Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2007., 08:52   #31
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,964
silvio, koristi tipku "Edit" kad zelis nesto nadodat u prethodni post i tipku "Multi-Quote" (pored tipke "Quote") kad zelis odgovoriti dvojici ili trojici (ili vise njih)...
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 08:57   #32
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Eto i već je rješen problem...

Btw Vuco ti je sve objasnio HTT oko 1000 držati, a kako ti stavio na 800 tj 4x a digao za 20FSB sad ti je oko 880 ali nema razloga se brinuti to ne usporava sustav osim ako ti je totalno zakrčena HTT sabirnica, a kod tebe sigurno nije...

Za ram isto tako, malo usporava ako je daleko niži ali on se radi sa djeljiteljem od takta CPU jezgre i vjerojatno ti je djeljitelj 12 dakle sad si na DRAM 183 ili DDR366 pa nema problema sa velikim gubitkom a možeš još i gore ić ako oćeš - prema 2400MHz i 3800+ PRu jer onda ti je ram taman na 200 (DDR400) pa te neće ograničavati ram i ako ideš dalje gore... Uglavnom ovaj gubitak ćeš samo u sintetici vidjet...

Temperatura je do 60C ok ali recimo da se smatra nepristojnim da je IDLE preo 45 a load preko 55...
Imaš pivu skupa sa Vucom!
Sada je IDLE fantastičnih 41C a žestoki Prime95 ga natjera do 51C (btw.dignuo sam za još 5MHz!).
Postavio sam si granicu dizanja fsb-a do frekvencije rama ako to temperatura dozvoljava.
Jel mogu koristiti cool & quiet?
de sign je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.08.2007., 08:59   #33
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor ^SuperUnknown^ Pregled postova
silvio, koristi tipku "Edit" kad zelis nesto nadodat u prethodni post i tipku "Multi-Quote" (pored tipke "Quote") kad zelis odgovoriti dvojici ili trojici (ili vise njih)...
Ok!
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 09:17   #34
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Opet ne koristiš MultiQuote...

Onda trebaš pucati na FSB 240 tj 2400 iliti 3800+ mislim...

Sad neznam koliki ti je djeljitej 100% ali morao bi biti 12 na ddr333 postavci ako se ne varam? Ako ej tako onda je 240FSB...

CnQ ti nebi preporučio jer em ionako ne radi na većini overklokanih ploča, a em zna bit problema s njim, ugasi ga, nemaš razloga se sekirati razlika u potrošnji i grijanju je ionako zanemariva kod singlecore procesora... To je u laptopu istian značajno (baterije) ali u desktopu i ne baš...

Temperature su OK neemaš razloga za brigu, ako oćeš "poravnati" RAM možeš ga ili dizati dalje sa ovim djeljiteljem ili vratiti na DDR400 (prije toga vrati frekvenciju proca tj FSB na default) pa ih probati zajedno ocati ali IMHO to nema smisla velikog osim ako imaš DDR466 ili DDR500 sposoban ram, onda ti je bolje jednostavno ga pustit na miru a FSB dić na 240... Nebi trebalo biti nužno dizanje naopona za CPU i čipset ali ako se pojavi kakav nestavilbost digni za jedan korak čipset i za jedan ili dva CPU i onda vrti prime na 2400, sigurno će ti se onda bootat...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 09:19   #35
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
HT ne utječe na brzinu, ali zbog stabilnosti prilikom OC-a ostavi ga na oko 1000Mhz ili manje. RAM frekvencije također, osim u sintetici, ne utječe puno na brzinu sustava općenito. 5% su neke max. razlike. Isto kao i kod HT-a, drži oko 400Mhz i to je to.
Kod soc. 939 jedino što je važno i što utječe na brzinu (najviše od ičeg) je frekvencija procesora. S njom idi dokle god možeš.

Prag temperature je oko 55-60°C u load-u. Ali temperatura jezgri, a ne nekakvih senzora na matičnoj (koji, pitanje je koliko su točni). Temp. jezgri pogledaj sa novijim Everestom, SpeedFanom, CoreTempom (0.95.4 Beta je ok i ne bi smjelo raditi problema ko ranije verzije oko restartanja), Coretemeter etc.
Ne razumjem, zar ne čita svaki software sa istih senzora na matičnoj? Ne vidim zašto bi everest očitao drugačiju temp od asus probe!?
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 09:31   #36
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Opet ne koristiš MultiQuote...

