Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.06.2021., 07:18   #55291
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 725
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Ok. Dao im je auto koji bi u takvom istom obliku trebao izaći van na cestu jednog kad ga homologiraju, jer kolko sam shvatio još to nisu napravili...

Ne znam što se je pompa oko toga napravila kad auto još nije street legal...
30. 06 je rok za sredstva dobivena od države, do tada homologacija treba biti gotova.

Inače čuje se sve i sva oko te priče sa testiranjem, nije to sve baš tako divno i krasno ali neću kvariti idilu. A tekst u topgearu potpisao novinar n/a.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 07:27   #55292
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 725
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Za Rimca bar znamo da vozi i da je isporučio obećane brojke.
Nema još tog testa, ni max brzine ni ni 0-60 mph (AFAIK trenutno su na 2.12, na sajtu RA kažu manje od dvije sekunde a u člancima kažu 1.85) ni WLTP autonomije (na sajtovima kaže 650, na RA 550) itd itd. Jedino 402 je odradio ispod 9.
Roy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2021., 08:07   #55293
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Inače čuje se sve i sva oko te priče sa testiranjem, nije to sve baš tako divno i krasno ali neću kvariti idilu. A tekst u topgearu potpisao novinar n/a.
Drugim rijecima, placena reklama i preuvelican test, kao i za sve proizvode danas.
To ipak treba provozat ona ekipa AutoTopNL, top gear se prodao davnih dana pa ih ne treba uzimat za relevantne.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 09:04   #55294
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Citiraj:
Autor King of 4 Pregled postova
Najjači su mi komentari i pljuvacina od ekipe koja u životu nije uzela šarafciger u ruke, radi neki posao od 8 do 4 i prosipaju pamet.
Gabre, pa u ovoj rečenici si zapravo samog sebe opisal, a od šrafcigera si bježal još kad si radil u Linksu, tak da nemoj molim te pričati pizdarije.

Ja za razliku od tebe iz prve ruke na temelju višegodišnjeg rada u firmi koja se bavi proizvodnjom za auto-industriju, znam da ovaj tvoj idol laže dok zine.

Da ne pričam kak nikad nije preuzel naručeno i proizvedeno, a kamoli da je platil, valjda mu nisu sjeli državni poticaji taj mjesec ili koji kurac.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 09:09   #55295
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 613
Jel mi netko može reći koji klinac mi se desio s autom:
imam Opel Astru dizel (2008. god). Jučer, prilikom paljenja sam zaboravio izbaciti iz brzine (prva) i kad sam zapalio, auto je malo potegnuo naprijed i odjednom totalno prestao raditi, konzola je krepala, ništa više nije radilo, davanje kontakta nije davalo nikakav život u auto. Nakon tipa 5 minuta je auto pomalo došao sebi i konzola je proradila no nisam ga mogao upaliti, kad bih ga zakresao čuje se samo jedan kratki cuk i ništa više, uopće ne vergla te centralno zaključavanje nije radilo.
Susjed ga je spojio sa kabelima i probali smo ga opet zakresati no ista stvar, nije htio upaliti niti nakon nekoliko minuta što je bio spojen da se akumulator malo napuni, jednostavno ne može ni malo potegnuti nit zaverglati no centralno je proradilo. Također i brisači rade normalnom brzinom.

Izvadio sam akumulator da ga odnesem u prodavaonicu akumulatora da ga testiraju no bili su zatvoreni pa sam ga vratio u auto i danas ću ga nositi, no zanimljivo mi je da je iskrilo kad sam odspajao kabele s njega tako da očito ima napona u njemu pa mi se ne čini mrtvim no nakon vraćanja u auto centralno opet ne radi.


Pretpostavljam da je pregorio akumulator no zanima me vaše mišljenje, jel moglo izgorit još nešto?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 09:23   #55296
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Gabre, pa u ovoj rečenici si zapravo samog sebe opisal, a od šrafcigera si bježal još kad si radil u Linksu, tak da nemoj molim te pričati pizdarije.

Ja za razliku od tebe iz prve ruke na temelju višegodišnjeg rada u firmi koja se bavi proizvodnjom za auto-industriju, znam da ovaj tvoj idol laže dok zine.

Da ne pričam kak nikad nije preuzel naručeno i proizvedeno, a kamoli da je platil, valjda mu nisu sjeli državni poticaji taj mjesec ili koji kurac.
Prilično dobro se sjećam Gabrinih žuljeva od šarafcigera dok je radio u Linksu.

