Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.05.2016., 12:04   #4591
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Question Technicolor ruteri

Pozdrav.
Zamina me kakva su vam iskustva sa TC7200.20 ruterima, to sam sada dobio kada sam potpisao novi ugovor sa bnet.
Moje iskustvo do sada-smeće.
Prvo, nikad čuo za Technicolor, to mi je bila prva naznaka za moguće probleme.

Drugo, Wifi malo malo pa pukne ili se brzina smanji na nekih 10Mbps i na wifi i na kompu, pa moram restartati ruter da bi opet proradilo.

Treće, kada je komp ugašen, ugasi se na ruteru LAN lampica i onda nakon nekog vremena prestane raditi i Wifi, lampica svijetli, ali veza nestane, probao sam i na mobitelu i na laptopu i ne mogu se spojiti, tek kada upalim komp.

Wifi je toliko slab da sam morao kupiti wifi booster (DLink DAP-1320) da bih pokrio cijeli stan.
Sada sa tim boosterom je ok, pun signal u cijelom stanu, nisam mislio da će stvar funkcionirati ali stvarno radi ono što obećava na kutiji.
Nejasno mi je i to što recimo kada na ruteru ne radi wifi kada je komp ugašen, na ovaj dlink booster se svejedno mogu normalno spojiti i ići na net, a na technicolor se ne mogu spojiti. Ne kužim to, da li ovaj ode u neki standby ili powersave mod ili nešto?
Svakako ću zvati službu za korisnike, nije da ovdje tražim riješenje, samo me zanimaju dojmovi jer nekako mi se čini da su mi dali smeće od rutera pa me zanima da li svi to dobivaju i ima li mogućnosti da se dobije nešto bolje.
Prije sam imao onaj njihov obični žični ruter, mislim isto Dlink i na njega prikačen Dlink DIR-615 za Wifi, i tako je funkcioniralo šest godina bez greške.
Postavke u ruteru nisam mijenjao nikakve osim što sam promijenio SSID i pass za wifi i promijenio channel na 9 jer je default bilo na 11 koji je prezasićen. Mislim da ništa od toga ne bi smjelo uzrokovati ovakve simptome ako nije ni do sada sa prijašnjim hardverom.
Atrax je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2016., 12:40   #4592
Dr_faca
Premium
Moj komp
 
Dr_faca's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Probaj ga vratit na tvornicke,skini si aplikaciju wifi analyzer koja ce ti reci koji je kanal najbolji za tvoju mrezu.
Ako ti uredaji podrzavaju 5ghz mrezu prebaci se na to,manja su gusenja i neces imat problema sa pucanjem.

Sent from my HTC Desire 500 dual sim using Tapatalk
Dr_faca je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2016., 12:58   #4593
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
@Atrax
Da si malo potražio na forumu onda bi našao info koji te zanima, većinom u ovoj temi.
Već smo u temi utvrdili bisere TC7200.20, pa i jačinu WiFi signala.
Sadašnje ime firme Technicolor, ex Thompson, ex SpeedTouch, ex Alcatel.
U zadnje vrijeme svima guraju samo taj TC7200.20 po defaultu, jedino ako je neki problem možda donesu neki stariji Cisco ili sl.
U principu si trebao tražiti da ostaneš na starom setupu, modem / router vulgaris (sa ili bez VoIp - a) + svoj router.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2016., 15:59   #4594
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,001
@Atrax

Možeš li mi dati više info o tom wi fi boosteru kojeg si kupio? Gdje si ga uzeo, koliko novaca, kako se spaja i šta je najbitnije koliki je to stan za koji kažeš da pokriva sve. Ja imam 3 prostorije. U prvoj je modem, u drugoj wi fi jedva na pola, u trećej ga skoro pa nema. Kroz jedan zid još i ima signala, ćim su dva nema skoro ništa. Razmišljeo sam o power line, ali ako je ovo riješenje, izgleda mi bolje i vjerovatno jeftinije.

O Tehnicoloru je već sve to šta kažeš napisano više puta. Nema pomoći. Nema vanjsku antenu, a ni unutarnja nije nešto. Kad se spoji žično sve radi savršeno. Jedino je čudan taj problem sa nespajanjem kad nije upaljen komp. Za to još nisam čuo. Možda stvarno restart na tvorničke postavke.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2016., 16:14   #4595
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
@Stipest: Wireless range extender D-LINK DAP-1320

http://www.nabava.net/access-point__...0mbps__4467791

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 08.05.2016. u 16:22.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2016., 16:47   #4596
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
@Atrax

Možeš li mi dati više info o tom wi fi boosteru kojeg si kupio? Gdje si ga uzeo, koliko novaca, kako se spaja i šta je najbitnije koliki je to stan za koji kažeš da pokriva sve. Ja imam 3 prostorije. U prvoj je modem, u drugoj wi fi jedva na pola, u trećej ga skoro pa nema. Kroz jedan zid još i ima signala, ćim su dva nema skoro ništa. Razmišljeo sam o power line, ali ako je ovo riješenje, izgleda mi bolje i vjerovatno jeftinije.

