Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.04.2015., 20:39   #241
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
I tak, ja se napikirao na K70 od Corsair-a i prije nekih 2 i pol mj tražim svim silama RGB verziju sa Brown switch-evima i nema je ni za kruh.
Raspitao se i saznao da dolaze na kraju 3. mj.
Reko dobro, ali idem isprobati i druge switcheve i tako skužim da mi se ipak više sviđaju plavi, e onda odjednom nema više ni plavih, reko dobro, budem pričekao kraj 3.mj.
Dođe 4.mj. došle i tipkalice, ali samo smeđe i crvene, plavih sada nema ni za kruh.
Jebene sam sreće, a ništa, čekanje opet.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 19:04   #242
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor Klikigiga Pregled postova
Ili izgledaju kao ove na slici ili nisu IBM kliketuše (osim ako nisu Space Saver, Ergonomic, sive ili crne boje) ali njih kod nas nećeš naći. Postoje i one koje nisu mehaničke ali izgledaju kao kliketuša, imaju oznaku 71G4647, kvalitetne jesu ali nisu mehaničke. Postoji mogućnost da nađeš mehaničke Cherry, Dell koje izgledaju slično, ali to ti mogu više pomoći kolege iz foruma koji imaju više iskustva sa ostalim markama mehaničkih tipkovnica. Ono što ti sa sigurnošću mogu reći da ova sa slike nije mehanička.
srry na kasnom reply-ju, ali

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Takvih teško, ali se nađe. Za ostale je problematično reći. S druge strane, dobra kliketuša je cijenom ne baš jeftina.



Hmmmm? Pa IBM-ove kliketuše i jesu PS/2 (sjeti se od kud skraćenica PS/2).

Keytronic i slične su bile jako dobre, nažalost ih više nema.
ha? moja je bila DIN. onda nije IBM? sjećam se da je imala veliki enter, rupu između ctrl i alt botuna, i prekidače mislim plave boje. ne garantiram. ali skidao sam key capove i bili su mehanički prekidači ispod.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2015., 13:55   #243
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Akcija kod compuni ako nekog zanima: link
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2015., 21:03   #244
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Može pomoć pri odabiru tipkovnice?

Ne treba mi gaming tipkovnica nego tipkovnica za pisanje/programiranje, naravno može imati karakteristike gaming tipkovnice ali 99% vremena se neće za to koristiti.

Što se tiče switcheva, koliko sam shvatio najbolji izbor je MX Blue za pisanje? Naravno nisam nikad probao pisati na takvoj tipkovnici niti sam iskreno ikad vidio neku takvu, tako da realno ni ne znam što kupujem, al htio bi tipkati po nečem kvalitetnom jer sam veći dio dana za računalom.

Sad gledao sam FUNC KB-460 i nekak mi se najviše sviđa za taj novac, a i želio bi tipkovnicu punog profila...

E sad mene zanima još jedna stvar. Dakle uzeo bi ISO UK layout.

Mene sad zanima pošto sam počeo učiti pravilno tipkanje, dali da tipkam po hrv tipkovnici ili da se radije naučim na UK??? Pošto će i tipkovnica biti UK jer HR nema pa da me ne bune ni znakovi na krivim mjestima i takve stvari... A i što se tiče toga nekak smatram da je UK tipkovnica ipak nekakav standard nad ovom našom koju koristi 2mil ljudi sve skupa.

Dakle dali ostati na HR layoutu ili se prebaciti na UK jer pošto krećem učiti pisati iz starta mi je svejedno kak ću naučiti. Koliko je komplicirano dobiti čćžšđ na UK layoutu?

Žao mi je što FUNC nema prazne tipke tako da layout bude nebitan ili da imaju univerzalne tipke dakle bez specijalnih znakova ucrtanim kraj brojeva i nekih slova, no što je tu je... Također bi bilo dobro da možeš naručit određene tipke i tako si sam složit layout kakav želiš no...

Jel moguće možda na KB-460 namjestit nekakav custom layout? Dakle da bude većinom UK, no stavit čćžšđ tamo gdje su na HR tipkama, a ostali znakovi da ostanu tamo gdje su na UK layoutu?

Zadnje izmijenjeno od: lllnuclearlll. 02.05.2015. u 21:39.
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2015., 22:23   #245
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Nemožeš imati i ove i one tipke
Naš layout ima samo jednu tipku više, ljevi shift je kraći tu imamo one strelice.
Palatali su zeznuti ako učiš tipkati pomoću nekog sofvera jer su svi prog koje sam uspio naći za UK layout i svi programi te uče koristiti te znakove na UK layoutu gdje nama stoje palatali.

