Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.03.2008., 12:23   #1
Gino
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: križevci
Postovi: 4
Iphone ili Nokia n95

Mislim si kupit jedan od ta dva mobitela a ne znam koji nemogu se odlucit pa pomognite sta vi mislite koji je bolji dajte svoje misljenje
Hvala pozzzz

Gino je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 16:36   #2
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
ja bi uzeo n95 8gb jer je puno upotrebljiviji mob
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2008., 16:43   #3
oktan
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 5
hmm

imam nokiu n95 i prezadovoljan sam s njom, telefon stvarno zbilja radi sve. spajam se na net skoro bilo gdje jer uvijek ima negdje otvoren wlan, software je brz s obzirom što sve može, a za n95 8GB nisam jer nema mjesto za karticu.
sad, netko će reći što će ti kartica od 2GB kad je ovdje flash od 8? e, pa odgovor je u tome što će se uskoro ta kartica moći zamijeniti sa dosta većom tako da nećeš biti limitiran na 8, što je slučaj sa n95 8GB
oktan je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 16:54   #4
Hrci
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: up in the air
Postovi: 47
Citiraj:
Autor oktan Pregled postova
...tako da nećeš biti limitiran na 8, što je slučaj sa n95 8GB
stvarno ne znam što bi morao radit s jednim mobitelom da ti 8 GB bude premalo....
Hrci je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 16:57   #5
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Citiraj:
Autor oktan Pregled postova
imam nokiu n95 i prezadovoljan sam s njom, telefon stvarno zbilja radi sve. spajam se na net skoro bilo gdje jer uvijek ima negdje otvoren wlan, software je brz s obzirom što sve može, a za n95 8GB nisam jer nema mjesto za karticu.
sad, netko će reći što će ti kartica od 2GB kad je ovdje flash od 8? e, pa odgovor je u tome što će se uskoro ta kartica moći zamijeniti sa dosta većom tako da nećeš biti limitiran na 8, što je slučaj sa n95 8GB
Oprosti ali to je glupo razmišljanje.
1. Biti ćeš limitiran kao što su korisnici starijih mobitela bili limitirani na kartice od 1..2Gb..itd
2. Dok izađu veće kartice..točnije kada budu cjenovno pristupačne običnim smrtnicima imat ćeš kantu od mobitela.
3. N95 8gb ima jaču, i dugotrajniju bateriju, brži je, ima veći ekran i naravno bolje izgleda.
4. Imao sam oba..sada imam N95 8Gb

No da se vratimo na pitanje iz posta. Osobno sam probao iPhone, i mislim da je više nego odličan i kada bi morao birati između N95 i iPhone-a, išao bi na to da uzmem iPhone.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 18:07   #6
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
neznam, nakon isprobavanja oba, iphone mi se cini kao puno doradeniji i robusniji proizvod. mozda nema sve funkcije kao n95 (recimo mms ili gps) ali interface je zakon i ne skripi u ruci
inace bas ne volim apple ali kad isprobas iphone se jednostavno zaljubis
SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 19:27   #7
BraBUS
Nervozni poštar
Moj komp
 
BraBUS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 258
Citiraj:
Autor Gino Pregled postova
Mislim si kupit jedan od ta dva mobitela a ne znam koji nemogu se odlucit pa pomognite sta vi mislite koji je bolji dajte svoje misljenje
Hvala pozzzz

ta dva mobitela nemaju veze s vezom! nisu ista klasa.

N95
- za nešminkere
-symbian, mozes usnimavati programe po volji
- kvalitetni ogromni ekran
-kamera 5mp

iphone
- šminkeraj
- touchscreen
- predobra fora s listanjem, zoomiranjem i pomicanjem slika s prstima.
-ima isto kao N95 wi-fi, blouetooth
-kvalitetnija izrada
-wow efekt (efekt u okolini.. biti ces primijecen)
-solidna kamera

-da se mene pita..glas bi dao iphoneu - radi inovativnosti. n95 je kao svaki drugi symbian.

-inovativnost: iphone
-funkcije: n95
-kvaliteta izrade: iphone
-display: n95
-cool: iphone touch screen

dakle uzmi iPhone. definitivno zabavniji mobitel..
BraBUS je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 19:58   #8
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
N95 8gb ima jaču, i dugotrajniju bateriju, brži je, ima veći ekran i naravno bolje izgleda.
8GB ima jaču bateriju no i veći ekran pa me zanima koliko traje duže tj koliko traje baterija općenito na n95 tokom normalnog korištenja sms-a i poziva.
__________________
Don je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 20:00   #9
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Ovako, imao sam iPhone, pao mi je na pod i razbio sam ga.... tada sam kupio N95 8GB... nakon 2 dana sam je prodao i kupio opet iPhone...

