Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.02.2017., 18:25   #3031
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Bottom line. Ne mozete stavit svoj ONT bez passworda (ja svojeg slucajno imam, mozda bi se moglo nesto kemijat), ali mozete u ONT ustekat svoj router (AsusWRT, Tomato...) i podesiti ga da radi.

PS. da bi usli u ONT, morate ga odspojit s optike.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2017., 18:28   #3032
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
ne mogu zgoglat cjenu??di se može kupit ako se odlučim za njega još neki?'t-com djeli nešto novo??

što si misli pod Voip je najveći pain in the ass??da većina ont routera nema phone.
Ne znam gdje ga uzeti.

VoIP je najteži za natjerati da radi.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.02.2017., 19:41   #3033
HyperX
Registered User
Moj komp
 
HyperX's Avatar
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Ma ja ću kupiti asus samo da imam maxtv i i net, telefon imam sada ali ga uopće ne koristim niti me itko zove osim ponuda madraca i sličnih gluposti. Mislim da asus rt-n18u ima sve što meni treba da ga mogu konfigurirati da je spojen na net i da mi maxtv ide preko njega. Speedport će biti u ladici...

A što T-com ne bi dao podatke za taj ONT odnosno tu šifru pa da se i ONT izbaci iz sustava?

Mislite li vi iskusniji da ovaj ASUS RT-N18U ima dovoljno u sebi postavki da se spoji na ont i koristi za max tv i internet?
__________________
HyperX je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2017., 20:10   #3034
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
za 50ak kn vise dobijes rt-ac55u koji je po meni i mom iskustvu ipak dosta bolji, a i ako zivis u zgradi AC wifi ce ti dobro doci
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2017., 20:17   #3035
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
U svakom slucaju bi isao na 5GHz, osim ako zivis blizu mene.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 20:16   #3036
Papandopulo
Registered User
 
Papandopulo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Kvatrić, Zagreb
Postovi: 104


Što je s internetom? 50% brzine, malo više ajde...a Max TV uopće ne radi.
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Papandopulo je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2017., 09:32   #3037
HyperX
Registered User
Moj komp
 
HyperX's Avatar
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Može li savjet koje DNS koristite? Ove od T-com-a ili ima iz prakse neki bolji? Ima li za optiku neki preporučeni da se dobije puni doživljaj tih 100mbita?
__________________
HyperX je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2017., 10:06   #3038
N!NO
Premium
Moj komp
 
N!NO's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 274
Ja sam probao Commodo, OpenDNS i jos neke, nema nekih promjena. Google ne zelim, ne moraju bas sve imati na dlanu. A da ucitavanje stranica nije brze nego na 10mbit ADSLu, nije... Brzina se vidi jedino kod skidanja neceg.
Meni na 100/20 download pocne s 200mbit i kroz 20 sekundi padne prema 130 i onda tako skida.
N!NO je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 21:34   #3039
HyperX
Registered User
Moj komp
 
HyperX's Avatar
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Zna li netko, treba mi potvrda priče,naime kupio sam ASUS RT-AC55U i spojio direktno u ONT. Upisao sam user name i pass za spajanje na net, i pod lan-iptv stavio manual i upisao internet 100, a kamo upišem za maxtv? I neće mi se spojiti na internet, koje postavke da namjestim da mi on radi direktno na ont, i da imam internet i maxtv bez speedporta i telefona? Kabel iz ont-a ide u plavi wan port ili negdje drugdje? Na koji od 4 gigabitna porsta spojim maxtv? VID postavke za internet su 100 a za maxtv 1500, a PRIO? Hvala vam puno...
__________________
HyperX je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 23:03   #3040
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Čini mi se da je netko stavljao slike sa postavkama za takvu kombinaciju,
Vlan 100 za Internet i 1500 za MaxTv, ima opcija / kvačica za aktivirati više istovremenih konekcija, normalno da ti je ulaz na plavi WAN port, ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.02.2017., 23:23   #3041
HyperX
Registered User
Moj komp
 
HyperX's Avatar
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Dakle uspio sam a vi mi recite je li to ok.

Speedport maknut skroz, doznao koji mi je password za spajanje na net, user name sam pročitao is speedporta prije micanja.

Iz onta kabel u plavi wan port. Pod IPTv stavio manual, na internet upisao 100 a pod lan 4 1500 i na njega spojio maxtv. Nudi mi jedino još lan 3 za taganje. Lan 1 i 2 pod manual nemam. Ugl max tv radi, net radi.

Nisam uključivao bridge mode budući da nemam speedport u sustavu uključen.

Upisao sam pod pppoe user name i pass da se spoji na net i stavio zaštitu na wlan mrežu 2.4 i 5ghz.