Onda trebaš pucati na FSB 240 tj 2400 iliti 3800+ mislim...

Sad neznam koliki ti je djeljitej 100% ali morao bi biti 12 na ddr333 postavci ako se ne varam? Ako ej tako onda je 240FSB...

CnQ ti nebi preporučio jer em ionako ne radi na većini overklokanih ploča, a em zna bit problema s njim, ugasi ga, nemaš razloga se sekirati razlika u potrošnji i grijanju je ionako zanemariva kod singlecore procesora... To je u laptopu istian značajno (baterije) ali u desktopu i ne baš...

Temperature su OK neemaš razloga za brigu, ako oćeš "poravnati" RAM možeš ga ili dizati dalje sa ovim djeljiteljem ili vratiti na DDR400 (prije toga vrati frekvenciju proca tj FSB na default) pa ih probati zajedno ocati ali IMHO to nema smisla velikog osim ako imaš DDR466 ili DDR500 sposoban ram, onda ti je bolje jednostavno ga pustit na miru a FSB dić na 240... Nebi trebalo biti nužno dizanje naopona za CPU i čipset ali ako se pojavi kakav nestavilbost digni za jedan korak čipset i za jedan ili dva CPU i onda vrti prime na 2400, sigurno će ti se onda bootat...
Djelitelj je 10x (maksimum za odabrat u biosu).
Sada nisam probao C&Q pa neznam dal radi ali ako radi, pretpostavljam da bi bilo koristi od njega kod zagrijavanja proca jer bi u idle modu spustio voltažu i sa time i temperaturu proca! Što misliš o tome?
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 09:41   #37
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
To 10x je MNOŽITELJ procesora ne DJELJITELJ RAMA...

Djeljitelj NEMOŽEŠ ti mjenjati (po brojevima) sa postavkom u biosu, njega određuje procesor interno i on se sam mjenja na kolko treba kad stavljaš ono DDR300, DDR400, DDR266 kao frekvenciju rama, dakle sam ima vrijednost koju treba...
Sa everestom možeš vidjeti koliki je trenutno djeljitelj u Motherboard rubrici pod DRAM:FSB Ratio ti piše nešto kao CPU/12 - to je djeljitelj rama...

Rekao sam što sam imao o CnQ - moja preporuka ti je da zaboraviš na to, ionako je mala šansa da će raditi na overklokanoj ploči, a sam si upravo skužio zašto stvara probleme (mejnjenje napona) ali tvoja je odluka ako ga oćeš uključiti uključi ga...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 12:39   #38
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Talking

....ako se pojavi kakav nestavilbost digni za jedan korak čipset i za jedan ili dva CPU i onda vrti prime na 2400, sigurno će ti se onda bootat...[/quote]

Bootat kao na tvom avataru? (šala!)

Uspjeo sam dogurat sa fsb do 230 bez dizanja napona (sat vremena prime95=ok!) ali na 235 se smrzo!
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 13:27   #39
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Da pa rekoh malo pikni napon pa vidi...

NE neće kao na mom Avataru, tako se bootaju samo stvari koje radim dole u garaži...

Kad se "digne" sistem cjeli svjet zna da se digo...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 13:38   #40
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Da pa rekoh malo pikni napon pa vidi...

NE neće kao na mom Avataru, tako se bootaju samo stvari koje radim dole u garaži...

Kad se "digne" sistem cjeli svjet zna da se digo...
A nerijetko ljudi u okolici ostaju bez svojih domova!
de sign je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.08.2007., 13:45   #41
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Mislim da hrpicama pepela to nije bitno...

Ali da se ne odvezemo previše ot sa šalom, ajde daj to probaj sa naponom, ako nećeš dizati i to je ok ja sam svojeg 3000+ bio dugo držao na 2300 baš zato da mu ne dižem voltažu ali ako oćeš ddr400 na 400 vozit onda moraš 240 stavit, ako ti je dosta 230 i to je ok...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 13:55   #42
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Mislim da hrpicama pepela to nije bitno...

