Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2010., 02:05   #61
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova

Prosli tjedan sam izvukao priznanje od dva prijatelja (PC/Mac) koji su u DTP-u i bas svakom pase ispomocni 22 ili 24 monitor na stolu. Ljudima je nelagodno sto na njemu pise LG!

Da, nije sala ali nije ni sprdnja. Navikli ljudi na Sony/Apple monitore i sad im neugodno, kad im netko ulazi, da vidi LG monitor. Zao im dati vise za Dell brati'cha, ali (po njima) manje je nelagodan pojavom zbog imena. Da znam, sasavo zvuci, ali stvarno ziva istina
Samo im spomeneš da Apple ima LG panele u svojim monitora, odmah će im laknut.

Btw. jučer sam pokupio monitor, uf... Naspram 205BW, totalno nova dimenzija.

Potpis na sve već od prije rečeno od ostalih autora ovih mini osvrta. Jedino, mene ne muče toliko ove touch kontrole ko njih
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2010., 03:07   #62
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Jedino, mene ne muče toliko ove touch kontrole ko njih
Pa kako me neće mučit kad sat vremena mrdam po bojama i onda se neštosamostisne i vrati mi na tvorničke postavke.
Onu lampicu sam moro zagasit jer blješti i sad ga pipkam ko sljepi kad ga gasim.
U mraku ako bi nešto mrdo po menu dok monitor radi - nema šase, moram posvijetlit upaljačem a i po danu moram nosa nagurat blizu.
Bar da su nekako izbočene pa nek budu na dodir, al nemoš ih napipat ovako...
stuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2010., 08:30   #63
kikoosijek
Registered User
Moj komp
 
kikoosijek's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1
Poštovani,

postah i ja za sada sretnim vlasnikom navedenog monitora. Trenutno sam nezadovoljan isključivo s gore opisanim problemima koji se tiču touch tipki.

Kako je moj monitor nije potpuno novi nego je izložbeni primjerak, ne mogu reći kakav je točno "out of box", ali sam prezadovoljan kvalitetom prikaza.

Kako nisam u mogućnosti nabaviti kalibrator korstio sam postavke koje su predložene tu na forumu, te je slika prilično dobra.

Nadodao bih još samo kako je monitor i više nego pogodan za online(BC2), a valjda i obicno gejmanje tako da uz već navedene kvalitete slobodno mozete dotati i gaming.

toliko za sada ... pozdraf.
kikoosijek je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2010., 11:10   #64
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Još sam malo mrdao po bojama i postavkama uspoređujući fotke na više monitora.
Ovo je konačno, nemam više želje ni slučajno "pipkati" touch menu.

Brightness: 38
Contrast: 62
Gamma: 2.2

Color Temp 6500K User:
R: 42
G: 50
B: 54
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2010., 10:24   #65
Petar_M
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Brisel
Postovi: 44
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Još sam malo mrdao po bojama i postavkama uspoređujući fotke na više monitora.
Ovo je konačno, nemam više želje ni slučajno "pipkati" touch menu.

Brightness: 38
Contrast: 62
Gamma: 2.2

Color Temp 6500K User:
R: 42
G: 50
B: 54
Ja ti savjetujem da radije smanjiš brightness, nego kontrast. Smanjivanjem kontrasta gubiš na razaznavanju tonova - moja preporuka ti je da brightness smanjiš sve do 0% za rad uz umjetno ambijetalno osvjetljenje: monitor je i više nego svjetao čak i pri takvim postavkama (110 cd/m2). Osobno, meni je čak i to previše jer svoj radni monitor držim na 70 cd/m2.
Petar_M je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2010., 18:43   #66
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Neznam baš, ovako mi odgovara, osim toga nije svaki panel isti da bi podešenja mogla biti strogo univerzalna.
Uspoređivao sam sa 3 crt monitora i jednim laptopom, ništa svijetlije ili napadnije nije za gledat u bilo što od toga osim što je na ovom monitoru i
laptopu oštrije + što ja ne gledam u mrklom mraku nikad. Da je malo (pre)svijetlo - je, ali u strogom mraku gdje mi je onda i crt presvijetal...