E sad, koje prednosti ima jedan, a koje drugi:

Prednosti N95 8GB naspram iPhonea:

GPS
5MP kamera
jači zvučnici (puno jači)
i.... hm, to bi bojim se bilo to od važnijih prednosti

E sad, iPhone:
imaš samo 2MP (ali, to nije 2MP koje si viđao na običnim telefonima... slika ti je recimo malo lošija od onih 3.2 MP s U600 recimo)
nemaš GPS nego samo google maps i onaj locate me s 1.1.3 firmwarea koji ne radi u HR, ali sam čuo da s 1.1.4 radi...

Wi-Fi:
imaju ga oba, i na net mogu oba... e sad, surfanje na iPhoneu i na N95 je kao da uspoređuješ putovanje s Mercedesom i fićom... na n95 je surfanje i upotrebljivost interneta svedena samo na spomen istog.... surfanje s iPhoneom je vjerojatno najbrže i najjednostavni što na mobitelu može biti...

nadogradivost iPhonea naspram nokie je neusporediva pogotovo po izlasku SDK-a, a da ne spominjem 2.0 firmware koji će izaći u 6mj i biti softwareska revolucija za iPhone...

Sad manje bitne stvari:

Poruke:
Brzina pisanja, pregledost poruka, slanje, primanje i sl.:
Nokia: ko i svi drugi mobiteli, čak i gore zbog zgusnutih tipki
iPhone: od 1 - 10............ 999999999

Vidim da se tu spominje nedostatak MMS-a i sl. na iPhoneu... Informacije radi, MMS je riješen nedavno i može se i slati i primati...
Istina tu je i ograničenost Bluetootha na komunikaciju samo s slušilicama i slično, ali to su sve stvari koje se tiču softwarea i bit će kad tad riješene...

I jedna veoma važna napomena.... nokia n95 8gb i njezina brzina kretanja po menijima, pregledavanje slika i slično je barem 20 puta sporije, nepreglednije, kompliciranije i gluplje nego kod iphonea...

Komunikacija sa računalom... definitivno na strani iphonea...

Kvaliteta izrade je milijun posto na stvani iPhonea jer je čvršći, ne škripi, i jednostavno kvalitetnija... Nokia je plastična cigla na klizanje....

Vidim da je netko spomenuo display na strani nokie... sorry, ali ne znam na koju to foru... po čemu??? veličini, kutu gledanja.... ekran iPhonea je kao slika, veći je, veće rezolucije, većeg kuta gledanja a da ne spominjem da je touch...

Tu je još milijun malih stvari koje su definitivno na strani iphonea, a koje ćeš sam vidjeti....

Da rezimiram:
Nokia N95 8GB: poslovna mašina full nakrcana s hardwareskim mogućnostima koje definitivno nisu softverski popraćene i cijeli mob je usporen u 3 pikse marmelade....

iPhone: mašina bez GPS-a i 3MP manje, koja pri tome super izgleda, upola je tanja (tak da se ženske ne pitaju po cesti jel ti to kita ili nokia n95.. )
i opremljena softwareom koji svaki dan poboljšavaju ljudi diljem svijeta, a koji izvlači maksimum iz telefona a pritom ne trza ni u kakvim operacijama na mobu....

P.S.
Prvo da naglasim, ja uspoređujem N95 8GB je običnu N95 je glupo uspoređivati...
Drugo, imao sam oba navedena mobitela i ne uzdižem iPhone (barem ne nezazluženo) ...

Nadam se da sam ti pomogao i da ćeš izabrati iPhone.... Jedini razlog zbog kojeg to nebi učinio je da ti je GPS prijeko potreban, da ne možeš odoljeti 5MP fotiću (koji je definitivno fantastičan) ili da radiš u nekom okruženju gdje ti bi touchscreen stvarao probleme i previše se oštećivao... (tipa da si mehaničar ili radiš na baušteli..)

Ako to nije slučaj, onda nemaš šta razmišljati....



EDIT:

Vidim da se spominje baterija...
Ovako, iPhone:
s jednim punjenjem se mogu pogledati recimo 4 filma ili recimo 5h razgovora uz istovremeno surfanje... (isprobano...

Bez mrdanja po njemu, uključen dan i noć, 4 dana....

