Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.03.2013., 23:45   #4741
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor mislavgray Pregled postova
Imam jedan problem s linksom.
6970 je pocela bacat artefakte u battlefieldu3 te sam ju odfurao na reklamaciju.
Rekao sam da mogu cekati max tjedan dana da to rjese, jer ja nemam vremena za banalna cekanja od 2 - 3tjedna. Reklamaciju su rjesili tocno u roko od tjedan dana (28.2), ...
Da ne kvotam baš sve...

Polako. malo si se zaletio. Prvo, nije na tebi odlučivanje "imaš li nemaš vremena čekati" tjedan, dva ili pet, to je na servisu koji nešto može, a nešto ne.

Drugo, nemoj brkati nedostatak i neispravnost. Tebi moraju riješiti problem nekom od tri varijante - popravkom, zamjenom odgovarajućim dijelom (kao u tvom slučaju s tim da ne mora biti identičan niti novi primjerak) te, ukoliko nema druge mogućnosti prekidom ugovora uz povrat novca. To je zadnja opcija i nije na kupcu opcija biranja.

Treće, kad je zamjena u pitanju, gleda se specifikacija opreme, ne cijena. Stoga, poprilično u stavu nisi u pravu - iliti, mogli su te valjati još tjednima, posebno kad imaš takav stav.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2013., 23:52   #4742
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Nedostatak nije neispravnost.
Dobra teta (jedino sam si zapamtil da je visi gospodarski inspektor koji radi na odjelu vezanom uz informatičku robu, ime nisam nigde nasel) iz DI mi je fino objasnila da ako proizvod crkne u garantnom roku da se neispravnost istoga gleda ko nedostatak. I da ti ko kupac imas pravo tražiti raskid ugovora, ako ti zamjene iz bilokojeg razloga ne odgovaraju. Oni jamče ispravnost xy vremena, a ak nekaj crkne u xy-z vremena znaci da ima neki nedostatak.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.03.2013., 23:55   #4743
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Dobra teta (jedino sam si zapamtil da je visi gospodarski inspektor koji radi na odjelu vezanom uz informatičku robu, ime nisam nigde nasel) iz DI mi je fino objasnila da ako proizvod crkne u garantnom roku da se neispravnost istoga gleda ko nedostatak. I da ti ko kupac imas pravo tražiti raskid ugovora, ako ti zamjene iz bilokojeg razloga ne odgovaraju. Oni jamče ispravnost xy vremena, a ak nekaj crkne u xy-z vremena znaci da ima neki nedostatak.
DI službeno razdvaja to, kao i zakon. Iz prve (nulte) ruke, kako želiš.
Čak štoviše, zakon jasno navodi razliku. Ovo gore je potpuna glupost.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2013., 01:13   #4744
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Zašto si uopće preuzima tu karticu, tu si se zeznuo. Sad je vjerojatno gotovo što se tiče 6970. Ovaj članak 5 ne ide tebe, ti imaš neispravnost, a ne nedostatak. Članak 400 i nešto traži. Što se tiče čekanja, nema određeni rok tako da tu nemaš što, neki razumni rok je 30-45 dana. Trebao si pisati pisani prigovor sa povratnicom tako da imaš dokaze. Usmeno nažalost ne vrijedi previše.