Mislim da je to to, i updateao firmware preko rputera jer je našao noviju verziju od one koja je bila.

Recite mi jedno ima li smisla da mijenjam DNS sada kada ih mogu mijenjati i koje da stavim i da li mijenjam to u routeru ili i u kompu?
__________________
HyperX je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 00:24   #3042
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Vidiš da si uspio, odradio si OK.
Za sada ostavi tako i prati kako se ponaša.
Lako napraviš korekciju ako bude potrebe.

Ako te baš svrbi DNS, možeš iskoristiti DNSBench programčić, ubaci mu sve poznate lokalne DNS servere i dobit ćeš listu najbržiš i/ili najpouzdanijih.
Po tome postaviš fiksno u routeru.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 05:04   #3043
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,562
Citiraj:
Autor HyperX Pregled postova

Recite mi jedno ima li smisla da mijenjam DNS sada kada ih mogu mijenjati i koje da stavim i da li mijenjam to u routeru ili i u kompu?
kod mene u direktnom spajanju najbolje rade t-comovi dns-ovi(problem sa dns-ovima je očito speedšrot problem) ,
znači ništa nedirati ,jedino ako primjetiš zastajkivanje,usporavanje možeš probati google ili opendns,
ako ti sve radi nema potrebe eksperimentirati.


p.s ako pogledaš malo po netu gotovo uvijek češ naletjet da ako su dns-ovi od provajdera na kolko tolko solidnom serveru da zbog blizine i zauzetosti servera
u pravilu bolje rade od google dns

Zadnje izmijenjeno od: skalar. 22.02.2017. u 05:21.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 09:20   #3044
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Citiraj:
Autor HyperX Pregled postova
Dakle uspio sam a vi mi recite je li to ok.

Speedport maknut skroz, doznao koji mi je password za spajanje na net, user name sam pročitao is speedporta prije micanja.

Iz onta kabel u plavi wan port. Pod IPTv stavio manual, na internet upisao 100 a pod lan 4 1500 i na njega spojio maxtv. Nudi mi jedino još lan 3 za taganje. Lan 1 i 2 pod manual nemam. Ugl max tv radi, net radi.

Nisam uključivao bridge mode budući da nemam speedport u sustavu uključen.

Upisao sam pod pppoe user name i pass da se spoji na net i stavio zaštitu na wlan mrežu 2.4 i 5ghz.

Mislim da je to to, i updateao firmware preko rputera jer je našao noviju verziju od one koja je bila.

Recite mi jedno ima li smisla da mijenjam DNS sada kada ih mogu mijenjati i koje da stavim i da li mijenjam to u routeru ili i u kompu?
Odlično. Imaš li telefon u paketu ? Zapravo, ima li načina da se dislocira i telefon sa speedporta na taj Asus ?
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 09:50   #3045
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Na sami Asus ne jer nema SIP / VoIp, treba Speedšrot ili neki drugi "punokrvni" SIP / VoIp uređaj.
Da bi to radilo "preko" Asusa treba naći triple-play fw za njega.
U osnovi treba još jedna Bridge konekcija sa odg. Vlan - om vezana na odr. Lan port (recimo Lan3).
Na nekim uređajima je Vlan=101 problematičan jer je već upotrijebljen u fw za drugu svrhu ...
Negdje sam bio stavio link sa info o tome (triple-play fw na Asus - ima) jer se sve više traži.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 10:19   #3046
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Na sami Asus ne jer nema SIP / VoIp, treba Speedšrot ili neki drugi "punokrvni" SIP / VoIp uređaj.
Postoji li takav, a da je aftermarket i slobodan za kupovinu ? Da radi i VOIP na njemu ?
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 10:25   #3047
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Misliš na sami SIP / VoIp uređaj ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 10:30   #3048
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Mislim na router koji ima integriran voip u sebi, da mogu cijeli 3d paket koristit, i izbaciti potpuno Speedport iz priče ?
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 10:39   #3049
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Na žalost, bar koliko je meni poznato, takvi su rijetki na aftermarket tržištu.
Jedino ako je nekakav "višak" namijenjen nekom ISP - u.
Kao samostalni uređaj mogao bi igrati onaj nasljednik PAP2 (da sad ne tražim oznaku), mislim da on ima podršku za Vlan - ove.
EDIT: To opet pokriva sami VoIp.
U oba slučaja treba se dobro pognjaviti dok ispravno postaviš one puste opcije / parametre ...

