Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.10.2003., 18:32   #1
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
wireless na laptopu

posto imam jedan stari laptop mmx233 zanima me da li ko zna da li i gdje ima ikakvih kartica za njegov wireless...imam veliku potrebu za njim...sad kako mislim da nema usb morala bi biti pcmcia ali nemam blage da li to uopce moze na tak starom nb-u...

ma za prijedloge moze i neki usb...provjerit moram jel ga ima ali svejedno ajmo i po tome dijelu

eh da koliko ima tu standarada?

ak mi ko moze pomoci bio bih vrlo zahvalan...a ak neko ima nekaj rabljenog i povoljno bil bi jos zahvalniji
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2003., 21:06   #2
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Radit ce ti.

Za sada postoji samo dva certificirana standarda - 802.11b (11Mbps) i 802.11b+ (22Mbps). Najnoviji standard je 802.11g (54Mbps) i jos je u draftu, ali je rad na njemu obustavljen i prakticki se samo ocekuje njegova finalizacija. Svi proizvodjaci su izbacili proizvode koji podrzavaju 802.11g i kad izadje finalna verzija najvjerojatnije ce se samo trebati flashati firmware.

Najbolji odnos cijene/performanse za wireless nudi Trendware sa njihovom Trendnet linijom. Ako zelis biti totalno up-to-date, ovo je ok kartica: http://www.trendware.com/products/TEW-401PC.htm

Cjenik hrvatskog distributera Trendware proizvoda mozes vidjeti ovdje:
http://www.elma.hr/cjenici/TrendnetCjenik09-03web.pdf

Potrebno je napomenuti da je oprema za Trendnet i D-Link wireless produkte identicna - tj. proizvodi ih isti proizvodjac tako da u vecini slucajeva firmware sa D-Linka radi na Trendnetu i obrnuto.

Na vecinu PCMCIA kartica mozes dolemiti eksternu antenu za outdoor uporabu (i ovisno o anteni mozes hvatati AP-ove na vise kilometara) ali onda gubis jamstvo. Za indoor uporabu (kao u NSK primjerice) dovoljna je i ugradjena antena.
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.10.2003., 21:10   #3
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Re: wireless na laptopu

Citiraj:
Originally posted by msvrtan
posto imam jedan stari laptop mmx233 zanima me da li ko zna da li i gdje ima ikakvih kartica za njegov wireless...imam veliku potrebu za njim...sad kako mislim da nema usb morala bi biti pcmcia ali nemam blage da li to uopce moze na tak starom nb-u...

ma za prijedloge moze i neki usb...provjerit moram jel ga ima ali svejedno ajmo i po tome dijelu

eh da koliko ima tu standarada?

ak mi ko moze pomoci bio bih vrlo zahvalan...a ak neko ima nekaj rabljenog i povoljno bil bi jos zahvalniji
jel to bilo inspirirano onim newsom od danas, ili ti je on dobar za odgovor ?
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2003., 21:17   #4
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Koliko znam najbolja firma je Orinoco, bez obzira šta je 11Mbs, radi, nov standard od 54Mbs radi u idealnim uvjetima oko 22Mbs, a što se tiče 22Mbs, on je ok, no ...

Orinoco na 11Mbs radi bolje nego bilo šta

Skup, no kvaliteta na prvom mjestu !

Svrtane, zatvoren prostor, kolika udaljenost !?
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2003., 21:19   #5
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Inace, kolega Svrtan, u knjiznici FER-a su postavljeni Access Pointi na koje se svi mogu spajati, pa se mozda vidimo tamo :-)
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2003., 21:23   #6
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
e, trash da pitam obzirom da se totalno kužiš u to...
kakva je realno pokrivenost u 'rvata i kvaliteta signala ? negdje sam čitao da brojke idu do 70% u gradovima, a da je obala za ovu godinu totalno pokrivena. kako stojimo s providerima? znam da su oni dečki iz novog zagreba ili otkud već totalno ludi, i da živim u gradu odmah bih uzeo wireless... ja sam 30-ak km SI od ZG... jel netko pokrio to područje?
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2003., 21:28   #7
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Horzek, pogledaj kartu ZG wirelessa, mislim da nije pokriveno tako daleko.

No ako je optička vidljivost s gradom, onda je velika šansa da će uskoro biti, ako nije !
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2003., 21:57   #8
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Trash
Inace, kolega Svrtan, u knjiznici FER-a su postavljeni Access Pointi na koje se svi mogu spajati, pa se mozda vidimo tamo :-)
KOVA:
sad si shvatio udaljenost...

TRASH:
eh to..posto imam doma stari nb od staroga (mmx233) dobro bi mi dosao za to...posto mi je racun poceo doma biti prevelik a i trebaju mi svakakve stvari s neta...sve legalno tako da nebi trebalo biit nikakvih problema s tim (upoyoravam unaprijed posto se mora logirati s pinus acc..)

koja mi kartica treba? odnosno koji sustav?