Edit:
Citiraj:
Članak 424.
(1) Kupac može zbog neispravnosti stvari zahtijevati od prodavatelja, odnosno od proizvođača popravak ili zamjenu stvari u tijeku jamstvenog roka, bez obzira na to kad se nedostatak pojavio.
(2) On ima pravo na naknadu štete koju je pretrpio zbog toga što je bio lišen uporabe stvari od trenutka traženja popravka ili zamjene do njihova izvršenja.
Šole je online   Reply With Quote
Staro 09.03.2013., 01:18   #4745
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
DI službeno razdvaja to, kao i zakon. Iz prve (nulte) ruke, kako želiš.
Čak štoviše, zakon jasno navodi razliku. Ovo gore je potpuna glupost.
Onda si fino mogo usmjerit na dio zakona koji to navodi. Ovak samo djelujes bahato i arogantno, ali nema veze. Našo sam sam kaj je trebalo.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2013., 17:01   #4746
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Onda si fino mogo usmjerit na dio zakona koji to navodi. Ovak samo djelujes bahato i arogantno, ali nema veze. Našo sam sam kaj je trebalo.
U ovom threadu je detaljan opis svakih par strana, jer se sve svodi na isto. Kad se već može doći do pojedinih članaka, treba proučiti sve detaljno i s razumijevanjem.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2013., 17:33   #4747
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Jel jedan bad pixel moze ici na garanciju ili ih mora biti vise ? Opcenito,kolika je njihova tolerancija na mobitelima ( LG ) ?
blava je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2013., 11:51   #4748
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Kakvo je stanje u linksa za reklamacije bez računa nego preko serijskog broja? Našao sam nešto za kupiti ali prodavač tvrdi da je to dobio na poklon i da nema račun (ali je original zapakirano).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2013., 20:11   #4749
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Mislim da problema ne bi trebalo biti iako oni navode na svom sajtu da treba račun: http://www.links.hr/?option=jamstva
Najbolje da im pošalješ mejl.

P.S. Samo pripazi, pitaj prodavača od koga je dobio na poklon taj artikl, ovo piše na navedenom linku gore:
Citiraj:
Poklonjeni artikli dobiveni u Links d.o.o. nemaju jamstvo.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 01:30   #4750
mislavgray
Registered User
Moj komp
 
mislavgray's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 41
Meni se još links nije javio nakon što sam poslao dopis / nešto... uglavnom inače se dosta brže javljaju.
mislavgray je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2013., 14:51   #4751
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Ako si poslao dopis po zakonu ti moraju odgovorit dopisom u roku 15 dana (čl. 8 st.1 ako se ne varan). Tako da očekuj dopis nazad, u mom slučaju je prošlo 13 dana...
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 18:17   #4752
mislavgray
Registered User
Moj komp
 
mislavgray's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 41
Odgovorili su, fascinanto je s linksom to gdje se god pozivas na clanke / raskid ugovora, ignore na zešće. Kao da to ni spomenuo nisi .
mislavgray je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2013., 14:32   #4753
pilgrim_23
Premium
Moj komp
 
pilgrim_23's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 104
Citiraj:
Autor pilgrim_23 Pregled postova
Evo da se i ja javim sa sličnim problemom.
Moja kartica je MSI HD 7850 1GB OC..
Po dva tjedna radi bez graške da bi mi dva dana za redom krepala na način kak je i kolega naveo..

Moja je kupljena u HGSPOT-u, uvoznik MICROLINE.
Poslao sam u HGSPOT mail sa mojim opisom problema pred kojih tjedan dana ali nema odgovora..
Prvom prilikom kad idem za ZG nosim im karticu na servis pa da čujem..
Budem još pokušal mailom u MICROLINE.
Evo da javim da sam reklamirao karticu u HGSPOT-u..
Predao jučer karticu u servis i bez puno objašnjavanja odobrena mi je nova pa sam uzeo Sapphire 7850 2GB uz doplatu.

Moram pohvaliti dečke u dućanu i servisu, jako su bili ljubazni i u roku 15min išetao iz trgovine s novom grafom
__________________
All my life I fought this fight
The fight that no man can never win
Every day it just gets harder to live
This dream I'm believing in
Thunder Road..
pilgrim_23 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2013., 17:38   #4754
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Imam pitanje koje nije vezano za hardware, ali ne znam gdje bi postavio.
Zanima me kakva je situacija sa garancijom na bojler. Znači normalan električni bojler za toplu vodu, 50 ili 80l svejedno. Uglavnom piše da garancija vrijedi samo kada ga ugrađuje ovlaštena osoba, a to koliko uspijevam naći cjenike po netu može koštat i do 400 ili više kuna. A sam bojler košta 600-800. Ugradio bi ga sam (nije problem) ali mi je žao profućkat 5 godina garancije...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2013., 17:45   #4755
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
I mene je isti problem mucio. Gledaj to ovako, ako crke - nosi u trgovinu di si kupio, ne vjerujem da ti oni mogu odbiti garanciju na temelju nestrucne ugradnje. Ovlasteni servis bi odbio garanciju, to ne sumnjam...zato ne idi njima direkt.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 10:09   #4756
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
I mene je isti problem mucio. Gledaj to ovako, ako crke - nosi u trgovinu di si kupio, ne vjerujem da ti oni mogu odbiti garanciju na temelju nestrucne ugradnje. Ovlasteni servis bi odbio garanciju, to ne sumnjam...zato ne idi njima direkt.
Trgovina nije ta koja će prihvatiti ili odbiti jamstvo, već isključivo ovlašteni servis.
Problem je i nositi montirani bojler u trgovinu.