Kontrast ipak nema šanse ići iznad 60, primjetio sam po boji mapa da je malo "čudno", monitor ima nagli prijelaz kontrasta od 61 na 62 pa na 63 je isto
kao na 62 i onda opet 64 naglo povećava, možda je kod obrade fotki bolji veći kontrast no za filmove, čitanje te net meni najviše paše 60.

Još sam se malo ipak igrao sa bojama ( iako me menu izluđuje ) jer mi nekako zelena i plava nemaju pravi štih.

Sad držim ovako:

Brightness: 38
Contrast: 61
Gamma: 2.2

Color Temp 6500K User:
R: 42
G: 50
B: 55

Pa onda u menu six color:

R: H/S 50/35
G: H/S 50/38
B: H/S 50/38
C: H/S 50/35
M: H/S 50/35
Y: H/S 50/35

Svijetlo zelena je bila nekako "blijeda" a povećanjem zelene u glavnom menu nisam dobijao ništa bolju te je kvarila i ostale boje, sad je ok.
Sa plavom nisam baš bio zadovoljan jer neke nijanse tamnije plave su bile presvijetle i sad je to matene dobro, bolje ne mogu dobit povećavao ili smanjivao navedene vrijednosti.
U jednom periodu štimanja imao sam na 5 ekrana svih 5 "različitih" slika iako je jedna slika u pitanju pa ti znaj sad

Evo baš sam sad probao dići kontrast na 65-70 i onda mi sve blješti, smanjim svijetlo da ne blješti ali onda je slika nekako isuviše mat na ovoj
podlozi foruma i općenito na netu te mi ni crna u filmovima nije dobra, "preugljena" je, međutim fotke izgledaju bolje sa većim kontrastom i smanjenim
svijetlom na negdje 10-18. Također "granica" između ikona i same podloge na čistoj bijeloj u windowsima kod pregledavanja mapa nije "jasna" sa većim kontrastom nego se izgubi u "blještavilu".

Sto ljudi, sto ćudi.., no srećom se sve da ljepo uštimat "ručno", nekako više vjerujem vlastitim očima nego brojkama tipa "110 cd/m2" ili "70 cd/m2".
Molim vlasnike nek stave ovdje svoje postavke monitora pa da imamo neku orijetacisku smjernicu za nove korisnike i općenito za isprobavanje.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2010., 19:11   #67
Petar_M
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Brisel
Postovi: 44
Kao što sam u jednom od prethodnih postavaka već naveo, za kalibraciju svog LG na 6500K bijelu u OSD sam odabrao sljedeće:

R: 50
G: 51
B: 40

Brightness sam pritom spustio na 0%, a kontrast ostavio na tvornički postavljenih 70.

Ja osobno preferiram pri radu uz žaruljno ambijentalno osvjetljenje nešto topliju bijelu od 4500-5000K, kako bi otprilike odgovarala bijeloj boji papira koji je tom žaruljom osvjetljen.
Petar_M je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2010., 00:21   #68
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Service menu

Ugasit monitor.
Držat stisnuto "menu" i upalit monitor na tipku gdje se već pali.
Sad opet stisnuti "menu" i dolazi servisni menu.

Za izlaz stisnuti "menu" i kad nestane, ugasit monitor.
Ponovnim paljenjem dođe normalni menu.



Može netko stručniji objasnit sad red po red šta koje znači ?
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2010., 21:12   #69
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Vidim da postoje 2 verzije monitora, SF i BF. Koja je razlika?
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2010., 21:14   #70
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
SF je srebrna boja okvira, BF je crna boja okvira, odnosno cijelog monitora.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.04.2010., 22:22   #71
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Zapalio sam se i ja za malca, doduše prvo za konkurentnog Della, ali cijena je riješila tu dilemu.

Par pitanja,

1. Zahtjeva li monitor neki kalibrator da bi se dobili zadovoljavajući rezultati ili se može "na oko" ?
2. Ghosting?Pitam čisto informativno, ne igram se toliko često da bi me to smetalo.
3. Mrtvi pixeli, nisam primjetio u cijeloj temi da je nekog nesreća zapala.No, ima li takvih?
tech je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 23:12   #72
pamzor
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Vodice
Postovi: 4
pamzor je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2010., 11:13   #73
Death_Bringer
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: tunguzija
Postovi: 117
Gdje ste kupili monitor? Kako je sa kupovinom kod protisa i takvih nabavljaca, najviše oko toga sa mrtvim pixelima?
Death_Bringer je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 09:37   #74
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Pozdrav svima!