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 22.02.2017. u 10:53.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 10:54   #3050
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Ček, kako je onda kolega uštekao svog Asusa direktno u ONT ako mora koristiti i Speedporta za telefoniju ? Znači da ONT ima dva RJ45 izlaza ili?
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 10:57   #3051
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Ček, kako je onda kolega uštekao svog Asusa direktno u ONT ako mora koristiti i Speedporta za telefoniju ? Znači da ONT ima dva RJ45 izlaza ili?
Koliko sam ja shvatio, samo net i MAXtv idu na aftermarket routere uz izbacivanje speedport iz igre. VoIP za sada ne ili jaaaako teško...
Speedport se može uglazbiti tako da se on spaja na ONT I stavlja u Bridge mode radi telefona, a Asus u speedport radi svega drugog.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 11:02   #3052
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Ček, kako je onda kolega uštekao svog Asusa direktno u ONT ako mora koristiti i Speedporta za telefoniju ? Znači da ONT ima dva RJ45 izlaza ili?
Jedino Ericsson ONT ima 2 izlaza. Njega više ne daju koliko znam. Uvijek imaš opciju nabaviti gigabitni switch pa spojis jedan CPE za net i maxtv a speed port za voip.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 11:02   #3053
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Koliko sam ja shvatio, samo net i MAXtv idu na aftermarket routere uz izbacivanje speedport iz igre. VoIP za sada ne ili jaaaako teško...
Speedport se može uglazbiti tako da se on spaja na ONT I stavlja u Bridge mode radi telefona, a Asus u speedport radi svega drugog.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Pa ovdje se baš komentiralo kako taj Speedšrot nije dobar ni stabilan, čak ni u bridge modu.

Citiraj:
Autor spitfire83 Pregled postova
Jedino Ericsson ONT ima 2 izlaza. Njega više ne daju koliko znam. Uvijek imaš opciju nabaviti gigabitni switch pa spojis jedan CPE za net i maxtv a speed port za voip.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Dobro je, ako može tako. Mada uvijek volim izbaciti višak uređaja, ali šta je tu je...ako je već tako.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 11:03   #3054
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Ček, kako je onda kolega uštekao svog Asusa direktno u ONT ako mora koristiti i Speedporta za telefoniju ? Znači da ONT ima dva RJ45 izlaza ili?
Ja imam ericssona koji ima 4 izlaza, a sad novi dolazi sa jednim (kolko sam čuo)......
denied je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 11:23   #3055
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
To smo već utvrdili u temi.
Tko ima Ericsson ONT ne treba se zezati sa triple-play fw, na novom uređaju se složi Internet i MaxTv a tel. (VoIp) ostaviš na Speedšrotu.
Speedšrot kakav / takav nek radi samo VoIp dio priče. Time izbjegneš cijeli igrokaz postavljanja xy parametara na nekom drugom uređaju.

Za one koji imaju noviji ONT sa samo jednim Lan izlazom igra kombinacija sa dodatnim GB switch - em (pa dalje rješavaš kao gore), ili triple-play router.
Poviše sam napisao pa da sad ne prepisujem.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 15:35   #3056
HyperX
Registered User
Moj komp
 
HyperX's Avatar
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Ja imam onaj crni ONT s jednim izlazom i ne treba mi telefon pa je na njega direktno spojen asus. Jedino sam malo razočaran što mi niti jedan laptop ne želi preko 90mbit ostaviti brzinu neta preko speedtesta a T-com server u zagrebu,a tu sam na speedportu znao tući 100 ili koji mbit preko toga. Stavio sam drugi kanal koji mi je wifi analayzer preporučio kao najmanje opterećen i stavio bandwith na 40mhz i dalje isto...
__________________
HyperX je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 15:36   #3057
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Probaj dslreports speedtest.
Ne bi se čudio da je taj HT-ov server s 100mbitnim portovima.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 19:00   #3058
HyperX
Registered User
Moj komp
 
HyperX's Avatar
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Ista stvar 84-90mbit, baš me izluđuje to sada,onaj speedport mi je davao bolje rezultate od ovog,a ovaj je stavljen na isto mjesto i na isti kabel gdje je bio speedport, pa me to baš čudi

Žicom je brzina kakva treba biti, jedan mobitel daje 110mbit, drugi koji ima AC piše da je brzina 220mbit,a dva laptopa dok je max tv uključen daju između 60-90mbit i više od toga ne...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: HyperX. 22.02.2017. u 19:06.
HyperX je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 19:10   #3059
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Ako su N uređaji na 2.4Ghz onda ni nećeš baš neku brzinu dobiti.
AC na 5GHz već ide lako preko 100mbita.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 19:15   #3060
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Jedino je žica mjerodavna, na WiFi "šta dobiješ" jer utječe x faktora.
Spominjali smo ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na