Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2017., 16:42   #1
mjezzza
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 7
Otvaranje portova za router Huawei b315s

Dobio sam ovaj router sa pokucnim internetom u 5. Mjesecu i od tad mi je NAT type 2 na ps4 bio cijelo vrijeme, osim u par navrata kada se vratio na 3, ali sam to rjesio tako sta sam.stavio staticki ip na ps4 i taj ip stavio u DMZ i vratilo se na nat 2.. u zadnjih dva danas neznam sta nisam probao ali nikako ne mogu vratit NAT type 2 sto mi je uzasno bitno jer nemogu uopce nista online igrati ako je nat 3.. jel zna mozda netko od ovdje sto trebam napraviti da ga vratim.na 2? Koje portove otvoriti itd?
mjezzza je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2017., 18:09   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,569
Eh, samo da je igrat se
Ne trebaš u osnovi isto pitanje pitati u x tema
Za početak pogledaj koju ip adresu je dobio router na wan strani, drugim riječima jeli to iz pool - a javnih ili je iz privatnih adresa.
Po tome ćeš zaključiti dali si iza CGN - a.
Do sada ga nisu koristili na pokućnom internetu ali nebi bilo ništa čudno "kolika je navala".
Ako je ovaj drugi slučaj probaj ugasiti > sačekaj 5 sec. > pali pa viditi hoće li dobiti javnu ip adresu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2017., 01:56   #3
mjezzza
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Eh, samo da je igrat se
Ne trebaš u osnovi isto pitanje pitati u x tema
Za početak pogledaj koju ip adresu je dobio router na wan strani, drugim riječima jeli to iz pool - a javnih ili je iz privatnih adresa.
Po tome ćeš zaključiti dali si iza CGN - a.
Do sada ga nisu koristili na pokućnom internetu ali nebi bilo ništa čudno "kolika je navala".
Ako je ovaj drugi slučaj probaj ugasiti > sačekaj 5 sec. > pali pa viditi hoće li dobiti javnu ip adresu.
A kako da vidim koju je ip dobio wan?
mjezzza je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2017., 11:50   #4
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Odes recimo na test brzine na http://www.speedtest.net/ i dolje u lijevom uglu stoji tvoj IP, pa usput i testiras brzinu. Ili odes na http://www.ip-adress.com/ samo za provjeru...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2017., 14:34   #5
mjezzza
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Odes recimo na test brzine na http://www.speedtest.net/ i dolje u lijevom uglu stoji tvoj IP, pa usput i testiras brzinu. Ili odes na http://www.ip-adress.com/ samo za provjeru...
213.100.152.33
evo tu mi adresi pokazuje na obe stranice, jel ti privatna onda ili javna, sta mi je sad ciniti?
mjezzza je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2017., 15:51   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,569
To je javna ip adresa, trenutno u Tele2 pool - u.
Znači da trebaš odraditi std. stvari oko otvaranja portova.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2017., 16:19   #7
mjezzza
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
To je javna ip adresa, trenutno u Tele2 pool - u.
Znači da trebaš odraditi std. stvari oko otvaranja portova.
E tu je i problem, neznam.koje portove treba otvoritit.. jel znas mozda ti koje tocno

Sucelje je isto ko npr na ovom routeru u linku ispod, ali neznam koje portove upisati i dal jos koje postavke treba namjestit (dmz, upnp)

https://portforward.com/huawei/e355/
mjezzza je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2017., 16:31   #8
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Koje portove trebas otvorit ti ovisi o zahjevu programa/igre koje koristis, a ne o routeru.

DMZ iskljucis, a UPnP ukljucis. Potrebne portove dodajes/otvaras pod "Special Applications" za oba protocola zajedno tj. TCP/UDP.
Pod "Nat Settings" probas obje mogucnosti "Cone" ili Symetric" da vidis koja ti bolje pase/radi.

Btw, mislim da bi ti bilo dovoljno, kad se vec usudis koristit DMZ (ja ga nikad ne koristim glede sigurnosti) da tamo stavis fiksnu IP adresu koju si stavio u PS4, (neka ona bude IZVAN DHCP Pool-a, tj. ne neka u .100 - .200 podrucju koje router dodjeljuje po difoltu) ukljucis UPnP i probas obje vrijednosti pod Nat Settings. Tada ne trebas znati tocno koji port je potrebno otvorit, jer to ce UPnP odredit...

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 25.10.2017. u 16:54.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2017., 18:35   #9
mjezzza
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Koje portove trebas otvorit ti ovisi o zahjevu programa/igre koje koristis, a ne o routeru.

DMZ iskljucis, a UPnP ukljucis. Potrebne portove dodajes/otvaras pod "Special Applications" za oba protocola zajedno tj. TCP/UDP.
Pod "Nat Settings" probas obje mogucnosti "Cone" ili Symetric" da vidis koja ti bolje pase/radi.

Btw, mislim da bi ti bilo dovoljno, kad se vec usudis koristit DMZ (ja ga nikad ne koristim glede sigurnosti) da tamo stavis fiksnu IP adresu koju si stavio u PS4, (neka ona bude IZVAN DHCP Pool-a, tj. ne neka u .100 - .200 podrucju koje router dodjeljuje po difoltu) ukljucis UPnP i probas obje vrijednosti pod Nat Settings. Tada ne trebas znati tocno koji port je potrebno otvorit, jer to ce UPnP odredit...
evo uspio sam nekako dobiti NAT type 2, ali nisam neznam kako sam to uspio.. prvo sam se isao spajati sa lan kabelom na ps4 i stavio staticnu ip na ps4 192.168.8.88 (jer javljalo mi je gresku kada sam htio staviti npr .355, .678), upalio DMZ, stavio taj ip tamo i ukljucio upnp, resetiro router i internet uopće nije htio raditi, onda sam otisao u postavke routera i samo iskljucio DMZ i ponovno restarto router i intrenet je radio ali opet nije radio internet na ps4. Onda sam otisao i spojio se wifijom, sa automatskim postavkama ip adrese (vidim sad da je dodjeljena .109) i internet radi i dobio sam NAT 2.. e, sad, citao sam na internetu da ljudi imaju tako problema s tim routerom sa NAT-om i da ga jedino dobiju tako sto restartaju router dok im se ne dodjeli NAT2, sad neznam jel to i ovdje slucaj ili zbog tih gore postavki je dodjeljen nat2? sto mislis zasto nije lan radio i internet kada sam to gore prvi put tako namjestio?
mjezzza je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2017., 21:20   #10
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Kaze mi kompa koji ima PS4 nakon PS3 (ja ih nemam pa sam laik , da je na PS4 pozeljno imat sve postavke na automatic (bez staticke IP adrese i ostalog). Razlog tome veli je sto PS4 nema izdvojeno UPnP podesavanje, kao PS3, nego se UPnP automatki ukljuci pri automatskom podesavanju. jos veli da je njemu svjedno jal ima NAT1 ili NAT2, kaj got to znacilo...

Sad kolko kuzis iz ovog mi nije bistro, jer ponavljam da sam za PS laik
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2017., 22:33   #11
mjezzza
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 7
Dobro je dok imas NAT 1 i 2, al dok ode na 3 tu je vec problem jer se nista online ne moze igrati, sve steka, izbacuje te sa servera konstantno, ne mozes ni pricati sa frendom u party-u preko slusalica, znaci jedan ogroman dio ps4 svijeta ti ne radi.. i drzao bi i ja automatski kad bi radilo tako uvijek, al mi ne radi.. evo sad se prebacilo na NAT 2,a dokad vidit cemo
mjezzza je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na