Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 29.10.2014., 06:10   #2341
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
@keyser_s()ze ima problem, još uvijek se ne isporučuje.
GoodLooker je offline  
Staro 29.10.2014., 09:02   #2342
CubeS
Premium
 
CubeS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
I baterija je samo 1900 mah...ako ti to nije problem uzmi ga
CubeS je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2014., 09:40   #2343
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
trebalo bi dati neki vodič za baterije i ekrane i procesore.
ako je 4.7" HD ekran sve ispod 2000 bo moglo biti nedovoljno
5" HD sve ispod 2200
5.5" sve ispod 2400/2500

naravno, FHD troši više, a amoled kolko sam shvatio još više. zatim octa core više papa od quada.
mogli bi u detalje sa korisnicima koji su različiti, ali uzet ćemo prosječnog korisnika u obzir jelte. zatim romovi koji su optimiziraniji ...
kažem - ovako generalno bi se dalo procjeniti ispod kojih vrijednosti možda nije peporučljivo uzimati baterije.
tizhu je offline  
Staro 29.10.2014., 09:54   #2344
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,350
Ovi tvoji zaključci možda i nisu točni. Da octa troši više od quada bi se dalo raspravljati kao i o potrošnji ekrana. Npr. MTK6592 isključuje sve jezgre osim jedne kad mu ne treba procesorska snaga. Tada sigurno troši manje od dual core koji stalno rade na max. frekvenciji.
Osim toga, potrošnja ovisi o navikama korisnika i instaliranim aplikacijama. Onome tko ima stalno uključen 3G, wigi, bt,... baterija neće trajati ni dan pa makar bila veličine auto akumulatora.

EDIT: Oppo je napravio žestoku promociju svojih novih mobitela - N3 ima ludilo kameru, a R5 je najtanji mob na svijetu (4,85mm)
http://www.gsmarena.com/oppo_n3_is_o...news-10072.php
http://www.gsmarena.com/oppo_r5_offi...news-10073.php
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 29.10.2014., 11:04   #2345
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Dobri mobiteli ali su preskupi za "brandiranu" konkurenciju, pogotovo n3 sa 650$ kaj je Nexus 6 itd..
MAGARAC je offline  
Staro 29.10.2014., 11:29   #2346
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Poslan zahtjev Pandawillu za povrat uplaćenog PDV-a. (Import Tax & VAT Insurance - 5% od cijene mobitela).
Prijavim kako to bude prošlo, a sad se idem poigrati s novim THL T6S.

Prvi dojmovi THL T6S

Ekran, unatoč niskoj rezoluciji, jako dobar. Kut gledanja, boje, jačina svjetla - sve 5.
Mali je problem kod multitoucha (u stvari dualtoucha). Ako držimo mobitel uspravno i želimo povećati fotografiju s dva prsta pod devedeset stupnjeva u odnosu na mobitel, registrira se samo jedan dodir. Malo u koso i sve radi.
Baterija deklarirana 1900mAh je teška 35g, iliti 1750mAh "pravih".
Kitkat radi odlično, sve je fluidno bez trzanja. Zvuk na slušalici i speakerphonu čist, jasan i glasan.
Kamera je ugodno iznenađenje. U usporedbi s DOOGEE DG310 ovo je avion. Slikao sam na 5 Mpx i slike su viša srednja klasa (kod DOOGEE-ja su neupotrebljive).

Jako lijepo izgleda (crno/bijeli), dobra izrada. Veliki dio pučanstva bi bio jako zadovoljan jer vrijedi više nego što košta. Preporuka.

Zadnje izmijenjeno od: fora. 29.10.2014. u 18:26. Razlog: Dopuna
fora je offline  
Staro 29.10.2014., 14:13   #2347
Slav3n
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb - Križevci
Postovi: 145
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
trebalo bi dati neki vodič za baterije i ekrane i procesore.
ako je 4.7" HD ekran sve ispod 2000 bo moglo biti nedovoljno
5" HD sve ispod 2200
5.5" sve ispod 2400/2500