O Tehnicoloru je već sve to šta kažeš napisano više puta. Nema pomoći. Nema vanjsku antenu, a ni unutarnja nije nešto. Kad se spoji žično sve radi savršeno. Jedino je čudan taj problem sa nespajanjem kad nije upaljen komp. Za to još nisam čuo. Možda stvarno restart na tvorničke postavke.
Pokušati ću ga resetirati na tvornički, makar nisam neke bitne postavke niti mijenjao.
I probati ću staviti na 5GHz pa ćemo vidjeti. Bude li i dalje problema tražit ću drugu opremu.

Booster sam uzeo znači DLink DAP-1320 u Mikronisu, mislim da je bio 150kn.
Kao adapter je, samo ga uštekas u zid. Može se podesiti preko aplikacije na mobu, tako sam ja napravio, doslovno 2min posla, odabereš booster, dodijeliš mu ssid i password, odabereš na koju mrežu želiš da se prikači i to je to, radi bez greške.
Stan 65 kvadrata, tri sobe jedna do druge, isto kao kod tebe u sobi do je hvatao jednu crticu, dvije sobe dalje ništa, nema mreže uopće.
Sada u cijelom stanu imam pun signal.
Reko mi je lik u Mikronosu da isprobam pa ako ne funkcionira neka slobodno vratim.
Booster sam stavio u sobu do ove u kojoj je ruter i ukopčao u zid odmah kod ulaznih vrata.

Edit: Jedino što sam primjetio je da iako je signal pun preko boostera, max brzinu daje 20Mbps, a inaće mi je brzina 50. Ne znam je li to max što booster može isporučiti ili treba neke postavke podesiti, ali nije mi toliko bitno, 20 mi je više nego dosta za mobitele spojiti tako da nisam niti istraživao to dalje. Bitnije mi je da je u svim prostorijama jak signal.

Zadnje izmijenjeno od: Atrax. 08.05.2016. u 17:03.
Atrax je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2016., 21:00   #4597
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,001
@Atrax

Hvala . Baš me to zanimalo. Najveći problem mi je ta treča soba od routera (iza dva zida) u kojoj je brzina od 0,8 do 1,5 Mbps . Ako ga nađem negdje u ST da ga mogu probati, odmah bi ga uzeo. Razlika je velika u odnosu na power line. On je oko 800 kn.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2016., 21:13   #4598
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Pa imaš u susjednim temama još preporuka za WiFi repeter.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2016., 08:58   #4599
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Dr_faca Pregled postova
Pa vip ih je preuzeo prije 6 godina...




Sent from my HTC Desire 500 dual sim using Tapatalk
Točnije, prije 5 godina.. ali biseri nisu počeli odmah, morali su se uhodati i raz....ti sve što je valjalo.

EDIT:
još uvijek nisu prebacili
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2016., 17:07   #4600
Cratos
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 5
Evo bar sada znam u cemu je problem sa ovim usranim internetom.

Presli sa Amisa prije 7 dana, zamijenili stari router (s kojim mi na Amisu u 3 godine brzina nijednom nije pala ispod 22 (max 24 u ugovoru, znaci i vise nego korektno), a veza pukla jednom na 10 minuta, i donijeli taj mrtvi Tehnicolor TC7200.20.

Prvi dan brzina bila nesto sporija rekao ajde pricekati cu par dana, proslo par dana nista bolje, brzina obicno 15-16 (30-40% vremena bude 4-5!!), na ugovoru pise min 35, max 50, i zvali ih, oni resetirali par puta, nista se ne poboljsava i sada trazim neke opcije.

Probati cu ih zvati i traziti da zamijene router nekim drugim, iako nemam bas prevelike nade, pa cu ocito i ja morati ovaj booster uzimati.
Cratos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.05.2016., 17:28   #4601
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,001
Sve ok, ali napiši jeli se radi of wi-fi, jer oni su ti dužni isporučivati ugovorenu brzinu samo preko LAN-a (žično) i da u tom trenutku nitko drugi nije spojen na router ( ovo ti je iz pravilnika HAKOMA). Koliko ja znam Tehnicolor je smeće za wi-fi, ali preko LAN-a radi ok.

