Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2010., 13:16   #3091
dUG1
Premium
Moj komp
 
dUG1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor proudixz Pregled postova
dobar dan dobri ljudi

imam pitanjce , ako bi mi tko mogao preporucit bike do 4000kn . bio bi za po cesti i sumski putevi , po makadamu. kakve su one kona ?
Ciklocentar je produzio akciju na modele iz 2009. pa ono, pogledaj jel te zanima kaj

Sto me dovodi do sljedeceg pitanja:

Od ova 2 modela, FM Deluxe i Blast, kojeg bi uzeli?

http://bikes.konaworld.com/09/09_fir...ndeluxe_en.cfm
http://bikes.konaworld.com/09/09_blast_en.cfm

Cijena im je tu negdje, oprema tak tak (nisam bas vidio hvalospjeve za vilicu), jedino kaj mi geometrija FM-a (u usporedbi sa Blastom) nije bas najjasnija...
dUG1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 14:09   #3092
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
FM uzmi...bolja oprema...btw koliko dođe FM?

inače skoro pa ista geometrija je na mom Scott-u YZ4 tako da ono...meni nesmeta...
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.04.2010., 14:18   #3093
dUG1
Premium
Moj komp
 
dUG1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
FM uzmi...bolja oprema...btw koliko dođe FM?

inače skoro pa ista geometrija je na mom Scott-u YZ4 tako da ono...meni nesmeta...
3300 krznenih zivotinja.
Nije puno (vajlda) za full Deore Konu.
Ali me "muci" ta vilica, po rivjuima i komentarima, precijenjena i nista bolja od Suntour jeftinjaka.
dUG1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 15:01   #3094
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
imam ti ja tu vilju

presao sam oko 2,5k km i pocela mi je pustati ulje na preloadu sto nebi trebala i sutra prekosutra ju furam na servis.

Nisam isprobo suntour i sl. pa ne mogu ocijeniti kakva je prema njima, ali moja ne upija kratke neravnine, nego dosta trese i dosta je tvrda. znaci na cesti koja je od onih kockica dosta trese.

Bio sam u DSGu jer mi je blizu i malo sam pito nekoga decka kaj tam dela je reko da vilja nebi smjela biti tako tvrda, trebala bi se mekse i brze vracati, na linku ispod kada a procitas ak vec nisi ce ti ovo biti jasnije.

procitaj si malo na ovom linku sta govore o toj vilji

http://www.dropbike.com/forum/viewto...p?f=14&t=14837
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 15:23   #3095
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
ako te muči vilica dat ću ti ja svoju RST Gilu u zamjenu za tu inače 3300 je taman cijena za full deore opremu...
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 15:32   #3096
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
da ja sam svoj felt q700, sa full deore i RS dart 2 viljom platio oko 3800kn tak da je ovo povoljna cijena ak ti pase takva geometrija bicikla
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 15:39   #3097
VoodooRain
Premium
Moj komp
 
VoodooRain's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 705
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Koliko novaca?

Oprema je loša. Vilica katastrofa. Ako je ispod 1000kn je ok, inače GIANT rock je za malo veću cijenu najbolji.

bio je 1500kn a evo danas sam ga kupio na snizenju za 996kn a ono neznam cini mi se cist ok bicikli definitivno bolji od onih za 499kn koji se raspadnu za 3mjeseca hehehehehe
VoodooRain je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 15:44   #3098
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
pa iskreno i nije baš ali ipak si se trebao isprsiti za Giant Rock-a u turbo sporta
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 15:51   #3099
VoodooRain
Premium
Moj komp
 
VoodooRain's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 705
pa i tako nisam imao vise para od 1200kn i nisam vise ni mislio dati za bicikli a sa time da je turbo sport miljama daleko od mene svaka slolucija otpada a u Pž u imaju 2 trgovine biciklima i najeftiniji je bio preko 3500kn tak da sam samo izasao vak kada sam cuo cjenu
VoodooRain je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 16:33   #3100
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
imam ti ja tu vilju

presao sam oko 2,5k km i pocela mi je pustati ulje na preloadu sto nebi trebala i sutra prekosutra ju furam na servis.