Ali da se ne odvezemo previše ot sa šalom, ajde daj to probaj sa naponom, ako nećeš dizati i to je ok ja sam svojeg 3000+ bio dugo držao na 2300 baš zato da mu ne dižem voltažu ali ako oćeš ddr400 na 400 vozit onda moraš 240 stavit, ako ti je dosta 230 i to je ok...
Za sada ću stat sa 230 i uvjerit se 100% da je sustav stabilan.Kada pokrenem sve aplikacije koje inače koristim i ako se ne budu rušile onda mi sigurno vrag neće dati mira pa ću isprobati kako se komp ponaša sa višim naponima!
Sada se temp proca sa prime-om diže do 53-54 C pa sam lagano zabrinut za posljedice dizanja napona jer će sigurno temp ići preko 55-56! Na duže staze će proc poprimati lagano preplanulu boju!
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 14:09   #43
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Mda istina malo bi skočila temperatura ionako ti tih 100MHz neće puno donjeti...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 16:25   #44
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor silvio Pregled postova
Ne razumjem, zar ne čita svaki software sa istih senzora na matičnoj? Ne vidim zašto bi everest očitao drugačiju temp od asus probe!?
Asus Probe vjerojatno ne može očitavati temp. iz diode iz jezgre samog procesora. Everest noviji, kao i Coretemp i ostali to mogu.

Asusov program vjerojatno samo pokazuje senzore od ploče, a te iste ćeš vjerojatno vidjeti i u Everestu, ali mislim da probe još uvijek ne može očitavati senzor iz procesora.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 16:53   #45
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Asus Probe vjerojatno ne može očitavati temp. iz diode iz jezgre samog procesora. Everest noviji, kao i Coretemp i ostali to mogu.

Asusov program vjerojatno samo pokazuje senzore od ploče, a te iste ćeš vjerojatno vidjeti i u Everestu, ali mislim da probe još uvijek ne može očitavati senzor iz procesora.
Mislio sam da se podaci procesora dobivaju preko matične.
Kako da onda prepoznam u monitoring softveru koji senzor za cpu očitava (sa ploče ili cpu-a?)?
Pretpostavljam da bi trebao proučiti help datoteke, ima li možda neki drugi prepoznatljiv pokazatelj po kojem bi skužio razliku?
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 17:15   #46
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Otvori Everest npr. sa Probe-om, pa ćeš vidjeti gdje su zajedničke temperature, a koje Probe nema.

Uglavnom, jezgru skužiš po tome što piše CPU Diode # (u Everestu), Core0 (u SpeedFan-u), a Coretemeter i CoreTemp samo prikazuju tu temp. jezgre, ništa drugo.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 22:54   #47
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Otvori Everest npr. sa Probe-om, pa ćeš vidjeti gdje su zajedničke temperature, a koje Probe nema.

Uglavnom, jezgru skužiš po tome što piše CPU Diode # (u Everestu), Core0 (u SpeedFan-u), a Coretemeter i CoreTemp samo prikazuju tu temp. jezgre, ništa drugo.
Nice! Coretemeter čak pokazuje razliku za 2-3C nižu od pcProbe.

Temp na 2350 MHz se popne na najviše 55C. Razmišljam još uvijek koliko je pametno ići preko 55C odnosno koliko bi proc izdržao sa npr temp 60C.
Proc (Athlon 3200) je sada star 2god.
Znam da ništa nije sigurno ali me zanimaju kakva su uobičajena iskustva sa temperaturama od 55-60C, koliko (cca) dugo to funkcionira bez štetnih posljedica!
Govorim isključivo o proc-u jer napon nisam dignuo ni ramu ni čipsetu a budući da sam prije oc-anja spustio frekv. HT (800MHz) i rama (333), pci/agp su lockani na 66/33, trenutno jedino mogu brinuti o procu.
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 23:38   #48
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Gledaj to i sa ove strane. Koliko vremena će ti taj proc uistinu i raditi na 55-60°C ? Nije to previše i izdržat će to on, pogotovo jer je ljeto i vani je toplo. Kad dođe zima (i ako dođe ), temperature će pasti za kojih ~5°C, ako ne i više (govorim za procesor naravno).

