Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.06.2009., 18:14   #181
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 467
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Meni se Zlatkec čini da si ti taj koji ovdje lupeta.....
Dobro, neću više.
zlatko je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2009., 14:49   #182
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
očito se radi na postavljanju, i to ne samo "privilegiranim" kvartovima u zagrebu nego će biti u svima (naravno treba vremena).
kod mene na srednjacima postavljaju upravo u zgrade stare 30-ak godina u kojima je 80% populacije penzici, tako da ce ocito svima polako mijenjat bakrene parice za optiku.
__________________

.
mbed je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2009., 10:02   #183
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
m4dm4n, djelomično si u pravu, ali pokazao si da ne poznaješ dobro telekome i korisnike.

Ljudi nisu svjesni da se optika ne može sutra/prekosutra proširiti po državi. Dobro si rekao, trebat će 5-10 godina za nekih 80-90%. Neki to i znaju, ali oni toga ne žele biti svjesni. Oni žele optiku zato jer:

1. se želi preseravat da doma ima optiku
2. želi imati veću brzinu od svih koje zna (vraćamo se na broj 1)
3. želi da mu MAXTV konačno radi kako spada u svako doba dana
4. želi da ima ugovorenu brzinu, a ne 70-80% brzine

točno tim redom i to žele još jučer. A kad se nađe neki koji nema nikakvih problema s uslugom i kojem realno ne treba optika, pa kad se takvi nađu javno prigovarati i javno pljuvat po telekomu što mu jučer nisi doveo optiku za 1kn, onda mi dozvoli da ih javno nazovem kretenima, jer oni to u najmanju ruku jesu.

Da samo provedeš pola dana na info telefonima ili telefonima u prodaji u telekomu i da vidiš kakvi sve ljudi zovu i šta traže, te kako to traže, najradije im ne bi ništa spojio, a kamoli optiku.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2009., 10:18   #184
manki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 321
to se mozhda balavci zhele preseravati, ali meni su osobno puno vazhniji razlozi 3 i 4 zbog dosta toga...
i nije mi vazhno jel ce biti ove godine, za dvije ili pet.....vazhno mi je da na tome rade i da se gleda u buducnost...
manki je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2009., 12:19   #185
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor mbed Pregled postova
očito se radi na postavljanju, i to ne samo "privilegiranim" kvartovima u zagrebu nego će biti u svima (naravno treba vremena).
kod mene na srednjacima postavljaju upravo u zgrade stare 30-ak godina u kojima je 80% populacije penzici, tako da ce ocito svima polako mijenjat bakrene parice za optiku.
velis da postavljaju a u potpisu ti pise da vec imas optiku
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2009., 12:25   #186
lVlark
All rights reversed
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb Awesomeness: 10000
Postovi: 85
Ima od metroneta.
lVlark je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2009., 09:58   #187
tuxbox
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 31
jel moze neko stavit shemu kako se to spaja (optika u stan pa kako dalje do telefona, kompa isl., koliko routera ili neceg drugog ima izmedju i kojim se kablovima onda to spaja medjusobno ?
trazio shemu al nisam nasao, sorry ako je pitanje priglupo
tuxbox je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2009., 23:56   #188
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ajde shta se bunite,uvijek se nesto bunite, kad je bilo modema,dajte nam isdn,kad je dosao isdn,dajte nam dsl,kad je dosao dsl dajte nam optiku,kad dodje optika,dajte nam neznamnijasta. Kome realno treba vise od 4mbit brzine ? Samo torrentasima i firmama. Svima ostalima ne treba. Mozes i surfat i gledat video i igrat online, (do 70-80 ping-a, moze se ok igrat) i skidat torrente i skidat muziku i sve zivo . Ako bas nekom treba jaca brzina ,neks i uzme 16mb i bog. Za vecinu kucanstva 4mb je super i previse. MAXtv u zadnje vrijeme stvarno radi super kod mojih prijatelja, ne steka i radi ok.
Neka meni daju 4mb DSL vezu koju cekam vec 2 godine ,i ne treba meni optika.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2009., 13:35   #189
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
gle...ovdje se ne radi toliko o downloadu, vec o uploadau!!!! citaj malo...
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2009., 15:31   #190
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor walbandon Pregled postova
gle...ovdje se ne radi toliko o downloadu, vec o uploadau!!!! citaj malo...
Citaj i ti malo moj post. Ja sam napisao da vecini kucanstva je dovoljno 4mb. I upload 256k. Veci upload i download treba firmama i za p2p. I to je to.

