Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.06.2007., 18:44   #61
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
"inace ne bi kupovali "

Ovo djeluje kao naivan pogled na stvarnost
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 20:25   #62
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
"inace ne bi kupovali "

Ovo djeluje kao naivan pogled na stvarnost
I meni se cini, pa nije monitor dvd-r da kupis danas 20 komada, preksutra 50 jer si zadovoljan sa ovih 20. A i mislim da je znanje prosjecnog korisnika o nekakvim kvalitativno-tehnickim osobinama vrlo oskudno. Tako da ih se vrlo vjerojatno vecina proda zato sto monitor dobro izgleda i lijepo se sjaji, te dobrog omjera cijena/velicina (nije najjeftiniji, ali ipak jeftiniji od viewsonica ili della) nego zbog kvalitete (sto ne znaci da nije kvalitetan).
Eizo se sigurno ne prodaje niti u priblizno tako dobro pa to ne znaci da je los
morph je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2007., 10:51   #63
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
a realno kad pogledaš, ljudi sad uzimaju uglavnom 20 il 22 inčne monitore, a jedina pristupačna marka je Samsung koji je brand opće popularan kod nas, eventualno još LG sa svojim L204WT, a ostalo sve je manje poznato, jednostavno Samsung nema konkurencije, ne zato što je kvalitetan, neg jednostavno nema nikog drugog
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 11:04   #64
Nakitu
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 147
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
I meni se cini, pa nije monitor dvd-r da kupis danas 20 komada, preksutra 50 jer si zadovoljan sa ovih 20. A i mislim da je znanje prosjecnog korisnika o nekakvim kvalitativno-tehnickim osobinama vrlo oskudno. Tako da ih se vrlo vjerojatno vecina proda zato sto monitor dobro izgleda i lijepo se sjaji, te dobrog omjera cijena/velicina (nije najjeftiniji, ali ipak jeftiniji od viewsonica ili della) nego zbog kvalitete (sto ne znaci da nije kvalitetan).
Eizo se sigurno ne prodaje niti u priblizno tako dobro pa to ne znaci da je los
Ne nego ljudi ne kupuju Eizo jer im netreba. Normalnom covjeku netreba monitor od 10k+ kuna. -_- Em sto ima abnormalnu cijenu em sto ne vrijedi tepare. Sto se mene tice svako ko da ogromne pare za lcd nema pojma o kvaliteti jer je lcd srot tehnologija. Jedina prednost je male dimenzije i manja potrosnja struje. Ostalo sve je katastrofa.
__________________
Srki's L33TSig
Nakitu je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 12:43   #65
MaxB
Premium
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 183
Citiraj:
Autor Nakitu Pregled postova
Ne nego ljudi ne kupuju Eizo jer im netreba. Normalnom covjeku netreba monitor od 10k+ kuna. -_- Em sto ima abnormalnu cijenu em sto ne vrijedi tepare. Sto se mene tice svako ko da ogromne pare za lcd nema pojma o kvaliteti jer je lcd srot tehnologija. Jedina prednost je male dimenzije i manja potrosnja struje. Ostalo sve je katastrofa.
Hm... Nadao sam se da ces nam u takvom nadobudnom postu napisati i neku bolju alternativu LCD-ima...

BTW "Jedina prednost je male dimenzije i manja potrosnja struje. Ostalo sve je katastrofa."? Sto je sa savrsenom geometrijom, izvrsnom ostrinom i time sto ekran ne titra?
MaxB je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 13:00   #66
Nakitu
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 147
Lol a sto je s time sto su boje katastrofa prema crtu? sto je kutom gledanja? kad ti se pola boja izgubi? sto je sa mijenjanjem rezolucije na nizu od nativne? Sta je s mrtvim pikselima? Koja ostrina ? O cem ti to? Ovim sto si napiso mi je jasno da nikada nisi vidio kvalitetan crt u zivotu. Inace crt je izbacen iz proizvodnje jer su pojedine firme ulozile ogromne pare u istrazivanje i izradu lcd panela. Oni su jako dobro znali da je tehnologija srot pa su namjerno izbacili katodne cijevi iz proizvodnje tako da nemas izbora. Inace imas nekoliko tehnologija koje daju puno bolji prikaz od lcda samo nemogu izaci na trziste zato sto se jos uvijek ulazu ogromne pare u lcde i dizu se nove tvornice.
__________________
Srki's L33TSig
Nakitu je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 13:04   #67
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Nakitu Pregled postova
Ne nego ljudi ne kupuju Eizo jer im netreba. Normalnom covjeku netreba monitor od 10k+ kuna. -_- Em sto ima abnormalnu cijenu em sto ne vrijedi tepare. Sto se mene tice svako ko da ogromne pare za lcd nema pojma o kvaliteti jer je lcd srot tehnologija. Jedina prednost je male dimenzije i manja potrosnja struje. Ostalo sve je katastrofa.
Eizo je samo primjer da broj prodanih primjeraka nekog proizvoda nije ujedno i jamac kvalitete (sto ne znaci da je 226 nekvalitetan).
Ja nisam rekao zasto ljudi kupuju ili ne kupuju eizo. Isto tako u daljnje rasprave oko eiza ili lcd panela (otkuda uopce sad to ) ne bih htio ulaziti.

