Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2015., 10:29   #721
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
nije da pametujem, ali evo prvi zanimljiv clanak na nekom pouzdanom mjestu
http://www.iflscience.com/health-and...-immune-system

Mislim da je svim vejporašima u cilju da budu upućeni u moguće posljedice.
Procitao, kao i jos dosta slicnih stvari.
Iako ecig nije istrazen do kraja, i jos uvijek se ne znaju tocne posljedice, jedna stvar je sigurna: puno zdravije i bolje od pravih cigareta. Puno. Naravno, najzdravije i najbolje je sve to skupa baciti. Kao sto si ti recimo napravio.

Sumnjam da ce itko realan reci da je ecig 100% siguran. Jer ne moze biti. Ali je bolja i zdravija alternativa cigaretama. Za ekipu poput mene koji se ne zele rijesiti dima, to je i vise nego dovoljno. A jos su mi i draze od klasicnih, 'analognih'
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 10:42   #722
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Iako ecig nije istrazen do kraja, i jos uvijek se ne znaju tocne posljedice, jedna stvar je sigurna: puno zdravije i bolje od pravih cigareta.
hm. Read twice

U jednu ruku se slazem s tobom, u drugu ruku ne. Tebi je u cilju biti informiran jer si pametan čoek. Alkoholiziram se kefirom a ne rakijom jer je puno puno zdravije. Ako ti parenje može uzrokovati neke desete probleme nevezane za prave cigarete i pušenje, nije bitno koliko je parenje zdravije. Bitno je da postoji šansa da će ti parenje izazvati neke probleme. Sam kazes da nije istrazen do kraja, i da se neznaju posljedice, i onda napises da je sigurno puno zdravije.

Postoje velike šanse da stvarno je, i da ne donosi dugoročne probleme, ali postoji i onaj drugi scenario. Jedno je sigurno, sa ecigom sam se počeo kretati i normalno disati.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 15:05   #723
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Pazi, ja idem usporedbom cisto sa cigaretama. Cigarete imaju cca 5400 sastojaka, od katrana pa cak do manjih kolicina arsena sto su nasli u nekima. Taj dio je barem jednostavan za istraziti, a kod eciga to nisu nasli.

Drugi dio vidim po samome sebi. Slika pluca kad sam tek krenuo sa ecigom, i slika pluca par mjeseci nakon sto sam bacio cigarete i bio iskljucivo na ecigu. Da ne spominjem koliko se bolje osjecam.

Upravo taj dio sto i sam kazes. Normalno kretanje i normalno disanje. Ja recimo nisam sa tim imao uopce problema, jer sam dosta aktivan sto se sporta tice. Pa nisam ni vele kuzio da me cigarete toliko ubijaju. Sve dok ih nisam bacio i presao na elektroniku. Naglo snaga skocila, da ne spominjem disanje i izdrzljivost. Milina!

E sad, ecig nije neka novost. Tu je vec 10ak godina. I zanimljivo, u tih 10 godina nitko nije imao nekih vecih problema uzrokovanih istom.

Naravno, to ne znaci apsolutno nista. Mozda treba 20 godina da dodje do neke vece komplikacije? Taj dio nitko ne moze znati, pa ni ja. Ali samo usporedjujuci vs cigareta, ecig je valjda 10000x bolje rjesenje za nas koji ne da ne mozemo baciti, vec ni ne zelimo.

Sad, mozda ja mogu baciti ecig sada. Sigurno bi mi bilo dosta lakse nego prije cigarete. Mozda bi, mozda ne bi mogao. Ali iskreno, ne zelim ni probati. Nekog gusta u zivotu moram imati, a ecig je jedan od rijetkih. I neka ga
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 01:30   #724
kokolo22
Premium
Moj komp
 
kokolo22's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: LIČKI OSIK
Postovi: 112
Ola,e vo i mene u vas tabor naime odlucio sam bacit cigare tj duhan jer ga je pod zadnje vrime vrlo tesko naci. Sad me zanima set za mene koji pusim cca 20 komada frkanih cigara sta bi mi najvise pasalo' Moze li neka preporuka?
kokolo22 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 13:19   #725
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Procitaj par stranica unazad, ima preporuka najboljih pocetnickih setova. Najbolje da krenes sa nekom spinericom, znaci baterija sa podesivom voltazom i nautilus mini ili protank 3 mini.
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2015., 16:39   #726
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Ja sam danas uzeo kit,220kn baterija + tank + tekućina...

