Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.12.2009., 13:09   #91
Wrbhhh
Registered User
Moj komp
 
Wrbhhh's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 14
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Klasika kod njih. Ne javljaju se ni na što, a kad zajebu i ne naruče ti robu, a kažu da sutra iza 17h bude kod njih onda se prave mutavi da ih nisi uopće kontaktirao...
Stvarno ne znam kaj bi reko. Zovem ih danas već drugi dan i nikak da se netko javi. A na sajtu nigdje nekakve obavijesti o tome da ne rade... Vrlo su blizu tome da izgube prodaju vrijednu 1500 kuna, ali ako im se sviđa takav način poslovanja...

Isprike svima na offtopicu...
__________________
"Israel Pulls Out of Gaza, Gaza Not Pregnant"
_____________________________________

Pita mali Ivica tatu:
- "Tata, kad ćemo kupiti Golfa peticu?"
- "Kad izađe Golf devetka!"

Wrbhhh je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2009., 19:47   #92
RS_BuRnOuT
Premium
Moj komp
 
RS_BuRnOuT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Kž\Vž
Postovi: 455
Piknuo i ja 2333HD, koristim ga 5 dana i za sad sve super.
Cak i preko VGA kabela mi je dobar prikaz.

S obzirom da sam presao sa 19" CRT-a na ovaj 23", prvih par dana mi je djelovao preevelik =) tj. vrat me bolio od gledanja lijevo-desno
Sad sam se vec priviknuo i puno je bolje.

Daljinski sa kojim dolazi mi je dobar, radi svoj posao kako treba.
u 2D nacinu rada sve pohvale, moja HD3200 (integruša) tjera na full rezi bez problema.
Kakav je monitor kad su u pitanju vece rezolucije u igrama, to tek trebam testirati kad nabavim neku normalnu grafu.

Nije mi zao ni malo sto sam kupio ovaj monitor

BTW thx De5tr0yer
RS_BuRnOuT je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.12.2009., 23:00   #93
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor RS_BuRnOuT Pregled postova
Piknuo i ja 2333HD, koristim ga 5 dana i za sad sve super.
Cak i preko VGA kabela mi je dobar prikaz.

S obzirom da sam presao sa 19" CRT-a na ovaj 23", prvih par dana mi je djelovao preevelik =) tj. vrat me bolio od gledanja lijevo-desno
Sad sam se vec priviknuo i puno je bolje.

Daljinski sa kojim dolazi mi je dobar, radi svoj posao kako treba.
u 2D nacinu rada sve pohvale, moja HD3200 (integruša) tjera na full rezi bez problema.
Kakav je monitor kad su u pitanju vece rezolucije u igrama, to tek trebam testirati kad nabavim neku normalnu grafu.

Nije mi zao ni malo sto sam kupio ovaj monitor

BTW thx De5tr0yer
I meni je bio velik. Danas baš bio kod frenda, on je uzeo 26" lcd. Moram priznat da me se dojmila veličina ekrana. Ono što mi se nije svidjelo, ako ne sjedite podosta daleko od ekrana vidjet ćete jako izraženo probijanje pozadinskog osvjetljenja gore i dolje, te isto tako, ako ste blizu (ali ne i preblizu, dakle udaljenost pri kojoj se normalno može raditi na monitoru), očigledno je da se radi o TN matrici jer se vidi promjena boje na rubovima ekrana.

Tu i dalje stoji ona filozofija da je 23-24" optimalni maximum za TN.

BTW No problemo
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 02:16   #94
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Kakav je samsung 2470HD u odnosu na 2333? Planiram u shopping i ako je samo estetske prigode, rađe ću uštedjeti 300kn.

Jel ima samsungovu matricu ili neku kvazi ili je to razdoblje kvazi matrica konačno iza samsunga?
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 03:05   #95
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Tu i dalje stoji ona filozofija da je 23-24" optimalni maximum za TN.
BTW No problemo
Pa ovisi za kaj koristiš monitor. Ja recimo za igre i za filmove imam plazmu, a za mail, rad mi je 28" TN-ac odličan!
  Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 07:59   #96
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Kakav je samsung 2470HD u odnosu na 2333? Planiram u shopping i ako je samo estetske prigode, rađe ću uštedjeti 300kn.