E za nokiu znam samo s prčkanjem po njoj, a to ti traje možda kojih 1-2 sata više nego iphone...

Ako imaš kakvih preciznijih pitanja u vezi jednog ili drugog cimni me na MSN...

Zadnje izmijenjeno od: eluminer. 19.03.2008. u 20:16.
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 20:34   #10
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Koliko znam, iPhoneom se ne mogu snimati filmovi nego samo fotke, za razliku od Nokie.
__________________
i5 2500k i Ryzen 5 1600
prasak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2008., 20:41   #11
Gino
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: križevci
Postovi: 4
Vec sam odlucio koji cu samo sam htio vidjet sto predlazete naravno iphone ,imam jos jedno pitanje trazio sam po oglasniku i nasao iphone po 3500 do 4000 a neda mi se davat cash gdje ga ima u ducanima za pogledati kolko otprilke dode znam da je negdje iznad 4000kn ali me znaima tocno
Hvala i odgovorite sto brze
Gino je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 22:44   #12
BOGDO
klanfa
Moj komp
 
BOGDO's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG-Dubrava
Postovi: 494
Citiraj:
Autor Gino Pregled postova
Vec sam odlucio koji cu samo sam htio vidjet sto predlazete naravno iphone ,imam jos jedno pitanje trazio sam po oglasniku i nasao iphone po 3500 do 4000 a neda mi se davat cash gdje ga ima u ducanima za pogledati kolko otprilke dode znam da je negdje iznad 4000kn ali me znaima tocno
Hvala i odgovorite sto brze
nema ga još u dućanima kod nas dolazi krajem 6 mj. kolko sam čul i bit će dostupan isključivo u t-mobile preplati.
mož ga kupit jedino na crno(otključan) il naručit prek neta
__________________

Intel i7 2,66GHz SLBEJ
GigaByte EX58-UD3R F6
3x2Gb Corsair TR3X6G1600C9G
WD6400AAKS
XFX 275 GTX XXX Edition
Corsair TX650W
CM 690
Samsung T220

BOGDO je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 09:28   #13
Superior
Premium
 
Superior's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZABOK
Postovi: 183
Imao sam oba telefona i odgovor definitivno nije jednoznačan. Najviše ovisi o potrebama. Meni je recimo jako važan Internet i tu Iphone jednostavno briljira. Sve ostalo bi bilo na strani Nokie. Zabavnost i izgled svakog telefona je glupo komentirati...
Ustvari dolazim u napast da si opet kupim N95 i da nosim oba.
Superior je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 10:37   #14
BraBUS
Nervozni poštar
Moj komp
 
BraBUS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 258
tko voli igrice nek uzme n95, sad su izasle igre od ngage 2.0 - super grafika,,skoro kao na psp-u.
BraBUS je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 15:19   #15
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Citiraj:
Autor Don Pregled postova
8GB ima jaču bateriju no i veći ekran pa me zanima koliko traje duže tj koliko traje baterija općenito na n95 tokom normalnog korištenja sms-a i poziva.
3 dana intenzivnog korištenja.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 15:35   #16
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor prasak Pregled postova
Koliko znam, iPhoneom se ne mogu snimati filmovi nego samo fotke, za razliku od Nokie.
o ne, samo ne to
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 16:20   #17
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Citiraj:
Autor BOGDO Pregled postova
nema ga još u dućanima kod nas dolazi krajem 6 mj. kolko sam čul i bit će dostupan isključivo u t-mobile preplati.
mož ga kupit jedino na crno(otključan) il naručit prek neta
Imaš ga u Algoritmu

Neki dan je frendica uzela ovaj od 8gb i u prvu ruku je više nego zadovoljna.

Zadnje izmijenjeno od: krešo. 11.03.2023. u 15:34.
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 16:32   #18
BOGDO
klanfa
Moj komp
 
BOGDO's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG-Dubrava
Postovi: 494
Citiraj:
Autor kalixius Pregled postova
Imaš ga u Algoritmu.

