Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.10.2018., 11:30   #7831
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Hmm...koliko vidim po linku oni su ti uzeli 10 posto samo na temelju isprobavanja. A ne na temlju potrgane ambalaže. Što isto nije po zakonu. Ako si ti vratio kompletnu ambalažu ne oštećenu nisu smjeli uzeti ti ovih 10 posto. Sad kad si razmisljam pa jebote na 20 hiljada kuna uzmu ti 2 hiljade na isprobavanje....pa jebote lolčina
To je ono kaj ti pričam... Ja sam platio Macbook pro 13000kn, željeli mi uzeti 10% za 3 sata stari laptop jer mi se nije svidio touch bar.
Ne znam zakone niti sam tu da ga tumačim, kao što sam napisao prije. Znam svoja iskustva, koja, bez obzira jesu li bila 100% po zakonu ili ne, jebiga, iskustva su i pišem ih ovdje da se drugi ne opeku kako sam se ja.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 11:31   #7832
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Samo malo, i ti si im uredno platio tih 10 posto?
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.10.2018., 11:36   #7833
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Toncek Pregled postova
I Links ima svoju tablicu, umanjuju vecinom za 10%.
https://www.links.hr/hr/article/narucivanje-online
Čovječe pa i oni skidaju suprotno zakonu. 2 tablica, drugi stupac...ne kupujem u linksu/protisu pa ma zaboli ali ono, što više čitam to više cijenim Futuru, Uzi i magazinRs...
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 11:37   #7834
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Samo malo, i ti si im uredno platio tih 10 posto?
Nisam jer mi se puno činilo, ne zato jer sam znao da to nije po zakonu. Kao i brdo ljudi u ovoj zemlji, usudio bi se reći velika većina, nema pojma.
Još uvijek imam taj macbook, upravo pišem na njemu
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 11:44   #7835
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
mislim da im je ovo nova fora kako valjat ljude i odbijat ih od povrata obzirom da vise ne pali defaultno "nemozete vracati tako robu"...
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 11:51   #7836
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
To je ono kaj ti pričam... Ja sam platio Macbook pro 13000kn, željeli mi uzeti 10% za 3 sata stari laptop jer mi se nije svidio touch bar.
Ne znam zakone niti sam tu da ga tumačim, kao što sam napisao prije. Znam svoja iskustva, koja, bez obzira jesu li bila 100% po zakonu ili ne, jebiga, iskustva su i pišem ih ovdje da se drugi ne opeku kako sam se ja.
Oke, pusti sad zakon malo sa strane jer za Apple ne vrijede zakoni.

Objasni mi samo kako si kupio Macbook i onda skužio da ti ne odgovara nešto na njemu, kad ga možeš isprobati skoro na svakom ćošku. Hoćeš premium resellere tipa iStyle i Store, hoćeš authorized resellere tipa Emmezeta, HgSpot itd.

Da pojednostavim, daju ti da ih vidiš i isprobaš, ti ga kupiš i onda ga vraćaš jer ti ne odgovara nešto što ni u jednom trenutku nije bilo skriveno...

Kao što sam napisao na početku, Apple je specifičan brand. Cijela politika branda je da stvore povezanost s kupcem od samog starta, samog otvaranja kutije. (radio sam za njih, pa eto, znam filozofiju).

I sad bi oni trebali kupcu dati laptop koji je otvoren i upaljen na svoju štetu? (jer kupac će tražiti popust na to). Stavi sebe u poziciju da ti "uvale" otvoren i korišten, a tipičan si apple fanboy koji i foliju od laptopa želi staviti na najvišu policu u sobi
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 31.10.2018. u 12:03.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 11:57   #7837
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,452
čisto da se nadovežem na ovo iznad, imam ajfon iz HT-a, njihov ovlašteni servis je Agram, koji svi izbjegavaju

poslao iStyleu mail, oni odgovorili da nema frke njima mogu donijet ajfon unutar jamstva
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 11:57   #7838
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ali kakve veze ima razlog zašto sam ga vraćao? Gdje je to definirano u zakonu, ako smo već kod tog zakona toliko zapeli? Razlozi vraćanja su sasvim subjektivni i nevažni, ako je rok vraćanja 14 dana.

Zašto bi se Apple mogao ograditi od zakona. Jer su oni "drugačiji". Pa to je već smiješno. Za njih zakon ne vrijedi, zašto?

Ja mogu vratiti što želim, unutar 14 dana, bez obzira na sve, razlozi su moji. Isto je tako s bilo čim drugim. Da li se mobitel ne može probati bilo gdje? Da li se TV ne može ići pogledati bilo gdje u drugi dućan?

Itd.

Jedan Dell XPS od 20k kuna mora po zakonu, dok jedan apple može drugačije, jer "stavi se u njihovu poziciju"?