Zainteresiran sam za kupnju ovog monitora, no problem je šta sam ga u Splitu jedino naša u Unusmedie (ex Vemila), kojima baš i ne vjerujem. Interesira me da li itko zna ima li još iti jedna iole kvalitetnija firma u, recimo, županiji da prodaje ovaj monitor.

Hvala
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 15:07   #75
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Links?
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 17:01   #76
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Citiraj:
Autor fran123456 Pregled postova
Links?
Nema. Imali su ih nazad par tjedana, nestali su u rekordnom roku i otad ih nisam vidija.
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 19:54   #77
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Citiraj:
Autor Lun Pregled postova
Pozdrav svima!

Zainteresiran sam za kupnju ovog monitora, no problem je šta sam ga u Splitu jedino naša u Unusmedie (ex Vemila), kojima baš i ne vjerujem. Interesira me da li itko zna ima li još iti jedna iole kvalitetnija firma u, recimo, županiji da prodaje ovaj monitor.

Hvala
Pitanje nevezano uz temu:
Di si nasa unusmediu u splitu?
Koliko ja znan nema je ni u lori ni na splitu 3?
Gx25 je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2010., 14:57   #78
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Vidim po netu razlicite informacije o ovom monitoru, koja je nakraju njagova max.rezolucija: 1680*1050 ili 1920*1200?
Pošto je blizanac s onim dellom 2209wa pretpostavljam 1680*1050?
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2010., 20:50   #79
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Da, 1680*1050, e da je 1920*1200 za tu lovu, to bi fkt bilo preveć
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2010., 11:55   #80
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Citiraj:
Autor Gx25 Pregled postova
Pitanje nevezano uz temu:
Di si nasa unusmediu u splitu?
Koliko ja znan nema je ni u lori ni na splitu 3?
Pretpostavija san da još rade u Splitu, očito nisu. Moja greška
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2010., 23:24   #81
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
1. Zahtjeva li monitor neki kalibrator da bi se dobili zadovoljavajući rezultati ili se može "na oko" ?
2. Ghosting?Pitam čisto informativno, ne igram se toliko često da bi me to smetalo.
3. Mrtvi pixeli, nisam primjetio u cijeloj temi da je nekog nesreća zapala.No, ima li takvih?
1. Može na oko ali pazi da nebi bila kajgana

2. Nisam primjetio, ujedno sam testirao input lag i ako je vjerovat testu - nema ga.

Napravio sam sve kako piše u testu, clone mode i full screen. Test

3. Ja nemam ni jednoga a LG mislim da prizna pod garanciju sve više od 1-ga mrtvaca no nisam siguran, negdje sam nešto čitao no neznam gdje.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2010., 14:53   #82
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Evo uzeo i ja jedan primjerak u Split. Nisam bas impresioniran. Mislim da monitor vrijedi koliko i kosta ili ja stvarno nisam imao srece sa svojim primjerkom. Nakon par sati koristenja se pojavio jedan zaglavljeni/mrtvi crveni pixel skoro u centru. Pri vrhu i dnu ruba je malo zuckasta slika, a u donjem desnom uglu baca na crvenu. Sve skupa na defaultu su mi bolje nekako isprane, nisam stigao nista kalibrirati ni podesavati. Ne znam jel se ovo moze uopce reklamirati nazad. Hmmm...

Zadnje izmijenjeno od: MiL. 04.05.2010. u 15:07.
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2010., 15:34   #83
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
LG po novom ima onu ponudu da reklamiraš monitor u nekom kraćem roku ako uočiš neki dead pixel. Raspitaj se da li toga ima tamo gdje si kupio (znam da u Linksu ima recimo)
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2010., 19:45   #84
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Znam, navodno imaju 72 sata zero dead pixels tolerance. Sad je pitanje sta crveni piksel kojeg nemos odglavit znaci. Izgleda da je je plavi i zeleni subpixel mrtav. Moguce je zamijenit monitor al je pitanje kakav ce sljedeci biti. Koliko vas ima tu koji ste nabavili doticni i jel imate kakvih problema? Jel vam na defaultu nekako blijedih boja? Mozda je do icm profila koji dode s driverom?
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2010., 21:01   #85
Petar_M
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Brisel
Postovi: 44
Citiraj:
Autor MiL Pregled postova
Znam, navodno imaju 72 sata zero dead pixels tolerance. Sad je pitanje sta crveni piksel kojeg nemos odglavit znaci. Izgleda da je je plavi i zeleni subpixel mrtav. Moguce je zamijenit monitor al je pitanje kakav ce sljedeci biti. Koliko vas ima tu koji ste nabavili doticni i jel imate kakvih problema? Jel vam na defaultu nekako blijedih boja? Mozda je do icm profila koji dode s driverom?
Svakako ga reklamiraj. Nisam upucen u nase zakone, ali uvjerenja sam da kupci imaju pravu u roku od 7 dana vratiti natrag kupljeni proizvod bez obzira na razlog.