Neki dan je frendica uzela ovaj od 8gb i u prvu ruku je više nego zadovoljna.
stari to je ipod touch a ne iphone
__________________

Intel i7 2,66GHz SLBEJ
GigaByte EX58-UD3R F6
3x2Gb Corsair TR3X6G1600C9G
WD6400AAKS
XFX 275 GTX XXX Edition
Corsair TX650W
CM 690
Samsung T220


Zadnje izmijenjeno od: krešo. 11.03.2023. u 15:34.
BOGDO je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 16:51   #19
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
neznam kako kome, al čovjeku kojem je važnije da mobitel bude dobar nego neka fensišmensi glupost nebi uopće trebalo padat na pamet kupit iphone. mislim svaka njemu čast i njemu i njegovom tač skrinu i sličnim stvarima, al jednostavno mu neke stvari fale. nokia ima brdo više funkcija, da ne govorim o gpsu kameri i slično. dobro sad ovisi šta ti treba. tu se spominje prednost u internetu, no pitanje da li ćeš ga koristit. mobilni internet koristi možda 2% ljudi koji imaju mobitel, ak i tolko.
@geniusboy... tvoja usporedba je jednostavno presubjektivna. možda se tebi više sviđa i bolji ti je iphone, al onda barem ljepo napiši zašto a ne nešto tipa
Citiraj:
Poruke:
Brzina pisanja, pregledost poruka, slanje, primanje i sl.:
Nokia: ko i svi drugi mobiteli, čak i gore zbog zgusnutih tipki
iPhone: od 1 - 10............ 999999999
barem objasni zašto.
dobro, i moj post pokazuje definitivnu naklonost prema nokiji n95 , al naravno svako ima svoje razloge. moj glavni razlog je velična (iako je deblja, kraća je) i funkcionalnost po čemu je bolja n95.
ali kao što je BraBUS reko
Citiraj:
ta dva mobitela nemaju veze s vezom! nisu ista klasa.
pimpinjon je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 17:10   #20
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
N95 ima puno jaču i bolju bateriju od IDreka.

Moj glas definitivno za Nokiu.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 17:17   #21
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
N95 ima puno jaču i bolju bateriju od IDreka.

Moj glas definitivno za Nokiu.
slažem se, al kao što je BraBUS reko, ja neznam zašto ljudi uopče uspoređuju te mobitele. oni zbilja nemaju veze s vezom. to što su oba skupa neznači da se odma trebaju uspoređivat. nokia n95 je rađena da bude superioran mobitel kojem nitko neče bit do koljena po funkcijama. a iphone je rađen kao fensiđmensi stvar kojoj su eto tak iz fore stvaili da se može i razgovarat na njega tak da ga mogu nazvat mobitelom. mislim iphone je super stvar naravno, al po meni njegova primarna uloga nije mobitel, što ipak usprkos svim mogućnostima koje su nabacane na nju nokia n95 ipak je.
pimpinjon je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 17:22   #22
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Citiraj:
Autor pimpinjon Pregled postova
@geniusboy... tvoja usporedba je jednostavno presubjektivna. možda se tebi više sviđa i bolji ti je iphone, al onda barem ljepo napiši zašto a ne nešto tipa

Prvo, imao sam oba mobitela, i samo sam naveo svoja iskustva.... da nisam imao nokiu nebi se ni upuštao u ovu raspravu...
U svim raspravama tipa "ovo ili ono" svi imaju subjektivna mišljenja, zato i netko postavi takvu temu da vidi koliko mišljenja je za jedno a koliko za drugo... Ja sam očito za iPhone, ali sam osim da to samo izbacim i obrazložio zašto...

Ne znam šta nije jasno u mojemu objašnjenju o korištenju SMS-a na oba telefona...
Pa da ti objasnim zašto iPhone:
brzina: na nokii se pri većem broju poruka sve vuče, ulazi u inbox 3-4 sekunde, dok toga kod iphonea nema...

brzina tipkanja: to je jednostavna usporedba... daj mi nekog pošalji tko na nokii n95 makar i s T9 može pisati barem upola brzo ko netko na iPhoneu i ja mu skidam kapu....

Preglednost: nokia kao i svi mobiteli ima svaku porukicu posebno, dok je na iPhoneu to 10 puta bolje napravljeno... SMS-ovi su raspoređeni u grupo po pošiljatelju, a unutar tih grupa se one vide kao npr razgovor na MSN-u...

Pa sad ti reci da ovo nije preglednije od nokie:
http://www.gearlive.com/blogimages/g...sms_medium.jpg

Ovako, ja definitivno ne govorim da je Nokia šit, da ne valja ili ne znam šta... Mobitel je nakrcan s funkcijama i to svaka čast.... ima definitivno više funkcija, fenomenalnu kameru i sl.
Ali jednostavo, postoje neke stvari koje su toliko sitne da bi čovjek rekao da ne mogu praviti razliku, ali u svakodnevnom korištenju ti jednostavno dopizde....
Recimo, tipka sastrane na iPhoneu za paliti i gasiti zvuk... to izgleda toliko bezvezno, ali dok ne probaš ne možeš shvatiti koliko je to važno i korisno...
iPodovi su nadaleko poznati kao najbolji ta reprodukciju glazbe što zbog jednostavnosti sinkronizacije s računalo, preglednosti i sl.. mislim da se jednosavno iPod na iPhoneu ne može uspoređivati s onim playerom na nokii....