A to sto svi zelimo brze i bolje i jace itd itd, to je drugo.
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.06.2009., 16:46   #191
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
ne bi se bas slozio s tobom...recimo da se zelis cuti s nekom rodbinom, i upalis npr skype, i upalite kamere da se gledate, i u isto vrijeme saljes neke slike od krizme/vjencanja, what ever , koliko ce to biti uspjesno? hmm ili ih uploadas na neki server da pdoijelis sa svijetom...i tako
ja se nadam optici, mislim da ce u svakom slucaju biti kvalitetnija veza bez tolikih pucanja...
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2009., 06:58   #192
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Citaj i ti malo moj post. Ja sam napisao da vecini kucanstva je dovoljno 4mb. I upload 256k. Veci upload i download treba firmama i za p2p. I to je to.

A to sto svi zelimo brze i bolje i jace itd itd, to je drugo.
Koji dio riječi ekspert se može shvatiti kao tipično kućanstvo xD Ti se regaj na PC kumice forum, pa njima pričaj kak im ne treba to.

Sve više mmo igrica ti sad koristi neš slično p2p sistemu umjesto server based (guild wars npr) . Tak da ak očeš hostat recimo gunze ili novi mmofps huxley (closed beta, tester sam) treba ti 2mb+ veza za 8-16 ljudi za ping od 40-70

Il ako očeš uplodat malo veći filmić di ekipa radi ko zna šta... XD

A tu je i teamspeak. U stara vremena 56k modema je bilo super kad bi igrao ut sa ljudima u hr, reko 1 riječ, i odma ode ping uf uf uf.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2009., 09:53   #193
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Eto dolazi i meni optika u zgradu. Fino, fino. Samo me zanima kad ce oni istaknuti cijene i to...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2009., 10:25   #194
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ljudi nisu svjesni da se optika ne može sutra/prekosutra proširiti po državi. Dobro si rekao, trebat će 5-10 godina za nekih 80-90%. Neki to i znaju, ali oni toga ne žele biti svjesni. Oni žele optiku zato jer:

1. se želi preseravat da doma ima optiku
2. želi imati veću brzinu od svih koje zna (vraćamo se na broj 1)
3. želi da mu MAXTV konačno radi kako spada u svako doba dana
4. želi da ima ugovorenu brzinu, a ne 70-80% brzine

točno tim redom i to žele još jučer. A kad se nađe neki koji nema nikakvih problema s uslugom i kojem realno ne treba optika, pa kad se takvi nađu javno prigovarati i javno pljuvat po telekomu što mu jučer nisi doveo optiku za 1kn, onda mi dozvoli da ih javno nazovem kretenima, jer oni to u najmanju ruku jesu.

Da samo provedeš pola dana na info telefonima ili telefonima u prodaji u telekomu i da vidiš kakvi sve ljudi zovu i šta traže, te kako to traže, najradije im ne bi ništa spojio, a kamoli optiku.
Malo kasnim s uključivanjem u raspravu, al daj mi molim te reci zašto nazivati nekog kretenom zbog točke 3 i 4??? Točke 1 i 2 ću zanemariti pošto ih ne doživljavam za ozbiljno. Al da mi netko veli da sam kreten jerbo očekujem da usluga koju plaćam i radi onako kako bi trebala...
A što se pljuvanja po telekomu i njihovim info telefonima tiče, nedavno sam imao problema s njima koje 5 telefonskih razgovora ni nekoliko mailova nisu riješili. Dapače, gospodičnice s infa mi vele da ne mogu razgovarati s nikim više pozicioniranim od nje te da mi ne mogu ni okvirno reći kada će moj problem bit riješen. Odlazak u njihov prodajni centar je, gle čuda, riješio stvar u roku od 15 minuta. I tamo mi je rečeno da kojekakvi idioti rade u infocentru te se ispričavaju zbog toga. I nakon toga konačno stiže odgovor na mail u koje mi vele da su odlučili riješit moj problem, a ja problem riješio prije dva dana.
A što se prije navedenih nebuloznih cijena za uvođenje optike tiče, pretpostavljam da onda svi koji to postavljaju čine to samo zbog toga što žele brzu propast firme, poslovno samoubojstvo.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2009., 16:02   #195
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Djabe svima optika, ako nema jos od nas ni 8/8, 16/16, 24/24 (megabita naravno) DSL-a u prodaju. Tek nakon kaj to postane defacto standard (barem onaj prvi i flat of course) mozemo razmisljati o optici po povoljnoj cijeni.

Mislim, ne bi ja imao niš protiv da mi u HR jednostavno preskocimo na optiku. Ali šanse su, errm. nikakve skoro!
  Reply With Quote
Staro 09.09.2009., 12:38   #196
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Optika nije "đabe". Dobiješ neusporedivo kvalitetniji medija za prijenos informacija, za razliku od parice gdje ti brzine prilično variraju, često u ovisnosti o vremenskim prilikama i opterećenju centrale (preslušavanja).

fanatik, problem je što si premali korisnik da bi se oni nešto posebno potrudili oko tebe. Njih terenska ekipa toliko košta za izlazak da će ju isplatiti tek nakon pola godine plaćanja tvoje pretplate i prometa. Znam da to nije nimalo u redu i da te to nimalo ne tješi, ali ako smatraš da usluga nije u redu, traži raskidanje ugovora zbog nekvalitetne usluge. Ako odbiju, zovi vještaka i daj ih na sud. Ne bi bio ni prvi ni zadnji tko je to napravio.