Jel ima samsungovu matricu ili neku kvazi ili je to razdoblje kvazi matrica konačno iza samsunga?
24" naspram 23".

Matricu ne znam.

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa ovisi za kaj koristiš monitor. Ja recimo za igre i za filmove imam plazmu, a za mail, rad mi je 28" TN-ac odličan!
Sve ovisi o puno faktora... Na 26" monitoru koji sam ja vidio je slika blaga katastrofa za bilo koju namjenu jer se vidi promjena boje pri rubovima ekrana ako se ne sjedi podosta daleko od monitora.

Eh, sad, kolko si ti udaljen od monitora i kolika je tvoja tolerancija na falus sliku ovisi samo i jedino o tebi. Kako nisam vidio tvoj monitor ne mogu ništa reći nego samo i dalje stajati iza svoje konstatacije za koju i dalje smatram da je točna
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 08:45   #97
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Eh, sad, kolko si ti udaljen od monitora i kolika je tvoja tolerancija na falus sliku ovisi samo i jedino o tebi. Kako nisam vidio tvoj monitor ne mogu ništa reći nego samo i dalje stajati iza svoje konstatacije za koju i dalje smatram da je točna
Tvoja je konstatacija subjektivna i nema veze sa radom, odnosno produktivnosti. 28" 1920x1200 je čist lijepa stvar za rad zbog screen real estate-a. Ergo, za rad koji ne uključuje grafiku... 28" TN-ac je super stvar.

Jedno je imati skroz subjektivne stavove (to svatko od nas ima za svaku temu), ali ne možeš onda na forumu pisati nebuloze kao "Tu i dalje stoji ona filozofija da je 23-24" optimalni maximum za TN.". U računalnoj znanosti postoje samo činjenice, a ne filozofije. "Filozofije" su samo fiks ideje pojedinca.
  Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 08:49   #98
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Kakav je samsung 2470HD u odnosu na 2333? Planiram u shopping i ako je samo estetske prigode, rađe ću uštedjeti 300kn.

Jel ima samsungovu matricu ili neku kvazi ili je to razdoblje kvazi matrica konačno iza samsunga?
Velikoj većini nas je dobra i ta TN matrica "kvazi",upravo iz razloga da nemamo 4k kuna za poštenu 24tvorku,ali opet,za to šta nas većina radi,i 24 monitor od 1500kn je predovoljan. Znam samo da više neću kupiti monitor bez da ga upale na probu.

Što se konkretnog modela tiče ne sviđa mi se,ne volim stakleni taj obrub,kao ni gloss finish,nekome je to super ali - stvar ukusa. Isto tako tuner i zvučnici,nepotrebno. Cijena da nema te tri stvari bi išla dolje 500kn barem,ali inače se čini u redu monitor,jedino provjeriti probijačinu svjetla ako bi ti ga mogli upaliti,a ne da dođeš kući i imaš magluštrinu u svim ćoškovima,i po cijeloj duljini rubova.

DC je ok,osvjetljenje isto tipično,kutevi tipični,HDMI dobrodošao,kažem po mojem mišljenju - preskup je zbog ove tri gornje pzdrije.

Pogledaj svakako što nudi LG i Philips u istoj cjenovnoj kategoriji.

Od Samsunga,a da je jeftiniji od tog tuniranog :

http://www.konikom.hr/p8286/monitor-...duct_info.html

Taj mi se recimo jako dopada,vrlo pristojna cijena,i odlični specsi,samo kažem,slika,slika i slika. Treba ga vidjeti u radu.

Philips :

http://www.autronic.hr/cms/Detaljno....Kategorija=204

Osobno mislim da je best buy, kutevi su mu 176/170 što je ipak osjetno bolje od 170/160,5ms odziv koga briga, kao i za DC bio on 25000:1 ili 70000:1, vidjeti ga na djelu,i odlučiti se, 1699kn košta kvragu.Ima i HDMI,moj osobni favorit.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 28.12.2009. u 09:28.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 11:39   #99
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Razlog zašto uzimam HD inačicu je da se želim riješiti starog 55cm velikog samsungovog TV-a iz sobe i jednim udarcem ubiti dvije muhe. Razmišljao sam uzeti i 24" Philipsa sa S-IPS matricom al nema DVB-T TV. Stoga nije prihvatljiv.