A Rimac je posebna priča o kojoj dovoljno ne znam da bih sudio, ali ono što znam je da mu je marketing jača strana.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 09:54   #55297
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 558
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Jel mi netko može reći koji klinac mi se desio s autom:
imam Opel Astru dizel (2008. god). Jučer, prilikom paljenja sam zaboravio izbaciti iz brzine (prva) i kad sam zapalio, auto je malo potegnuo naprijed i odjednom totalno prestao raditi, konzola je krepala, ništa više nije radilo, davanje kontakta nije davalo nikakav život u auto. Nakon tipa 5 minuta je auto pomalo došao sebi i konzola je proradila no nisam ga mogao upaliti, kad bih ga zakresao čuje se samo jedan kratki cuk i ništa više, uopće ne vergla te centralno zaključavanje nije radilo.
Susjed ga je spojio sa kabelima i probali smo ga opet zakresati no ista stvar, nije htio upaliti niti nakon nekoliko minuta što je bio spojen da se akumulator malo napuni, jednostavno ne može ni malo potegnuti nit zaverglati no centralno je proradilo. Također i brisači rade normalnom brzinom.

Izvadio sam akumulator da ga odnesem u prodavaonicu akumulatora da ga testiraju no bili su zatvoreni pa sam ga vratio u auto i danas ću ga nositi, no zanimljivo mi je da je iskrilo kad sam odspajao kabele s njega tako da očito ima napona u njemu pa mi se ne čini mrtvim no nakon vraćanja u auto centralno opet ne radi.


Pretpostavljam da je pregorio akumulator no zanima me vaše mišljenje, jel moglo izgorit još nešto?
ja bi prije rekao da je alanser zašteko?
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 10:10   #55298
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,598
Akumulator prazan / neispravan, dizlo je teže pokrenuti,
anlaser je zdrav za vađenje i mali servis,
pogotovo ako nije rađen nikad ili dsvno.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 10:10   #55299
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@exo
U Brazilu mnogi auti idu na etanol koji se javlja kao nusprodukt u proizvodnji šećera od trske. Dapače, proizvođači tamo prodaju aute koji idu na takvo gorivo kao što kod nas Renault i Dacia nude aute sa tvorničkim ugrađenim pogonom na plin. Nekada je i Formula Indy koristila nekakav etanol za svoje bolide. Dakle, može se kada se hoće.
Ako sam dobro zapamtio, u ovom članku se navodi da je vodik za gorivo proizveden na eko način, štogod to značilo.
Nije nusprodukt. Za proizvodnju etanola koriste sve, tj. koriste saharozu (šećer) koji se cijepa na etanol i ugljikov dioksid. A to mogu zato jer Brazil ima vrlo malu gustoću stanovnika pa imaju puno površina za ugzoj trske. No, s obzirom na drastičnu deforestaciju, ispiranja kvalitetne zemlje zbog nje, čitavog procesa koji započinje kad se sijeku guste šume to nije nimalo zeleno više tamo. U EU bi bile potrebne masovne površine koje mi jednostavno nemamo za toliko veliku proizvodnju biogoriva. A i ta goriva opet emitiraju CO2, NOx, CO i druge. Čak za neke spojeve koji se trenutno pretpostavljaju kao kancerogeni imaju veće emisije kod vozila na etanol nego ona na benzin.

Kako god okreneš vodik ne može biti efikasan kao baterije. Kako god dobio energiju za proizvodnju tog vodika mogao si tu energiju upotrijebiti da napuniš 2-2.5 električna automobila.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 10:29   #55300
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Gabre, pa u ovoj rečenici si zapravo samog sebe opisal, a od šrafcigera si bježal još kad si radil u Linksu, tak da nemoj molim te pričati pizdarije.

Ja za razliku od tebe iz prve ruke na temelju višegodišnjeg rada u firmi koja se bavi proizvodnjom za auto-industriju, znam da ovaj tvoj idol laže dok zine.

Da ne pričam kak nikad nije preuzel naručeno i proizvedeno, a kamoli da je platil, valjda mu nisu sjeli državni poticaji taj mjesec ili koji kurac.
True. Ne razumijem da ljudima jos uvijek nije jasno da Rimac zivi od patenata, odnosno intelektualnog vlasnistva, i to prilicno dobro. Cijela ova prica sa automobilima i ''proizvodnjom'' istih, je najbolji PR 21. stoljeca, i za to mu treba skinuti kapu.


Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Nego reci, jesi li napravio pretragu tih patenata koje drži firma Rimac automobili? Ja jesam i ima ih dva, BMS i hlađenje baterija. A sad ne drži me 100% za riječ ali trenutno koriste kupljeni BMS za Neveru.

Meni nije jasno da ljudi imaju računala i pristup internetu a ne koriste ih, naprimjer ovako:



Rimac Chooses Analog Devices to Enable Precision Battery Management in High Performance Electric Vehicles link
Takoder interneti: https://www.tportal.hr/biznis/clanak...20200811/print

''Iako je Rimčeva kompanija široj javnosti najpoznatija super brzim električnim automobilima, glavnina prihoda dolazi od prodaje tehnoloških rješenja i vitalnih dijelova za električne automobile (pogonski sklopovi, baterije, motori i sl.), čiji su kupci globalne kompanije poput Hyundaija, Kie, Porschea i Renaulta. Upravo poslovna suradnja i vlasnička povezanost s velikim imenima automobilske industrije omogućila je snažan organski rast i financijsku stabilnost Rimac automobila.''
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15

Zadnje izmijenjeno od: HCS. 02.06.2021. u 11:23.
HCS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2021., 11:00   #55301
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 725
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
True. Ne razumijem da ljudima jos uvijek nije jasno da Rimac zivi od patenata, odnosno intelektualnog vlasnistva, i to prilicno dobro. Cijela ova prica sa automobilima i ''proizvodnjom'' istih, je najbolji PR 21. stoljeca, i za to mu treba skinuti kapu.

Nego reci, jesi li napravio pretragu tih patenata koje drži firma Rimac automobili? Ja jesam i ima ih dva, BMS i hlađenje baterija. A sad ne drži me 100% za riječ ali trenutno koriste kupljeni BMS za Neveru.

Meni nije jasno da ljudi imaju računala i pristup internetu a ne koriste ih, naprimjer ovako:



Rimac Chooses Analog Devices to Enable Precision Battery Management in High Performance Electric Vehicles link
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 11:34   #55302
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 725
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
''Iako je Rimčeva kompanija široj javnosti najpoznatija super brzim električnim automobilima, glavnina prihoda dolazi od prodaje tehnoloških rješenja i vitalnih dijelova za električne automobile (pogonski sklopovi, baterije, motori i sl.), čiji su kupci globalne kompanije poput Hyundaija, Kie, Porschea i Renaulta. Upravo poslovna suradnja i vlasnička povezanost s velikim imenima automobilske industrije omogućila je snažan organski rast i financijsku stabilnost Rimac automobila.''
Registriraj se na FINI (besplatno je) i skini godišnje izvješće za neku godinu pa javi koliko zarađuju od prodaje intelektualnog vlasništva. Rimac automobili primarno zarađuju od prodaje usluga inženjeringa drugim firmama.

Inače na internetu možeš naći Matin intervju gdje tvrdi da je u C_1 ugrađeno 24 patenta, jedino što nitko ne zna kojih.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 11:45   #55303
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Kod nas je dolazil po ništa drugo, nego OEM proizvodnju, tj. vanjska firma mu složi kaj je zamislil, on stavi svoje naljepnice gore i onda kasnije priča kak ima in-house proizvodnju.

Isto kak je sve stvoril sam iz skromnih početaka dok lemi u garaži. Nikad nije dobil ni tražil kune od države.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 13:28   #55304
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
znači efektivno uvaljuje noa automobile?
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 14:31   #55305
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
mislim da je ekipa skeptična oko Rimca iz razloga kaj si lik ne zna zatvorit gubicu i u tišini nešto napravit nego svakih nekoliko tjedana da neku bombastičnu izjavu koju prenesu svi mediji jer PR/marketing i onda nakon nekog vremena od toga ništa i tako u krug...

Trebalo mu je samohttps://www.bug.hr/elektricna-vozila...asprodan-18315 3g da demantira da zapravo nisu rasprodali svih 150 komada i da su novinari krivo shvatili voditelja prodaje.