U kontakt centrima naših telekom operatera ne rade "idioti". Jedini idiot je lik za šalterom koji ti je to rekao, jer da ga je netko čuo letio bi kroz zatvorena vrata skupa sa svojom radnom knjižicom. U kontakt centrima rade studenti/apsolventi na minimalcu koji će otići prvom prilikom kad si nađu neki bolji posao. Ovlasti koje imaju da nešto naprave su im često vrlo male, gotovo nikakve. Ako češ njih gnjaviti, samo češ im zagorčat ionako težak i zajeban život, a oni ili ne mogu ili ne smiju napraviti to što ih tražiš. Njima najlakše da ti sve naprave i udovolje samo da si im što manje na telefonu i vjeruj mi ako ne mogu da onda stvarno ne mogu. Prema onome što si napisao, pretpostavljam o kojem telekomu se radi i cura na telefonu ti je rekla istinu o tome da se ne može doći do visoko pozicioniranih ljudi (ni ona ne može).
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2009., 20:46   #197
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Prva reakcija, brisanje.
Druga, hlađenje.
A vi i dalje nastavite s glup, malouman itd...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2009., 10:26   #198
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Citaj i ti malo moj post. Ja sam napisao da vecini kucanstva je dovoljno 4mb. I upload 256k. Veci upload i download treba firmama i za p2p. I to je to.

A to sto svi zelimo brze i bolje i jace itd itd, to je drugo.
Je, je. Kada sin gleda na svom kompu njavu, tata surfa po jubitu i gleda svoje najdraže scene iz gruntovčana, a mama taman šalje dopis u PDF-u (i boli ju briga što ima 20 megabajta jer joj to niš ne znači), pa da vidiš kako je to dovoljno.

U tih 12 minuta koliko treba mami da pošalje dopis, otac već pop** jer mu niš ne radi i ide do sina kojeg zatekne ljutitog sa mališanom u ruci kako klika refresh bez prestanka. One big happy family.

I onda se netko pita zašto kod nas ima toliko nasilja u obitelji naspram jedne Slovenije gdje bi u tih 12 minuta svi bili sretni. Otac jer se dobro nasmijao, sin jer se dobro... nasmijao i majka jer je obavila zadnje što je trebala za posao i može uživati u mirnom vikendu sa svojom familijom.

Sestru nisam spominjao, jer se ta tak i onak k**a po kvartu u to vrijeme, puši cigarete, probava prvu travu ili ako je starija već se pika!
  Reply With Quote
Staro 11.09.2009., 10:57   #199
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Duke je brutalan

Najgore od svega je što će za koju godinu većina kućanstava tako...
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2009., 12:21   #200
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Je, je. Kada sin gleda na svom kompu njavu, tata surfa po jubitu i gleda svoje najdraže scene iz gruntovčana, a mama taman šalje dopis u PDF-u (i boli ju briga što ima 20 megabajta jer joj to niš ne znači), pa da vidiš kako je to dovoljno.

U tih 12 minuta koliko treba mami da pošalje dopis, otac već pop** jer mu niš ne radi i ide do sina kojeg zatekne ljutitog sa mališanom u ruci kako klika refresh bez prestanka. One big happy family.

I onda se netko pita zašto kod nas ima toliko nasilja u obitelji naspram jedne Slovenije gdje bi u tih 12 minuta svi bili sretni. Otac jer se dobro nasmijao, sin jer se dobro... nasmijao i majka jer je obavila zadnje što je trebala za posao i može uživati u mirnom vikendu sa svojom familijom.

Sestru nisam spominjao, jer se ta tak i onak k**a po kvartu u to vrijeme, puši cigarete, probava prvu travu ili ako je starija već se pika!
10/10 post
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2009., 15:24   #201
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Je, je. Kada sin gleda na svom kompu njavu, tata surfa po jubitu i gleda svoje najdraže scene iz gruntovčana, a mama taman šalje dopis u PDF-u (i boli ju briga što ima 20 megabajta jer joj to niš ne znači), pa da vidiš kako je to dovoljno.

U tih 12 minuta koliko treba mami da pošalje dopis, otac već pop** jer mu niš ne radi i ide do sina kojeg zatekne ljutitog sa mališanom u ruci kako klika refresh bez prestanka. One big happy family.

