Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.10.2018., 10:30   #7801
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Moram priznati da je ovo stvarno nevjerojatno. Koliko puta smo ponavljali i razglabali i barem je tu zakon sa povratom jasan. I onda opet dodje padobranac koji je valjda sa marsa pao i opet krenu fore sa odbijanjem 10 i 20 posto od ukupne cifre zbog ambalaže. I onda što je najbolje čovjek okači mišljenje inspektorata i onda opet krene rasprava ali hej ipak mogu skinuti 20 posto zbog ambalaže.....barem je tu zakon jasan da nemoze biti jasniji. Razumijem da to muči ekipu jer im stalnoo trgovci prodaju foru sa cuvanjem ambalaze, evo prije tjedan dana sam skvo uzeo lap u mikronisu i naravno da su mi rekli da cuvam tjedan dana ambalazu ali im nisam htio nista govoriti.
A ti alengoresevic, nakon sto se oporavis od pada sa marsa ljepo fino sve sto narucis preko neta nista nemoj nikad vracati pa ljepo pomogni jadnim trgovcima ))
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 10:34   #7802
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ovo nije istina. Ako si uništio ambalažu, mogu ti skinuti 10-20% cijene, nije to nikakvo uzimanje za pravo. Postoji stavka u zakonu, neda mi se tražiti sada.


Panasonic, ovo što su ti odgovorili nema veze s razumom, i to je čista zloupotreba i krivo tumačenje zakona i to bi na svakom sudu palo u vodu.
Ako si potrgao imaju ti čak praksu odbiti povrat. Ali ne pričamo o tome, tj. ja nisam nigdje naveo da će doći pokidana ambalaža.

Ja ti mogu sa sigurnošću reći da ako preko weba nešto naručiš, ne pokidaš ništa, imaš potpuno i legitimno pravo dobiti povrat novca u 100% iznosu koji si platio.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 30.10.2018. u 11:04.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.10.2018., 10:36   #7803
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Isuse moj boze, pa jel ti trolas namjerno ili?
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 10:39   #7804
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Isuse moj boze, pa jel ti trolas namjerno ili?
Zašto?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 10:40   #7805
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Mozes linkati u kojem clanku zakona to pise?
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 10:42   #7806
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ne razumijem, na što ciljaš?

Ne znam zakon, niti me interesira, znam praksu. Što se odbijanja neke cirfe, nisi sam rekao išta za to niti mislim da je u pravu. Znam samo kako trgovine reagiraju na povrat robe bez ambalaže.

Ono što znam da je po zakonu je povrat love unutar 14 dana (osim navedenih iznimaka, hrane, keyeva, usluga itd.).
Ovo s ambalažom bi već mogao biti problem, bio on propisan ili ne, trgovine stvaraju probleme oko toga. Neću reći s pravom, samo ću reći kako stvari stoje.

Naručen server, par stotina tisuća kuna, znači nije jeftin. Direktno od dobavljača. Transport i carina istog isto ide u nebesa. Kutija se zagubila, ne žele čuti za povrat (iako ne radi). Znači rasprava s odvjetnicima, CFO-om, savjetnicima, ne žele čuti. Na kraju našli kutiju, i to knap s rokom "povrata", možda nekih 10 dana. Žele primiti robu natrag, ali ne plaćanu niti poštarinu, niti troškove carine, troškove transporta, skladištenja, ništa. Firma popušila par desetaka tisuća kuna jer smo dobili server koji ne radi. Snosili smo troškove povrata dobavljaču, itd.

S druge strane, vraćao sam nedugo USB u Links, usb nije radio, vakumiran, da ga otvoriš moraš pokidati ambalažu. Ne žele čuti. Nisam se pozivao na nikakav zakon, jer ga ne znam niti sam kompetentna osoba da ga citiram i provodim, ali za 50kn se neću jebati. Ne žele čuti. USB star 3 sata. Direktno u smeće.