Nisam isprobo suntour i sl. pa ne mogu ocijeniti kakva je prema njima, ali moja ne upija kratke neravnine, nego dosta trese i dosta je tvrda. znaci na cesti koja je od onih kockica dosta trese.
Vilica je loše tvornički servisirana. Ulje na preloadu ne smije puštati jer tamo ulja ne smije biti (u lijevoj nozi gdje je opruga). Naprema raznim Suntour-ima i RST-ovima vilica je majka, koliko god bila dno ponude RS-a.

Kad se vilica otvori i stavi ulje gdje treba biti, vilica postane mekana i fino radi za low end vilicu. Zbog 28mm čeličnih nogu, vilica se dosta fleksa i teška je. No velim, za razliku od drugih vilica ima kakav takav damping, ima oprugu koja se ne stvrdne po zimi i ja sam imao puni hod, podesivi rebound koji je radio kako treba, lockout koji je radio kako treba i vilica je bila mekana i pri manjim brzinama upijala sve.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.04.2010., 17:07   #3101
dUG1
Premium
Moj komp
 
dUG1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 227
@zgmmax: fala, poucan link

Samo koliko vidim, za takav posao gubim garanciju na vilicu, a to mi bas i nije opcija...
Pa me zanima, jel mogu ja decke u Ciklo Centru "zamolit" da to obave umjesto mene? Nesto kao nulti + 1 servis
Jer ak je vilica solidna, ali zbrljana tvornicki, valjda to netko treba srediti u sklopu gare da radi kak spada.

Nis, idem ovih dana do tam pa cu odluci kaj uzet. Samo kaj mi je ovaj FM sve ruzniji i ruzniji.
Svjetski su uyebali skoro cijelu 2009 seriju, sto se tice izgleda i detalja
dUG1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 17:12   #3102
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
a onda uzmi ovaj drugi...IMHO pa ti ćeš se voziti na toj bicikli pa uzmi koja ti je ljepša FM je bolja po opremi ali nakraju krajeva ti ćeš biti taj koji će sjediti na tom biciklu

a što se tiče vilice neznaš dok neprovaš...a i ja mislim da oni u ciklocentru neservisiraju nego da šalju u protea jasku u jastrebarsko koja je ovlašteni szastupnik (+ servis) za proizvode sram grupacije (avid, truvativ, RS...)...uglavnom rađe prođi kao i zgmmax gore 2500km pa ju onda vozi na servis umjesto da radiš unaprijed servis...ionako sumnjam da ćeš proći 2500km do kraja ove sezone
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 17:17   #3103
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
Neznam koliko ti vrijedi garancija...
Nema se šta desiti vilji.
Uzmi FM, vozi se, kad te vilja krene zahebavat onda ju jednostavno odfuraj nekom ko se kuži u to(a možeš i sam ako imaš alat i ulje) i napravi servis.Servisi nisu toliko skupi kolko ja znam.
Evo možda pomogne ovaj link
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 17:29   #3104
dUG1
Premium
Moj komp
 
dUG1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Da, samo kaj je poprilicno apsurdno odvozit X km/mjeseci na novoj vilici pod garancijom koja ne daje ni 50% svojih mogucnosti, kaj ne?
Mislim, svi smo vecinom picajzle kad je u pitanju hardveraj i ne daj Boze da nes ne radi po specifikacijama, odmah smo na servisu/reklamaciji.
Ne vidim zasto bi ovdje bilo drukcije

Vuco, vidio sam tvoj post na dropbikeu, pa ak bum trebao, davit cu te prek PM
dUG1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 17:33   #3105
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Ja svoj bike saljem na servis jer sam pisao i slavenu iz proteajaske, oni su glavni uvoznici za SRAM grupaciju za Hrvatsku

i evo odgovora

Moguce je da je tokom vremena ulje za podmazivanje iscurilo kroz brtve pa Vam zato vilica sad radi neprihvatljivo. Kako god bilo, vilicu bi trebalo poslati ovdje na servis. Posto je bicikl pod garancijom furate bike u ducan gdje ste ga kupili da skinu vilicu i posalju nama na servis jer smo trenutno jedini ovlasteni servis za Rock Shox u Hrvatskoj.