I postoji brdo razloga zašto se takvo što traži, kao i kod razne druge opreme.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 10:24   #4757
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Naravno, ali nedam 400 kn za ugradnju bojlera od 700 kn.

Ovako si ostavlja mjesta za dijalog sa trgovinom, koji znaju izaci kupcu u susret.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 10:36   #4758
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Naravno, ali nedam 400 kn za ugradnju bojlera od 700 kn.

Ovako si ostavlja mjesta za dijalog sa trgovinom, koji znaju izaci kupcu u susret.
To je uvijek upitno. Sumnjam da će trgovina uvijek izaći toliko u susret da kompletno snosi trošak.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 10:55   #4759
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Električni bojler treba servis za ugradnju? Totalna glupost, pa okačiš ga na zid, spojiš dva gibljiva crijeva i upikneš u utičnicu. Kao i svaki drugi električni uređaj, nema podešavanja. Mislim da zato nikad ne bi dao lovu servisu taman da gubim garanciju, neisplativo.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 10:59   #4760
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Kak ne razumiješ da trgovina proslijeđuje problem ovlaštenom servisu. Koji naravno zahtijeva potvrdu da ga je ugradila ovlaštena osoba. Koju ti nemaš. Kraj priče. Ak te to baš toliko hebe, riskiraj. Ugradi si ga sam i bok. Valjda neće crknut, a s druge strane, nije riječ o bojleru od 7000 kn nego o 700. Pa ak radi 4 godine, isplatio se valjda do tad.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je online   Reply With Quote
Staro 25.03.2013., 17:29   #4761
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 310
HGspot "garancije"

Zanima me dali je netko imao situacija sa "novim" HGspotom tj. da su uvažili garanciju na uredjaj koji je bio kupit u starom.

Iz moje situacije sve mi se cini da je HGspot krenuo stopama vecini poznatom slucaju Vemil.

Naime 8.8.2009. u poslovnici SB kupim 3x2gb Viper patriot 1600mhz cl8,platio 1400kn i te sam pare dao vecinom radi te 10godisnje garancije koju su davali.
Bio sam stvarno zadovoljan njima,te nakon godinu dana u poslovnici u Vinkovcima kupim joj jedan komplet (3x2gb).Pošto mi na plloci bila 4 utora 2 keksa sam prodao bio frendu,da mi džabe nestoje.

Prije sad par mjeseci rikne mi jedna pločica (bas ta koja mi je ostala iz Vinovaca) izbaciva greske na memtestu i mrzne racunalo.Probam zvati SB da vidim dali mogu tamo odnesti da nemoram skroz do Vinkovaca ono nista.
Odem na net na njihovu stranicu vidim da nema vise poslovnice u SB samo vinkovci,zagreb i jos negdje...nebitno..
Nazovem ja Vinkovce,odma meni frajer kaze HGspot izvolite...i sad ja njemu sve objasnim,kad od meni:Mi neodgovramao za te rame,to niste kupili kod nas,nego u bivsem HGspotu koji je u stecaju" reko kako nije isti koristite iste poslovnice,isti telefonski broj,istu web adresu,isto ***eno ime firme. Nakon nekog vremena kaze mi da nazovem ZG i vidim s njima,tamo njih sam oet morao mjesec dana gnjavit da bi dobio nekaki odgovor,tj poslali me da kontaktiram stecajnog upravitelja "starog" hgspota koji me opet salje firmi "sensoplus" koja je navedena u jamstvenom listu.
I onda opet kad sam nazvao sad taj "sensoplus" frajer mi kaze i mi smo u stecaju neodgovaramo ni mi za to...