Radio sam jedno vrijeme kao šef skladišta u Pittarosso-u, njihova politika je da u roku 14 dana imaš pravo na povrat novca ili uzeti nešto drugo u toj kunskoj protuvrijednosti ili skuplje. Nemaš kutije, ne žele čuti. Nisam nikada razmišljao je li to zakonom propisano, ali ljudi su se prema tome tako odnosili.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 30.10.2018. u 11:03.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 10:49   #7807
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ne razumijem, na što ciljaš?
Cilja na to da nakon cijele ove rasprave ti nisi apsolutno ništa uspio razumijeti.
Citiraj:
Ne znam zakon, niti me interesira, znam praksu.
Niti znaš zakon niti znaš praksu, ali znaš komentirati o tome svemu.
Citiraj:
Naručen server, par stotina tisuća kuna, znači nije jeftin. Direktno od dobavljača. Transport i carina istog isto ide u nebesa. Kutija se zagubila, ne žele čuti za povrat (iako ne radi). Znači rasprava s odvjetnicima, CFO-om, savjetnicima, ne žele čuti. Na kraju našli kutiju, i to knap s rokom "povrata", možda nekih 10 dana. Žele primiti robu natrag, ali ne plaćanu niti poštarinu, niti troškove carine, troškove transporta, skladištenja, ništa. Firma popušila par desetaka tisuća kuna jer smo dobili server koji ne radi.
Kakve to sve veze ima s pravima potrošača, fizičkih osoba u Republici Hrvatskoj??
Daj molim te stvarno nemoj više ništa komentirati.


Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Radio sam jedno vrijeme kao šef skladišta u Pittarosso-u, njihova politika je da u roku 14 dana imaš pravo na povrat novca ili uzeti nešto drugo u toj kunskoj protuvrijednosti ili skuplje. Nemaš kutije, ne žele čuti. Nisam nikada razmišljao je li to zakonom propisano, ali ljudi su se prema tome tako odnosili.
Ta njihova politika je vrijedila zato što si vraćao proizvod koji si kupio u trgovini, a ne online, u tom slučaju oni mogu sami diktirati uvjete vraćanja.
Jel možeš shvatiti da postoji ono što je propisano zakonom?
Pričamo ISKLJUČIVO o vraćanju robe kupljene (plaćene) online.

Ne mogu razumijeti rečenicu "ne znam zakon ali znam praksu", nema toga, praksa ne postoji, postoji zakon kojeg se svi trebaju pridržavati.
Ova tema bi valjda trebala biti da se ljudi informiraju, a ne da određena grupa ljudi ovdje kači članke zakona, a vas par dolazi i priča kako je "u praksi" i kako ti zakoni ne vrijede.
Čemu onda cijela tema? Daj lockajte sve i nek trgovci diktiraju sva pravila, ipak Mommistake, Pupo i alengrosevic "misle" da su trgovci u pravu i da "nema logike" ono što piše u narodnim novinama.

Zadnje izmijenjeno od: panasonic. 30.10.2018. u 11:10.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 11:07   #7808
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ne razumijem, na što ciljaš?

Ne znam zakon, niti me interesira, znam praksu......
Stvarno sam htio uci u raspravu s tobom i pomoci ti da shvatis neke stvari. Pitanje koje bih ti postavio je: da li znas razliku između fizickih i pravnih osoba?
Ali s obzirom da te ne interesira zamolio bih te da više ne trollas...
Thx
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 11:17   #7809
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Pitanje koje bih ti postavio je: da li znas razliku između fizickih i pravnih osoba?
Nemoj ga zbunjivati sad još i ti, ipak je njemu ista stvar server kupljen na firmu iz inozemstva direktno iz tvornice, i vraćanje cipela u pittaroso, kutija treba u oba slučaja

Jbt ne vjerujem šta čitam, stvarno se pitam tko zaposli ovakve ljude u svojoj firmi i kakve funkcije obnašaju.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 11:23   #7810
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Uopce nije stvar da čovjek nezna ali ono kaj mene raspizdi je taj BMK /ne zanima me stav.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.10.2018., 11:27   #7811
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Pa ne zanima ga zakon zato što on "zna" kako je u praksi, a tako kako je u praksi je za njega točno.
Da mu trgovac odvali šamar u trgovini on bi mislio da je takva praksa i protiv toga se ne može ništa.
I onda uđe u temu i popiša sve napisano, to eto nije bitno, klasično trolanje.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 11:37   #7812
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Uopce nije stvar da čovjek nezna ali ono kaj mene raspizdi je taj BMK /ne zanima me stav.
Pod ne zanima me, nisam mislio "BMK za zakon, ja znam bolje", već ne zanima me zakon jer nisam imao potrebe se pozivati na istog, osim u tih par situacija.