EDIT:

Evo c/p sa HAKOM-ove stranice kako mjeriti brzinu Hakometrom sa kojim se podnosi prigovor o brzini:

''Mjerenje se mora obaviti uz sljedeće uvjete: da ste jedini korisnik na svom računalu, da nemate pokrenutu niti jednu drugu aplikaciju, da je Vaše računalo jedini uređaj (pored preklopnika/usmjernika od davatelja usluge) u lokalnoj mreži, da ste spojeni žičnom vezom (bežična veza mora biti isključena), da nemate pokrenutu/uspostavljenu VPN vezu bilo koje vrste.''

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 09.05.2016. u 19:34.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2016., 19:41   #4602
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Svoje probleme sam riješio promjenom wifi kanala sa 1 na 9 ili 10, signal je bolji. Ali svejedno sam kupio i repeater.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2016., 22:00   #4603
BADSIM
Premium
Moj komp
 
BADSIM's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Osijek
Postovi: 150
Izbrisano
__________________
Gigabyte B450 Aorus elite, amd ryzen 5 2600, 8gb ddr4, nvidia 1060 6gb
Arma 3 i Warthunder u srcu, Suzuki Scross u garaži
----------------------------------------------

Zadnje izmijenjeno od: BADSIM. 10.05.2016. u 09:41.
BADSIM je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 13:38   #4604
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,001
Citiraj:
Autor Pecarosh Pregled postova
Sad su mi dali albisa 8100 da isprobam. Radi puno bolje od kaona. Nema nikakvog zastajkivanja/pikselizacije ni na jednom HD kanalu, a snimalica je responzivnija, laga gotovo da ni nema. Preksutra ce mi vratiti mog albisa 9300 da jos i njega isprobam. Mada izgleda da problem oko trzanja nije do STB-a nego do rutera. Sad usporedo sa mojim starim cisco ruterom sam dobio i thompsona kojeg koristim samo za tv (sinkronizacija i snimalica) a cisco sluzi za internet. S obzirom da imam 1 u 3 spliter, nije bio problem slozit sve.
Jos cu probat thompson i albis 9300 samo za tv. Ako bude radilo dobro ostavit cu si tu kombinaciju.
Naravno sad imam otkljucane sve tv kanale jer sam na njihovoj servisnoj opremi.
Znam da je prošlo neko vrijeme, ali me zanima jesu li ti vratili Albisa 9300? Meni u ST kažu da nemaju više 9300 nego samo 8100 koji neću da uzmem.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 09:57   #4605
Pecarosh
Premium
Moj komp
 
Pecarosh's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 148
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Znam da je prošlo neko vrijeme, ali me zanima jesu li ti vratili Albisa 9300? Meni u ST kažu da nemaju više 9300 nego samo 8100 koji neću da uzmem.
Yep, vratili mi moj albis 9300. IMHO i albis 8100 je bolji od Kaona. Kaon je prespor pogotovo kad krenes vrtiti snimalicu naprijed-nazad
Pecarosh je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 11:30   #4606
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,001
Citiraj:
Autor Pecarosh Pregled postova
Yep, vratili mi moj albis 9300. IMHO i albis 8100 je bolji od Kaona. Kaon je prespor pogotovo kad krenes vrtiti snimalicu naprijed-nazad
Ja nemam tako dobro iskustvo sa Albisom 8100. Dapače. Sporo se diže, prečesto ga se moralo resetirat i znao bi se čak i sam u radu smrznit. Sa 9300 nije bilo tih problema. Opet sam poslao zahtjev za 9300, pa ću vidjeti šta će mi reći, ali mi je bitno da znam da su ga tebi vratili.
Hvala
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2016., 13:27   #4607
CROcodile20
Registered User
 
CROcodile20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Jel normalno da na televizoru koji nije direktno na digitalni prijemnik ne mogu gledat neke programe digitalno, već samo analogno ? Tipa, SK1 i SK3 mogu samo analogno, a HRT 2,3,4 imam i digitalno i analogno.
CROcodile20 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2016., 14:06   #4608
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Nažalost, normalno je. Digitalno mogu gledati samo 4 programa, analogno dosta (broj ne znam, ne gledam jer je slika blago rečeno užas).
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2016., 15:52   #4609
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,001
U digitali ide naših 8 kanala ( HTV1,2,3,4, RTL, RTL2, Nov@ i Dom@), a u analogiji 44( Split).
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2016., 17:11   #4610
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Da ne bi netko krivo shvatio, govoriš o DVB-T digitali (ovih 8),
ostalo im je u DVB-C digitali (cca 240 šta TV, šta radija).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2016., 19:58   #4611
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,001
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Da ne bi netko krivo shvatio, govoriš o DVB-T digitali (ovih 8),
ostalo im je u DVB-C digitali (cca 240 šta TV, šta radija).