Zadnje izmijenjeno od: morph. 13.06.2007. u 14:07.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 13:11   #68
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Nakitu Pregled postova
Lol a sto je s time sto su boje katastrofa prema crtu? sto je kutom gledanja? kad ti se pola boja izgubi? sto je sa mijenjanjem rezolucije na nizu od nativne? Sta je s mrtvim pikselima? Koja ostrina ? O cem ti to? Ovim sto si napiso mi je jasno da nikada nisi vidio kvalitetan crt u zivotu. Inace crt je izbacen iz proizvodnje jer su pojedine firme ulozile ogromne pare u istrazivanje i izradu lcd panela. Oni su jako dobro znali da je tehnologija srot pa su namjerno izbacili katodne cijevi iz proizvodnje tako da nemas izbora. Inace imas nekoliko tehnologija koje daju puno bolji prikaz od lcda samo nemogu izaci na trziste zato sto se jos uvijek ulazu ogromne pare u lcde i dizu se nove tvornice.
Ti očito nikad nisi vidio kvalitetan LCD u životu
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 18:33   #69
zlikovski
Mutant Year Zero
Moj komp
 
zlikovski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 506
Ma opće poznata je stvar da NEC i EIZO rade uglavnom vrhunske lcd monitore, kao što su prije radili vrhunske CRT monitore.
Nek mi neko nađe jedan Samsung CRT ili LCD profesionalni monitor?
Samsung radi cijenom povoljne monitore za najšire mase, i to je to..
Jedino kaj im je donekle ok bila je stara 959NF serija, a od novih lcd-ova 226bw i 971P.
Dok sam prije godinu dana kupovao sa frendom lcd, bilo je izloženo 20 modela i svi upaljeni osim NEC 20" wgx2.
Gledamo mi to gledamo, i pitam ja - zakaj je ovaj zgašen? A prodavač se naceri od uha do uha: hehe kraj ovog upaljenog svi ostali zgledaju isprano pa nam pada prodaja. Kad ga je upalio blenuli smo ko telad
AS-IPS matrica opako rula. TN je ok za većinu.
Samsung je samo best buy po dijagonali, i većini je to dovoljno - ali vrhunsku sliku traži dalje.
zlikovski je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 12:23   #70
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Ja sam skinuo neki color profile za A panel koji ispravlja sve nedostatke spomenutog,poštela valjda...uglavnom,ne vidim razliku između A i S panela...

Bio sam naletio i na profil za C panel,tako da vjerujem da je moguće ispraviti štelanjem sve...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.06.2007., 14:12   #71
MaxB
Premium
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 183
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Kako nemam puno iskustva sa lcd-ima nemogu tvrdit koji su monitori bolji općenito. Neisključujem da bi skuplji modeli lcd monitora mogli biti superiorni starim crt kantama ali kod kupnje svog sljedećeg monitora neću slušat ni peru ni jozu nego vlastite oči, eto..
Dok se ne naviknes na prikaz LCD monitora vjerojatno ce ti vecina monitora (koje bi si mogao priustiti) izgledati puno losijima nego CRT monitor. Al opet treba napomenuti - slika ce ti biti losija glede boja i glede kontrasta (osim ako ne uzmes neki monitor sa staklom) - po vecini ostalih karakteristikama LCD tuce CRT.