Podjebavanje i spuštanje je već drugi par cipela i ne mislim to tolerirati, nismo klinci više.

Kažem ti svoje iskustvo, i pišem ga ovdje, za to forumi (rasprave) služe. Imam još jedan jako dobar primjer gdje je frend na sudu popušio gadnu lovu oko nabavke stolarija za kuću gdje se sud pozvao na to da je on skidanjem jebene folije s prozora smanjio vrijednost prozora gotovo na nulu a za dokazivanje funkcionalnosti tog istog prozora mu folija nije smetala. Jedan od primjera gdje je "po zakonu" odbijen povrat love potrošaću i povrat robe prodavaču.
Fizička osoba, naručeno preko weba, ništa nije bilo po narudžbi, gotovi prozori.
Upravo zvao frenda, Članak 77., stavka (5), na to se pozvali i odbili mu povrat novca.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 30.10.2018. u 12:11.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 11:39   #7813
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Imam još jedan jako dobar primjer gdje je frend na sudu popušio gadnu lovu oko nabavke stolarija za kuću gdje se sud pozvao na to da je on skidanjem jebene folije s prozora smanjio vrijednost prozora gotovo na nulu a za dokazivanje funkcionalnosti tog istog prozora mu folija nije smetala.
Može li se moderator uključiti u ovu temu i početi brisati ovakvo trolanje koje nema apsolutno veze s ničime?
Čovjek je totalno zagušio temu sa nebitnim postovima i offtopicom.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 12:12   #7814
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Naručen server, par stotina tisuća kuna, znači nije jeftin. Direktno od dobavljača. Transport i carina istog isto ide u nebesa. Kutija se zagubila, ne žele čuti za povrat (iako ne radi). Znači rasprava s odvjetnicima, CFO-om, savjetnicima, ne žele čuti. Na kraju našli kutiju, i to knap s rokom "povrata", možda nekih 10 dana. Žele primiti robu natrag, ali ne plaćanu niti poštarinu, niti troškove carine, troškove transporta, skladištenja, ništa. Firma popušila par desetaka tisuća kuna jer smo dobili server koji ne radi. Snosili smo troškove povrata dobavljaču, itd.
Na stranu brdo nebuloza, koji te vendor tako zavaljao?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 14:47   #7815
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Imam još jedan jako dobar primjer gdje je frend na sudu popušio gadnu lovu oko nabavke stolarija za kuću gdje se sud pozvao na to da je on skidanjem jebene folije s prozora smanjio vrijednost prozora gotovo na nulu...
Ne razumijem bas ovaj slucaj.... on je kupio prozore preko webshopa, poskidao sa njih foliju i onda je odlucio da mu kuca ipak bolje izgleda bez prozora pa ih odlucio vratiti?
Ne bi mu ni ja odobrio povrat, tko jos vraca prozore... ne kuzim razlog... ali nemas sta skidati foliju ako ne planiras ugraditi.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 16:16   #7816
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
S kime poslat paket u Njemacku? Da ima tracking number?
Tracking u Njemackoj ima i "obični" paket pošte (ispunjava se CP72-EU obrazac koji košta 2 kn) i dolazi za max 7 dana i na sjever Njemačke.
Usto što je jeftiniji takve pakete naša pošta vozi kamionom u sortirnicu u Njemačkoj, pa se mogu slati npr. litijumske baterije i sl. što je inače zabranjeno slati zrakom.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 00:18   #7817
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
i Master_Hrc i panasonic bi trebali malo poraditi na svojim stavovima, ophođenju s kolegama na forumu i razmisliti o tome kako su u ovom threadu pisali. Ne možeš kolegi spočitavati rad u linksu "na pultu" ili Mommistake-u što je on imao nekakvo iskustvo iz stvarnog života koje se kosi s tvojim tumačenjem zakona itd. Tu na forumu bi bar trebali jedni drugima davati savjete, diskutirati o stvarima i imati neki kolegijalni odnos. Ovo obraćanje svisoka i sprdanje nikome ne koristi i samo govori o vama.