Monitor bi koristio za normalan uredski rad, da si odigram COD kako spada, da pogledam TV kad hoću i da za to mogu koristiti upravljač i paliti monitor zasebno od kompa i da naravno mogu pogledati s curom film u miru i kvalitetnom prikazu. Eto ništa više

Jel ima koja druga firma tipa Philips a da monitor ima DVB-T TV?
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 11:46   #100
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Može jedno seljačko pitanje? Dati ćeš 500+kn više za monitor s tunerom umjesto da uzmeš tuner od 100kn DVB-T da uloviš ta naša jadna 4 kanala,i zdravo maleni,i ovaj monitor od 1699kn,koji nema nijednu manu po meni.

Šta fali PCI tunerima,pa spajaš ih drito kablom iz zida,kao što bi u monitor spajao,whatever. Ili USB varijanta. Isto imaš daljinac na Gigabyte modelima,a cheap su.

A ova rečenica sa curom,daljincem i drugim sadržajima,nisam razumio. Previše tražiš. Kupi onda za čitavih 600kn više taj stakleni Samsung, ima tuner,i lijep je,kao.

Ti bi palio monitor zasebno od kompa,a onda smo ograničeni ipak,to je ključna rečenica.
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2009., 12:44   #101
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Ma imam više kombinacija. Planiram kupiti i IC remote za PC, nekih 50tak kn preko e-baya.
Što se PCI tunera tiče više nemam mjesta . Imam zvučnu i wlan karticu tak da za ostalo nemam mjesta. Sad USB rješenja tipa gigabyte U7200 su prihvatljiva, ali opet ne dobivam ono što bi htio. Dakle, bez paljenja računala gledati tv.

Neka kombinacija koja bi radila radila na 80% mojih zahtjeva bi bila:
Monitor LCD 24" Philips 240PW9ES 3240,00kn
Gigabyte u7200 180,00kn
IC remote PC 50-100kn
Ukupno cca 3500kkn

Što sam dobio time:
Perfektnu sliku

Što sam izgubio u odnosu na 2333HD?
Dobio sam samo 1 USB priključak
Nemam mogućnosti da kasnije (3godine) iskoristim monitor kao normalni LDC TV.
Dodao sam si još jedan upravljač i ne mogućnost gašenja monitora, makar ukoliko bi preko IC remote PC-a gasio komp onda bi i monitor, al to mi nije rješenje. Bilo bi to gro paljenja ili ostavljanja PC-a upaljenog.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 12:57   #102
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Šta si ti po horoskopu? Užas..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 13:32   #103
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
BIK

Ukratko, sve mora biti savršeno
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 16:04   #104
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ciljaj si na ugrađeni TV tuner ako te ne zanimaju napredne mogućnosti kao biranje kada i što želiš snimati (s obzirom na naš jadan program koji skupo plaćamo nije neki veliki gubitak). Olakšat ćeš si život.

Još jedna prednost je kaj možeš uzeti taj monitor ako ideš na more negdje gdje ima odašiljač. 22, 23" nije teško strpat u auto, a uz laptop i recimo emulatore ona popodnevni dio imeđu kupanja brže prođe. A i koju tekmu pogledat normalno na moru uz pivu navečer je u većini slučajeva na 22,23" super :P
  Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 17:41   #105
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Eto, razumnog čovjeka
To mi je i cilj dobiti multifunkcionalni monitor. Samo što mislim da ću piknuti ovu novu seriju 2470HD, nešto mi je ljepša od 2333HD. Pričekat ću da prođe nova godina a onda u shopping
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 23:30   #106
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Tvoja je konstatacija subjektivna i nema veze sa radom, odnosno produktivnosti. 28" 1920x1200 je čist lijepa stvar za rad zbog screen real estate-a. Ergo, za rad koji ne uključuje grafiku... 28" TN-ac je super stvar.

