Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2009., 15:03   #1
3alfa3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Samsung T240 - podesavanje nagiba

Jasno mi je da se taj monitor ne moze podesavat po visini, ali ja ga ne uspijevam podesit niti po nagibu. Samo lijevo desno. Gledam po netu i vidim da bi trebao imati raspon 1° - 21°nagiba, ali meni ne uspijeva niti malo.

Jel to postoji vise razlicitih stalaka za razlicita trzista ili se radi o kvaru?

Kad skinem stalak, dio na kojem je metalna ploca je fiksan u svim smjerovima - nema sase da se tu nesto mice. Jedino ako je neki mehanizam u samom monitoru pa da se on mice dok je sam stalak (dio koji ulazi u monitor) fiksan, a kod mene iz nekog razloga ne ide.

Ima neko sa slicnim iskustvom?
3alfa3 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2009., 16:18   #2
3alfa3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Nitko?

Nema veze. Ionako je zbog svoje TN matrice neupotrebljiv ukoliko se gleda pod nagibom (odozdola).
3alfa3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2009., 22:27   #3
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
mozda ti je negdje neki saraf previse stegnut?
hash je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2009., 03:41   #4
3alfa3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Rastavio sam nosač.
Kad se skine plastika, ostanu samo metalne škare koje se miču i reguliraju nagib. Problem je što su toliko tvrde da ne vjerujem da bi monitor preživio naginjanje dok je na nosacu.
Jedva sam rukama pomicao te škare.
Nema tu federa, šerafa ili nečega čime bi se regulirao otpor. Jednostavno su tako tvornički uprešane.

Rukama sam podesio nosač na -1° jer mi tako najviše odgovara i montirao ga nazad na monitor i postolje.
3alfa3 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2009., 08:08   #5
Mleki
Premium
Moj komp
 
Mleki's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 110
Moj se može naginjati ali je potrebna malo veća sila za to. Ne boj se ako malo teže ide. Ne može se ništa pokidati jer su škare dosta krute. Uzmem monitor za bočne stranice i bez straha ga naginjem.
Mleki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na