Edit: moja preporuka za UK layout pošto kažeš da većinom programirašto neće biti baš previše čžšćđ
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 00:12   #246
Klikigiga
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 25
Citiraj:
Autor lllnuclearlll Pregled postova
Može pomoć pri odabiru tipkovnice?

Ne treba mi gaming tipkovnica nego tipkovnica za pisanje/programiranje, naravno može imati karakteristike gaming tipkovnice ali 99% vremena se neće za to koristiti.

Što se tiče switcheva, koliko sam shvatio najbolji izbor je MX Blue za pisanje? Naravno nisam nikad probao pisati na takvoj tipkovnici niti sam iskreno ikad vidio neku takvu, tako da realno ni ne znam što kupujem, al htio bi tipkati po nečem kvalitetnom jer sam veći dio dana za računalom.

Sad gledao sam FUNC KB-460 i nekak mi se najviše sviđa za taj novac, a i želio bi tipkovnicu punog profila...

E sad mene zanima još jedna stvar. Dakle uzeo bi ISO UK layout.

Mene sad zanima pošto sam počeo učiti pravilno tipkanje, dali da tipkam po hrv tipkovnici ili da se radije naučim na UK??? Pošto će i tipkovnica biti UK jer HR nema pa da me ne bune ni znakovi na krivim mjestima i takve stvari... A i što se tiče toga nekak smatram da je UK tipkovnica ipak nekakav standard nad ovom našom koju koristi 2mil ljudi sve skupa.

Dakle dali ostati na HR layoutu ili se prebaciti na UK jer pošto krećem učiti pisati iz starta mi je svejedno kak ću naučiti. Koliko je komplicirano dobiti čćžšđ na UK layoutu?

Žao mi je što FUNC nema prazne tipke tako da layout bude nebitan ili da imaju univerzalne tipke dakle bez specijalnih znakova ucrtanim kraj brojeva i nekih slova, no što je tu je... Također bi bilo dobro da možeš naručit određene tipke i tako si sam složit layout kakav želiš no...

Jel moguće možda na KB-460 namjestit nekakav custom layout? Dakle da bude većinom UK, no stavit čćžšđ tamo gdje su na HR tipkama, a ostali znakovi da ostanu tamo gdje su na UK layoutu?
Za pisanje, ako ti ne smeta retro izgled, klik zvuk, second hand, moj glas ide The tipkovnici IBM model M
Klikigiga je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 03:16   #247
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Budem presao na UK layout s ovim dodatkom, tak da mogu napisat palatale ako mi zatrebaju nekad, a ne utjece niti malo na ostale znakove...

http://www.bug.hr/forum/topic/perife...al/166675.aspx

sto se tice modela M, ne znam ni gdje to mogu naci hehe, njuskalo je jako slabo, a nije iskreno toliko ni jeftino za prastaru tipkaru u tko zna kakvom stanju... da znam da je relativno u dobrom stanju onda jos i da nekako, no ovako, ne znam bas da bi dao 300tinjak kuna za to...

mislim da cu func uzeti, sviđa mi se tipkovnica i svi rewievi koje sam gledao imaju samo riječi hvale Što se tiče switcheva, uzet ću plave jer baš želim tak "klik".

Zadnje izmijenjeno od: lllnuclearlll. 03.05.2015. u 13:13.
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 13:13   #248
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor lllnuclearlll Pregled postova
sto se tice modela M, ne znam ni gdje to mogu naci hehe, njuskalo je jako slabo, a nije iskreno toliko ni jeftino za prastaru tipkaru u tko zna kakvom stanju... da znam da je nova onda jos i da nekako, no ovako, ne znam bas...
Bas zato sto ne znas i pises ovakve pizdarije.

Kao sto su ti ljudi rekli, IBM Click. Znas sto prvo umre na IBM Click? Vlasnik. Tako da nemas brige, nadzivjet ce sve te gaypederske wannabe tipkovnice koje si naveo. I mozes je koristiti kao hladno oruzije. Win-win.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 13:28   #249
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Bas zato sto ne znas i pises ovakve pizdarije.

Kao sto su ti ljudi rekli, IBM Click. Znas sto prvo umre na IBM Click? Vlasnik. Tako da nemas brige, nadzivjet ce sve te gaypederske wannabe tipkovnice koje si naveo. I mozes je koristiti kao hladno oruzije. Win-win.
Gle, nećemo se vrijeđat sad...