Nisi napisao koji cooler imaš, pretpostavljam da je BOX gore, jer neki iole pošteniji cooler (tipa Freezer64) bi bio kojih ~10°C hladniji i dosta tiši.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 23:53   #49
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Talking

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Gledaj to i sa ove strane. Koliko vremena će ti taj proc uistinu i raditi na 55-60°C ? Nije to previše i izdržat će to on, pogotovo jer je ljeto i vani je toplo. Kad dođe zima (i ako dođe ), temperature će pasti za kojih ~5°C, ako ne i više (govorim za procesor naravno).

Nisi napisao koji cooler imaš, pretpostavljam da je BOX gore, jer neki iole pošteniji cooler (tipa Freezer64) bi bio kojih ~10°C hladniji i dosta tiši.
***iga, posramljen priznajem da nemam pojma koji mi je cooler! Do sada nisam niti razmišljao mjenjati cooler nego vidjeti koliko mogu sa postojećim postići.
Na ventilatoru piše samo AMD64 (onako lijepo,svjetlucavo! ) pa sad pogodi koji je a da ga ne skidaš!
Hoćeš reći da bi mi sad proc na full opterećenju radio sa Freezerom na cca 45C?
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 00:03   #50
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
BOX cooler, 99%.

Dobar dok se ne podiže voltaža. Nekima glasan, ali u pravilu, A64 se baš i ne pregrijava previše.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 00:31   #51
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
BOX cooler, 99%.

Dobar dok se ne podiže voltaža. Nekima glasan, ali u pravilu, A64 se baš i ne pregrijava previše.
Da, proc je bio u box izdanju. Zanimljivo, kada sam imao stari P 233, oc-ao sam ga i nije me previše brinula temp. i nikad nisam imao problema ali kod ove ploče sam imao na početku šokove pa sam dosta razbijao glavu u otkrivanju izvora problema. Na početku sa svim defaultnim postavkama u biosu, istim komponentama kao i sada samo drugom grafom ATI 9550, stalno mi se svako malo rušio sustav. Najviše pri pokušaju igranja neke igre. Naravno, prvo što mi je palo na pamet je grafulja. Probao sam sa nVidiom i isti drek. Pa sam sumnjao u ram, testirao ga 7-8 sati i sve 5. Na kraju priče skužim da su VIA Hyperion 4in1 drajveri pravili probleme. Da ne spominjem da sam sve njihove verzije isprobao a poslije toga i biosove verzije.
Kasnije sam probao oc-ati sa svim mogućim kombinacijama u biosu osim jedne koju mi je yedwy (svaka mu dala!)jučer spomenuo! i svaki dodatni MHz je rušio sustav!
Hm,trebao sam logično pretpostaviti da usrane auto postavke (jedino sam frekvenciju spustio) na ramu nastoje pratiti druge parametre prisutne na ploči!
Istinabog ima 15 vrijednosti za podesiti kod rama a prošle godine supertalent nije bio široke ruke po pitanju specifikacija svojeg rama a ni ove godine nije puno bolje. Uglavnom, bio sam ljen ići korak po korak, mijenjat svaku vrijednost pojedinačno pa restartat komp pa tako 15 puta zaredom!
Čak sam mislio da je via chipset problematičan i na kraju preslabo 300W napajanje. Nakon svih tih dilema dobio sam osjećaj da ne samo da sam se zaje... jer sam uzeo agp ploču zbog tada jeftine agp kartice nego i da je i kombinacija komponenata problematična. Sada me osim agp-a ništa više ne muči osim da se možda neću moći oteti od čari oc-anja (naravno sa boljim coolerom i jačim napajanjem!)