Pozdrav!


Cim se vrijeme popravi vozim bike di sam ga kupio jer imam jos 2mj garancije. Vilica je uvijek na pocetku tvrdja dok se ne razradi.


Gle uzmi bike jer je fakat to povoljna cijena, a ak ce te vilja i zajebavat nekaj odneses na servis jer imas godinu dana garanciju tak da to i nije neki problem, a za te pare neces naci niti jedan sa full deore i RS dart2 viljom, vecina il ima iste ili bolje shiftere a vilice su im RST ili Suntor a mislim da je ipak upocetku imati barem bolju vilju jer je ona najskuplji dio. neka bolja od RS dodje oko 2000kn, a shifteri dodju oko 200kn i lako ih zamijenis poslje.

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Vilica je loše tvornički servisirana. Ulje na preloadu ne smije puštati jer tamo ulja ne smije biti (u lijevoj nozi gdje je opruga). Naprema raznim Suntour-ima i RST-ovima vilica je majka, koliko god bila dno ponude RS-a.
Krivo sam se izjasnio, meni je na lockoutu (desna noga kada se gleda odozgora preko volana )

Kao sto sam reko, bike cu odnjest da mi servisiraju vilicu pa nek oni vide kaj je sanjom, a mozda ubodem i neku novu vilju tora-u ili rebu

Zadnje izmijenjeno od: zgmmax. 05.04.2010. u 17:46.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 17:44   #3106
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
au contraire bolje je imati bolju opremu i lošiju vilicu nego obrnuto...jer recimo deore šifteri su relativno ok i služe vrsi dok su vilice ispod 800-1000kn sve više manje isti shit...uglavnom dalo bi se razglabati o tome kako i što da sad neulazimo u detalje
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 17:45   #3107
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Speedbreaker Pregled postova
Neznam koliko ti vrijedi garancija...
Nema se šta desiti vilji.
Uzmi FM, vozi se, kad te vilja krene zahebavat onda ju jednostavno odfuraj nekom ko se kuži u to(a možeš i sam ako imaš alat i ulje) i napravi servis.Servisi nisu toliko skupi kolko ja znam.
Evo možda pomogne ovaj link
Garancija od 2009-te kod RS-a je mislim 2 godine. Vilica može propišati na brtvama, može puknuti most, noge ako nije korištena za ono što je namjenjena.

Kod svakog otvaranja vilice se gubi garancija. Ja sam svojeg Darta otvorio jer su mi u servisu rekli da radi kako treba i da što očekujem od low end proizvoda.
Radila je sa 50% hoda, nije bila mekana i trzala je onako u radu. Gledaj da ako izgubiš garanciju da ti je zamjena oringova i ulja oko 150kn u ovlaštenom servisu. 400-500kn je veliki servis gdje se mijenjaju blazinice, ulje, brtve i slično. Dart polovni dođe oko 300kn, pa sam ja svojega otvorio na vlastitu odgovornost. Sredio ga i radio je puno puno bolje, imao sam puni hod i za low end vilicu bila je super samo se fleksala.

Sad imam doma ulje za vilice (koje je oko 80-150kn litra, a trebaš dvije gradacije, ali je meni frend nabavio po nižoj cijeni), imam alat, znam gdje se mogu kupiti brtve u Zagrebu po tipa max. 5kn komad (RS ima svoje po 120-140kn paket od oko 6 ili 8 brtvi), znam koje su dimenzije brtvi stoga servis obavljam sam. A ako pukne most ili vilica, jebiga, imao sam peh.

Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
au contraire bolje je imati bolju opremu i lošiju vilicu nego obrnuto...jer recimo deore šifteri su relativno ok i služe vrsi dok su vilice ispod 800-1000kn sve više manje isti shit...uglavnom dalo bi se razglabati o tome kako i što da sad neulazimo u detalje
Iz svojeg skromnog iskustva naučio sam da su šifteri najmanji problem na bajku. S druge strane, dobra vilica, kočnice i kotači su must have. Kotači da se ne pigaju svako malo, kočnice da te zaustave a vilica da upija sve što baciš pred nju.