A uzet ću u obzir, no gdje to uopće kupiti???

Jedino na što sam naišao je ovo:

http://www.njuskalo.hr/tipkovnica-mi...oglas-14945191

I sam veli čovjek da je ispravnost upitna.

Vjerujem ja da je to kvalitetna tipkovnica, no vrijeme joj je prošlo i izgledat će mi nakaradno na stolu hehe. I hoću WIN tipku i mogućnost macro tipki, multimedijalne tipke, itd kad već dajem toliko para... A ni pozadinsko osvjetljenje mi nije loša stvar. Vjerujem ja da ona ima svojih poklonika i da je to dobra stvar, no ja nisam jedan od njih
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 13:37   #250
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
IBM kliketušu gledaš kao duju (VW II).

Ja abjuzam Cherry MX-Board 3.0 i zadovoljan sam.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 13:51   #251
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor lllnuclearlll Pregled postova
A ni pozadinsko osvjetljenje mi nije loša stvar.
Aha. Iskreno, tebi je svejedno sto ces kupiti. Ali stvarno.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 14:07   #252
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Pa ima gaymerskih osvijetljenih mehaničkih pičkovnica.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 15:18   #253
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Win tipka je samo prijeko potrebna onima koji nemaju pojma da se ista kombinacija ostvaruje kombinacijom ctrl-esc.

Ovaj nuklearko bi mehaničku zato jer je popularno imat mehaničku, to je to
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 15:32   #254
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor lllnuclearlll Pregled postova
Gle, nećemo se vrijeđat sad...

A uzet ću u obzir, no gdje to uopće kupiti???

Jedino na što sam naišao je ovo:

http://www.njuskalo.hr/tipkovnica-mi...oglas-14945191

I sam veli čovjek da je ispravnost upitna.

Vjerujem ja da je to kvalitetna tipkovnica, no vrijeme joj je prošlo i izgledat će mi nakaradno na stolu hehe. I hoću WIN tipku i mogućnost macro tipki, multimedijalne tipke, itd kad već dajem toliko para... A ni pozadinsko osvjetljenje mi nije loša stvar. Vjerujem ja da ona ima svojih poklonika i da je to dobra stvar, no ja nisam jedan od njih
Jel ovo tesko tebi za naci http://www.nabava.net/tipkovnice__29...k-usb__5356701
http://www.nabava.net/tipkovnice__29...plava__5363521
razglabate ka babe a nista konkretno
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 17:23   #255
Klikigiga
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 25
Citiraj:
Autor lllnuclearlll Pregled postova
Gle, nećemo se vrijeđat sad...

A uzet ću u obzir, no gdje to uopće kupiti???

Jedino na što sam naišao je ovo:

http://www.njuskalo.hr/tipkovnica-mi...oglas-14945191

I sam veli čovjek da je ispravnost upitna.

Vjerujem ja da je to kvalitetna tipkovnica, no vrijeme joj je prošlo i izgledat će mi nakaradno na stolu hehe. I hoću WIN tipku i mogućnost macro tipki, multimedijalne tipke, itd kad već dajem toliko para... A ni pozadinsko osvjetljenje mi nije loša stvar. Vjerujem ja da ona ima svojih poklonika i da je to dobra stvar, no ja nisam jedan od njih
Gle da se malo teže nalazi, istina, ali može se, u dva mjeseca sam našao i kupio 4 kom klikuša, HR layout, jedna nova u orginal kutiji zapakirana, gotove sve puno ispod te cijene koje si ti naveo, samo treba biti uporan i strpljiv, ovo sa oglasa je terminalska verzija sa 124 tipke, nije za komercijalnu upotrebu i provjereno ide za 200 kn, a iće i za niže kad istekne ponuda na ebay. Koristi je gamerski programer iz Minecrafta Markus Alexej Persson Notch i još puno programera i ljudi iz struke vezanih za tipkanje, ako na njegovom stolu izgleda ružno, vala nek izgleda tako ružno i na mom, ali nebitno tko je koristi, ono što je bitno a pomalo me i plaši to što je ovo, kao što je rekao kolega Bubba, vjerojatno "posljednja" tipkovnica koju sam kupio u životu, a i nemam baš tako puno godina, dakle pravi radni konj, jednostavno NEUNIŠTIVA!
Klikigiga je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 17:30   #256
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Win tipka je samo prijeko potrebna onima koji nemaju pojma da se ista kombinacija ostvaruje kombinacijom ctrl-esc.
To je jedini dio koji je potencijalno problematican vrlo malo broju ljudi; mene to ubija na Klikusi kada vrtim OS X u virtualki...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 18:35   #257
Klikigiga
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
To je jedini dio koji je potencijalno problematican vrlo malo broju ljudi; mene to ubija na Klikusi kada vrtim OS X u virtualki...
Molim kolegu Bubbu da nam razjasni, bar nama koji se na razumijemo u neke detalje, razlika između stisnit Win jednim prstom ili Ctrl+Esc dva prsta, istu učinak se dobije, jedino ako su ostala 4 prsta prijeko potrebna za još neke funkcije i kombinacije,
Klikigiga je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 19:32   #258
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Win tipka je samo prijeko potrebna onima koji nemaju pojma da se ista kombinacija ostvaruje kombinacijom ctrl-esc.
Super, sad to probaj skombinirat s nečim (E,M,L, Tab, itd... )