naravno, FHD troši više, a amoled kolko sam shvatio još više. zatim octa core više papa od quada.
mogli bi u detalje sa korisnicima koji su različiti, ali uzet ćemo prosječnog korisnika u obzir jelte. zatim romovi koji su optimiziraniji ...
kažem - ovako generalno bi se dalo procjeniti ispod kojih vrijednosti možda nije peporučljivo uzimati baterije.
Brko je imo Jiayu G4C koji je quad, a ja G4S koji je octa i ja sam imao prosječno 7.5-9 sati SOTa, jednom čak 10, tak da ta tvrdnja ne stoji.
Slav3n je offline  
Staro 29.10.2014., 15:22   #2348
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Da. Čak si ti imao nešto više SOT-a od mene tako da ta tvrdnja nije točna da octa žere više od quada
Brko je offline  
Staro 29.10.2014., 18:48   #2349
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
tim bolje ako je tako
tizhu je offline  
Staro 29.10.2014., 18:50   #2350
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor fora Pregled postova
Baterija deklarirana 1900mAh je teška 35g, iliti 1750mAh "pravih".
Kitkat radi odlično, sve je fluidno bez trzanja. Zvuk na slušalici i speakerphonu čist, jasan i glasan.
Kamera je ugodno iznenađenje. U usporedbi s DOOGEE DG310 ovo je avion. Slikao sam na 5 Mpx i slike su viša srednja klasa (kod DOOGEE-ja su neupotrebljive).

Jako lijepo izgleda (crno/bijeli), dobra izrada. Veliki dio pučanstva bi bio jako zadovoljan jer vrijedi više nego što košta. Preporuka.
Slika je prilično dobra. Imaš još koju ali pejsažnu? Što je s ostalim: GPS, autonomija baterije, podrška?
Vidim da nema ledicu za obavijesti...

Za 87 USD je stvarno zanimljiv
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2014., 20:11   #2351
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Da. Čak si ti imao nešto više SOT-a od mene tako da ta tvrdnja nije točna da octa žere više od quada
A taj SOT ste dobili koristeći mobače na skroz identičan način
c-shadow je online  
Staro 29.10.2014., 20:42   #2352
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,351
Stavi kod slikanja na 4:3 omjer jer tako izvorno slika/kvalitetu i probaj slikati nešto na većoj udaljenosti, prirodu, kuću, ulicu itd.
Kod 16:9 fotografija on samo odreže gornje rubove.
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 29.10.2014., 20:43   #2353
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,054
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
A taj SOT ste dobili koristeći mobače na skroz identičan način
Na koliko različitih načina se može dobiti maksimalni SOT?
generic je offline  
Staro 29.10.2014., 20:56   #2354
Slav3n
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb - Križevci
Postovi: 145
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
A taj SOT ste dobili koristeći mobače na skroz identičan način
Slav3n je offline  
Staro 29.10.2014., 21:15   #2355
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
A taj SOT ste dobili koristeći mobače na skroz identičan način
Nemam pojima, ali mislim da sam stavio SSove što i kako sam ga kurio. 2 sima, internet 3G/WiFi i 50% svjetline ako se dobro sjećam.
Brko je offline  
Staro 30.10.2014., 00:25   #2356
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Slika je prilično dobra. Imaš još koju ali pejsažnu? Što je s ostalim: GPS, autonomija baterije, podrška?
Vidim da nema ledicu za obavijesti...

Za 87 USD je stvarno zanimljiv
Slike sutra (u 4:3 ). GPS lock za cca 90 sec. Preciznost 3m.
Ledicu za obavijesti ima, crvena ledica, blica i za propuštene pozive i za pristigle poruke.
Za autonomiju ne znam, danas je stigao.

edit (slike):
Oblačan je dan ali evo ih


Druga slika je HDR

GPS


Zadnje izmijenjeno od: fora. 30.10.2014. u 12:40.
fora je offline  
Staro 30.10.2014., 00:31   #2357
Danndy
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: ZG
Postovi: 32
Da li je neko od vlasnika Coolpada F1 koristi slualice s mikrofonom? Ja imam Ivery IS-1, međutim ne mogu se preko tipke na slušalicama javit na dolazni poziv. Na drugim mobitelima normalno radi. Pa me zanima da li je netko koristio neke druge slušalice, da mu radi ta tipka. Na coolpadu je AOSP 4.2 Jonzalvo
Danndy je offline  
Staro 30.10.2014., 06:30   #2358
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Na koliko različitih načina se može dobiti maksimalni SOT?
Na koliko god hoćeš.
Ili misliš da ako je jedan imao u pozadini wifi, 3G + hrpu aplikacija koje se syncaju svaku minutu da će na kraju dana imati isti SOT kao i ovaj drugi koji to sve možda nema?
Treba cijeli sustav gledati ili unificirati mjerenje: samo jedna aplikacija koja drži ekran uključen pa koliko izdrži.
c-shadow je online  
Staro 30.10.2014., 10:15   #2359
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,054
Ne bih se baš složio. Zato sam stavio riječ "maksimalni". Po mojoj logici bi to bilo na 2G, s isključenim wifijem i s minimalnim brojem aplikacija te forsiranim uključenim ekranom. I naravno, slažemo se, takav broj opet ništa ne znači. Ali ljudi obično okače više screenshotova, kako i reče Brko, uz koje se ipak može, koliko-toliko, steći neki osjećaj o trajanju.
generic je offline  
Staro 30.10.2014., 13:24   #2360
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Evo, mala recenzija Lenova S939 nakon tjedan dana korištenja.