Acera, Alivio ili Deore - samo moraš paziti kod šiftanja pod opterećenjem (prije opterećenja promijeniti brzinu, a ne tokom), no sa svime se možeš popeti na Sljeme bez problema. Pa nije da šaltaš svako malo .
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 19:27   #3108
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor x32 Pregled postova
Najbolje bi bilo da možeš skinuti lanac i staviti ga u neku posudu i nalijati gore benzina i s starom četkicom za zube preći preko svake karike. Ako nemožeš skinuti lanac probaj samo s četkicom preći po lancu- svako malo četkicu umočiš u benzin. Inače ti je benzin ko stvoren za čišćenje masnoće i prašine. Ako imaš slučajno kompresor možeš nakon što opereš lanac ispuhati lanac i podmazati ga s nekim uljem (ja trenutno koristim ulje za lanac za motorne pile) i lanac će biti kao nov .
nemam kako skinut lanac pa cu onda probat sa cetkicom, nadam se da cu uspjet

Citiraj:
Autor marauder16 Pregled postova
s nekim jakim sapunom? ne zezam se, sapuni rastavljaju masnoce, to bi trebalo raditi bez problema, ili nekakav kuhinjski deterdzent
sumnjam, u autopraoni sam probao sa jakim miniwashem isprat al neide (sa sapunom i vrucom vodom ). cak se i lak na jednom dijelu skinuo kolko je jak pritisak, al ta mascoba jednostavno nije htjela dole

Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
ma benzin je majka
vidjet cemo nadam se da ce uspjet skinut to sranje dole
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 19:40   #3109
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
benzin će ti definitivno skinuti...u to nemoj niti sumnjati...ali OPREZNO s benzinom da ti nebi skinuo mast i boju odtamo gjdje nebi trebao


inače u markoprojektu u vlaškoj imaš za 45kn ili 50 kupiti alat za skidanje lanca
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 19:51   #3110
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
morat cu si nabavit taj alat, tnx na info.

inace, decki ima kakvo jeftino/povoljno ulje za podmazivanje lanaca za preporucit?

btw, di kupujete onu mast za podazivanje sajli od kocnica, shiftera, itd?
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 20:00   #3111
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
ovako...za alat ako ćeš kupovati kod nas u markoprojektu je daleko najjeftinije...svi alati su im oko 50+-10kn koliko sam skužio...

što se tiče lanca ja koristim finish teflonsko dry ulje za 45kn oko 100ml...kupljeno u dsg-u u martićevoj (ispod markoprojekta koji ej u vlaškoj)...a za mast & ostalo pretpostavljam da bi bilo zgodno namazati ih s onom masću za ležajeve...neznam sa sigurnošću kako se zove ali rekao bi da je to ružičasta ili litijska ili grafitna ili teflonska mast...jednu od tih uzmi (ili su sve 4 iste)

gle najbolje je da odeš u dućan i pitaš što i kako

najjeftinija rješenja za podmazivanje su ti :
1) Fino ulje za mašinice - 100ml 10kn
2) Inina mast 1kg - 50kn

ali naravno nisu najidealnija...a sam inače s tim vozio na staroj specki i ništa joj nije bilo
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 20:04   #3112
x32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 50
Citiraj:
Autor Čuks Pregled postova
morat cu si nabavit taj alat, tnx na info.

inace, decki ima kakvo jeftino/povoljno ulje za podmazivanje lanaca za preporucit?

btw, di kupujete onu mast za podazivanje sajli od kocnica, shiftera, itd?
Koja god od ova dva uzmeš nebudeš fulao:
http://dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=5599
http://dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=5601