Baterija je neka puffkalica 1100mah + aspire tank od 60kn + tekućina RY4

10x bolje nego pro tank 3 mini...puno bolji grijači su ovi od aspire-a...

Za te pare oduševljen...

Evo upravo parim...prodao sam ego one 2200mah i subtank nano kombinaciju,nisam bio zadovoljan...sad ocu RBA...i imam već nešto na umu od joytecha 500kn dođe http://puffkalica.hr/shop/puffkalica...egrip-20w-kit/

Danas probao i nemam riječi,jedva čekam to kupit
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2015., 16:50   #727
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Radije odi na Delta 2. Uzeo sam sebi i odusevljen sam. Ne mogu vjerovati da ga tako jeftino prodaju naspram konkurencijom. Svi ga po jubitou samo hvale, i nisu pretjerivali. Vec tjedan dana imam Delta 2, uzeo sam i RBA grijac. Za posloziti prejednostavno i predobro.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2015., 18:07   #728
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Budem bacio oko thnx na preporuci!
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2015., 19:56   #729
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Ja sam danas uzeo kit,220kn baterija + tank + tekućina...

Baterija je neka puffkalica 1100mah + aspire tank od 60kn + tekućina RY4

10x bolje nego pro tank 3 mini...puno bolji grijači su ovi od aspire-a...

Za te pare oduševljen...

Evo upravo parim...prodao sam ego one 2200mah i subtank nano kombinaciju,nisam bio zadovoljan...sad ocu RBA...i imam već nešto na umu od joytecha 500kn dođe http://puffkalica.hr/shop/puffkalica...egrip-20w-kit/

Danas probao i nemam riječi,jedva čekam to kupit
Šta nije valjalo s ego one i subtank nano?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2015., 21:38   #730
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Ja sam uzeo Ego One 2200mah, ide mi uz Deltu II. Baterija mi bez problema od 07-22 izdrzi. A parim ko lud. Nemam pojma koliko bi jos dugo mogla, jer oko 22h ju obicno na punjac stavim tako da mi nije jos ni jednom potrosena do kraja.

Opcenito sam zadovoljan baterijom. Poprilicno. Mada si za Deltu 2 slazem sam grijace, jer sub-ohm parenje mi ne lezi toliko.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2015., 08:27   #731
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Šta nije valjalo s ego one i subtank nano?
Ma neznam...kažem probao sam joyetech egrip 20w + subtank nano nije RBA...

Taj egrip mi daje bolju paru a o okusu da ne pričam...pa sam prodao frendu svoj kit i sad ću uzet nešto slično tom egripu...a za to vrijeme parim ovaj kit od 200kn
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2015., 19:53   #732
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Jel moze preporuka nekog 510 atomizera, ovaj kayfun mi vise vec ide na jetra. Nakon 2tjedna ne parenja jel mi kayfun daje same dryhitove slozim jucer sve ispocetka buduci da je doso vamo v5, i konacno sve radilo kak treba da bi mi sad opet poceo davat samo dryhitove i cuclat abnormale kolicine tekucine bez da sam ga tako...
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2015., 21:38   #733
qutip
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 164
Imam kangertech bateriju s mogućnošću regulacije napona. Jedan je iz čista mira prestala davati napon.
Lampica na njoj svijetli kad se pritisne, punjač kada spojim svijetli zeleno.

Promijenjen je i grijač ali nema razlike.
Ima li netko ideju gdje bi mogao biti problem?