Recimo meni je bila muka gledati fotke na pet godina starom LCD monitoru (Samsung 171S) jer zaista slika nije valjala. I vec sam mislio ici si dati "razviti" sve bitnije fotke da mogu u njima normalno uzivat, no onda sam kupio 226bw (S matrica) i sad jednostavno ne vidim neki osobiti razlog - gledati fotke na njemu je prava uzivancije. Iako su boje i kontrast (prvenstveno) vjerojatno losije nego na nekom CRT-u, i dalje su dovoljno dobre, a ostrina slike je fenomenalna - na CRT-u ne znas jel ti je slika posve ostra ili ne jer sve sto na njemu gledas je barem malo mutnjikavo - na LCD-u spojenom preko DVI-ja odmah vidis ako nesto ne valja s ostrinom fotografije.
MaxB je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 19:33   #72
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Oprostite što prekidam ovu raspravu, ali bi me zanimalo da li je i kod ovog isti problem?

Samsung SyncMaster 206BW (2099,00 kn)



Dijagonala 20"
Veličina piksela [mm] 0,258
Maksimalna rezolucija 1680x1050 (WSXGA+)
Svjetlina [cd/m2] 300
Kontrast DCR 3000:1
Vidljivi kut (hor.) [°] 160
Vidljivi kut (ver.) [°] 160
Vrijeme odziva [ms] 2
Priključci DVI-D;D-Sub
Potrošnja (Power On) [W] 55
Potrošnja (Stand-by) [W] 1
Zidni nosač (nije uključen) VESA 100 mm
TCO n/a
Boja sjajno crna
Postolje fiksno;zakretno u hor. osi;zakretno u ver. osi;zakretno u hor/ver osi
Dodatno DVI(HDCP), Black High Glossy, Vista Premium Certified, MagicBright3


Dal se na njemu da ispraviti boja ako mi uvale A ili C, pa da ne tugujem danima sto sam ga kupio?
Jer nema naljepnica...

PSPSPS!
< http://www.intro.com.hr >
Upravo mi je tip javio da tamo imaju 226BW 3000 kn ali je S verzija. Trebalo bi ici izvidit.


Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 15.06.2007. u 21:19.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 03:09   #73
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
e da ljudi, kaj je sa 206BW modelima? to i mene zanima!
jel i oni imaju shranja sa S, A i C panelima ili su svi "kak bi trebali biti"? :-)
gamer je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 18:23   #74
MaxB
Premium
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 183
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
PSPSPS!
< http://www.intro.com.hr >
Upravo mi je tip javio da tamo imaju 226BW 3000 kn ali je S verzija. Trebalo bi ici izvidit.

Idi, provjeri, kupi! Ako nije S, lako uzmes i A/C verziju drugdje, za 2800 kuna.

Kazu da je A verzija, iako inferiorna S verziji, bolja od dobrog dijela konkurencije: http://www.behardware.com/articles/6...e-verdict.html

A C verzija je losija od A: http://www.behardware.com/articles/6...r-226bw-c.html

Zadnje izmijenjeno od: MaxB. 18.06.2007. u 18:41.
MaxB je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 18:50   #75
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Citiraj:
Autor gamer Pregled postova
e da ljudi, kaj je sa 206BW modelima? to i mene zanima!
jel i oni imaju shranja sa S, A i C panelima ili su svi "kak bi trebali biti"? :-)
ja sam uzeo 206BW. A panel sam dobio. Kaj da ti kazem, za te pare monitor je pun pogodak. Slika je na A panelu vrlo dobra, boje su dobre (NEMA nikakve dominacije plave)...jedino su vidljivi kutovi slabiji kao i kod ostalih TN monitora.
Monitor je dobro kalibriran vec out-of-box, jedino je svjetlina prejaka na defaultnim postavkama, sto se lako rijesi. Prisutan je manji background bleeding pri vrhu panela koji se primjeti pri tamnim scenama, ali nista zabrinjavajuce...

Za 2 soma i kusur odlican monitor. AUO panel je sasvim OK.
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 18:53   #76
vlincx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 290
I kolko se nudi za S matricu trenutno? Na crnom tržištu
__________________
Čuda od računala
vlincx je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 20:28   #77
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Ja sam skinuo neki color profile za A panel koji ispravlja sve nedostatke spomenutog,poštela valjda...uglavnom,ne vidim razliku između A i S panela...

Bio sam naletio i na profil za C panel,tako da vjerujem da je moguće ispraviti štelanjem sve...
jel bi mogao poslati na pm pliz da probam i ja, koje postavke imas za boje/brightness/contrast i taj color profile?
thx
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 21:09   #78
MaxB
Premium
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 183
Profile za A i C imas na ona dva linka koja sam postao.
MaxB je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2007., 02:54   #79
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Meni otraga ima slovo [R] pa malo dalje C
Panel info CMO M220Z1
Koji je to lošiji ili bolji C ??

