Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2007., 18:02   #121
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Nesto novo



Najbolja stvar je sto se na onaj stari FofR-ov setup moze vratiti u dva poteza - ctrl+p i u preferences>>panels ui se odabere stari setup i to je to...nema vise podesavanja na sto mjesta, panels ui su fenomenalni

E da, probao sam Fofrovu 0.5 verziju i nakon podesavanja radi odlicno. Nikakvih problema.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2007., 15:48   #122
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Zamoljen sam preko privatne poruke preciznije objasnjenje oko postizanja ovakvog izgleda foobara, najvjerojatnije ima jos zainteresiranih pa cu ovdje pojasniti.
Prepostavka je da ste procitali Vodič za foobar2000v9 u 13 slika (zajedno sa dodatkom) i da vam je jasno tagiranje, princip na kojem radi foobar itd.


Najnovija stvar u foobaru je novo sucelje PanelsUI - na neki nacin nasljednik columns playlista i single column playlista (SCPL). Drugi novitet je egoh spectrum
analyser (vizualizacija na dnu).
Nedavno sam reinstalirao windoze, pa da opisem korak po korak kako je isla instalacija i podesavanje.

1.Prvi korak je skidanje foobara i instalacija

Prilikom instalacije moci cete birati zelite li opciju per-user settings. Ukoliko odaberete tu opciju foobar ce napraviti svoj folder "Foobar2000" u C:\Documents and Settings\Username\Application Data i tamo ce smjestiti foobar.cfg konfiguracijski file. Ukoliko ne odaberete tu opciju tada ce foobar.cfg biti smjesten u instalacijskom folderu Foobara (kod mene je to C:\Applications\Multimedia\Foobar)

2. Instalacija potebnih pluginova. Pluginovi (ili komponente) za foobar dolaze u formatu *.dll, a instaliraju se kopiranjem u components folder unutar foobar foldera (kod mene C:\Applications\Multimedia\Foobar\components).

Pluginova ima poprilican broj i cesto izlaze novi i nove verzije starih. Ovdje
mozete naci popis plugina sa kratkim opisima. Uploadao sam svoje plugine i mozete ih skinuti ovdje.
Treba ih otpakirati u C:\Applications\Multimedia\Foobar\components, dok ove treba otpakirati u folder C:\Applications\Multimedia\Foobar\. (naravno kod vas ce taj path vjerojatno biti drugaciji nego kod mene)

Vjerojatno vam svi nisu potrebni, pogledajte po popisu detaljnije koji vam trebaju/ne trebaju pa ih dodajte/oduzmite po zelji.

3.Sto se tice konkretno gorenavedenog setupa mozete ga skinuti ovdje.
U zipu se nalazi readme sa uputama. Uglavnom sve se svodi na to da se folderi
(images, PanelsUI) unutar zipa raspakiraju u instalacijski folder foobara2000 (kod mene C:\Applications\Multimedia\Foobar\).
Kada ste to napravili mozete pokrenuti foobar, pritiskom na CTRL+P ulazite u preferences i odabirete PanelsUI opciju gdje u padajucem izborniku odabirete Brumal Winter.



Ostaje jos samo podesavanje Playlist switchera - Opet CTRL+P i kod titleformatting for playlist title stavite kvacicu. A u prostor ispod copy pasteate ovaj kod

Citiraj:
$if($and($strcmp(%size%,0),$or(
$strcmp(%title%, ),
$strcmp(%title%,Artist),
$strcmp(%title%,Misc),
$strcmp(%title%,Classical),
$strcmp(%title%,Year),
$strcmp(%title%,Genre))),
$rgb(123,10,12) $upper(%title%), %title%
$tab()$tab()
$if(%is_active%,'[A]',)
$if(%is_playing%,'[P]',)
//$tab()%size%
)



4.Ako ste sve dobro napravili sada bi vec trebali imati skoro pa gotov setup. Sa trecim gumbom sa desna (tri vodoravne crte) mijenjate prikaz gornjeg dijela
izmedju browsera, album lista i covera. Kada odaberete cover desni klik na njega pa odaberite settings. Tu mozete podesiti lokaciju gdje vam se nalaze coveri albuma i u kojem formatu. Kod mene su smjesteni u C:\Documents\Covers u formatu "artist - album.jpg"



I jos ostaje namjestanje prikaza covera u single column playlistu. Desni klik na playlist pa settings i odaberete item display. Tu opet treba odrediti path do album covera, a mozete odrediti i boju i font stvari na playlisti.



I to bi bilo manje-vise to.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2007., 16:52   #123
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
to te ja pitam,morph.
sada ću probati pa vidjeti kak to izgleda te dal mi ide.

da ima reputacije odmah bi dobio jednu.
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2007., 18:35   #124
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Zgodan konfig, ja isto koristim Brumala, ali kad ulovim vremena, slozit cu malo drukciji, ovaj PanelUI je stvarno mocna stvarcica. Jel ima netko ovdje da je sam pisao svoj config?