Edit: Riješeno! Odlemila se žica, neznam kako ali je.
Zalemio ju ponovo, sad radi

Zadnje izmijenjeno od: qutip. 28.02.2015. u 10:32.
qutip je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2015., 13:28   #734
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Jel ovo radi ok sa velikim postotkom VG-a? I jos mi nije jasno zasto jel su DIY coilovi za to ili ne kad pise da se dobi nes od 1.2Ohma

https://www.fasttech.com/products/0/...ni-clearomizer
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2015., 22:16   #735
Marklar
Premium
Moj komp
 
Marklar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Igrane - Split
Postovi: 75
Dobijes dvije vrste glava.
Obicnu i onu koja je predvidena za odsarafit i rebuildat - vide se obe na zadnjoj slici.
Evo tu se sve fino vidi http://youtu.be/fhaHEGHGK8k?t=8m39s
__________________
------------------------------------
TCP / IP - tri crne pive, i pelinkovac
------------------------------------
Marklar je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2015., 13:35   #736
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Eto i mene konacno u klasi full breed paritelja Upravo mi stigao eVic easy head set i odbrojavam zadnjih 10 cigareta koje su ostale od jucer

Gear set:
- eVic easy head
- eVic psu case
- eVic atomizer ( C1 grijaci )
- 2600 mAh baterija ( Samsung 18650 )
- Cobra rebuildable atty

Do sad su to sve bile neke DIY metode parenja, kombinacija rebuildable Cobra atomizera ( koji trenutno stoji u rezervi ) i grunf metoda za bateriju / hardwire mod na ispravljac napona.

Sto reci, eVic set sam koristio sa jednim kolegom tokom ljeta, no sad sam konacno skupio extra financija za uzet si jedan.

Prije sam koristio 18mg tekucinu, koja je trebala supstituirati kutiju crvenog marlbora na dan, 10ml bi izdrzalo 7 dana, no ovom prilikom sam se naoruzao pg+vg 16mg juicem, pa cemo vidjet koliko drzi bocica.

Nadam se uskorom prelasku na izradu home made juiceva, posto su tek tu mogucnosti neogranicene

Pozdrav svim pariteljima i onima koji ce to tek postati !
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2015., 22:24   #737
sin93
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: otok
Postovi: 195
eo mi baterija traje več tjedan dana koliko sam navalio na parenje.. više ni mentol ne parim tj pušim i onda malo povučem dok gasim cigaru ne sječam se kad sam baš nako sa užitkom povuko dim
sin93 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 13:50   #738
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Pazi, ja idem usporedbom cisto sa cigaretama. Cigarete imaju cca 5400 sastojaka, od katrana pa cak do manjih kolicina arsena sto su nasli u nekima. Taj dio je barem jednostavan za istraziti, a kod eciga to nisu nasli.

Drugi dio vidim po samome sebi. Slika pluca kad sam tek krenuo sa ecigom, i slika pluca par mjeseci nakon sto sam bacio cigarete i bio iskljucivo na ecigu. Da ne spominjem koliko se bolje osjecam.

Upravo taj dio sto i sam kazes. Normalno kretanje i normalno disanje. Ja recimo nisam sa tim imao uopce problema, jer sam dosta aktivan sto se sporta tice. Pa nisam ni vele kuzio da me cigarete toliko ubijaju. Sve dok ih nisam bacio i presao na elektroniku. Naglo snaga skocila, da ne spominjem disanje i izdrzljivost. Milina!

E sad, ecig nije neka novost. Tu je vec 10ak godina. I zanimljivo, u tih 10 godina nitko nije imao nekih vecih problema uzrokovanih istom.

Naravno, to ne znaci apsolutno nista. Mozda treba 20 godina da dodje do neke vece komplikacije? Taj dio nitko ne moze znati, pa ni ja. Ali samo usporedjujuci vs cigareta, ecig je valjda 10000x bolje rjesenje za nas koji ne da ne mozemo baciti, vec ni ne zelimo.