Što bi oni trebali dati kupcu, nije moja stvar, o tome bi oni trebali misliti ako su se već gurali u državu gdje je takav zakon. Zapakiraj, vakumiraj ili nešto treće, nije moja stvar. Onda to nisam znao, sad znam i sad bi postupio drugačije. S druge strane, Macbook se isto može u Linksu kupiti. Za njih vrijede pravila, i moraju ti vratiti puni iznos, tako kaže ekipa. Za isytle ne?

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 31.10.2018. u 12:02.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 12:09   #7839
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ali kakve veze ima razlog zašto sam ga vraćao? Gdje je to definirano u zakonu, ako smo već kod tog zakona toliko zapeli? Razlozi vraćanja su sasvim subjektivni i nevažni, ako je rok vraćanja 14 dana.

Zašto bi se Apple mogao ograditi od zakona. Jer su oni "drugačiji". Pa to je već smiješno. Za njih zakon ne vrijedi, zašto?

Ja mogu vratiti što želim, unutar 14 dana, bez obzira na sve, razlozi su moji. Isto je tako s bilo čim drugim. Da li se mobitel ne može probati bilo gdje? Da li se TV ne može ići pogledati bilo gdje u drugi dućan?

Itd.

Jedan Dell XPS od 20k kuna mora po zakonu, dok jedan apple može drugačije, jer "stavi se u njihovu poziciju"?

Što bi oni trebali dati kupcu, nije moja stvar, o tome bi oni trebali misliti ako su se već gurali u državu gdje je takav zakon. Zapakiraj, vakumiraj ili nešto treće, nije moja stvar. Onda to nisam znao, sad znam i sad bi postupio drugačije. S druge strane, Macbook se isto može u Linksu kupiti. Za njih vrijede pravila, i moraju ti vratiti puni iznos, tako kaže ekipa. Za isytle ne?
Kad si već zapeo, jesi li ih pitao zašto ti daju samo jednu godinu garancije, a ne dvije koje su minimalno propisane od strane EU?

Traži nekog od voditelja, pa nek ti objasne situaciju. Mene sad isto zanima, jer je prije 6-7 godina, dok sam to radio, bilo jako puno natezanja i prijetnji tužbama, a ne znam kako su slučajevi rješavani. Ono što znam je da nisam vidio vraćeni Macbook. Kako sad stvari stoje, nisam upoznat.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 12:25   #7840
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kad si već zapeo, jesi li ih pitao zašto ti daju samo jednu godinu garancije, a ne dvije koje su minimalno propisane od strane EU?
Trajanje jamstva nije propisano do strane EU, o tome se pricalo vec 350 puta, apple ti moze dati i 3 mjeseca ako zeli.
Propisan je materijalni nedostatak, to nema veze s jamstvom.


Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kao što sam napisao na početku, Apple je specifičan brand. Cijela politika branda je da stvore povezanost s kupcem od samog starta, samog otvaranja kutije. (radio sam za njih, pa eto, znam filozofiju).
Apple je brand za kojeg vrijede ista pravila kao i za druge.


Citiraj:
I sad bi oni trebali kupcu dati laptop koji je otvoren i upaljen na svoju štetu?
Da, njihov problem.

Zadnje izmijenjeno od: zalman1. 31.10.2018. u 12:31.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.10.2018., 12:59   #7841
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Trajanje jamstva nije propisano do strane EU, o tome se pricalo vec 350 puta, apple ti moze dati i 3 mjeseca ako zeli.
Propisan je materijalni nedostatak, to nema veze s jamstvom.
Ne znam od strane koga je onda propisano, ako se nalazi na stranicama EU. Možda sam im to ja propisao onda... Evo ti sad nacrtano i podcrtano u nastavku

Nesam školovala, ali mislim da ovdje riječi "EU LAW" i "GUARANTEE" pobijaju sve što si gore napisao

https://europa.eu/youreurope/busines...s/index_en.htm

Citiraj:
When you sell a good or a service to a consumer online or via other means of distance communication (by telephone, mail order) or outside a shop (from a door-to-door salesperson), the consumer has the right to return the item or cancel the service within 14 days. This is sometimes referred to as the cooling-off period or the withdrawal period. No reason or justification has to be given by the consumer.

EU law also stipulates that you must give the consumer a minimum 2-year guarantee (legal guarantee) as a protection against faulty goods, or goods that don't look or work as advertised. In some countries national law may require you to provide longer guarantees.
Ovdje su i jamstveni uvjeti od Applea za RH, pa baci oko i probaj mi objasniti zašto se na njih ne odnosi minimum od 2 godine i što znači "Obratite se prodavaču da biste saznali više" kad pokušavaš ostvariti svoje potrošačko pravo kao građanin EU.
https://www.apple.com/hr/legal/statutory-warranty/
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 31.10.2018. u 13:10.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 13:09   #7842
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Možda sam im to ja propisao onda...
Nisi im ti propisao, ti samo ne znas procitati napisano niti se malo bolje informirati.
Postoji materijalni nedostatak, to se u EU zove ZAKONSKO JAMSTVO, i postoji garancija, to se u EU zove KOMERCIJALNO JAMSTVO.
Procitaj to sto si kvotao, pise "legal guarantee".


