Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2010., 00:12   #1
Bvlgari
Registered User
 
Bvlgari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Kod Kuce
Postovi: 25
Lightbulb Laptop sa i7

Planiram da kupim novi laptop,zanimaju me ovi malo jaci laptopi jer ce to bit dugorocna investicija
najvise sto me zanima jesu ovi i7 procesori tacnije,i7 720QM
Kakav je procesor,dali se puno grije...koliko je bolji od i5......

-Zasto je Dell 1557 tako "jeftin" spram ostalih laptopa sa i7 iako ima najdulju garanciju 36mj.,znaci nest nevalja?!
Gledam jos da mi laptop ima 4GB DDR3 RAM,HDD 500+,neku graficku koja ce mog przit Need for Speed(Carbon,Most Wanted),PES...tak nesto da ponekad mogu odigrat...,nebi bilo lose da ima i Blu-Ray....
Problem mi je naci ekran sa vecom rezolucijom od 1366X768,95% 15-16" laptopa su te rezolucije
Laptop bi uzimao za mjesec-dva,mozda malo pojeftine pa mognem sve ovo uzeti za 8500kn

Zasad sam zainteresiran za sljedece(pa ako neko nest zna super bi bilo):

-http://www.diskont24.com/product.php...cat=125&page=1

-http://www.protis.hr/ProductDetails....us-N61JQJX011V

-http://www.superbit.hr/Prijenosna-ra...uct-flyer.html

p.S Dell-a 1557 nigdje nema vise
Bvlgari je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2010., 07:42   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Jedan savjet: ako ti baš ne treba i7, nemoj ga uzimati. Ne zbog i7, već zbog toga što laptop teško može biti dugoročna investicija. Naime, svi laptopi nakon par godina imaju probleme sa kapacitetom baterije i ne gine ti kupnja nove što nije mala investicija. Zato radije kupi laptop koji zadovoljava tvoje trenutne potrebe, a nije ti overkill. Tebi će biti dovoljan i lap sa i3 koji će biti dosta jeftiniji od onoga sa i7.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.07.2010., 07:58   #3
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@bvlgari

Opiši malo što bi radio sa njim. Dal ti treba da je prijenosan, veličina ekrana / rezolucija (ovo te nisam skužio točno iz posta), autonomija (trajanje baterije), aplikacije u kojima radiš...

A i nema baš toliko smisla ispitivati mjesec do dva unaprijed.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Jedan savjet: ako ti baš ne treba i7, nemoj ga uzimati. Ne zbog i7, već zbog toga što laptop teško može biti dugoročna investicija.
Je, kak ne. lol. Laptop kao i svaki drugi dio računalne opreme može biti dugoročna investicija.

Druga je stvar što kako ideš dalje sa cijenom ta se dugoročnost (kao i jačina komponenti) ne nastavlja proporcionalno povećavati.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Naime, svi laptopi nakon par godina imaju probleme sa kapacitetom baterije i ne gine ti kupnja nove što nije mala investicija. Zato radije kupi laptop koji zadovoljava tvoje trenutne potrebe, a nije ti overkill. Tebi će biti dovoljan i lap sa i3 koji će biti dosta jeftiniji od onoga sa i7.
Činjenica da bu mu baterija riknula nakon određenog vremena (smanjila kapacitet ispod razine upotrebljivosti) nema apsolutno nikakvog značaja.
  Reply With Quote
Staro 19.07.2010., 09:25   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Ne mogu se složiti sa tvojim konstatacijama.
1. laptop brže gubi cijenu od desktopa i nikada nećeš nadoknaditi uloženi novac. Ako dodaš tome da se ispravan lap ne isplati prodavati u dijelovima dobiješ da je lap neisplativa investicija. Da zarađuje s lapom, ne bi ni riječ rekao, ali za gaming je totalno neisplativa investicija.

2. logično je očekivati da će baterija za i7 lap više koštati nego ona za lap sa i3. Ako uzme i7 lap i bude mu overkill, znači da je u startu pupušio par kkn za sam lap. Dodaj tome i uvećani trošak baterije nakon par godina i imaš duplu pušionu (s financijske strane).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2010., 10:53   #5
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909
Bvlgari
Trenutno je kod mene 17" Pavilion DV7 s Core i7, 4GB DDR3 ram memorije i ATI 5650 s 1GB meme.

Rad na 17" prijenosniku se nikako ne moze usporedit s 15", jednostavno je sve preglednije, ugodnije. Kada sam ispred 15" imam osjecaj kao da je sve stisnuto (sto tipkovnica sto zaslon) ovako fino rasirim ruke i radim sta treba

Napredak performansi se osjeti, recimo kod mene je 4mj bio Pavilion DV7 s Core i5 (u potpisu) i ima razlike.

Koliko je isplativo uzimati prijenosnik s Core i7?
Po meni više isplativo nego uzimati s Core i3, nazalost se ne slazem s Coconutom.

Zašto? Zato što je Core i7 trenutno vrh ponude procesora, u kombinaciji s 4GB memorije (onaj pavilion ide i do 8GB po potrebi) i nekom jacom grafickom on svakako moze potrajati i godinu dana za neke jace potrebe.