Ja za podmazivanje sajli koristim grafitnu mast od INE- pola kg masti dođe oko 30 kn, a to imaš jako dugo.
x32 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 20:14   #3113
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
e piknut cu onda ovo ulje od finish line-a + ininu teflonsku mast. ako stignem poslikat cu bajk da vidite kako lanac trenutno izgleda, tj kako je usran.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 20:22   #3114
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
inina teflonska?donno je li to postoji.....ova inina standardna mast je Litijeva kompleksna EP mazivna mast i služi za
Citiraj:
dugotrajno podmazivanje ležaja kotača cestovnih i željezničkih vozila i nakon prijeđenih 100000km te za grđevinsku, rudarsku i poljoprivrednu mehanizaciju


uglavnom uleti u bilo koji dućan s biciklima i traži da ti preporuče
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 20:35   #3115
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
ma znas sta sam htio rec. sve je to isti k, samo u drugoj boji
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 21:34   #3116
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
evo jedno pitanje za one koji znaju odgovoriti na to

može li se običan 1 1/8 headset koji ima ležajeve i kapice posebno (izvan headtubea) zamijeniti s onim semi-integrated koji ima ležajeve i kapice koji se smjeste unutar headtubea(ležajevi i kapice su zajendo spojeni)


na ovako nešto sam mislio
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 21:58   #3117
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Zašto su danas ti prokleti bicikli tako skupi ?
Sječam se jedno prije 10god si imao LIMEX I ROG JOMU i onak koštali su 1000kn i bili su ''da bili su'' jako kvalitetni i sa home tržišta gledano jako isplativi. Sada kad mi treba bicikl samo ovako malo za voziti se u proljeće imam problema jer najobicniji tamo neki GIANT košta oko 1800kn a kvalitetom je 'sranje' ?

Ako želiš Fishera,GT,Norco itd svi su od 3000kn pa na dalje, zar je ponestalo jeftinijih marki ili se to meni samo cini, pricam o online shopovima koji nude bicikle OD 1600kn itd na dalje i taj od 1600 je onak zadnje smece....Ne kuzim , pa to je bicikl a ne auto.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 22:02   #3118
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Citiraj:
Autor crocro25 Pregled postova
Zašto su danas ti prokleti bicikli tako skupi ?
Sječam se jedno prije 10god si imao LIMEX I ROG JOMU i onak koštali su 1000kn i bili su ''da bili su'' jako kvalitetni i sa home tržišta gledano jako isplativi. Sada kad mi treba bicikl samo ovako malo za voziti se u proljeće imam problema jer najobicniji tamo neki GIANT košta oko 1800kn a kvalitetom je 'sranje' ?

Ako želiš Fishera,GT,Norco itd svi su od 3000kn pa na dalje, zar je ponestalo jeftinijih marki ili se to meni samo cini, pricam o online shopovima koji nude bicikle OD 1600kn itd na dalje i taj od 1600 je onak zadnje smece....Ne kuzim , pa to je bicikl a ne auto.
a eto...uglavnom sad imaš u kategoriji
ispod 1k kn :
interšpar bicikle (olpran nešto) koji su cijenom oko 500-700kn
ispod 2k kn :
giant rock koji je 1199kuna

i to je sve što se isplati uzimati...praktički nijedan drugi model se neisplati uzeti do 2000kn...naravno full deore oprema se počinje dobivati u kategoriji 3000+kuna, full xt je u kategriji 5000kn+kn i tako dalje

uglavnom uzmi si polovni bicikl kao i ja...recimo za 2000kn se da složiti relativno lijepi bicikl ali polovni naravno


inače meni su još ovo i uredu cijene kad vidim da dječji bicikl...ona mala trokolica kad vam dijete ima 4-5 godina dođe 1000kuna...e onda stvarno više neznam što bi rekao
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 22:49   #3119
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Gdje da kupim polovni bicikl kad nema takvih ducana a ovi na tipa njuskalo itd cijene polovne skoro pa kao 85% cijene novog a to mi nije bas cijena za razumnu kupnju jer ducan ipak daje i na rate ili odgodu placanja dok polovno cash only.

Meni treba obican mtb po mogucnosti zadnji disk da ima i udoban sic,netreba mi nista vise al ocito da trazim previse za 1000-1300kn a iznad 2000 nemogu dat kad bi ga vozio mozda 30dana u godini.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 22:55   #3120
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
a neznam...onda ti preostaju dvije solucije : interspar i olpran bicikli (ja sam također vlasnik jednog) ili u turbosportu giant rock za 1200kuna
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na