Sad, mozda ja mogu baciti ecig sada. Sigurno bi mi bilo dosta lakse nego prije cigarete. Mozda bi, mozda ne bi mogao. Ali iskreno, ne zelim ni probati. Nekog gusta u zivotu moram imati, a ecig je jedan od rijetkih. I neka ga
ljudi ne shvacaju dok ne bude prave regulacije tržišta (protiv čega se svi mi borimo), nikad se neće moći napraviti pravo istraživanje. jer sastojci za proizvodnju tekućina (VG/PG/nic/aroma) su lako dostupni. što se tiče VG/PG/nic već se dosta toga zna i vjerujem da nemaju neke veće posljedice po zdravlje - neću ulaziti u rasprave o nikotinu.
najveći problem su arome. nitko ne stavlja detaljnu specifikaciju koje arome koriste proizvođači, vjerojatno zbog tajnosti recepture. ali samim time sva istraživanja padaju u vodu, jer svaka je tekućina drugačija i koristi drugačije sastoje.
isto tako se postavlja pitanje kakava je oprema korištena pri istraživanju. nije isto da li je u pitanje ego twist + ce4 ili vaporflask dna 40 + kayfun v4 (karikiram). koja se voltaža primijenjuje? na kakav coil? koliko je natopljena vata?

jednostavno je previše varijabli da bi se dobio odgovor na pitanje koliko je parenje štetno i mislim da ga nikad nećemo definitivo dobiti.
moje osobno uvjerenje je da bi duhanska industrija pokopala parenje u času da imaju priliku. siguran sam da su se trudili na sve načine dokazati štetnost, ali do sad nisam vidio niti jedan ozbiljan članak koji me može uvjeriti da je parenje jednako/više štetno od pušenja.

ja u zadnje vrijeme idem logikom da parim manje, uz kavu, nakon jela itd. dakle u trenucima kad sam prije pušio. mod ne nosim na posao. jednostavno sam shvatio da mi nije toliko potrebno (govorim o fizickoj potrebi), a i puno mi je veći gust pariti kad nije prečesto.
također sam odjebao gotove tekućine i bacio u diy (po drugi put). trudim se koristiti što manje aroma.
također vjerujem da ne treba pretjerivati sa snagom, držim se oko 20w maks.
isto tako se pokušavam (više manje bezuspješno) izvući iz žečje rupe modova, attya i tekućina u koju sam upao na početku ovog hobija i koja me držala skoro 2 godine.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 15:46   #739
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
@SrKi
Ne bih se slozio sa konstatacijom da se ne provjeravaju stvari. Pa cak i u nasem bananistanu su rigorozni po tom pitanju. Onaj lik sto pravi odlicne tekucine, nekima sam slao pm u vezi njega je prije dvije godine dobio licencu. Morao je platiti masu laboratorijskih istrazivanja da bi mogao (legalno) prodavati.

Nije problem u aromama. Uopce. Lako sam cak i arome pravis. Nisam se osobno upustao u to, no vidio sam ponovno kod tog lika kako to ide. A imas i dosta po jubitou.

Ne bi cak ni duhanska industrija pokopala ecig, dapace, pogledaj samo vece proizvodjace aroma i cije su to sestrinske firme. Problem je u jacem vragu od duhanske industrije - farmaceutima. Oni bi da se ecig vodi iskljucivo kao lijek, po mogucnosti na recept. Dakle i to bi preuzeli.

Ali nevazno. Problem kod eciga i zdravlja je kvaliteta grijaca i tekucina. Ako je i jedno i drugo uzasno, parenje navodno stvara ogroman pritisak na pluca. Steti na taj nacin, a ne kemijskim otrovima kao duhan.

Osobno sam sebi slazem grijace (Delta II), tekucine vise kupujem nego mijesam. Na zalost, jer nemam vremena/volje/zivaca sam to raditi pa cekati da sazriju, itd. I strah me toga, jer onda bi poznajuci sebe dobio jedan posve novi hobi. A prvo bih trebao provjeriti jubito i google kako sve to kvalitetno raditi. Jednostavno, nemam volje

Ali u jednu stvar sam siguran. Ecig nije ni blizu prave cigarete. Za to mi ne trebaju kemicari, strucnjaci i analiticari. Vidim po samome sebi. Osjecam se kao da nista ne konzumiram.