Lik laže čim zine, a novine sve to prenose. i onda oni neuki i dalje misle da je jadan uspio sam od ničega stvorit nešto, a ne znaju da mu je stari u HDZu i da ga je on financirao sa lovom sumnjivog podrijetla.
A sada ga financira država kroz poticaje bez kojih bi bio u minusu već 10g....


Mislim samo da je ekipi koja actually radi nešto i ne iskaču na svim portalima prekipjelo kada je objavljena vijest da je dobio 1,4mlrd kuna za robotaksije u Zagrebu i da se onda lagano krenulo ga prcat po društvenim mrežama.
Slučaj Lucijan Carić
Na šta odmah uskaču u obranu Cvetojević i Bakić koji niti kune nisu uložili u Balkanskoga Teslu

Ili slučaj radniče fronte (jbga...kad neće nitko drugi jer se boje) koja je skupila par postova sa forum.hr gdje ima hrpa dokumenata i ekipe koja ima "insajderske" informacije vezane uz Rimca.
https://radnickafronta.hr/1559-mitologem-gara%C5%BEe
https://radnickafronta.hr/1531-novi-...t=WyJyaW1hYyJd

Za one neupućene pročitajte ove linkove pa razmislite malo o liku i djelu Balkanskog Tesle

Da ne kažem da mu je tatica krenuo 2018g ucjenjivati Svetu Nedelju da mu daju zemljište u Kerestincu jer mu je sin imao viziju da će napraviti Kampus...
I have a dream https://www.netokracija.com/rimac-ka...edjelja-177242

https://radnickafronta.hr/1512-rimac...je-i-korupcija

Zadnje izmijenjeno od: zgmmax. 02.06.2021. u 14:37.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 14:36   #55306
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 725
Još jedan linkić za čitanje...tko želi

https://portalnovosti.com/mate-matika


edit: Firma Project 3 mobilitiy čiji je jedan od vlasnika Mate Rimac (i Hyundai BTW) prijedlogom vlade RH bi trebala za projekt robotaksija od EU dobiti novce. E sad, hoće li EU odobriti ulazak Hyundaija na mala vrata u tržište drugo je pitanje.

Zadnje izmijenjeno od: Roy. 02.06.2021. u 14:46.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 14:46   #55307
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
https://www.24sata.hr/news/video-sud...e-trake-765601

gdje je nestao syss? izgleda da se s burmuzom naganja po aleji bolonje
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 14:46   #55308
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
mislim da je ekipa skeptična oko Rimca iz razloga kaj si lik ne zna zatvorit gubicu
Mislim da si u pravu, a nije mi jasno ni to njegovo svadjanje sa javnoscu malo-malo.
Evo sad je i ova vijest izasla:
https://www.index.hr/vijesti/clanak/...f=key_topics_d

Ja recimo ne mogu zamislit da se proizvodjaci kao recimo Bugatti, Koenigsegg, Pagani.... i sl. - svadjaju s ljudima po forumima i komentiraju vijesti po portalima
Dok ovaj stalno nesto negoduje...

I bez problema se moze otici na youtubu i naci kako ljudi voze Koenigsegga, Chirona, Lamba Siona po gradu... uredno registrirane, kako im se isporucuju ti auti i kako ih imaju doma u garazi.

Dok je nemoguce vidjeti te r1mceve aute, samo su na nekakvim testovima i recenzijama, pa ja javnost s pravom skepticna oko svega sto radi.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 14:56   #55309
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 558
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
Mislim da si u pravu, a nije mi jasno ni to njegovo svadjanje sa javnoscu malo-malo.
Evo sad je i ova vijest izasla:
https://www.index.hr/vijesti/clanak/...f=key_topics_d

Ja recimo ne mogu zamislit da se proizvodjaci kao recimo Bugatti, Koenigsegg, Pagani.... i sl. - svadjaju s ljudima po forumima i komentiraju vijesti po portalima
Dok ovaj stalno nesto negoduje...

I bez problema se moze otici na youtubu i naci kako ljudi voze Koenigsegga, Chirona, Lamba Siona po gradu... uredno registrirane, kako im se isporucuju ti auti i kako ih imaju doma u garazi.