Jedno je imati skroz subjektivne stavove (to svatko od nas ima za svaku temu), ali ne možeš onda na forumu pisati nebuloze kao "Tu i dalje stoji ona filozofija da je 23-24" optimalni maximum za TN.". U računalnoj znanosti postoje samo činjenice, a ne filozofije. "Filozofije" su samo fiks ideje pojedinca.
Ruku na srce, tvoje mišljenje je također subjektivno.

Preporuke proizvoda će se razlikovati od reviewa do reviewa, od čovjeka do čovjeka...

Mojem kolegi je taj njegov 26" zmajčina, dok meni eto nije baš nešto.

Da se razumijemo, da je razlika u cijeni malena i da kupujem monitor uvijek bih kupio veći, radni prostor je nešto što uvijek jako dobro dođe.

Ali za nekog tko ne treba više od 23", primjerice, da ne bude previše udaljen od ekrana (čitaj ja), je i ovo gotovo previše što se tiče ove matrice. Kut gledanja čini svoje, i kad si približim monitor točno na lijevom i desnom rubu se vidi promjena slike. Uostalom, imaš fotke sa reviewa ako mi ne vjeruješ na riječ.

ČINJENICA, koju toliko forsiraš, jest upravo ta da činjenicu može svatko od nas zabiti u guzicu.

Možda će baš matt biti kao moj kolega, a možda će biti kao ja.

Isto tako, dok ne vidiš monitor jedan kraj drugog nema diskusije "koji, kako i zbog čega".
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2009., 14:19   #107
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
meni je isto čudna filozofija tipa kaj će ti išta bolje od tn-a za igranje multimediju i surfanje.
Isto kao i ono ak si gladan kaj će ti ta pečena janjetina i krumpirići kad ćeš jednako biti sit sa pola kruha i 20 deka tirolske
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2010., 23:01   #108
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
meni je isto čudna filozofija tipa kaj će ti išta bolje od tn-a za igranje multimediju i surfanje.
Isto kao i ono ak si gladan kaj će ti ta pečena janjetina i krumpirići kad ćeš jednako biti sit sa pola kruha i 20 deka tirolske
Ja nisam nigdje rekao ništa za multimediju i igre. Dapače, naglasio sam da mi uz plazmu na kojoj gledam filmove, serije i igram igre stvarno ne treba ništa više od TN matrice na 28" koji je za rad i ostale pizdarije odličan.

A primjer sa janjetinom je kao da ga je radio osnovnoškolac. Ako ne koristiš TN-ca za multimediju (video, pa i igre) onda ti je svejedno imao njega ili najbolji "4 puta skuplji" monitor. To je kao da pokušavaš osobi koja vidi crno-bijelo prodati ekran u boji!
  Reply With Quote
Staro 01.01.2010., 23:20   #109
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Glete, bez flamea itd.

Duke, tebi je "rad" tvoj tip rada, netko "radi" obrađivanje fotografija pa njemu kurca vrijedi to za rad.

Povlačenje kojekakvih paralela sa tirolskima, jagnjetinom svignjetinom itd uvijek završi isto.

Stoga, peace out, svatko koristi svoje na svoj način. Ne želim ja, a vjerujem i ostali da se tema bezrazložno zatvori.

Fascinantno, svaka tema u kojoj se može uspoređivat nešto s nečim sličnim na ovom forumu završi ko flame jer svi misle da su u pravu...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2010., 00:00   #110
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
-cut-
Pa rekao sam na kaj mislim, a vezano je na:

"Tu i dalje stoji ona filozofija da je 23-24" optimalni maximum za TN."

Jer je to čisto generaliziranje bez pokrića.
Nema tu nikakvog flejma.
  Reply With Quote
Staro 02.01.2010., 00:12   #111
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa rekao sam na kaj mislim, a vezano je na:

"Tu i dalje stoji ona filozofija da je 23-24" optimalni maximum za TN."