Imao sam na tjedan dana neki Asus s procesorom Core i3. Core i3 prijenosnici su onako, bliže low endu nego high endu, znaci ne mos ocekivati kvalitetno kuciste, tipkovnicu i ostale komponente, jer su stvoreni da kostaju malo.
Koristio sam ga tjedan dana, tu i tamo nesto igrao. Slabe performanse u igrama, photoshop je radio ok, al nikako usporedivo s i7. Text editing, surfanje i to je radilo super. Rad s glazbom i videima je bio prosjecan.

Nakon toga se vratio na Pavilion DV7 s Core i7 i preporodio se. Tjedno ga selim od ureda do kuće, spajam na dodatne monitore, periferiju itd. Tišina, dizajn, izrada i performanse se ne mogu usporediti s niti jednim core i3 prijenosnikom na tržištu. Za svoje potrebe bi imao radije core i7 prijenosnik nego core i5 PC kućište.

Mislim, priča oko zastarjelih komponenti se može prodavati i kod PC kućišta, opet dolaziš do iste stvari.

Ako imaš potrebe za 17" Core i7 prijenosnikom, a ne treba ti baterija koja traje duže od sat i pol, onda ti je najpametnije uzet ga odmah, bez premisljanja dal je isplativo ili ne, jer tako mozes cekat u nadogled.

Kupi ono što ti je trenutno potrebno i iskoristi ga maksimalno. Kasnije kada ti iskrsne potreba za necim jacim, prodaš, nadodaš nešto love i kupiš novo.
__________________


CPU: Intel Core i7 870@2.93 GHz,
RAM: 8 GB DDR3
GPU: ATI HD5830 1GB DDR5
HDD: WD Black 640 GB
Zaslon: trenutno ga nema
Mouse: Logitech MX Performance
Keyboard: Logitech G19
OS: Mac OS X Snow Leopard
Ostalo: WD MyBook 1TB Mac Edition, Logitech G13 GameBoard



CPU: Intel Core i7 mobile @1.40Ghz
RAM: 4 GB DDR3
GPU: ATI HD5750 1GB DDR5
HDD: WD 500GB
Zaslon: 15,4" LCD
Mouse: Logitech G9
Keyboard: Logitech Wave
OS: Windows 7 64bit



CPU: Intel Core2Duo E8600 @3.33Ghz, Intel BOX Cooler
RAM: 2 GB DDR3
GPU: Intel HD4500
HDD: 320 GB
OPT: DVD-RW
Zaslon: HP 17" LCD
Keyboard: Logitech Wave
Mouse: Logitech RX1500

syzygy je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2010., 18:36   #6
Bvlgari
Registered User
 
Bvlgari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Kod Kuce
Postovi: 25
Sada bi mi bio dovoljan i i5,odnosno dvo jezgreni procesor,dvd-rw,2GB RAM-a,ali iduce godine mozda vec ne...ne planiram kupovati laptop svake godine.

Laptop bi bio desktop replacement,ovaj PC planiram izbaciti nemam prostora vise za njega......nebi sluzio striktno za igranje(imam ps3)ali nekadu koju igru zavrtiti zasto ne,jel´?!Tak da sto s tice graficke sto jaca to bolje...

Volio bi uzeti sa 15.6" ili 16" ekranom radi prenosivosti(iako idem autom),rezuluciju bi volio 1600X900 a ne 1366X768.....sto se tice baterije nije toliko bitna(veliku vecinu vremena biti ce na punjacu)ali kao i graficka sto veca autonomija to bolje....

Sto se tice rada koristim word,excel,Corel,photoshop,muzika,ponekad neki film neka igra.....

Pa planiram za mjesec-dva jer mozda malkice padnu cijene pa uspijem sve ovo uzeti za 8500kn.....
Bvlgari je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2010., 18:47   #7
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Dal ti te "igre" i ostale desktop replacement spike trebaju baš striktno on the go?
"word,excel,Corel,photoshop,muzika,ponekad neki film" ne zahtijevaju baš neš pretjerano jako on the go (osim ak misliš baš šljakati pun kufer dok si na putu/drugoj lokaciji)

Za te uvjete i tu cifru od 8.5K kuna možeš si složiti neki normalni PC (recimo trojezgreni AMD) koji ne treba biti velik + kupiti neki prijenosni laptopček da ti baterija drži, te da je manji (recimo 13").

(samo ideja)
  Reply With Quote
Staro 20.07.2010., 19:35   #8
Bvlgari
Registered User
 
Bvlgari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Kod Kuce
Postovi: 25
PC vise necu uzimat,kao sto kazem nemam mjesta vise za njega,tu drzim sad jednu zivotinju

Znam da trenutno moze sve to,ali ponavljam neplaniram kupovat malo.malo pa novi laptop....ocu jedan onako pravo dobar sad pa da me sluzi i za 2-3 godine...

13" je premalo za bilo kakav graficki rad osim ako mislim pripajat ga na monitor....
Bvlgari je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na