No, čovjek je ionako odlučio, pa mislim da su danje rasprave nepotrebne... nadajmo se samo da bude zadovoljan odabranim i da mu neće biti žao....

NHF

eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 17:26   #23
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
vidiš. sad priznajem tvoje mišljenje o brzini pisanja poruka. jer si opiso ZAŠTO, što u onom postu nisi. naravno to je preglednije, al meni na nokiji uopče nesmeta njezina kompliciranost. da mi smeta nebi uopče nikad kupio ikakvu nokiu.
Citiraj:
No, čovjek je ionako odlučio, pa mislim da su danje rasprave nepotrebne... nadajmo se samo da bude zadovoljan odabranim i da mu neće biti žao....

NHF

u potpunosti se slažem.
pimpinjon je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 17:37   #24
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ja bih išao na iPhone definitivno.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 17:56   #25
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418




Ajd sshot nokie, ko ima.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 20:49   #26
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
Citiraj:
Autor nino Pregled postova




Ajd sshot nokie, ko ima.
već smo davno došli do toga da je iphone bolji za internet. . no daljnja rasprava nije potrebna jer je autor teme odlučio kupit iphone, pa ga nije potrebno dalje uvjeravat svaki ima svoje prednosti, tako da zapravo sve ovisi o tome šta korisnik treba, ako misli često koristit internet i gledat razno razne filmiće na tom velikom ekranu, iphone je za njega. no ako netko želi višefunkcionalni mobitel sa svime i svačime natrpanim u njega, GPS-om i kamerom koju če često koristiti, iphone nije za njega. npr. ja nikad nebi išo na iphone jer me uopče ne privlači njegov veliki tač skrin i tak to, a također nebi ni išo na nokiu n95 jer neam para za nju

Zadnje izmijenjeno od: pimpinjon. 20.03.2008. u 21:02.
pimpinjon je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 22:13   #27
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Citiraj:
Autor BOGDO Pregled postova
stari to je ipod touch a ne iphone
Znam šta piše na Internetu,ali krivo su napisali.

Isto sam se bio začudio da kada mi je rekla da ga ima u Algoritmu,ali vidio sam ga uživo i stvarno se radi o iPhone uređaju.
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 22:20   #28
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
kalixius - mislim da ipak to nije iphone, maloprije sam bio u apple dućanu, i kažu još se ne zna kad će doć u hr...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 22:35   #29
BOGDO
klanfa
Moj komp
 
BOGDO's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG-Dubrava
Postovi: 494
Citiraj:
Autor kalixius Pregled postova
Znam šta piše na Internetu,ali krivo su napisali.

Isto sam se bio začudio da kada mi je rekla da ga ima u Algoritmu,ali vidio sam ga uživo i stvarno se radi o iPhone uređaju.
evo vidi razliku
ipod touch
http://www.apple.com/ipodtouch/gallery/

iphone
http://www.apple.com/iphone/gallery/

razlika(vanjska) između ova dva uređaja je ta da iphone ima kromirani obrub maske(prednji dio) a ipod touch nema.
i to nemre bit iphone jer ponovo ponavljam kad dođe u hr vjerojatno će bit zlokan na t-mobile.
__________________

Intel i7 2,66GHz SLBEJ
GigaByte EX58-UD3R F6
3x2Gb Corsair TR3X6G1600C9G
WD6400AAKS
XFX 275 GTX XXX Edition
Corsair TX650W
CM 690
Samsung T220

BOGDO je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 23:15   #30
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Citiraj:
Autor BOGDO Pregled postova
evo vidi razliku
ipod touch
http://www.apple.com/ipodtouch/gallery/

iphone
http://www.apple.com/iphone/gallery/

razlika(vanjska) između ova dva uređaja je ta da iphone ima kromirani obrub maske(prednji dio) a ipod touch nema.
i to nemre bit iphone jer ponovo ponavljam kad dođe u hr vjerojatno će bit zlokan na t-mobile.
A onda fakat ne znam...ili je stvarno kupljen u Algoritmu ili je netko nju zmuljao.Ali kako god,u ruci sam ga imao i bez problema je radio na Vip mreži.
kalixius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na