Dok je nemoguce vidjeti te r1mceve aute, samo su na nekakvim testovima i recenzijama, pa ja javnost s pravom skepticna oko svega sto radi.
Ja ga čak i razumijem, čovjek je postigao što malo tko može, pa što se nije netko od nas nakačio na državnu sisu kako već svi pričaju i od državne sise napravio najbrži auto na svijetu?
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 15:30   #55310
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
https://www.24sata.hr/news/video-sud...e-trake-765601

gdje je nestao syss? izgleda da se s burmuzom naganja po aleji bolonje
Vozaču BMW-a je Clio prebrz cc...
Kamo ovaj svijet ide...
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 16:27   #55311
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,344
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 17:07   #55312
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Dosta vas ode kenja po Rimcu i traži neku poštenu tržišnu utakmicu i sposobnost samostalnog postojanja i napretka bez uplitanja države i pogodovanja.
Zaboravljate da u puno većim i "demokratskim" državama dolazi do iste stvari: kako je nastala Tesla i koliko milijardi dolara poticaja i olakšica dobija? GM, VW, Google, Microsoft, Apple i tako unedogled. Da nema nepotizma i masne pomoći države kako kroz financijske injekcije, pogodovanja na tržištu, protekcionizma, zatiranja konkurencije (Huawei anyone?) ne bi bilo ništa od tih firmi.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 17:16   #55313
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Da, ne znam, sipanje autoproizvođača novcem je najnormalnija stvar diljem svijeta, Nijemci, Slovaci, Česi, Rumunji, Amerikanci, pa i Srbi jbt, tko god hoćeš za autoproizvođače gradi pruge, zone, ceste, dalekovode, oprašta poreze, plaća davanja za radnike, daje poticaje, beskamatne kredite, besplatno dodjeljuju zemlju, što god hoćeš samo da dođu i rade barem nešto, al kad se to kod nas radi onda se kenja po tome. Ako netko nije još shvatio da je moderna ekonomija malo poljoprivrede, malo industrije i jako puno preljevanja iz šupljeg u prazno onda bi malo trebao otvoriti oči.

Taman da nikad ne proizveo jedan auto, tim šta radi za Porsche, Hyundai i ne znam koga sve ne, koji su uostalom kupovali udjele i davali masne pare - čisto sumnjam da su to radili bez da su dobro provjerili što i kako kupuju za desetke milijuna eura, on i dalje zapošljava stotine, sad i preko tisuću i nešto mladih ljudi kakvi inače odlaze trbuhom za kruhom u Njemačku, Austriju, GB ili Švedsku kako bi dobivali prilike za takve poslove kakve imaju priliku raditi ovdje.

Zanima me koliko bi tih komentatora ovdje na hrvatskim portalima s tih ne znam koliko se priča da mu je dao stari ili tko već, deset, dvadeset milijuna uspio napraviti firmu koja će raditi prototipe najbržeg auta na svijetu, kojem će u posjete dolaziti direktori vodeće auto grupe kako bi kupovali udjele, koji će u RH raditi kamp kakav inače u Hrvatskoj možemo gledati samo na izvještajima iz Njemačke ili neke druge zapadne zemlje. Iskreno, sumnjam da ijedan, svi bi bankrotirali prije nego i pisnu Nevera.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 02.06.2021. u 17:38.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 17:30   #55314
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,929
Ja znam samo da bi dosta njih s 10mil eura dali otkaz i gledali netflix po cijele dane. Sigurno ne bi ulagali u nista a pogotovo autoindustriju i to u HR. Mozda u mining rigove nesto ali ne puno. Kupili si neku mrcinu od auta, naravno ne za gušte nego model kojen nema nitko ili rijetko, naočale od 500€ za raju, mob od 2000€ isto za raju i neku kuću. Hrvatski jal je inače poznat proizvod i neće nikad nestat.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 17:43   #55315
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
Bas to, rvacki jal.

Cak i da je doslovno SVE sam bez icije (financijske) pomoci napravio, nasli bi se neki dusebriznici koji bi trazili dlaku u jajetu.

Kaj se mene tice ima punu podrsku, clanci o starom, lovi od drzave me ne zanimaju jer znam da bi masa drugih drzava bile sretne da su na mjestu hr i da je Rimac kod njih.

Volio bi cut kolegu sa faxa koji radi za njega vec dugo godina da cujem i njegovu pricu o svemu tome.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 18:33   #55316
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
+1 za hrvatski jal.