No vratimo se na temu. Zaintrigiran ovime što ste pisali, posavjetovao sam se sa inspekotoratom i zamolio da mi detaljno objasne situaciju.
Do sad mi je bilo aplosutno jasno ako nešto kupiš na daljinu i ne potrgaš ambalažu/otvoriš pakiranje da možeš u periodu od 14 dana vratiti proizvod i tražiti puni iznos.
Iz vaših postova se dalo naslutiti da isto tako možeš naručiti proizvod, otvoriti ga i testirati/koristiti jedno vrijeme (pa čak do 13 dana) i vratiti jer to "zakon dopušta" po nekom članku u službenom glasilu ili kaj je već kolega napisao. Ovo je odgovor inspektorata:



Poštovani,

Sukladno odredbama članka 72. Zakona o zaštiti potrošača, potrošač ima pravo, ne navodeći razloge za to, jednostrano raskinuti ugovor sklopljen izvan poslovnih prostorija ili sklopljen na daljinu u roku od 14 dana, od dana kada je potrošaču ili trećoj osobi određenoj od strane potrošača, a koja nije prijevoznik, roba koja čini predmet ugovora predana u posjed. Potrošač je dužan prije isteka roka za jednostrani raskid ugovora iz članka 72. ovoga Zakona obavijestiti trgovca o svojoj odluci da raskine ugovor i to putem obrasca za jednostrani raskid ugovora ili putem bilo koje druge nedvosmislene izjave kojom izražava svoju volju da raskine ugovor.

Navedeno svakako isključuje povrat kupljenog proizvoda nakon 13 dana korištenja.

S poštovanjem...




Isto tako vezano na ambalažu koja se pokida i za koju su kolege tvrdili da se smije potrgati i da možeš vratiti robu te tražiti puni iznos. Ispada da baš i nije tako. Tim više što su kolegu napali za umanjenje vrijednosti. Evo odgovora i za vraćanje robe sa potrganom/nepotpunom ambalažom.



Poštovani,

Ukoliko proizvod nije korišten, a ambalaža proizvoda je oštećena, umanjena je vrijednosti proizvoda, a vezano na isto potrebno je vidjeti predugovorne obveze trgovca koje potrošaču moraju biti dostupne na web stranici prije zaključenja potrošačkog ugovora na daljinu.

S poštovanjem...




Znači ako je trgovac u svojim preduvjetima za trgovanje na daljinu definirao umanjenje vrijednosti ukoliko je ambalaža potrgana ili nepotpuna, može Vam zakonski naplatiti odnosno umanjiti povrat. Kupac je automatski pristao na uvjete kad je kupio na daljinu jer je pročitao uvjete kupnje na daljinu prije završetka kupovine. Može slobodno kolega kupiti drugdje ako mu uvijeti u toj trgovini ne valjaju(amazon?). Eto od tud i onih 10-20% koje je kolega spominjao. Zato nije bilo u redu napadati kolegu, jer je vjerojatno bio u pravu.
Ako trgovci nisu to definirali u predugovoru, onda je njihova greška.
Slučaj gdje se blister malo zareže pa se izvadi stick na probu i vrati nije toliki problem i ne spada u isti koš kao i otvaranje frižidera / škrinje / perilice rublja.
Možda bi trebao svim IT shopovima proslijediti ovaj mail pa da preurede svoje predugovore ako već nisu pa da se definira i otvaranje ambalaže prilikom povrata...


Možete i ovo očitovanje inspektorata "Okačiti" tu na forumu na početnu stranicu pa da ljudi imaju kompletnu informaciju, a ne samo slučaj "blister"...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 00:37   #7818
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova

Netko je tu pisao da mu je Protis naplatio 10% za nešto ako se je varam... pa da su mu na kraju tu lovu vratili.