Lenovo S939, naručio sam ga s Aliexpressa, čekao ga nekih 40 dana sve skupa. S plaćenim PDV-om me izašao oko 1200kn, a sam mobitel je plaćen 159$, cca. 950kn. Mobitel dolazi s punjačem (adapter) i slušalicama s mikrofonom, screen protectorom na ekranu, te jednom baterijom.

Veličina ekrana je 6.0'', bas sam htio nesto malo vece buduci da sam prelazio za 5'' (Cubot P9). Rezolucija ekrana je 1280x720 (HD) i sasvim je ok i na tom velikom 6'' zaslonu, nemam nikakvih zamjerki. Ekran ima odlične kuteve vidljivosti, automatsko osvjetljenje je ok, vidljivost na suncu i više nego dobra.

Kvaliteta izrade je na nivou, nemam ništa ozbiljno za prigovoriti. Ništa ne cvili ni škripi, nigdje nema lufta. Sve djeluje uvjerljivo i kompaktno. Kupio sam mu ovu futrolu (http://www.ebay.com/itm/321518124095...%3AMEBIDX%3AIT) u kojoj je dosta osiguran od eventualnog padanja i razbijanja, pa je sve skupa dosta robusno, ali meni nije preveliko. Jedina mana tog casea može biti malo jače grijanje proca, jer bas mobitel čvrsto drži sa zadnje strane, ali to ce vrijeme pokazati.

Podržane frekve za 3G su samo 2100MHz, čega sam se malo bojao, ali na kraju se ispostavilo da nije bilo nekog razloga za to. 3G uredno radi na području Zagreba, dalje nisam ni isprobavao, ali ja sam uglavnom u Zg pa mi to nece previse smetati. Trenutno sam na TELE2, ali to bi mozda uskoro promjenio, na Tomato (Vip) pa cu vidjeti kako ce se ponasati van grada. Mobilni signal je jak i radi bez problema. Wi-Fi lovi dosta dobro, kroz par zidova bez frke. Bluetooth također lijepo radi.
Najveće iznenađenje mi je bio GPS, koji je odmah pri prvom paljenju polovio 10-ak satelita i napravio lock za par sekundi, bez mreže. Znaci GPS je u potpunosti upotrebljiv, za razliku od starog Cubota kojeg sam prije imao. Još jedna pozivitna stvar je kaj uopće nisam morao podesavati APN postavke, samo upalio ''data connection'' i odmah je sve proradilo. Svaka čast.

Reprodukcija zvuka je dosta dobra i glasna, zvuk u slušalici kod razgovora također, a slušalice nisam jos probao, ali to ni ne koristim.

Zadnja kamera je 8.0MPx, dalje solidne fotke (mozda koju i okačim kasnije) pri dnevnom svjetlu. Blic me doslovno oduševio, jer to stvarno nisam očekivao. Slike u polumraku su po meni odlične, daleko daleko bolje od bilo kojeg kineza kojeg sam do sada probao (Cubot P9, Cubot One, THL T5S...).

Konfiguracija mobitela je 1Gb rama, što je možda malo premalo, ali i cijena mu nije previsoka, pa je vjerojatno to razlog. Procesor je poznati MTK 6592, 8-jezgreni na 1.7GHz. Rom memorija mu je 8GB, dolazi sa instaliranim Viberom, Gmailom, Facebookom, Play Storeom i bez previše bolatwarea. Android je 4.2.

Igre rade dosta dobro, aplikacije se otvaraju brzo, bez problema. Baterija je vrlo solidna (3000Mah) što mu omogućuje dobru autonomiju. Kod mene radi 2 dana bez problema sa stalno aktivnim Wi-Fi ili 3G, cca sat vremena razgovora, whatsup,viber, koja igra itd... Antutu daje preko 32200 bodova što je također super rezultat, iako na svim web recenzijama daje cca 28000.