Ja sam u vise navrata vraca natrag kupljenu robu (doduse nista iznad 1000kn) i dobiva zauzvrat u punom iznosu uplacena sredstva. Zadnje sta pamtim je prebucno napajanje i nekompatibilna bezicna mrezna kartica.
Petar_M je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2010., 21:05   #86
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Petar_M Pregled postova
Svakako ga reklamiraj. Nisam upucen u nase zakone, ali uvjerenja sam da kupci imaju pravu u roku od 7 dana vratiti natrag kupljeni proizvod bez obzira na razlog.
krivo ti je uvjerenje, to vrijedi samo na proizvode kupljene na daljinu.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 04.05.2010., 21:07   #87
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Citiraj:
Autor MiL Pregled postova
Znam, navodno imaju 72 sata zero dead pixels tolerance. Sad je pitanje sta crveni piksel kojeg nemos odglavit znaci. Izgleda da je je plavi i zeleni subpixel mrtav. Moguce je zamijenit monitor al je pitanje kakav ce sljedeci biti. Koliko vas ima tu koji ste nabavili doticni i jel imate kakvih problema? Jel vam na defaultu nekako blijedih boja? Mozda je do icm profila koji dode s driverom?
Negdje sam čitao i da to vrijedi i za stuck pixele. Uglavnom, ništa (odnosno zanemarivo) te košta poziv pa da dobiješ informacije iz prve ruke.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2010., 21:52   #88
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor MiL Pregled postova
Pri vrhu i dnu ruba je malo zuckasta slika, a u donjem desnom uglu baca na crvenu. Sve skupa na defaultu su mi bolje nekako isprane
Mislim da si dobio izuzetno loš primjerak, pogotovo ovo oko boja.., jer ako sam ičim bio impresioniran to su boje koje sam vrlo malo morao uštimavati da bih imao "istu sliku" kao na CRT-u.
Njegove boje na deafultu u usporedbi sa podešenim CRT-om su maltene 90% identične, uostalom pogledaj šta sam već prije napisao za boje i pogledaj slike koje sam stavio.

Koristim XP i na visti ili 7-mici ga nisam isprobao, možda je do toga ?
Možda je do mjeseca ili godine proizvodnje/određene serije ? Na mojem piše: December 2009g.
Nebi bilo prvi put da proizvodžač stavi dobar panel u prve serije koje se recenziraju itd.. a onda trpa šrot od panela kad se počne masovnije kupovat....

Uglavnom ako možeš, reklamiraj ga.., čini se izuzetno loš primjerak.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2010., 16:09   #89
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Citiraj:
Autor MiL Pregled postova
Evo uzeo i ja jedan primjerak u Split. Nisam bas impresioniran. Mislim da monitor vrijedi koliko i kosta ili ja stvarno nisam imao srece sa svojim primjerkom. Nakon par sati koristenja se pojavio jedan zaglavljeni/mrtvi crveni pixel skoro u centru. Pri vrhu i dnu ruba je malo zuckasta slika, a u donjem desnom uglu baca na crvenu. Sve skupa na defaultu su mi bolje nekako isprane, nisam stigao nista kalibrirati ni podesavati. Ne znam jel se ovo moze uopce reklamirati nazad. Hmmm...
Di si ga uzea u Splitu?
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2010., 16:55   #90
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Nisam ga uzeo u Splitu nego ZG, malo sam nejasno napisao. Mozda ti bude dobavljiv u Linksa kad dode novi lager uvozniku za 2-3 tjedna.
MiL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na