Inače sam zadovoljan sa slikom, a imam ga na onoj postavci "Game"

P.S. Zakaj mi pod Monitor on time piše 0 hrs ?
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2007., 14:36   #80
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Poggiali Pregled postova
Meni otraga ima slovo [R] pa malo dalje C
Panel info CMO M220Z1
Koji je to lošiji ili bolji C ??

Inače sam zadovoljan sa slikom, a imam ga na onoj postavci "Game"

P.S. Zakaj mi pod Monitor on time piše 0 hrs ?

Nema losijeg ili boljeg C. C je C, loš.
Inače, mislim da su to extremni monitori koji ce imati ozbiljnih problema sa bilo kojim panelom. 1 na 100 je defektan.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2007., 16:46   #81
Hennessy
Premium
Moj komp
 
Hennessy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova

< http://www.intro.com.hr >
Upravo mi je tip javio da tamo imaju 226BW 3000 kn ali je S verzija. Trebalo bi ici izvidit.

Evo nažalost danas (19.06.) je prodan zadnji 226bw serije S... tako da svi koji su se poveselili mogu se isto tako brzo i ohladit. *ebo ***** samsungu i tim d*bilima tamo koji od nas rade budale.
__________________
Sve je moguće, osim samoubojstva iz zasjede.
...
Hennessy je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2007., 17:14   #82
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Nema losijeg ili boljeg C. C je C, loš.
Ima navodno još noviji "C" koji je komatozan
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2007., 16:39   #83
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Hennessy Pregled postova
Evo nažalost danas (19.06.) je prodan zadnji 226bw serije S... tako da svi koji su se poveselili mogu se isto tako brzo i ohladit. *ebo ***** samsungu i tim d*bilima tamo koji od nas rade budale.
dajte ne dramatizirajte oko gluposti,razlike između S i A panela NEMA,pogotovo nakon instalacije onog profila za A panel

Imam i S i A panel,razlike nema i prezadovoljan sam s oba

Jedino za C panel neznam

cura mi je grafički dizajner i ako je netko osjeljiv na boje,kontrast itd onda je to definitivno ona,ali je zadovoljna s oba iako je to TN matrica,dok su u studijima u najmanju ruku S-IPS,pa i bolji
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2007., 18:07   #84
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Kakvi su to profili, jel ima i za C tak nekaj ? Kak to instaliram ?
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2007., 23:45   #85
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
ja instaliram taj profil za a panel, i slika je crvenkasta, sve sam napravio kak pise ali ne pomaze. help anyone?
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2007., 23:56   #86
ivan OS
Premium
Moj komp
 
ivan OS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 910
Skinite si magic tune da ne morate po tipkama cijelo vrijeme.
Evo ja instalirao "MagicTune Premium for VISTA 64Bit International Download version 2.0.07" na Vistu x64,radi savršeno.

http://www.samsung.com/Products/Moni...ictune_05s.htm

ivan OS je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 09:14   #87
MaxB
Premium
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 183
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
dajte ne dramatizirajte oko gluposti,razlike između S i A panela NEMA,pogotovo nakon instalacije onog profila za A panel

Imam i S i A panel,razlike nema i prezadovoljan sam s oba
Ljudi su mjerili, razlika prije kalibracije je velika, razlika nakon kalibracije nije - A ima nesto losije boje (ne znacajno), ali i dalje ima losiji kontrast.

Bezobrazni su ti u Samsungu (uz ta sranja s mijenjanjem panela) - zar nisu mogli kalibrirati A monitore? Zamisli kolko ljudi radi na nekalibriranim monitorima... 95%? 98%?
MaxB je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2007., 12:32   #88
Matadorko
Premium
 
Matadorko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: čepin
Postovi: 27
e jedno pitanje nabrzaka.Dali bi grafička ATI Radeon X800xl mogla vrtiti igre na max rezoluciji 1680x1050 (226BW) hvala
__________________
DFI Lan Party Ultra-D
AMD Athon64 3000+
Sapphire x800XL
Western Digital 40GB+80GB SATA
DVD LG,DVD-RW Pioneer DVR-108
Fortron Blue Storm 500W....
Matadorko je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2007., 12:42   #89
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Ovisi o igri
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2007., 14:49   #90
xeen
Premium
Moj komp
 
xeen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Šibenik
Postovi: 190
Ove novije igre ne bas. Do 2006. bi igre trebalo dobro raditi. :-)
xeen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na