Eto, to bi bilo to. Ak se još kaj sjetim, nadopišem, ako netko ima kakva pitanja nek slobodno pita. A ja ću za kraj navesti par pozitvnih i par negativnih stvari:

Za:
- poznatiji brand Lenovo
- jak procesor, dobre performanse (32 200 antutu)
- Jak blic i općenito dobra kamera
- GPS radi ''out of box''
- Veliki ekran s dobro preglednošću

Protiv:
- najveći minus je što nema osvjetljene navigacijske tipke (po meni)
- touch bi možda mogao biti malo osjetljiviji
- nekima možda malo prevelik
JVC MX-GT88 je offline  
Staro 30.10.2014., 17:04   #2361
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 407
Pitanje jel ima ko hongmija obicnog?? Meni se mb u zadnjih mj dana brutalno usporio a ne znam zasto..
R3nchi je offline  
Staro 30.10.2014., 18:14   #2362
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor R3nchi Pregled postova
Pitanje jel ima ko hongmija obicnog?? Meni se mb u zadnjih mj dana brutalno usporio a ne znam zasto..
Ima ja. Što te konkretno muči?
c-shadow je online  
Staro 30.10.2014., 18:20   #2363
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,548
Citiraj:
Autor fora Pregled postova
GPS

Kako se zove ova aplikacija i moze li prikazati trenutacne koordinate?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 30.10.2014., 18:25   #2364
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
GPS test, potraži u google trgovini, prikazuje kordinate.
gil je offline  
Staro 30.10.2014., 18:41   #2365
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Fora, slike su dobre, za 87 dolara i više nego dobre...
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 30.10.2014., 19:22   #2366
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Sutra bi trebalo biti sunčano popodne, pa uslikam još koju prije nego ga udomim.

#Dakok
Hajde pronađi malo vremena napravi repack Baidu za Coolpad F1.
Unaprijed
fora je offline  
Staro 30.10.2014., 20:05   #2367
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 407
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ima ja. Što te konkretno muči?

pa dal ti pokazuje iste simptome.. En zanm meni ko kad je xperia postala pre spora ono ko da mi mb ima 512mb rama i 1.0ghz single core jezgru...
sporo mi to sve nest postalo,ucitavanje galerije slika recimo.. ..
R3nchi je offline  
Staro 30.10.2014., 21:00   #2368
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,351
Ne znam jeste li primjetili ali izašao je Inew v3 Plus.
Sada dolazi s osmojezgrenim MTK6592, ima 2Gb rama, NFC, Android 4.4 te 16mpx kameru(za kameru ne znam je li podatak baš točan).
Cijena veoma primamljivih 160$.
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 30.10.2014., 21:03   #2369
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,632
I izgleda identično ko obični Inew V3 Kamera je, barem meni, na običnom bila super, al kolko su se ljudi žalili na probleme s njim, najbolje ga je zaobići u širokom luku
__________________
brodjo je offline  
Staro 30.10.2014., 21:13   #2370
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,351
Pa nije se baš toliko ljudi žalilo.
Kada se nađe 2-3 iz HR s 50 ili 100 naručenih to je još dobar broj.
Jednom ekran nije bio dobro zaljepljen (+mix shop iz kojeg je kupio je bio mutljavina jer mu je prodao rabljeni i nije priznao garanciju).
Netko se bio žalio na baterijuda mu ne puni, jedan na touch i u biti s obzirom na broj prodanih nije bilo toliko puno primjedbi.
Baš sam nedavno na jednom našem blogu naletio i da je nekoj crknuo ekran na Coolpadu.
Ne treba generalizirati i reći da je cijela serija loša. Kod svakog mobitela tu i tamo nažalsot nekome na 1 od 100 dođe pokvaren ili se pokvari pa i kod najboljih.

S time da je Inew dosta sfušario s romovima koje je često izbacivao, na jednom ti radi OTG i NFC, pa mu ne radi GPS. Pa izađe GPS fix kojem baterija kraće traje ili izbacuje ako ideš mijenjati vrijeme itd.

Meni je Inew bio sasvim ok, odlična kamera, lagan, tanak. Imao je i osvjetljenje tipaka, led notifikaciju i jedan od rijetkih je koji ima NFC.
__________________
.
Ag008 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na