Sad procitaj sve sto pise na ova dva linka, prilicno je jednostavno:
https://europa.eu/youreurope/citizen...q/index_hr.htm


http://ecc-croatia.hr/materijalni-nedostaci-i-garancija


Apple kao proizvođac daj komercijalno jamstvo i sam odredjuje koliko ce trajati, a trgovac je obvezan ispostovati zakonsko jamstvo od 2 godine.


Ukratko:
Zakonsko jamstvo (EU naziv) = materijalni nedostatak (HR naziv) = propisan 2 godine = tereti samo trgovca.
Komercijalno jamstvo (EU naziv) = jamstvo/garancija (HR naziv) = nije propisano koliko će trajati = tereti trgovca/proizvođača/ovlašten servis.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 13:14   #7843
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Prije nego se bacim na čitanje... Znači li to da ako dođem reklamirati Apple proizvod nakon godine i pol, trgovac mi mora omogućiti ostvarivanje jamstva (popravak, novi uređaj ili povrat sredstava), dok trgovac onda ostaje visiti, jer onda ne može to isto jamstvo ostvariti kod proizvođača?

Guarantee against faulty goods meni znači jamstvo na neispravan proizvod

Pošto ljudi i dalje žele prodavati Apple, sumnjam da je situacija takva kakvu sam opisao gore.

Mene i sve nas ovdje kao kupca uopće ne zanima odnos trgovca s proizvođačem. Mene zanima koliko imam jamstva na proizvod. Točka. Prema tome što piše, imam dvije godine vremena da ostvarim svoja prava. Jesam li u pravu?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 13:19   #7844
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,452
imaš na jabučnjaku primjer, lik je nakon godine dana uspio erklamirat, sad koji dućan neznam

apple mu je dao jednu godinu, ali dućan mora dati dvije, pa se pojavio u dućanu i uspio

Citiraj:
Dakle, bez obzira ako je garancijski rok kraći od roka za odgovornost za materijalne nedostatke (kao primjerice u slučaju tvrtke Apple, gdje je garancijski rok iznosi 12 mjeseci), u slučaju kvara na proizvodu (tokom svih 24 mjeseci od kupnje proizvoda) uvijek se možete pozivati na odgovornost za materijalne nedostatke prema trgovcu gdje ste kupili proizvod, te od njega tražiti popravak, zamjenu neispravnog proizvoda ili povrat novaca pod uvjetima i u rokovima predviđenim Zakonom o obveznim odnosima.
http://zastita-potrosaca-koprivnica....ni-nedostatak/
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 13:22   #7845
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Prije nego se bacim na čitanje... Znači li to da ako dođem reklamirati Apple proizvod nakon godine i pol, trgovac mi mora omogućiti ostvarivanje jamstva (popravak, novi uređaj ili povrat sredstava), dok trgovac onda ostaje visiti, jer onda ne može to isto jamstvo ostvariti kod proizvođača?
Da, trgovac ti mora omoguciti popravak, ali postoji kvaka 22 da on moze reci da si ti kriv za kvar i slati telefon na vjestacenje koja onda ide na tvoj trosak.
Materijalni nedostatak je jednostavno ostvariti samo u prvih 6 mjeseci jer je tada vjestacenje na njegov trosak, poslije 6 mjeseci je vjestacenje na tvoj trosak i kasnije se trgovac moze praviti grbav, sto ne znaci da neces dobiti novi telefon ili povrat para, ali ces se mozda malo namuciti dok istjeras pravdu.
Ali ako je trgovac ok onda problema nece biti!


Citiraj:
Mene i sve nas ovdje kao kupca uopće ne zanima odnos trgovca s proizvođačem. Mene zanima koliko imam jamstva na proizvod. Točka. Prema tome što piše, imam dvije godine vremena da ostvarim svoja prava. Jesam li u pravu?
DA. Imas dvije godine da ostvaris svoja prava i teretis samo TRGOVCA nakon prve godine, ne ovlasteni servis ili proizvodjaca.
Nije Apple jedini, imas hrpu laptopa sa 1 god. jamstva, imas PlayStation koji oduvijek ima 1 god. jamstva, ali ti imas jos dodatno 1 godinu da ganjas trgovca - to je ono sto je propisano od strane EU.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 13:54   #7846
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Ja sam prije cca 3 mjeseca kupio laptop Acer Aspire 3 sa Ryzenom 2500U. Problem je što uz već ugrađeni m.2 ssd ima i hdd drive bay u kojemu nema konektora niti okvira za hdd i nije moguće ugraditi dodatan hdd. Može li to proći pod materijalni nedostatak jer mi je taj drive bay praktički beskoristan bez konektora i okvira? Makar da mi trgovac besplatno nabavi te stvarčice?

