Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.06.2015., 14:26   #601
stifmeister
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: *
Postovi: 110
Zna netko zašto mi ZTE 931 sa t-com firmwareom ne zeli povuć podatke s ACS-a? Da zovem SZK? Probao sam reset.


edit: ostala mac adresa od starog routera, reset porta popravio

Zadnje izmijenjeno od: stifmeister. 16.06.2015. u 14:34.
stifmeister je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 15:31   #602
Marin!!!
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 179
Bok!
U URL filter sam upisao adrese kojima ne želim da se pristupa i problem je u tome da nekim adresama mogu pristupiti i nakon što su blokirane s URL filterom.
Konkretno mislim na yahoo kojem sam upisao više adresa i neke blokira dok druge ne, iako su uredno upisane na popis za blokiranje.
Marin!!! je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.06.2015., 17:26   #603
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
1 - jesi odradio save reboot nakon unošenja filtera
2 - kod yahoo i sličnih moraš inteligentnije definirati filter(e) jer im se početak i kraj url - a mijenja, primjer: *.yahoo.com
3 - eventualno upotrebi AdBlock i/ili NoScript na kompovima
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 20:51   #604
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
Pozdrav. Ako može pomoć.
Na ovom ruteru mi je odjednom prestao raditi port forwarding.
Do sada sam imao otvorene portove vezane za Igru BF4, ali odjednom od prije par dana, počelo me izbacivati iz igre zbog zatvorenog porta 3659.
Sad gledam u ruteru, port je još uvijek otvoren i upisan,kao i ostali vezani za BF4.
Išao sam provjeravati da li su mi portovi otvoreni, ali izgleda da su mi svi zatvoreni iako u ruteru piše da su svi Enable.
Pokušao sam ih brisati i ponovno upisivati, ali ne radi uopće, još uvijek su zatvoreni.
Znači, nisam ništa prčkao po ruteru, samo je od sebe prestalo raditi kako treba.
U čemu bi mogao biti problem ako netko zna?
Da li da napravim factory reset?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 24.06.2015. u 23:04. Razlog: PIŠITE SA RAZMACIMA A NE KO NEPISMENI PRVAŠIĆI !
veki19 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 23:16   #605
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
1 - jeli ugašen onaj firewall na strani ISP - a, provjeri na onim moj xy stranicama
2 - vidi da nisi prepješten / potpao pod CGN, u zadnje vrijeme ga opako guraju / koriste svi opeateri
3 - ako imaš negdje zabilježeno prije / sada fw verziju, da nisu uvalili kakav update i "popravili"
4 - ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2015., 00:30   #606
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
brzina slanja preko FTP-a mi je max 1,5 MB/s. USB disk je usb 3.0, i nikako da dobijem neku vecu brzinu. Ima li neki nacin da se ubrza prijenos ili je to maksimum koji mogu ocekivati od routera?
Wireless je na G i N standardu ali koliko vidim nema razlike koji standard da uzmem. WiFi signal je 99 %, prakticki ista prostorija s laptopom...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2015., 08:24   #607
Marin!!!
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 179
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
1 - jesi odradio save reboot nakon unošenja filtera
2 - kod yahoo i sličnih moraš inteligentnije definirati filter(e) jer im se početak i kraj url - a mijenja, primjer: *.yahoo.com
3 - eventualno upotrebi AdBlock i/ili NoScript na kompovima
Nisam odradio reboot jer piše "Enable switching or Mode switching will take effect immediately", ali filter radi jer neke stranice uspješno blokira.
Ovo za početak i kraj yahoo-a znam tako da sam tu upisao dosta adresa, ali neke blokira a neke ne. Znam da je dobra adresa upisana jer napravim c/p iz filtera i ie je otvori bez problema.
Zgodnije mi je blokirati u routeru tako da se ne vidi da je blokirano.
Marin!!! je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2015., 16:34   #608
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
1 - jeli ugašen onaj firewall na strani ISP - a, provjeri na onim moj xy stranicama
2 - vidi da nisi prepješten / potpao pod CGN, u zadnje vrijeme ga opako guraju / koriste svi opeateri
3 - ako imaš negdje zabilježeno prije / sada fw verziju, da nisu uvalili kakav update i "popravili"
4 - ...
Pozz.
1. Firewall ugašen na stranicama. U ruteru je na Low.
2. Nemam pojma nažalost. Gdje to vidjeti?
3. Nisam išao za time. Bitno mi je samo da radi sa bilo kojom fw verzijom.
4. ...