I sad gledam bacio sam 1800kn za te 4 plocice,a niko tu 10god garanciju nece da podmiri.A sad da je saljem tu jednu plocicu direktno u Viper patrot pitanje je hoceli prihvatiti i dali se uopce isplati jer sad nevrijedi ni 100 kuna
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2013., 17:40   #4762
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
A kaj bi ti, da ti vrate 1800 kn? U stecaju su, hebiga, ti si im nebitan u cijeloj prici kada su duzni malo vece pare vjerovnicima.

Pušili su ljudi na vemilu i elkotechu i vece pare, tak da možeš biti sretan, jer ta pločica ne vrijedi u danasnje vrijeme ništa.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2013., 18:07   #4763
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Postoji topic za ovakve stvari: http://forum.pcekspert.com/showthrea...49355&page=159

Inače, novi HGspot ne odgovara za 'stare' garancije, to je sad druga firma.
Eventualno probaj kod uvoznika/ovlaštenog servisa.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2013., 19:00   #4764
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 310
@gilbert

netrbaju meni pare nego,mislim da je to i budali jasno da para nema nazad,al nabijaju cijenu s tim dugim garancijama koje nemogu/nece ostvarit,ovako sam isao da budem miran s tim ramima.
Ma pusio sam i na Vemilu s monitorom,zalosno sto vise nemos nista kupit u hrvatskim tgovinama a da te neko nesj***



@radeon

vec sam obavjestio MO-a da preseli temu

"novi HGspot" je nastavio gdje je stari stao.
koristite iste poslovnice,isti telefonski broj,istu web adresu,Čak isto ime firme ni to nisu promjenili.samo "stisnuli" reset(u ovom slucaju proglasili stecaj) i ajmo opet muvat ljude.
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2013., 19:16   #4765
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Luce Pregled postova
"novi HGspot" je nastavio gdje je stari stao.
koristite iste poslovnice,isti telefonski broj,istu web adresu,Čak isto ime firme ni to nisu promjenili.samo "stisnuli" reset(u ovom slucaju proglasili stecaj) i ajmo opet muvat ljude.
Očito ne razumiješ baš proceduru stečaja.
Poslovnice mogu uzeti u najam od stečajnog upravitelja, telefonski broj je totalno nebitan baš kao i web adresa koja by the way nije ista, prije je bila hgspot, a sad je hgshop.
Ime firme nije isto, prije je bilo 'HG SPOT d.o.o.', a novo ime je 'HG SPOT Informatika d.o.o.', drugi matični broj i OIB.

Sve u svemu, ne može ih se kriviti za ništa, samo još jedna u nizu propalih firmi koje nastavljaju poslovati pod drugim uvjetima.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2013., 21:58   #4766
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Imam pitanje koje nije vezano za hardware, ali ne znam gdje bi postavio.
Zanima me kakva je situacija sa garancijom na bojler. Znači normalan električni bojler za toplu vodu, 50 ili 80l svejedno. Uglavnom piše da garancija vrijedi samo kada ga ugrađuje ovlaštena osoba, a to koliko uspijevam naći cjenike po netu može koštat i do 400 ili više kuna. A sam bojler košta 600-800. Ugradio bi ga sam (nije problem) ali mi je žao profućkat 5 godina garancije...
Ja sam kupio Končarev u njihovoj trgovini i nisu radili nikad probleme a po difoltu u tri godine garancije grijač skvikne minimalno dvaput
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2013., 13:19   #4767
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Takve stvari se rade odmah pri predaji robe. Ako onda nije zabilježeno, stvar je jasna.
Čemu je onda korist od fotografiranja ?

Mislim , jasno mi je zbog čega to rade.
Kao što rekoh , reklamacije ne zaprima robot več čovjek i da bi se smanjila odgovornost osobe ili eliminirao faktor ljudske pogreške , napravi se fotografija. Da zaštite sebe te da imaju potvrdu za kupca. A to je ono što me muči.