Zadnje izmijenjeno od: de sign. 28.08.2007. u 11:46.
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 17:52   #52
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Hah, nisam odolio izazovu (kolega yedwy) pa sam dignuo još malo voltažu cpu-a (1.500V) i digao fsb na 400. Nakon sat vremena Prime-a sve funkcionira ok i temp sa otvorenim kućištem max.52C mjereno coretemeterom!
MISSION COMPLETE!
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 17:59   #53
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor ^SuperUnknown^ Pregled postova
silvio, koristi tipku "Edit" kad zelis nesto nadodat u prethodni post i tipku "Multi-Quote" (pored tipke "Quote") kad zelis odgovoriti dvojici ili trojici (ili vise njih)...
Tek sad sam skužio kako koristiti multiquote! Koji seljak!!!
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 18:25   #54
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Hm, naišao sam na webu http://www.pcper.com/article.php?aid=127&type=expert
na podatak da je tip sa defaultnim naponom od 1.450V podigao takt na 2800 MHz pa mi sada nije jasno kako to da sam ja morao već kod 2350MHz morao podići na 1.475V a na 2400MHz na 1.500V?
Pa to je ipak velika razlika!
Ima li to veze sa kvalitetnim napajanjem?
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 18:36   #55
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ili to ili puno lošiji primjerak proca. Nekako mi više ide na ovo drugo.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 18:41   #56
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ili to ili puno lošiji primjerak proca. Nekako mi više ide na ovo drugo.
Zar je moguća tako velika razlika u kvaliteti istog modela? Kako to?
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 18:44   #57
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
jednostavno nekad se dogodi, procesori se stancaju na kile, i uvijek postoji proc koji je lose stancan
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 18:48   #58
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Proizvodni proces nije savršen. Na waferu na kojem su procesoru najkvalitetniji su oni u sredini, a prema krajevima su lošiji primjerci.

Inače, dosta Venica 3000+ i 3200+ je išlo na 2.7-2.8Ghz sa 1.45V, oni prvi primjerci 3000+ su išli i preko 3Ghz sa užasno niskim naponima (ako se netko sjeća, 17. tjedan ).

Mada to kod tebe izgleda dosta loše, mislim da nije do napajanja. Rušio bi se stroj da je do njega, a ne tražio više napona. To ti može biti eventualna lošija naponska regulacija na matičnoj sa velikim Vcore dropom ili velikim promjenama napona tokom idle-anja ili load-a.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 19:09   #59
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Proizvodni proces nije savršen. Na waferu na kojem su procesoru najkvalitetniji su oni u sredini, a prema krajevima su lošiji primjerci.

Inače, dosta Venica 3000+ i 3200+ je išlo na 2.7-2.8Ghz sa 1.45V, oni prvi primjerci 3000+ su išli i preko 3Ghz sa užasno niskim naponima (ako se netko sjeća, 17. tjedan ).

Mada to kod tebe izgleda dosta loše, mislim da nije do napajanja. Rušio bi se stroj da je do njega, a ne tražio više napona. To ti može biti eventualna lošija naponska regulacija na matičnoj sa velikim Vcore dropom ili velikim promjenama napona tokom idle-anja ili load-a.
Nebih odmah proc osudio dok se ne uvjerim u ostale komponente. Moguće baš da je matična slaba sa regulacijom napona.
Ima još jedna stvar mada mislim da nije uzrok problemu,u postavkama rama sam spustio Tras sa 8 (default) na 6 i command rate sa 2T (default) na 1T.
Pretpostavljam da to nije problem jer da te postavke ne funkcioniraju nebi mi pomoglo dizanje napona!
Jesam li u pravu?
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 20:19   #60
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Nemoraš se sekirati 1.5V je ok napon po svim mjerilima (unutar 10%) a vjerojatno ti i ploča ionako malo undervolta ili ti oscilira napon pa ti kad je u donjem djelu faze brejka ako ga ne povisiš...

Dok god je temperatura jezgre ispod 55C no sikiriki...

Inače Venicei ipak nejdu baš tako od šuba na 2.8 to je išla E3 revizija E6 (kakvu ti vjerojatno imaš i kakav je bio moj) idu na stocku do oko 2.3-2.4 GZh a za više se mora overvoltat, neka više neke manje ali za oko 2.7-2.8 im obično treba oko 1.5-1.55 tako da je tvoj taman u prosjeku...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na