora da bi se tih 10-15 oglasa dnevno smjestilo u pravu kategoriju i samim tim to malo gubi smisao IMO.
__________________

srale7 je offline  
Staro 19.08.2015., 09:57   #35
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Jedan ispravak: neplaceni modovi, ne potplaceni :-)
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline  
Staro 19.08.2015., 10:38   #36
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Puna puta je tor rekao, radije ukinuti tržnicu nego prilagoditi forum njoj, jer na kraju krajeva, ona je samo jedna od usputnih stvari večini članova, dok nekima nažalost predstavlja jedini razlog dolaska na PCE.

Ono što su kolege već naveli, je nema te automatike ili manualnosti koja će natjerati ljude da napišu smisleni post i naslov topica pri prodaji, kao i javljanju stvari koje su prodane, a već samo taj mali input nas korisnika bi povećao preglednost tržnice za barem 30%.

Teško je tražiti nešto da ispravlja većinu nemarnosti svih nas.
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline  
Staro 19.08.2015., 11:20   #37
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Nego...koliko treba platiti moderatoru da to napravi?
gin.tonic je offline  
Staro 19.08.2015., 11:48   #38
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
100 konvertibilnih Eura mjesečno po glavi moderatora
Brko je offline  
Staro 19.08.2015., 12:15   #39
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Kako je kategorizacija tržnice prilagođavanje foruma dotičnoj? Mislim, ne kužim. Članovi to žele, implementacija ne mora biti komplicirana i uostalom - ne vidim razlog zašto se ne bi ubacilo još jedno-dvoje ljudi koji bi bili modovi za tržnicu.

Ne vidim nikakve downside-ove, samo prednosti.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline  
Staro 19.08.2015., 12:17   #40
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Može li se onda bar uvesti da se prodani oglasi označe već u samom naslovu da ih možemo odmah ignorirati već na samoj listi oglasa?
Kako je naglasak uvijek na krajnjim korisnicima, pitanje je hoće li se oni pridržavati novih pravila kategoriziranja. Zapravo imamo donekle odgovor na to pitanje ako samo bacimo oko na naslove oglasa koji su nerijetko nepotpuni.

Jedan moderator na par desetaka/stotina aktivnih korisnika neće imati volje takve ljude koji ne pročitaju pravila upozoravati, a već je bilo polemike i šamaranja moderatora zato jer je s pravom dao bananka članu, no nije uvaženom gospodinu poslao PM s obrazloženjem.

Prodavač koji drži do foruma i do sebe i svojih oglasa će brisati iz naslova sve što je prodao, a nakon što je sve prodao iskoristi će opciju "prijava posta" na svoj vlastiti post te će kao obrazloženje napisati "prodao sve, ključaj". Ako je tema zaključana, automatski vidiš po ikonici s lijeve strane da je zaključana.

Tu se u priču upliću četiri bumpa i automatsko ključanje, na što mogu jedino reći da niti jedno rješenje nije savršeno.

Probaj urazumiti članove foruma prvo da uređuju naslove/prijavljuju teme nakon što prodaju nešto. Mislim da je to lakše nego uvesti kategoriziranje i potom urazumiti članove.

--

Ruku na srce, možda najbolje rješenje bi bilo uvođenje tagginga za tržnicu, s mogućnošću pretrage po tagovima. Primjerice, prodaješ procesor i5 760, staviš tagove CPU, s775.

Naravno, tagovi bi bili predefinirani, relativno jednostavni (ne hashtagovi, ne treba nam tag za svaki model i proizvođača kartica), a fala bogu podnožja procesora se mijenjaju svake godine u najgorem slučaju, pa niti vremenski modernator ne bi morao provesti pola dana za implementaciju.

Primjerice, s vrha glave:

Glavni TAG - subTAGovi

CPU - s775, s1366, s1150, AM2+ itd.
GPU - nVidia, AMD/ATI, R2xx, 9xx itd.
RAM - DDR1, SDRAM, EDO itd.
Periferija - miš, tipkovnica, monitor, zvučnici itd.

Za ovu početnu implementaciju takvog sustava trebalo bi dosta vremena utrošiti, pitanje je koliki je omjer uloženo dobiveno, osobno bih volio vidjeti tagiranje na tržnjaku, a ako bude dobro implementirano, rado i na ostatku foruma.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.08.2015., 12:41   #41
dashko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: NGC3372
Postovi: 338
Mislim da je jedan dio problema većine foruma, bilo da je povezano za tržnicu ovdje ili da postaju pitanja koja su već više puta odgovorena, je da ljudi ili premalo koriste tražilicu, ili se neznaju koristiti njome efektivno. A možda i dio problema je da ljudi neznaju da se može promjeniti ime threada koji su otvorili (ili neznaju kako).
__________________
Kupujem VW Golf II 1.6D