Ne razumijem u čemu je toliki problem što se meni IBM klikuša ne sviđa i što želim na stolu imati moderan komad hardwarea, što se tiče para nisu mi problem pa da štedim, nisu mi jasna ni vrijeđanja i podbacivanja od strane pojedinaca čim se netko ne složi s njihovim mišljenjem i prijedlogom...
Hvala na prijedlogu, no to nije ono što ja želim...

Vjerujem da je Model M kvalitetna i dobra tipkovnica, no meni se jednostavno ne sviđa niti mi se uklapa na stol, niti ima sve ono što ja želim i očekujem.

Ne, nisam nikad tipkao po mehaničkoj tipkovnici i ne kupujem ju zato jer je moram imati mehaničku tipkovnicu, no vidim da ih svi hvale, a pošto sam veći dio dana za računalom i tipkam, smatram da bi mi dobro došla jedna jer puno pišem, zato sam i pitao u prvom postu dali se isplate naspram membranskih. Uz to Logitechova bežična mi je crkla pa tak i tak moram kupiti tipkovnicu, pa zašto ne uzeti neku modernu i kvalitetnu? Eto sviđa mi se i pozadinsko osvjetljenje navečer i multimedijalne tipke, pa čak i što mogu macro snimati što neću koristiti često, no tu i tamo hoću...

Velim, mislim da ću FUNC KB-460 uzeti jer je najkompletnija po onome što tražim. Ne kupujem tipkovnicu za cijeli život, no nekih cca. 10 godina bi bio i prezadovoljan da radi, a nakon tog perioda tko zna hoćemo li više uopće koristiti tipkovnice kak je krenulo i kakvi sve noviteti će biti na tržištu...

U biti moje pitanje je bilo više orijentirano u vezi korištenja layouta za što sam našao adekvatno rješenje.

Što se tiče nekih korisnika foruma, predlažem neki grupni tečaj kontrole bijesa No opet poznato je da kad provedeš jako puno vremena s mašinama i u CLI-u izgubiš strpljenje za ljude

Zadnje izmijenjeno od: lllnuclearlll. 03.05.2015. u 19:39.
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 20:18   #259
Klikigiga
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 25
Nostalgija

Poštujem tvoj izbor! I nevezano za tvoj odgovor, upravo je to najveći problem i zato jeste svijet i ekonomija danas u knock downu, pristajemo da nam prodaju muda pod bubrege, odmah smo svjesni i sretni smo ako će trajati 10 godina, sami pristajemo na to kupnjom takvih stvari, a za tu istu cijenu on može napraviti tipkovnicu koja će trajati minimalno 10 godina, biti neupitna za naše zdravlje i okoliš, društvo itd. Ali zašto bih kad ima "ovaca za šišanje", isto je i sa autima, ma sa svim stvarima koje kupujemo, Bože kako žalim za vremenima kada su se stvari proizvodile da traju i koštaju (Mercedes 190d, Nokia 3310, BMW kockica, Adidas univerzalke itd...ali to nije tema ovog foruma
Klikigiga je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 20:24   #260
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Klikigiga Pregled postova
Molim kolegu Bubbu da nam razjasni, bar nama koji se na razumijemo u neke detalje, razlika između stisnit Win jednim prstom ili Ctrl+Esc dva prsta, istu učinak se dobije, jedino ako su ostala 4 prsta prijeko potrebna za još neke funkcije i kombinacije,
Koji dio "OS X u virtualki" nije bio jasan?