P.S. Svaka cast na lijepom objasnjenju, mislim da to ljude puno vise motivira da isprobaju nesto, nego kad sami moraju po netu kopkat. Rep up (kojeg vise nema )
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2007., 18:51   #125
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
e odlično samo ja sam na Visti i probao sam ovo instalirat..i sve ok sve se dobro prikazuje ali kad hoću pokrenut bilo koju pjesmu izbaci mi ovo

http://img480.imageshack.us/img480/2046/untitledjj5.jpg

EDIT: evo probao sve pobrisati i nanovo sve postaviti (instalirati) i sad radi ok - jedino me hebe onaj gumb za mijenjanje pjesme "jedna unazad" kad stisnem foobar se rusi...mada nije neki velki problem ne kuzim zakaj

Zadnje izmijenjeno od: svebee. 16.03.2007. u 09:21. Razlog: Problem rijesen!
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2007., 00:44   #126
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
....

Zadnje izmijenjeno od: McG. 13.01.2012. u 02:07.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2007., 18:21   #127
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor crn Pregled postova
Čini mi se da nas ima dosta i da smo usvojili osnove pa bi mogli malo pokazati što smo naučili
...

...
Layout
...
ja bi ovako

ne znam kako da promjenim te boje i to, a stvarno mi se ne cita 100 tutorijala moze neki hint?

trenutno mi ovako izgleda

SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2007., 19:31   #128
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ne treba ti stotinu tutorijala: Jedan jedini by crn link

I pogledaj si službenu galeriju slika sa postavkama: link

Configuration Distribution Thread, A Quick Way To Clone Someone Else's Config link
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2007., 20:00   #129
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Super morph, thanks.
Nego: ima li kakav plugin koji bi "kupio" covere za albume s neta?
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2007., 21:15   #130
fear1666
Premium
 
fear1666's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Super morph, thanks.
Nego: ima li kakav plugin koji bi "kupio" covere za albume s neta?
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=120
fear1666 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2007., 23:30   #131
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Ne treba ti stotinu tutorijala: Jedan jedini by crn link

I pogledaj si službenu galeriju slika sa postavkama: link

Configuration Distribution Thread, A Quick Way To Clone Someone Else's Config link
hvala, ali procitao sam vec sticky i nisam bas puno shvatio o tim naprednijim podesavanjima :S A one kodove uopce nemam ideju gdje da stavim Joj mene... Sutrasnji dan je rezerviran za foobar
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 20:55   #132
Domi
-.
Moj komp
 
Domi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 297
bokbok
Imam jedan problemčić.
Naime, na nagovor Coste ponovno sam insatlirao foobar i bacio se na sređivanje i uređivanje istog.
Koristio sam OVAJ skin/config file/kaj god.
Ali, imam problem s prikazivanjem sekundi (odnosno s prikazom koliko dugo već slušam pjesmu).
SSHOT
Evo, pjesma koja se trenutno vrti je već pri samom kraju, a na sshotu se vidi kak je meni u foobaru prikazano da je odsvirano nekih 20-ak posto pjesme.

Vidio sam da je neki od kolega forumaša prije par stranica napsiao post u kojem ima isti problem kao i ja, a riješio ga je tako što mu je Morph rekao da doda "//PerSecond" u kod. Naravno, probao sam s dodavanjem istog - nije pomoglo.

Sredio sam prikaz covera, play/pause gumb (rjš problema je bilo postano upravo u ovom topicu ), ali ovaj problem me ubija.

Tenkju
__________________
KAJ
Domi je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 22:12   #133
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
@ Domi

Ne mogu ti dati neki pametan odgovor, uvijek moze biti stvar u (ne)kompatibilnosti koda i verzije plugina (mozda da probas sa drugom verzijom
track info moda ili cwb hooks plugina?) jer ipak je taj setup star preko 3 mjeseca sto i nije tako malo.
Inace vidio sam da je jos ljudi imalo probleme sa Cepiperezovim setupima, a i malo su presareni za moj ukus pa ih izbjegavam u zadnje vrijeme. Trazio sam malo po hydrogenu i neowinu, ali nisam nasao odgovor na tvoj problem iako mi se cini da je netko imao slicnih problema.

Jucer je izasao novi Cepiperezov setup, pa ako ti to sto znaci mozes ga naci ovdje.
10-ak postova unazad imas pojasnjenje sto i kako sa panelsui.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 22:23   #134
Domi
-.
Moj komp
 
Domi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 297
morph.

tnx.
A ništa, onda budem pokušavao sa starijim pluginovima, pa budem vidio jel bude proradilo kak treba.
Inače također ne volim prešarene i šarene setupove, ali, imho, ovaj koji sam danas stavio je dosta jednostavan pa mi se baš zato i sviđa.

Ako ništa drugo, idem tražiti neki novi setup koji mi se bude svidio, a da radi dobro

__________________
KAJ
Domi je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 22:29   #135
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Domi Pregled postova
morph.

tnx.
A ništa, onda budem pokušavao sa starijim pluginovima, pa budem vidio jel bude proradilo kak treba.
Inače također ne volim prešarene i šarene setupove, ali, imho, ovaj koji sam danas stavio je dosta jednostavan pa mi se baš zato i sviđa.