"Dok je meni dvojke vozaću djevojke"
dashko je offline  
Staro 19.08.2015., 12:43   #42
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
To je onda žalosno ako ne znaju promjeniti ime threada kojeg su otvorili.
Hint: edit - napredno... i tada se otvaraju novi horizonti za one koji vide i čuju
Brko je offline  
Staro 19.08.2015., 12:45   #43
dashko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: NGC3372
Postovi: 338
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
To je onda žalosno ako ne znaju promjeniti ime threada kojeg su otvorili.
Hint: edit - napredno... i tada se otvaraju novi horizonti za one koji vide i čuju
Ili double click na prazni dio okvira threada dok se nalaze u pod forumu u kojem se tema nalazi.
__________________
Kupujem VW Golf II 1.6D

"Dok je meni dvojke vozaću djevojke"
dashko je offline  
Staro 19.08.2015., 13:20   #44
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Kako je kategorizacija tržnice prilagođavanje foruma dotičnoj? Mislim, ne kužim. Članovi to žele, implementacija ne mora biti komplicirana i uostalo.....
Otkad sam na ovom forumu, bilo je već sto ideja, i sama činjenica da se vodi evidencija o prodavačima, da je forum skriven od newcomera itd, je rezultat do kojeg smo došli "nagovarajući" vodstvo još prijašnjih godina, i izričito dobra volja moderatora i admina da pažnju usmjere na tržnicu.

Svaki put je iznimno naglašeno da je lakše ugasiti tržnicu, nego svu pažnju usmjeriti na nju umjesto na kvalitetu foruma.

Većini nas je ovo usputna stvar, koja ako nestane, jebiga, ali nam nije primarni cilj dolaska na PCE forum.

Ostatku, koji koristi većinom samo tržnicu na PCE je u interesu da ona nebude ovako okrljaštena, već da im bude komfornija za pretraživati itd itd.


Jer shvaćaš šta sam htio reći, pošto moji postovi s posla često budu teški za povezat kad radiš sedam stvari odjednom
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline  
Staro 19.08.2015., 13:46   #45
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Postoji jedan jednostavan plugin za vBulletin koji postavlja prefix u naslov same teme, pa se može narihtati kategorija tu, ali opet nema smisla jer često se u jednom oglasu prodaje više različitih stvari
Nixis je offline  
Staro 19.08.2015., 14:04   #46
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
I kaj, prodaješ 5 različitih komponenti, trebaš otvorit 5 tema u različitim podforumima?
Pada u vodu samo na ovome već.
Juice je offline  
Staro 19.08.2015., 14:17   #47
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
@robert... da bi riječ reko

realno nemate pojma koliko dobivamo prijava (što je do prije uvođenja trenutnih pravila bilo nezamislivo) tipa nema cijene, obrisan sadržaj oglasa, nije dobar subject i sl. i to ne govorim u negativnom tonu nego upravo suprotno - ljudi su postali napokon svjesni male ikonice prijave posta.

naravno da reagiramo na svaku prijavu, ali na to sve kada bi još tu se ubacile kategorije i vražje matere, ama šta cijeli dan editirat jedan thread i to fakin tržnicu? već vidim u samoj toj kategorizaciji problem sa par specijalaca koji će htjet da se otvori unutar cpu, unutar intel, unutar 1155, unutar i7 2600k još i podkategorija MOJ ISEDAM KOJI JE NAJBOLJI NA SVIJETU OD SVIH VAFERA I POČINJE SA SERIJSKIM BROJEM... bla bla bla, primjenjivo na bilo koji dio kompa i realno to je rupa bez dna i nakon nekog vremena doći će do većeg kuršlusa nego sada bikoz milijon kategorija koja nemere zadovoljiti ni prodavače, a ni kupce.

bottom line... ovo nije pcmarket, nego pcekspert.

Zadnje izmijenjeno od: syss. 19.08.2015. u 14:25.
syss je offline  
Staro 19.08.2015., 15:53   #48
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Da li postoji mogućnost automatskog brisanja oglasa starijih od 14 dana npr.?

Ovak i onak većina trgovaca ne vodi račun o oglasima
gin.tonic je offline  
Staro 19.08.2015., 17:09   #49
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mislim da je najveća mogućnost da sve vezano za tržnicu ostane kako je trenutno sada... i to onako "palac x oko", brat bratu 99,99%.
Brko je offline  
Staro 19.08.2015., 17:32   #50
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Već sam sebi zvučim ko papagaj, na ovakvim temama. I opet ispočetka - pokušavate prilagoditi forum/tržnicu zbog onih par iznimaka koji rade nered ili se ne drže pravila na tržnici pogotovo. Nećemo to raditi, vidite i sami na ovim temama da je pola ekipe za, pola protiv - čemu onda to sve? Uvoditi nešto zbog nekih iznimaka, a ostatku ekipe koja se pridržava pravila to ne paše? Pa nećemo se ponašati kao država dođavola i propisivati propise propisa radi...
Prijedlog kao prijedlog je ok, no ništa više od toga - više štete nego koristi.
tor je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na