Ponekad zaboravi ecig. Ostane u firmi, doma ili negdje deseto. I kao i to, mogu bez problema bez eciga. Ne pada mi na pamet kupiti cigarete u medjuvremenu, ili se vozikati da se vratim po elektroniku. Jednostavno taj period budem bez icega. I zacudjujuce, nije tesko.

No gust mi je, i sigurno ne mislim (jos uvijek) bacati. Mozda i bacim jednog dana, ali iskreno, ni ne razmisljam o tome.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2015., 10:23   #740
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Većina proizvođača e-tekućina (bilo europskih, bilo američkih) koristi 3-4 marke aroma pri proizvodnji tekućina. The perfume apprentice, Cappela, Flavour West i Flavourart. Sve navedene areome su food flavourings, ne služe, niti su testirane na temperaturama 100/200 stupnjeva i onda to udišeš, . Moguće je da su sigurne, ali siguran sam da nisu sve testirane na svim vrstama opreme i načinu korištenja.

Uostalom kako bi to testirao? Koju voltažu bi koristio, koji otpor coila? Recimo da se odlučiš za standardnih ajmo reci 20w. I ajmo reci da je oprema ista, neki subtank/delta/atlantis i dna 40 mod. mislis da će biti isti rezultati testiranja ako je airflow 2 mm ili ako je skroz otvoren? ili ako slabo vučeš pa se tekućina dodatno pali ili ako radiš čisti lung inhale.
Dakle toliko potencijalih varijabli postoji koje bi se trebale poštovati pri tesitranju tekućina i aroma.

Normalno da sam možeš praviti arome, ali tko mi garantira da kućno napravljena aroma od karikiram šljive je sigurna da se zapali na 200 stupnjeva? to što sam ja nju kući napravio ne znači da je automatski zdrava.

Argument "sigurnije je i manje štetno od cigareta" brzo se izliže kad par godina ne pušiš, kao recimo ja. Više uopće ne uspoređujem parenje s pušenjem i korelacija istih me više ne interesira. Zanima me jedino parenje i njegova štetnost na organizam.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2015., 12:39   #741
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
Argument "sigurnije je i manje štetno od cigareta" brzo se izliže kad par godina ne pušiš, kao recimo ja. Više uopće ne uspoređujem parenje s pušenjem i korelacija istih me više ne interesira. Zanima me jedino parenje i njegova štetnost na organizam.
Onda brate bacis i parenje nakon par godina.

Tbh osjecam da vise mi zdravlja i zivota ode svaki put kad mi dignu tlak i stresiraju me razni mamlazi nego sto su mi i cigarete odnosile.

Moram i neki nezdravi gušt imati
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2015., 17:35   #742
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
Argument "sigurnije je i manje štetno od cigareta" brzo se izliže kad par godina ne pušiš, kao recimo ja. Više uopće ne uspoređujem parenje s pušenjem i korelacija istih me više ne interesira. Zanima me jedino parenje i njegova štetnost na organizam.
Osobno takodjer vec par godina ne pusim, samo parim.
I slazem se sa tim argumentom. Imam osjecaj kao i ti, parenje bi odmah mogao baciti bez vecih problema. Nije kao kad sam pusio, nema tu one ovisnosti. Kad se ujutro probudim i doruckujem, ne jurim da zapalim jednu. Dapace, cesto ni ne parim ujutro, barem dok ne dodjem u firmu pa uz kavicu...