VDSL imam nekih 2 mjeseca, u početku sve super. Kad sam otvorio portove, provjerio sam ih i svi su uredno bili otvoreni.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 25.06.2015. u 17:44.
veki19 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2015., 17:56   #609
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Ovo pod 2. je bitno detektirati, radi se o varijanti kada je više home korisnika / priključaka spojeno u jednu grupu i kao takvi zajedno dijelite jednu javnu ip adresu.
Na netu imaš x alata koji ti kažu / otkrivaju tvoju javnu ip adresu, to usporedi sa info iz routera (mada ova usporedba ne mora pokazati željeno).
Kvaka je u tome ako jesi pod CGN - om možeš podešavati PF do sudnjeg dana i neće raditi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2015., 23:23   #610
athmo
Guest
 
Postovi: n/a
Puni pristup uređaju otvorio nam je mnoštvo novih mogućnosti
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	errors.png‎
Views:	602
Size:	84.3 kB
ID:	15065  
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.06.2015., 00:10   #611
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Može malo više info?Kako dobiti puni pristup,sad sam ulogiran kao admin ali nemam ovo sa slike.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2015., 00:16   #612
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,345
Lijepo. Novi fw ili nešto prilagođeno? Graf je samo za greške ili ima i za SNR marginu te ostale parametre?
Ja na Iskonov Zyxelu to dobivam na puno teži način;
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2015., 10:12   #613
athmo
Guest
 
Postovi: n/a
Ne može se nikako doći do ovoga pošto radim na implementaciji. Kako vrijeme prolazi dodavat ću još slikica.

Imat ce grafove za sve parametre. I parametre sustava (kako se odnosi radna memorija s brojem korisnika, koliko je korisnika spojeno na mrežu, koje su susjedne mreže i koliko su posto online, bolje automatsko prebacivanje kanala, CRON, praćenje IP adresa, CGN detekcija (ako upadnem na CGN onda odustajem od projekta jer mi treba port fw da radi), informacije o parici (proizvođač, podrška za 17a) - sudeći prema leakanim dokumentima od telekoma, korekcija onog synca (pitat dslam za manje brzine veća stabilnost, moram pročitati o ovome u manpageu broadcomovog toolkita odnosno dslctl), ne znam ispis svih živih passworda ajme što god padne mi napamet
  Reply With Quote
Staro 29.06.2015., 10:56   #614
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Citiraj:
Autor athmo Pregled postova
CGN detekcija (ako upadnem na CGN onda odustajem od projekta jer mi treba port fw da radi)
Zar misli ht dodati cgn u mrežu ili je ovo neki drugi operater?
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2015., 10:59   #615
athmo
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Zar misli ht dodati cgn u mrežu ili je ovo neki drugi operater?
Momku par postova iznad je prestao radit port fw. Paranoičan sam. A i čitam u temi B.Net da oni deru CGN. Sad ne znam što misliti.
  Reply With Quote
Staro 29.06.2015., 14:19   #616
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Zar misli ht dodati cgn u mrežu ili je ovo neki drugi operater?
Vjerujem da nas sve to ceka, glede svekolikog sirenja interneta. Samo je pitanje vremena kad ce domacim operaterima ponestat fickih IP adresa...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2015., 19:52   #617
RiOS
Registered User
 
RiOS's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 5
Pozdrav
Molim bih Vas da mi pokusate pomoci .
Trebam otvoriti portove na ZTE ZXDSL 931VII (t-com) da bih mogao igrati PS4 .
Prije toga treba PS4 staviti pod staticku adresu . Gdje to uraditi u postavkama rutera ?
Da li mi mozete pomoci oko toga ?
Ono sto me brine je komentar koji sam pronasao na jednom forumu a koji bi mogao biti tocan ( http://www.forum.hr/showthread.php?t=838311 ) jer meni na routeru pokazuje da su portovi otvoreni ali kada preko Port Checkera provjerim - pokazuje mi da nije otvoreno .
Da li moram biti zicano povezan sa ruterom dok otvaram portove ili moze i bezicno ?
Fotka kako izgleda ono sto sam napravio oko otvaranja portova : http:// image upload no compression

Hvala .
RiOS je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2015., 21:45   #618
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor RiOS Pregled postova
Pozdrav
Molim bih Vas da mi pokusate pomoci .
Trebam otvoriti portove na ZTE ZXDSL 931VII (t-com) da bih mogao igrati PS4 .
Prije toga treba PS4 staviti pod staticku adresu . Gdje to uraditi u postavkama rutera ?
Fiksnu adresu za PS4 ne postavljas na routeru nego na PS4 na kojem trebas prvo iskjlucit DHCP (Client) ako je ukljucen. Kako si u routeru vec odabrao IP adresu za PS4: 192.168.1.5, onda tu istu adresu upisi u PS4 mreznim postavkama.