Čitam jučer i danas komentare po mrežama i većina negativnih se svodi na ovo:

1. U zemlji u kojoj ljudi kopaju po kontejnerima, on pravi aute od 2 miliona eura.
2. Gdje možeš vozit tolikom brzinom kad je ograničenje 130 kmh?
3. Zašto ne radi električne aute od 20 tisuća eura za normalne ljude?
4. Stari mu je ukro pare.
5. To je za tajkune koji će nekažnjeno gazit našu djecu.
6. Nemre doć do Splita s jednim punjenjem.
7. To je napravio s našim parama.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 18:36   #55317
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
+1 za hrvatski jal.

Čitam jučer i danas komentare po mrežama i većina negativnih se svodi na ovo:

1. U zemlji u kojoj ljudi kopaju po kontejnerima, on pravi aute od 2 miliona eura.
2. Gdje možeš vozit tolikom brzinom kad je ograničenje 130 kmh?
3. Zašto ne radi električne aute od 20 tisuća eura za normalne ljude?
4. Stari mu je ukro pare.
5. To je za tajkune koji će nekažnjeno gazit našu djecu.
6. Nemre doć do Splita s jednim punjenjem.
7. To je napravio s našim parama.

A svaki do jednog od tih komentatora bi guzice dao da ih Rimac zaposli.
Fuj.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 18:49   #55318
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Dosta vas ode kenja po Rimcu i traži neku poštenu tržišnu utakmicu i sposobnost samostalnog postojanja i napretka bez uplitanja države i pogodovanja.

Zaboravljate da u puno većim i "demokratskim" državama dolazi do iste stvari: kako je nastala Tesla i koliko milijardi dolara poticaja i olakšica dobija? GM, VW, Google, Microsoft, Apple i tako unedogled. Da nema nepotizma i masne pomoći države kako kroz financijske injekcije, pogodovanja na tržištu, protekcionizma, zatiranja konkurencije (Huawei anyone?) ne bi bilo ništa od tih firmi.
Ovaj post treba stavit u sticky.

Ovo sve oko Rimca samo pokazuje koliko je narod ograničenog razmišljanja i generalno neupućen u tržište.

Da je on cvijeće, naravno da nije, kao što nije nijedan uspješan biznis.
King of 4 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 19:03   #55319
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
+1 za hrvatski jal.

Čitam jučer i danas komentare po mrežama.....
Trebao si dodati još koju patetičnu izjavu koja nema veze s ničime pa nam ju prenijeti ovdje na forum, npr:

8. Zašto on ima para, a ja radim za 3800 kn?
9. Zašto se on oženio, a ja sam samac?
10. Zašto on vozi dobre aute, a ja stojadina?

Ovdje na forumu su ljudi ipak dosta ozbiljniji i pišu prilično konstruktivne postove, nikakav jal i sl. sranja, eto neki su čak i radili s njime pa pišu iskustva.


Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
A svaki do jednog od tih komentatora bi guzice dao da ih Rimac zaposli.
Ma da, kao da bi imali šta radit kod njega, eventualno na marketing odjelu
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 19:14   #55320
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,656
Mi smo narod slučaj za promatranje

Ova dva slučaja sam se sjetio ovako na prvu, ima ih još...

Jakov Fak
- osvajaš zlatne medalje - ponos Hrvatske, idol
- tražiš uvjete za trening i napredak - ne može
- Slovenija ti ponudi sve što ti treba - izdajica naroda i sramota, ne valja

Borna Sosa
- igrač kakvih nam fali - ignoriranje od strane saveza
- Njemačka mu ponudi uvjete za razvoj i napredak - izdajica naroda i sramota, trebao je ostati, treba nam kme kme - ne valja
- Njemačka ga sjebe i može igrati za HR - sad mu ne damo da igra, opet ne valja

Mate Rimac
- masu nečijih novaca umjesto na kurve i bijelo spizdi na razvoj moderne tehnologije, i to poprilično uspješno s obzirom da firma postoji 11 godina i s ograničenim resursima je napravila veći iskorak od etabliranih brandova koji su tu još od izuma motora.
- što god da napravi - ne valja

Vjerujem da je imao ponuda da gradi kampuse i nastavlja razvoj bilo gdje u svijetu. Čovjek ima želuca ostati ovdje i boriti se s vjetrenjačama, tako da svaka čast. Ja bih na njegovom mjestu već kod prvog ugovora potrpao sve u kamion, pravac sjever/zapad i ostavio HR dokumente dečkima na granici.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 02.06.2021. u 19:19.
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na