Ne, govorim o DVB-C digitali. Tih 8 programa su otključani i mogu se gledati preko DVB-C tunera u TV-u.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 00:13   #4612
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
U digitali ide naših 8 kanala ( HTV1,2,3,4, RTL, RTL2, Nov@ i Dom@), a u analogiji 44( Split).
Neznam kako ti uspijes pronaci 8 digitalnih programa preko DVB-C tunera na TV-u (znaci ne preko B.net-ovog prijemnika) u analognom paketu.
Kod mene samo HTV 1, 2, RTL i Nova TV, ostali koje ti nabrajas su medju 40 analognih programa.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 00:16   #4613
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
OcKe, time formalno ispunjavaju i onu kvotu free domaćih ...

@Cilim
Jednostavno, prilikom pretraživanja treba odabrati DVB-C digital + analog,
kod nekih tv treba se "igrati" sa odabirom zemlje (npr. Njemačka, Belgija i sl),
ovisi o pameti / gluposti pojedinog tv hoće li ih otvoriti.
Evo na brzinu na kojim su frekvencijama (sve je DVB-C:
HTV3 - 682 MHZ, QAM64, 6900 kS/s
HTV4 - 762 MHZ, QAM64, 6900 kS/s
Doma - 746 MHZ, QAM64, 6900 kS/s
RTL2 - 746 MHZ, QAM64, 6900 kS/s

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 13.05.2016. u 00:29.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 11:32   #4614
goldfinger35
Registered User
 
goldfinger35's Avatar
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Ja sam u jednom stanu na VIP-u a u drugom na BNET-u. U jednom imam stari Albis (8100) a u drugom novi (9300). 9300 je puno brži a kod oba povremeno puca slika na HD. 9300 ima "bug" gdje se ponekad pojave one bijele crte u dnu ekrana.
Na VIPu na TV-u bez Albisa nalazim samo 4 digitalna.
goldfinger35 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 12:12   #4615
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Ja sam se posvađao s prodajnim predstavnikom jer mi nije htio dati isprobaj i kupi uz 12 mjeseci.
No uglavnom, naručite si prodajnog predstavnika preko web obrasca i trebao bi vam ponuditi 12 mjeseci u pola cijene.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 12:46   #4616
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ja sam se posvađao s prodajnim predstavnikom jer mi nije htio dati isprobaj i kupi uz 12 mjeseci.
No uglavnom, naručite si prodajnog predstavnika preko web obrasca i trebao bi vam ponuditi 12 mjeseci u pola cijene.
pa da se i mi s njim posvađamo?
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 16:10   #4617
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,001
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Neznam kako ti uspijes pronaci 8 digitalnih programa preko DVB-C tunera na TV-u (znaci ne preko B.net-ovog prijemnika) u analognom paketu.
Kod mene samo HTV 1, 2, RTL i Nova TV, ostali koje ti nabrajas su medju 40 analognih programa.
Ta 4 kanala su ti u DVB-T muxA koji B-net pušta u svom signalu. Ja pričam o DVB-C u kojemu ima 244 kaknala(TV) i u kojemu je ovih 8 otključano. Nije mi jasno kako ih nemaš kad znam da imaš Conax (blago tebi) ,što znaći da si napravio scan svih DVB-C programa. Bitno je kod pretraživanja izabrati antena (ne kabel) i sve kanale, ane samo otključane. Svaki TV ime neki svoj naćin.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 18:13   #4618
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
@Stipest: Ovo nije na TV-u na kojem je Conax i B.net kartica vec na TV-u u drugoj sobi Samsung UE32J5572, kako se radi o drugom TV-u na njemu mogu bez dodatnog B.netovog prijemnika gledati samo analogne programe (u ZG 40 programa) i jos mi je nasao samo 4 digitalna programa HTV 1 i 2, RTL i Nova TV.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 21:55   #4619
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Znači da nešto nisi dobro odabrao, uzmi manual i pročitaj kako ćeš odabrati pretraživanje na DVB-C (Cable) + Analog.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 22:05   #4620
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Jel uopće moguće dobit još karticu za Conax ?
Firecracker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na