Inace, da mozes kontrolirati jel neki port otvoren moras imat upaljen/upogonjen program (client) koji koristi taj port, tj PS4. Dok PS4 nema "potrebu" za nekim portom taj bi trebao biti zatvoren...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2015., 21:55   #619
RiOS
Registered User
 
RiOS's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 5
Hvala na javljanju . Ovo za DHCP client je vjerovatno opcija u ps4 " DHCP Host Name " ... imam izbor : Do Not Specific i Specific .... ja sam odabrao Do Not Specific . To bi trebalo biti to . PS4 mi je upaljen i na mrezi kada provjeravam da li je port otvoren ili ne .
Dakle bit ce da sam staticnu IP rijesio ali ostaju portovi . S kojim god programom ili http://http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ provjerim - javi mi da npr. port 80 nije otvoren .
RiOS je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2015., 22:10   #620
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
da li ti je ps4 na toj adresi 1.5? Da li na tom ps4 ima neki firewall? ne znam kako ps4 radi ali te bi stvari mogle zezati
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2015., 22:20   #621
RiOS
Registered User
 
RiOS's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 5
Da , ps4 mi je na 192.168.1.5 ( rucno sam postavio u ps4 adresu ) , firewall nema na ps4 .... ako vam nije tesko pogledajte http://http://www.forum.hr/showthread.php?t=838311
gdje korisnik pise da se kod tog modema vanjska (wan) adresa/port ne vide iz lokalne mreze. Ma sto to znacilo - ja nerazumijem .
RiOS je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2015., 22:20   #622
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor RiOS Pregled postova
Dakle bit ce da sam staticnu IP rijesio ali ostaju portovi . S kojim god programom ili http://http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ provjerim - javi mi da npr. port 80 nije otvoren .
Jesi nakon podesavanja routera napravio restart?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2015., 22:27   #623
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
ja primjerice imam taj router i ako preko hfs-a zelim shareati neke fajlove i ako u browser upisem moj_wan_ip: port to nece radit nego moram lan_ip: port. sa mobitela ili kompjutera koji je spojen na neku drugu mrezu/internet moj_wan_ip: port radi bez problema. ali to sve nema veze sa tvojim problemom
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2015., 22:30   #624
RiOS
Registered User
 
RiOS's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 5
jesam .... evo nasao sam jos nesto sto komentiraju da ima veze s portovima pa ako vam moze pomoci kako bi vi meni pomogli .... " Sve što ti ide preko dinamičkog servera i određenog porta ne možeš vidjeti u lokalu. Odspoji se mobitelom s wifi-ja i utipkaj ddns adresu na njemu, pa vidi radi li. Strašno iritantan problem taj ZTE ima oko toga, ali na žalost, pomoći nema. To se zove NAT loopback ili hair pin. " .....
RiOS je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2015., 22:38   #625
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor RiOS Pregled postova
Da , ps4 mi je na 192.168.1.5 ( rucno sam postavio u ps4 adresu ) , firewall nema na ps4 .... ako vam nije tesko pogledajte http://http://www.forum.hr/showthread.php?t=838311
gdje korisnik pise da se kod tog modema vanjska (wan) adresa/port ne vide iz lokalne mreze. Ma sto to znacilo - ja nerazumijem .
To znaci da odes do susjeda i od njega, s njegovog routera, provjeris stanje portova. Naravno, prvo zapisi dodjeljenu IP adresu s kojom je tvoj router spojen na net...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2015., 22:44   #626
RiOS
Registered User
 
RiOS's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 5
Hvala na prijevodu ;-) .... morat cu nekako drugacije jer sam se tek doselio i nepoznam toliko jos nikoga .... kako god - hvala .

Da li bi bilo dovoljno da stavim DMZ mode ? To bi bilo da su svi portovi otvoreni ako se nevaram .

Zadnje izmijenjeno od: RiOS. 30.06.2015. u 23:21. Razlog: nadopuna
RiOS je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2015., 22:02   #627
MatijaV
Premium
 
MatijaV's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 131
Ekipa danas mi je došao tehničar iz Tcom-a i ostavio navedeni modem (ZXDSL 931VII) prije njega je bio thompson tg782i(umro ispravljač pa je zato mijenjan) i super je radio, eh sad na ovome ZTE primjetio sam na PC-u te i na laptopu (Lenovo G500) jedan i drugi spojeni preko LAN-a da najednom nestane interneta, modem spojen, mrežna ok ali chrome ili bilo koji preglednik bacaju da nije moguće se spojiti s poslužiteljem, napravim restart računala i sve radi kako treba, u ćemu je fora?
MatijaV je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 10:25   #628
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Kada se "to" dogodi vidi jeli možeš otvoriti web konfig routera, tako provjeriš vezu pc - router,
potom u web konfigu vidiš jeli aktivna konekcija na internet ili postoji neki error.

Moguće je i da zezaju DNS - ovi, možeš u routeru i/ili na kompovima postaviti fiksne a ne ove dodijeljene automatikom, vidi DNS by ISP.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 13:26   #629
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Ako restart spojenih racunala rjesava problem, jel mozda i prekratak "dhcp lease time" moguci uzrok?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 14:23   #630
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Jedino ako je zbrčkan DHCP dio pameti u routeru,
std. je kada lease time isteće a klijent je i dalje spojen da mu se lease automatski produži ako nema ograničenja ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na