Nisam bio ja pisao (barem se ne sjećam), ali sam malo pokidao ambalažu pa su mi smanjili 10-15%
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 01:08   #7819
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Naravno da nećeš u otkazu ugovora o kupnji navesti da si koristio 13 dana proizvod....
Raskinuti ćeš ne navodeći razlog kako i piše u zakonu.

Treba razmišljati u slovu i duhu zakona, ako ga hoćeš imati na svojoj strani.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 10:22   #7820
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
i Master_Hrc i panasonic bi trebali malo poraditi na svojim stavovima, ophođenju s kolegama na forumu i razmisliti o tome kako su u ovom threadu pisali.
Moram priznati da mi se navedena konstatacija (da si pao s Marsa) nije činila uvredljiva, dapače jer sam se izuzetno trudio da nebudem neugodan i uvredljiv.
Ali stvarno se puno toga laprda u ovoj temi bez zakonskog uporišta, subjektivna mišljenja opet bez zakonskog uporišta i to samo dodatno zbunjuje ljude i od toga nikakve koristi.
Dao si mišljenje inspektorata koje glasi.

Poštovani,

Ukoliko proizvod nije korišten, a ambalaža proizvoda je oštećena, umanjena je vrijednosti proizvoda, a vezano na isto potrebno je vidjeti predugovorne obveze trgovca koje potrošaču moraju biti dostupne na web stranici prije zaključenja potrošačkog ugovora na daljinu.

S poštovanjem...

Otišao sam na protisove stranice i u uvjetima korištenja jedino di sam našao 20 posto i kupnju proizvoda jest njihov članak 52.
Pravo na povrat proizvoda

Članak 52.

U roku od osam (8) kalendarskih dana od dana dostave proizvoda Kupac ima pravo na povrat Proizvoda u slučaju kada je isporučen Proizvod koji nije naručen.

Za povrat potrebno je ispuniti obrazac https://www.protis.hr/RMA te ga zajedno sa proizvodom dostaviti Prodavatelju.

Za slučaj kada je isporučen Proizvod kojeg je Kupac naručio i želi ga vratiti teretimo ga za iznos od 20% vrijednosti vraćene robe za manipulativne troškove povrata, odnosno minimalni iznos od 100 kn, ukoliko povrat bude odobren.

Roba mora biti vraćena prodavatelju u neoštećenoj i originalnoj ambalaži, sa svim priloženim dokumentima i pripadajućom opremom. Povrat mora biti unaprijed dogovoren. Ovaj članak se ne odnosi na robu vraćenu kod kupnje na daljinu i jednostranog raskida ugovora.
------------------------------

I to ako pročitaš zadnji dio da se NE odnosi na kupnju na daljinu. Postoji šansa da nisam dobro proučio pa me ispravi ako griješim. Znači nisam uspio naći članak u njihovim uvjetima poslovanja di oni kod kupnje na daljinu pri vraćanju proizvoda mogu skinuti cijenu 10-20 posto ako ne štima ambalaža.
Tako da zaključujem da love u mutnom i da nemaju nikakvog zakonskog uporišta.

Tako da se nadam da smo taj dio riješili za vijeke vjekova, amen BRADAS

Zadnje izmijenjeno od: Master_Hrc. 31.10.2018. u 10:29.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 10:32   #7821
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
https://www.mall.hr/uvjeti-poslovanja

tu isto ne nalazim umanjenje, nešto da za oštećenje proizvoda ali ne i ambalaže
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 10:40   #7822
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pitanje za znalce onda, ovo nije po zakonu, već je propisano njihovim pravilima, koliko vidim po ovome što vi pričate.

Citiram njihova pravila o povratu s Web-shopa:
Citiraj:
U slučaju otvaranja ambalaže vrijednost proizvoda smanjuje se za 20%, a u slučaju pokušaja ili izvršene ugradnje (otvorene vrećice s elementima za ugradnju) vrijednost proizvoda smanjuje se za 50%. U drugim slučajevima smanjenje vrijednosti utvrđivat će se zasebno.
Znači, mogu se pozvati na zakon u slučaju povrata tih roleta i posrati njihova pravila po povratu? Zakon je iznad bilo kakvih pravila.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 10:52   #7823
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Ja bas nedavno vratio redmi note 5 u neutrino.
Mobitel je dobar ali se jednostavno ne mogu priviknuti na velicinu i pasu mi manji telefoni.
Koristio ga 10 dana, mislio sam da cu se priviknuti ali nisam, spakirao nazad u kutiju i njih obavjestio na e-mail da vracam mobitel. Oni napravili povrat novca tocno koliko sam platio.