HORZA: sad sam tek isao pogledati vijest..kad si rekao..odgovor ti je gore
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2003., 22:02   #9
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
eh jos nes TRASH jesi li isprobao uopce taj acc.point?

naime bil bum sutra na faksu pa cu pogledati kolike su guzve...jer ako bude milijon budala dole ja neidem nikako...

vec mi je dosta sto su po svim predavanjima poceli koristiti svjetlo od nb-a umjesto rasvjete...i sto je najbolj zacudis se kak je lcd dobra zamjena onim neonkama ili sto su vec....
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2003., 23:54   #10
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Citiraj:
Originally posted by Horza
e, trash da pitam obzirom da se totalno kužiš u to...
kakva je realno pokrivenost u 'rvata i kvaliteta signala ? negdje sam čitao da brojke idu do 70% u gradovima, a da je obala za ovu godinu totalno pokrivena. kako stojimo s providerima? znam da su oni dečki iz novog zagreba ili otkud već totalno ludi, i da živim u gradu odmah bih uzeo wireless... ja sam 30-ak km SI od ZG... jel netko pokrio to područje?
Ne, ne, ne, ne i ne! Sa access pointom mozes pokriti mozda 5 km sa dobrom omnicom i usmjerenim antenama s druge strane. Pokrivenost u gradu nije ni izbliza takva - ne znam gdje si to procitao, ali u .hr nema takvih gradova. Ja zivim u Novom Zg (istocni dio Dugava) i hvatam nistavilo

Vise informacija na:

http://www.wifihr.net
http://www.zgwireless.net
http://fsbwireless.fsb.hr
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.10.2003., 23:59   #11
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Citiraj:
Originally posted by msvrtan koja mi kartica treba? odnosno koji sustav?[/B]
Bilo koja. Pogledaj Trendnetov cjenik, sjecam se da je bila neka 11Mbps wireless pcmcia mrezna od 250 kuna, za prolazno isprobavanje i koristenje ce ti biti sasvim ok, buduci da ni tvoj notebook nije nesto brz
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2003., 18:02   #12
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Trash
Ne, ne, ne, ne i ne! Sa access pointom mozes pokriti mozda 5 km sa dobrom omnicom i usmjerenim antenama s druge strane. Pokrivenost u gradu nije ni izbliza takva - ne znam gdje si to procitao, ali u .hr nema takvih gradova. Ja zivim u Novom Zg (istocni dio Dugava) i hvatam nistavilo

Vise informacija na:

http://www.wifihr.net
http://www.zgwireless.net
http://fsbwireless.fsb.hr
pa travno ima access point ili nod..tak nekak se zove...ja sam u istocnom dijelu travnog i vec sam razmisljao o zgwirelessu ali sad imaju neku pretplatu il isto vec a i oprema bas ni jeftina
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2003., 18:31   #13
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ovdje u vk je mislim pokriven cijeli grad (ljepota zivljenja u malom gradu - nemogu "zaboraviti" bas tvoj kvart ). imaju neku pretplatu od 250 kn godisnje ali koga jebe, tolko mi ode za net mjesecno a kad bi vise tvsari uzimao s wirelessa a manje s neta jos bi i ustedio na kraju
cekam da otpadne lisce s drveca pa da vidim AP koji je 100 m od mene da se nemoram spajati na kilometar udaljeni kojeg vidim svaki dan
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2003., 19:15   #14
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
pa travno ima access point ili nod..tak nekak se zove...ja sam u istocnom dijelu travnog i vec sam razmisljao o zgwirelessu ali sad imaju neku pretplatu il isto vec a i oprema bas ni jeftina
i bjelovar je pokriven. a ako odlučim preseliti u ZG odmah uzimam zgwireless ... računao sam si i isplati mi se
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2003., 21:40   #15
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
pa travno ima access point ili nod..tak nekak se zove...ja sam u istocnom dijelu travnog i vec sam razmisljao o zgwirelessu ali sad imaju neku pretplatu il isto vec a i oprema bas ni jeftina
Eh, Dusko Stampalija (koji ima AP u Travnom) je postavio antenu na ZAPADNU stranu mamutica - ti bi trebao pucat kroz zgradu da dospijes do tog AP-a..

Uostalom, pogledaj na karti zgwirelessa..
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2003., 23:04   #16
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Trash
Eh, Dusko Stampalija (koji ima AP u Travnom) je postavio antenu na ZAPADNU stranu mamutica - ti bi trebao pucat kroz zgradu da dospijes do tog AP-a..

Uostalom, pogledaj na karti zgwirelessa..
ma nisam gledao kartu nego da bi mi trebalo skoor 1300kn opreme..a to mi se bas i ne isplati...ili mogu i s onom opremom sto smo pricali za fer?
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2003., 23:22   #17
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ma nisam gledao kartu nego da bi mi trebalo skoor 1300kn opreme..a to mi se bas i ne isplati...ili mogu i s onom opremom sto smo pricali za fer?
Mozes sa opremom za fer, ali trebas dolemiti neku *hebacku* usmjerenu antenu..
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2003., 23:52   #18
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Trash
Mozes sa opremom za fer, ali trebas dolemiti neku *hebacku* usmjerenu antenu..
govorim da zaboravimo dio da nije usmjerena k meni..npr kad bi bila na istocnoj strani ja bih mogao znaci..ah onda bum se jos i nes razmisljao
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2003., 10:01   #19
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
kako tako puno????
znam da ovi iz VKwirelessa pricaju o nekih 500 kn za opremu (s tim da tipovi koji to vode prave antene)
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2003., 18:35   #20
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by greg SE
kako tako puno????
znam da ovi iz VKwirelessa pricaju o nekih 500 kn za opremu (s tim da tipovi koji to vode prave antene)
ok.racunica je malo kriva onda...racunao sam malo poslije nove godine...2-3mjesec ove...

i dosao do nekih 1200kn po opremi koja je bila navedena tamo...tak neka brija..fakat se ne sjecam ali ynam cifru jer sam umjesto toga dodao 300kn i uzeo disk dva mjeseca kasnije
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na