Jer je to čisto generaliziranje bez pokrića.
Nema tu nikakvog flejma.
A ti si jedan od onih koji jednostavno ne može uvažiti tuđe mišljenje?

Ja sam svoj razlog naveo:

Citiraj:
Ono što mi se nije svidjelo, ako ne sjedite podosta daleko od ekrana vidjet ćete jako izraženo probijanje pozadinskog osvjetljenja gore i dolje, te isto tako, ako ste blizu (ali ne i preblizu, dakle udaljenost pri kojoj se normalno može raditi na monitoru), očigledno je da se radi o TN matrici jer se vidi promjena boje na rubovima ekrana.

Tu i dalje stoji ona filozofija da je 23-24" optimalni maximum za TN.
Jesam li trebao dodati IMO na kraj? Zar se to ne podrazumijeva samo po sebi?

Da ti pojasnim, za svaki slučaj ako nije bilo jasno (a očito nije jer sam "generalizirao bez pokrića"):
Zbog veličine ekrana se javlja ovo quotano gore. Da je monitor manji, to ne bi bilo tako jako primjetno. Zato sam izveo taj induktivan zaključak.

Ako je cilj tvojeg posta izvlačenje rečenica izvan konteksta, odustani.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2010., 15:16   #112
zion87
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: cro
Postovi: 19
Vidim da ste se vi već razigrali s plamenom pa da malo vode polijen

De5tr0yer, spomenija si da za rad s obradom slika TN (općenito, koliko sam shvatija) nije poželjan. Ako može malo elaboracije, konkretno za ovaj model o kojem se priča recimo. (varijacije IPS panela znam da su super al cijena nije, kao i dostupnost mid/high-end monitora)

Moj pojam rada je digitalni i print dizajn, a pitanja slijedeća;
Koliko 2333 "krvari"/smetaju li gradijenti pri vjernom prikazu slika/artworka?

Dali je prikaz boja "vjeran"? (s ugašenim dyn.cntrst naravno)

Neke serije Dellova se diče sa 105% gamutom, koliko veliku ulogu to igra u praksi?
_________

Znam da je slika na lcd-u oštrija, ali color gamut često pati u odnosu na dobre stare crt-ove. Bar me dosad tako internet učio

Edit: Ja kurva zaboravih čestitat, pa evo - sve najbolje u '10, držte se novčanika jer će bit gadna vožnja

Edit 2: Tek sad sam naletija na vodić kroz tekuće kristale gdje je većina mojih pitanja odgovorena.. U tom slučaju, samo specifična preporuka/smjernica za ovaj monitor mi je potrebna.

Zadnje izmijenjeno od: zion87. 02.01.2010. u 15:39. Razlog: zaboravio čestitat :D
zion87 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2010., 15:45   #113
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor zion87 Pregled postova
Vidim da ste se vi već razigrali s plamenom pa da malo vode polijen

De5tr0yer, spomenija si da za rad s obradom slika TN (općenito, koliko sam shvatija) nije poželjan. Ako može malo elaboracije, konkretno za ovaj model o kojem se priča recimo. (varijacije IPS panela znam da su super al cijena nije, kao i dostupnost mid/high-end monitora)

Moj pojam rada je digitalni i print dizajn, a pitanja slijedeća;
Koliko 2333 "krvari"/smetaju li gradijenti pri vjernom prikazu slika/artworka?

Dali je prikaz boja "vjeran"? (s ugašenim dyn.cntrst naravno)

Neke serije Dellova se diče sa 105% gamutom, koliko veliku ulogu to igra u praksi?
_________

Znam da je slika na lcd-u oštrija, ali color gamut često pati u odnosu na dobre stare crt-ove. Bar me dosad tako internet učio

Edit: Ja kurva zaboravih čestitat, pa evo - sve najbolje u '10, držte se novčanika jer će bit gadna vožnja

Edit 2: Tek sad sam naletija na vodić kroz tekuće kristale gdje je većina mojih pitanja odgovorena.. U tom slučaju, samo specifična preporuka/smjernica za ovaj monitor mi je potrebna.

Eto, drago mi je da si kao novi user našao materijale koji i služe tome da se ne otvaraju nove teme bezveze.