Slazem se sa napisanim. Ali... Gusti su gusti. Meni osobno je gust pariti, i ne mislim prestati. Kao sto kolega iznad rece, neke guste u zivotu moram imati. Pa makar bili i nezdravi. A parenje je meni osobno stvarno velik gust, uz to nije ni skup sport
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2015., 17:56   #743
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Ma sve stoji dečki, slažem se ja da ne može sve u životu biti "zdravo" (što je uostalom zdravo. danas nešto mediji okarakteriziraju kao najzdravije na svijetu, sutra vijest da je štetno).
Meni je isto 100000x veći gušt pariti nego što su mi cigarete bile, ne želim niti jednog dolara koji sam potrošio na parenje (a mislim da sam potrošio više nego što bi potrošio na bijeli marlboro).
Prestanak mi ne pada na pamet trenutno. Ali sve treba uzimati s gramom soli, pratiti događanja i informirati se.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 12:48   #744
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Jel se ovo slučajno podudaraju nick s jednim postom i trgovina s najboljim cijenama e cigareta?
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2015., 14:48   #745
JanaXXX
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: negdje
Postovi: 1
bok
evo da i ja nesto napisem...
o prvoj e-cigareti mastala jos prije 12 godina...
2006. godine kupila prvu, platila 200 EUR... bila zanimljiva 10 dana dok smo je proucavali... baterija slaba, max 2 sata trajanja, ketridzi skupi, a potrose se za 3-4 sata... i odustanem od toga...
prosle godine sam 5 mjeseci bila na e-cigareti...
kupila sam model umbrella elegance...

baterija traje cijeli dan, do navece...atomizer punim 1 dnevno... tekucinu iskljucivo FlavourArt (Italija)...
Bocica od 10ml mi bude 15 dana...
pusila sam marlboro crveni 1 kutiju dnevno... ali, smetaju mi arome u tekucinama, probala sam puno razlicitih i nista... smeta mi i grebanje po grlu...

nakon 5 mjeseci sam se vratila duvanu... nazalost... pusila narednih 10 mjeseci duvan i prije 15 dana se ponovo vratila na svoju e-cigaru...
da kazem da nisam kupovala nikakvu drugu opremu, ni drugu cigaru... tu koju imam savrseno radi i sada iako je kupljena prije godinu i pol.

ne razumijem o cemu vi ovdje pisete... vata, kanap, grijac, pranje, ispuhivanje, namotavanje, voltaza, i sl...
Ja samo zamijenim atomizer kad se smanji para, svakih mjesec i pol do dva... (40kn)...

e sad... obzirom da mi smeta grebanje po grlu, arome, a i previse nikotina... trazila sam tekucinu bez nikotina koja odgovara i nisam nasla...

pocnem malo istrazivati po netu o PG i VG...
i znate sta sam sad uradila????

Kupila sam cisti VG (u ljekarni) i nasula u svoju cigaru
Dojam: puno pare.. nema arome, nema previse grebanja po grlu...

cak ni nikotin ne nedostaje... mozda se izljecim???
cijena: sitnica!!! 100 ml za 11kn!!! mogu parit 6 mjeseci

nego, ljudi, kakvo je vase misljenje????
Moze li se desiti nesto lose ako parim samo VG????
JanaXXX je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2015., 22:40   #746
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Pa imas i 100% VG tekucina za kupit. Nebu ti nis bilo, al meni bi falila aroma i nikotin pogotovo.
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2015., 14:27   #747
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Ne samo da ti se ne može ništa dogoditi, već je to možda i najzdravija od svih opcija.
Ako ti tako paše, samo naprijed. Možeš probati kupiti neku aromu (mtm store recimo) i staviti samo par kapi, čisto da dobijes malo nekog okusa.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2015., 22:01   #748
sin93
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: otok
Postovi: 195
šta si točno tražila pod VG ?
uzeo bi i ja sebi to malo da vidim, samo mentol udaram i skupljam pare za neki mod
sin93 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2015., 21:02   #749
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Pario jedno 3 mjeseca, na kraju prestao i s tim, da bih onda nakon nekog vremena opet zavšrio na analognim...

Setup je na kraju bio Eleaf iStick 20w i Taifun GT. Rješavam se sada toga, pa ako je netko zainteresiran neka pikne PM.
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2015., 23:10   #750
sin93
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: otok
Postovi: 195
napiši cjene
sin93 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na