Inače , kako nakon tjedan dana nisam dobio odgovora opet sam zvrcnuo servis. Nisam ja ta vrsta osobe za nekome nešto iza leđa.

Znam da sam malo u ku*cu jer od toga nikakve koristi.
U jednom prijašnjem slučaju sam natipkao dopis po uputi inspektora te to išao ručno uručiti čovjeku da potpiše . Potegnulo se puno teških riječi , a čovjek samo što mi nije pljunuo u facu i na krayju sam otišao bez potvrde / potpisa o primitku :-/

Ipak , jednostavno se ne osječam ugodno. s tim da mi je prva reaklcija dopis. Uglavnom zvrcnem servis , objasnim kako sam do sada bio zadovoljan s njihovom trgovinom te načinom riješavanja reklamacija te pitam za razlog odbijenosti ove ali žena ništa ne zna jer joj ne piše.
Nakon toga kažem da im nebi trebao biti problem da dobijem potvrdu da sam donjeo oštečenu ploču jer imaju fotografiju iste koju je napravio čovjek pri preuzimanju. Zamolim opet tu fotografiju u roku par dana inače ču je zatražiti službenim putem a svi znamo gdje to vodi...Rezgovor završen s obečanjem da ču dobiti fotografiju.


Nakon tjedna dana ništa.
Ja nakucam taj dopis , uključim dio zakona što je naveo ShanTech i sad se čeka ...javim što ispadne od svega.


Citiraj:
Autor Luce Pregled postova
Zanima me dali je netko imao situacija sa "novim" HGspotom tj. da su uvažili garanciju na uredjaj koji je bio kupit u starom.

Ja sam imao jednu takvu situaciju ...u biti najgoru moguču.

Nastojim to ostaviti iza sebe ... čak nisam ni dovršio ovdje t priču jer kad krenem razmišljati istinski me strah me da ne odem kupit pištolj i spičim po dva metka u cicvaru onoj dvojici bezobraznih debila iz trgovine.
Znam da oni samo tamo rade ali to su takva govna od ljudi da čovjek ne može vjerovati ako nije prošao to što sam ja prošao. Upravo zbog toga bi ih radije kasapio skalperom ili ih pilao s ubodnom ali bi to bilo previše otpora a ja nisam fizički jaka osoba pa se metak čini lakši....serviser bi prošao nešto bolje ali kad se malo zanesem mislim da ni on nebi izvukao živu glavu.
Sva sreča što me nisu dali u vojsku


Uglavnom to nastranu...
sitacija se riješila nakon nekih pola godine tako da je ovlašteni servis riješio garanciju. A riješio ju je po svojoj interpretaciji.

Iako je proizvodač imao u punudi sličan uređaj identične vrijednosti / cijene kao i onaj koji je reklamiran , to nije bila opcija.
Servis je uračunao nekakvu amortizaciju vrijednosti te su ponudili isplatu od 200 eura ili zamjenu s uređajem drugog tipa vrijednosti od neke 4ipo tkn...što je skoro polovica onog što je bilo na računu.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 28.03.2013. u 13:55.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2013., 13:53   #4768
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2013., 19:55   #4769
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
@Luce, mislim da nisu propali zbog tvoje pločice.
I nije istina da ti nitko neće to jamstvo ostvariti. 99.99% sam siguran da će ti Patriot uvažit jamstvo. Ali, moraš im o svom trošku poslat ne samo tu jednu pločicu nego čitav taj kit, i onda kad ti oni nazad vrate drugi moraš državi platit određena davanja...
Budi sretan što je cijena opala, šta bi da je narasla, sad bi imao samo 50 eura troškova za poštarinu.
  Reply With Quote
Staro 28.03.2013., 20:24   #4770
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Ne mora ništa platiti državi, ako papirološki sredi pri slanju.

@Imagine
Dopis se šalje poštom (s povratnicom) kao što si napravio za ovaj zadnji slučaj, nikakvo predavanje osobno.

Od dana slanja čekaš malo više od 15 dana, no vjerujem da će ti prije odgovoriti. Da imaju dokaz već bi ti ga predočili.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na