I onda se netko pita zašto kod nas ima toliko nasilja u obitelji naspram jedne Slovenije gdje bi u tih 12 minuta svi bili sretni. Otac jer se dobro nasmijao, sin jer se dobro... nasmijao i majka jer je obavila zadnje što je trebala za posao i može uživati u mirnom vikendu sa svojom familijom.

Sestru nisam spominjao, jer se ta tak i onak k**a po kvartu u to vrijeme, puši cigarete, probava prvu travu ili ako je starija već se pika!
Majstore.
Made my day.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2009., 15:46   #202
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Zanimljivo... Ovi su kao dovukli optiku, al ne vidim nis po hodnicima...

Jel zna itko kako se to moze zatrazit?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2009., 22:07   #203
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Zanimljivo... Ovi su kao dovukli optiku, al ne vidim nis po hodnicima...

Jel zna itko kako se to moze zatrazit?
Nedavno pricao sa frendom koji radi u 3T cable, navodno da je i u RI vec veliki dio provucen. Rekao mi je par kvartova koji su uglavnom uvijek bili zadnji i oni su vec provuceni. E ali, provuceni su do ormarica, ili ti ga ulaz u portun. Kaze da je samo nekoliko zgrada, ugl vrlo mali broj, razvuceno po katovima.

Ovo pricam za RIJEKU naravno.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2009., 22:21   #204
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
po cijelom Jarunu provučeni..al ne bi išao na ni za što više nikad na HT/T-COM/T MOBILE kombinacije...BNET mi je zakon za net , uloženo/dobiveno
  Reply With Quote
Staro 22.09.2009., 00:13   #205
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Moj cimer radi u firmi koja provlaci optiku za T-gamad. Trenutno su obustavili sve radove do 12. mj. Fali im love, a i točno se vidi da ne žele baš u to ulagati...
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2009., 07:39   #206
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Moj cimer radi u firmi koja provlaci optiku za T-gamad. Trenutno su obustavili sve radove do 12. mj. Fali im love, a i točno se vidi da ne žele baš u to ulagati...
Prije bih rekao da im se isplati, ali stvarno polagano!
  Reply With Quote
Staro 22.09.2009., 13:57   #207
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Prije bih rekao da im se isplati, ali stvarno polagano!
da ajde može se tako reči... Sve dok mogu masno naplačivati bakar ne treba optike...
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 22:22   #208
Vteh
Premium
Moj komp
 
Vteh's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
da ajde može se tako reči... Sve dok mogu masno naplačivati bakar ne treba optike...
A možda se sve koči zbog drugih telekoma koji su kratki sa financijama i ne mogu si to priuštit
http://zombix.net/glob/2009/09/19/zn...roadband-skup/
Vteh je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 22:38   #209
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Vteh Pregled postova
A možda se sve koči zbog drugih telekoma koji su kratki sa financijama i ne mogu si to priuštit
dobro pretpostavljaš.

optika za rezidencijalu se jako sporo isplaćuje, zato alternativni operateri puževim korakom penetriraju među građanstvo i to tamo gdje se najbrže isplati - neboderi i veće zgrade. jednostavno nemaju puno love da ulože u veliku infrastrukturu i čekaju godinama da se isplati.

zombix priča gluposti. to mu kažem ja koji radim u kao stariji mrežaš alternativnom telekomu.

da je T-Comu omogućen dumping cijena, on bi cijene smio spustiti toliko nisko da bi svi mi alternativci propali. T-Com ima infrastrukturu posvuda i vrlo je profitabilan. Da se svi alternativci udružimo, na otvorenom nereguliranom tržištu ne bi imali šanse protiv njih.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 23:10   #210
MesS
Buy now, cry later
Moj komp
 
MesS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 193
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
dobro pretpostavljaš.

optika za rezidencijalu se jako sporo isplaćuje, zato alternativni operateri puževim korakom penetriraju među građanstvo i to tamo gdje se najbrže isplati - neboderi i veće zgrade. jednostavno nemaju puno love da ulože u veliku infrastrukturu i čekaju godinama da se isplati.

zombix priča gluposti. to mu kažem ja koji radim u kao stariji mrežaš alternativnom telekomu.

da je T-Comu omogućen dumping cijena, on bi cijene smio spustiti toliko nisko da bi svi mi alternativci propali. T-Com ima infrastrukturu posvuda i vrlo je profitabilan. Da se svi alternativci udružimo, na otvorenom nereguliranom tržištu ne bi imali šanse protiv njih.
da nisu rasprodali ono što sa dalo. Banke ,tvornice , javna poduzeća, i sl.
Pa pogledajte samo banke i kamate, da li te banke u svojoj matičnoj zemlji imaju kamate od 7- 12% ? (nemaju) ali ih mi imamo . Pa zašto bi je jedan T-skum ulagao na optiku koja daje još veće mogućnosti , a može fino derati i na običnim paricama
__________________
MesS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na