Ctrl je Ctrl, Alt je Option a WinKey bi trebao biti Command, i to onda postane vrlo nezgrapno sve u svemu.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 21:08   #261
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Klikigiga Pregled postova
Poštujem tvoj izbor! I nevezano za tvoj odgovor, upravo je to najveći problem i zato jeste svijet i ekonomija danas u knock downu, pristajemo da nam prodaju muda pod bubrege, odmah smo svjesni i sretni smo ako će trajati 10 godina, sami pristajemo na to kupnjom takvih stvari, a za tu istu cijenu on može napraviti tipkovnicu koja će trajati minimalno 10 godina, biti neupitna za naše zdravlje i okoliš, društvo itd. Ali zašto bih kad ima "ovaca za šišanje", isto je i sa autima, ma sa svim stvarima koje kupujemo, Bože kako žalim za vremenima kada su se stvari proizvodile da traju i koštaju (Mercedes 190d, Nokia 3310, BMW kockica, Adidas univerzalke itd...ali to nije tema ovog foruma
Defnitivno se slažem s tobom, i nisam konzumerist da kupujem svake godine novo računalo, novi auto ili novi telefon jer mi se eto kupuje. No taj problem isto tako nećemo rješiti kupovanjem polovnih automobila i ostalih polovnih stvari, a kako natjerati proizvođače da rade kvalitetnije i izdržljivije proizvode iskreno ne znam, možda nekakvim jako dugim jamstvenim rokovima? Tipkovnicu koju sad kupim ne planiram mijenjati dok ne krepa, isto kao što nisam mijenjao niti membransku logitechovu dok nije crknula neki dan nakon 6 godina praktički svakodnevnog korištenja (makar su i tipke već zapinjale i zezale s prihvatom klika, nisam ju planirao promjeniti još). Ono što kupim volim iskoristiti dokle god ide i radi, i prije toga nema novog, računalo prije ovog na kojem radim sad sam koristio 8 godina recimo...
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 22:36   #262
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
FUNC KB-460 s MX Red switchevima bi također kupio

Ali nema se

Činjenica je da su danas masno skupe mehaničke tipkovnice...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 12:31   #263
karlo10
šekler
Moj komp
 
karlo10's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 115
Ja imam Func s crvenim switchevima i za sada sam jako zadovoljan. Treba se malo naviknuti na njih, stvarno je lako krivo stisnuti kad brzo tipkaš, a nisi koncentriran.

Za igranje je odlićna, osvjetljnje na najslabije je taman za po danu i mraku.
Nogice su izvrsne i trebaš pošteno gurati da je pomakneš po stolu.
karlo10 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 14:26   #264
polymer123
Premium
Moj komp
 
polymer123's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Županja
Postovi: 136
Jel ima neko blackwidow ultimate 2014? zanima me kakva je ,jel se isplati to kupit
polymer123 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 16:06   #265
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
imam ja, stealth verziju, jel se isplati neznam, ugodna mi je za piskaranje
,igranje, surfanje
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 16:09   #266
polymer123
Premium
Moj komp
 
polymer123's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Županja
Postovi: 136
Šta kažeš na kvalitetu izrade tipkovnice? gledam neku do 1000 kn,logitech g710+ otpada ,nikako mi se ne svidja prvi dojam,dizajn i to ,tak da se sad premišljam izmedju razer-a i Func KB-460 hmm
polymer123 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 17:31   #267
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
robusna je, onako imaš osjećaj da možeš s njom sve. ja ju preporučam
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 20:16   #268
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor polymer123 Pregled postova
Šta kažeš na kvalitetu izrade tipkovnice? gledam neku do 1000 kn,logitech g710+ otpada ,nikako mi se ne svidja prvi dojam,dizajn i to ,tak da se sad premišljam izmedju razer-a i Func KB-460 hmm
Nemaš tu kaj puno razmisljat, s funcom dobiješ prave cherry mx switcheve, za razliku od razerovih
nub je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 20:39   #269
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
A sto to znaci "za razliku od razerovih" procitah/pogledah nebrojeno recenzija koje razerove uzdizu iznad cherry mx
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 21:16   #270
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Možda su isti ili čak bolji kako kažeš, ali puno je to za tipkovnicu i osobno bih, već ako dajem taj iznos, htio genuie cherry mx switcheve. + tako imaš opciju birat s kojim switchevima očeš tipkovnicu. (blue, brown, red konkretno)


@polymer123
blackwidow ima i neke dodatne tipke, pa gledaj i po tome dal ti to treba.
nub je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na