Ako ništa drugo, idem tražiti neki novi setup koji mi se bude svidio, a da radi dobro

Moja topla preporuka je neki od PanelsUI setupa - stvarno uz minimum prckanja po foobaru mozes dobiti jako puno. A da ne govorim o promjeni cijelog setupa u 2 klika.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 02:20   #136
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Moja topla preporuka je neki od PanelsUI setupa - stvarno uz minimum prckanja po foobaru mozes dobiti jako puno. A da ne govorim o promjeni cijelog setupa u 2 klika.
Da...genijalna stvar. PanelsUI bi mogao dosta popularizirati foobar. A neki setupi su prava umjetnicka djela, ljudi si stvarno daju truda...
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2007., 22:23   #137
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
morph je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2007., 22:34   #138
Domi
-.
Moj komp
 
Domi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 297
__________________
KAJ
Domi je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 17:51   #139
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
bok......pokušavam si napraviti "brumal Winter" setup...radim sve po uputama , upišem onaj kod , ubacim par foldera (mjuze),ali mi prilikom pokretanja foobara , isti izgleda kao da nisam ništa radio....nemam ideje.
Sve radio po uputama,verzija foob. sa linka,plugini sa linka ,direktorij u koje ekstraktiram plugine također po setup-u od morpha..... ????
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 18:09   #140
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor greenfly Pregled postova
bok......pokušavam si napraviti "brumal Winter" setup...radim sve po uputama , upišem onaj kod , ubacim par foldera (mjuze),ali mi prilikom pokretanja foobara , isti izgleda kao da nisam ništa radio....nemam ideje.
Sve radio po uputama,verzija foob. sa linka,plugini sa linka ,direktorij u koje ekstraktiram plugine također po setup-u od morpha..... ????
Kad upalis foobar stisni ctrl+p i uci ces u preferences. Pod components provjeri da li su ti pluginovi dobro instalirani (odnosno da li si ih stavio u dobar folder). Ako su tamo navedeni na popisu znaci to je u redu. Prije nego sto izadjes pogledaj koju verziju Panelsui-a imas.
Dalje u preferences da li mozes odabrati brumal winter konfiguraciju u Panelsui setupu (kao na slici)?
http://www.imagesforme.com/viewer.ph...5550000003.jpg

Evo to za pocetak, da eleminiramo ove osnovne stvari.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 18:15   #141
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
prvi korak---sve OK
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 18:34   #142
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor greenfly Pregled postova
prvi korak---sve OK
Ok, ajde sad odi u folder gdje si instalirao foobar i provjeri gdje su ti smjesteni images od brumala, Kod mene su u ovom folderu:
C:\Applications\Multimedia\Foobar\images\brumal-winter
Ako si recimo instalirao foobar u Program files onda treba izgledati ovako:
C:\Program Files\Foobar\images\brumal-winter

Jos bih htio da provjeris u components popisu kod PanelsUi plugina koju verziju imas.
Moja je 0.8.1. Mozes je naci ovdje, pa je instaliraj ako imas neku stariju verziju. (izadjes iz foobara, kopiras je u components folder, overwrite >> yes, upalis Foobar).

Pa nabaci screenshot foobara da vidim.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 19:32   #143
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
Pitanje : kod pokretanja foobara,izaberem Default user ili panels UI opciju????
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 19:40   #144
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor greenfly Pregled postova
Pitanje : kod pokretanja foobara,izaberem Default user ili panels UI opciju????
PanelsUi, naravno...
morph je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 20:30   #145
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Morph, hvala na detaljnom objasnjenu.

I odmah pitanje McG-u - kako si dobio gornji desni dio, odnosno onakav pregled librarya...ja imam klasicni, poput explorera, a ovako samo po izvodjacima u stilu cijelog Foobara izgleda odlicno.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 21:12   #146
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
Što je pak OVO ???
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 21:15   #147
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
....

Zadnje izmijenjeno od: McG. 13.01.2012. u 02:07.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 21:20   #148
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor greenfly Pregled postova
Što je pak OVO ???
To je to
Nisi dobro folder sa imagesima stavio vidis da ih ne prikazuje i da ti samo oni fale.
I moras malo rastegnuti prozor (zbog ovih preklapanja slova).
Koliko mogu vidjeti ovo drugo je OK

@atha - nema na cemu
morph je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 21:47   #149
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
Amazyng Morph... TO bi trebalo biti to...Thanks!!!
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 23:22   #150
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor greenfly Pregled postova
Amazyng Morph... TO bi trebalo biti to...Thanks!!!
To ti je to. Jos samo covere (to sam opisao u ovom topicu na pretprosloj strani) sredis i gotov si.
I sve druge Panelsui konfiguracije instaliras po tom principu - *.pui file u Panelsui
folder, images tamo gdje pise u uputama (najcesce u foobar/images) i eventualno malo prckanja po kodu zbog prikaza imagesa ili covera.
Nije bas yes>next>next>dvoklik kao winamp, ali nije niti atomska fizika.
morph je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na