Sve najbolje i dug ostanak na PCe!

Pod specifičnom preporukom za ovaj monitor ne znam što točno misliš, za što je dobar za što nije ili kako?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2010., 18:30   #114
iggx
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: zgb
Postovi: 11
Pošto vas ima koji već neko vrijeme koristite samsung 2333HD može li netko napisat kakav je u igricama i koliko će mi jača grafička (tj. koji rang i koja otprilike)trebati kako bi igrao igrice na srednjim detaljima? Oni koji su imali problema s gašenjem monitora, jeste li dobili u servisu popravljan? Planiram si ga nabavit jer mi treba monitor koji ima i tv i monitor u jednom
iggx je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2010., 19:24   #115
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor iggx Pregled postova
Pošto vas ima koji već neko vrijeme koristite samsung 2333HD može li netko napisat kakav je u igricama i koliko će mi jača grafička (tj. koji rang i koja otprilike)trebati kako bi igrao igrice na srednjim detaljima? Oni koji su imali problema s gašenjem monitora, jeste li dobili u servisu popravljan? Planiram si ga nabavit jer mi treba monitor koji ima i tv i monitor u jednom
Ne. Nov novcat jer je bio DOA, a takvi se ne bi ni trebali popravljat.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 17:49   #116
keks
Premium
Moj komp
 
keks's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 76
Ima li netko problema sa hvatanjem digitalnog signala na ovom monitoru? Ne pronadje mi nijedan program a spojen je na istu krovnu antenu kao i digitalni receiver u drugoj sobi s tim da mi tamo nadje sve programe.
keks je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 00:01   #117
Danimir
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Ugljevik, BiH
Postovi: 2
Poz svima na forumu. Prije oko 6 mjeseci sam kupio sm2333HD, i na prvi pogled mi je bio fantastican. S kompom jednim povezujem ga preko HDMI kabla, a s drugim preko VGA. I meni je sto se tice slike extra. Kao sto ste i vi rekli zvuk mu nije jaca strana. Gledao sam slike koje je De5tr0yer postavio i primjetio sam razliku, da nam nije isti daljenski upravljac. Elem, posjedujem kablovsku i sto se tice analognog signala radi sve super, problem mi je digitalna kablovska, jednostavno na nekim frekvencijama toliko blokira da nije moguce gledati, dok na nekima sve savrseno radi. TJ. od 44 kanala koja se emituju na digitalnoj kablovskoj perfektno mi radi oko 12. Pitao sam ove domace u samsungu, kazu da sam "lud" posto ovaj monitor i nema za digitalnu kabovsku, samo ne znam sto su mi dali opciju da pretrazujem digitalne kablovske kanale. Da li je ko imao sta slicno u zivotu?
Danimir je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 00:03   #118
Danimir
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Ugljevik, BiH
Postovi: 2
Re: Keks

Citiraj:
Autor keks Pregled postova
Ima li netko problema sa hvatanjem digitalnog signala na ovom monitoru? Ne pronadje mi nijedan program a spojen je na istu krovnu antenu kao i digitalni receiver u drugoj sobi s tim da mi tamo nadje sve programe.
Jesi li probao rucno pretrazivanje, ili da promjenis koji je raspon pretrazivanja digitlanih kanala
Danimir je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 10:50   #119
šokre
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 324
Vidim nitko se ne buni na plavo svijetlo koje TREPERI kad ugasim PC????!!!!

Jel ima neko rješenje za to - da se ugasi nekako (čuo sam da je neko markerom obojao, meni to isto pada na pamet ak ga u međuvremenu ne razbijem).

Meni smeta i dok gledam filmove a da ne kažem da mi se ne da svaki put gasit monitor. Nisam našao u meniju.
šokre je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 13:39   #120
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Ne postoji opcija gašenja svjetla, možeš smanjit jačinu svjetla. Treperenje se javlja ako monitor ne ugasiš. Ja svojeg svaki put ugasim na tipku na monitoru ili na daljinskom. Svjetlo ostane slabo svjetlit ali ne treperi.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na