Bas bi volio vidjeti da mi netko ide odbijati iznos koji sam platio i to jos 20%......
Bila bi prijava inspektoratu iste sekunde.
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Naravno da nećeš u otkazu ugovora o kupnji navesti da si koristio 13 dana proizvod....
Raskinuti ćeš ne navodeći razlog kako i piše u zakonu.

Treba razmišljati u slovu i duhu zakona, ako ga hoćeš imati na svojoj strani.
Upravo to, normalno da neces spominjati koliko si ti nesto koristio, ti imas 14 dana fore pa radi s time sto zelis.
Prije je bilo 7 dana pa je EU podigla na 14 dana, nije to bezveze, dali su ljudima rok da nesto isprobaju, a ne da 14 dana stoji pored njih zapakirano.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 10:54   #7824
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Nekakva interna pravila ne mogu biti jača od zakona.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 10:57   #7825
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
delit
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 11:15   #7826
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Btw. sad sam se sjetio, iStyle isto odbija vrijednosti, ja sam reklamirao Macbook.

Laptop samo isproban, uzeli mi 10%. Kupljen kao privat, web-shop. Tj. kada su mi odlučili uzeti lovu, sam ipak mac ostavio, jer se radio o 1300kn smanjene vrijednosti.

Sad ću naći.

EDIT: https://istyle.hr/povrat-i-raskid-ugovora

Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Naravno da nećeš u otkazu ugovora o kupnji navesti da si koristio 13 dana proizvod....
Raskinuti ćeš ne navodeći razlog kako i piše u zakonu.

Treba razmišljati u slovu i duhu zakona, ako ga hoćeš imati na svojoj strani.
Zašto ne bi, ako je "sve po zakonu"?
Isto je da li si ga koristio 1 dan ili 13 dana, rok do otkaza ugovora je 14 dana.

On Topic: Uglavnom, ljudi, pazite što plaćate, jer očito nije sve crno na bijelo u trgovinama. Ja sam naučio "hard way" očito.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 31.10.2018. u 11:20.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 11:18   #7827
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Laptop samo isproban, uzeli mi 10%.

EDIT: https://istyle.hr/povrat-i-raskid-ugovora
Ta njihova tablica je u suprotnosti za zakonom, da si pisao prigovor morali bi ti vratiti cijeli iznos.
Naucite se pisati prigovore i podnositi prijave inace ce vas svi vozati kako zele.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 11:22   #7828
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Hmm...koliko vidim po linku oni su ti uzeli 10 posto samo na temelju isprobavanja. A ne na temlju potrgane ambalaže. Što isto nije po zakonu. Ako si ti vratio kompletnu ambalažu ne oštećenu nisu smjeli uzeti ti ovih 10 posto. Sad kad si razmisljam pa jebote na 20 hiljada kuna uzmu ti 2 hiljade na isprobavanje....pa jebote lolčina
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 11:25   #7829
Toncek
member
 
Toncek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 758
I Links ima svoju tablicu, umanjuju vecinom za 10%.
https://www.links.hr/hr/article/narucivanje-online
Toncek je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 11:26   #7830
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Ova njihova tablica je u čistoj suprotnosti s zakonom
http://istyleprod.s3.amazonaws.com/H..._proizvoda.pdf

Znači, članak 77, stavak 5 točno definiraju stvar.
(5) Potrošač je odgovoran za svako umanjenje vrijednosti robe koje je rezultat rukovanja robom, osim onog koje je bilo potrebno za utvrđivanje prirode, obilježja i funkcionalnosti robe.

Dakle utvđivanje funkcionalnosti ne umanjuje vrijednost nikako
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na