https://www.bug.hr/img/acer-aspire-3...sti_cmkGgk.jpg

Ovako to izgleda^^.
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 14:25   #7847
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Da, trgovac ti mora omoguciti popravak, ali postoji kvaka 22 da on moze reci da si ti kriv za kvar i slati telefon na vjestacenje koja onda ide na tvoj trosak.
Materijalni nedostatak je jednostavno ostvariti samo u prvih 6 mjeseci jer je tada vjestacenje na njegov trosak, poslije 6 mjeseci je vjestacenje na tvoj trosak i kasnije se trgovac moze praviti grbav, sto ne znaci da neces dobiti novi telefon ili povrat para, ali ces se mozda malo namuciti dok istjeras pravdu.
Samo jedna mala digresija, nakon 6 mjeseci kupac akontira vjestacenje te ukoliko se dokaze nedostatak novci mu se vracaju i trgovac je duzan platiti vjestaka, a kupac ima sva prava sukladno ZOO, osim ukoliko se dokaze djelmican nedostatak onda kupac nema pravo na raskid ugovora osim ako predana stvar ne cini cijelinu.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 14:29   #7848
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Rogue92 Pregled postova
Ja sam prije cca 3 mjeseca kupio laptop Acer Aspire 3 sa Ryzenom 2500U. Problem je što uz već ugrađeni m.2 ssd ima i hdd drive bay u kojemu nema konektora niti okvira za hdd i nije moguće ugraditi dodatan hdd. Može li to proći pod materijalni nedostatak jer mi je taj drive bay praktički beskoristan bez konektora i okvira? Makar da mi trgovac besplatno nabavi te stvarčice?

https://www.bug.hr/img/acer-aspire-3...sti_cmkGgk.jpg

Ovako to izgleda^^.
Ne, jer vjerovatno u specifikacijama proizvoda nije navedeno da prijenosnik ima HDD.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 14:52   #7849
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Nije navedeno da ima hdd jer ima m.2 ssd, no zašto onda postoji hdd bay ako je beskoristan?
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 15:21   #7850
KrpaZG
Brazilian Jiu-Jitsu
 
KrpaZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Munich
Postovi: 240
Citiraj:
Autor Rogue92 Pregled postova
Ja sam prije cca 3 mjeseca kupio laptop Acer Aspire 3 sa Ryzenom 2500U. Problem je što uz već ugrađeni m.2 ssd ima i hdd drive bay u kojemu nema konektora niti okvira za hdd i nije moguće ugraditi dodatan hdd. Može li to proći pod materijalni nedostatak jer mi je taj drive bay praktički beskoristan bez konektora i okvira? Makar da mi trgovac besplatno nabavi te stvarčice?

https://www.bug.hr/img/acer-aspire-3...sti_cmkGgk.jpg

Ovako to izgleda^^.

Citiraj:
Autor Rogue92 Pregled postova
Nije navedeno da ima hdd jer ima m.2 ssd, no zašto onda postoji hdd bay ako je beskoristan?


Dobio sam proljev.
__________________
1,2,3,4 ......
KrpaZG je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 15:27   #7851
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
Citiraj:
Autor Rogue92 Pregled postova
Nije navedeno da ima hdd jer ima m.2 ssd, no zašto onda postoji hdd bay ako je beskoristan?
Zato što sigurno ima skuplji model tog laptopa sa ugrađenim dodatnim diskom, i da ponude jeftiniji laptop maknuli su sve dodatne opcije.
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 15:29   #7852
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Bravo. To što se Acer ci**nski ponašao u proizvodnji kako bi uštedio nekoliko centa ne dajući konektor i drive tray u konačnici zagorča život korisniku laptopa koji je koštao preko 4000kn. Ovo je puno gore od Applea koji ne daje adapter za sluške...

Zadnje izmijenjeno od: Rogue92. 31.10.2018. u 15:36.
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 15:43   #7853
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
to je normalna stvar danas i za laptope kao i za matične ploče, pa i za automobile bi mogao reći. Jbg jeftinije im je tako, pa makar uštedili 1$ po prijenosniku.

EDIT: moguće da PCB od tvoje matične niti nema pripremu za SATA konektore te shodno tome niti ne možeš nikako ugraditi HDD. A kupi vanjski i spoji na USB 3.0 ako trebaš dodatni HDD pa spajaj po potrebi...

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 31.10.2018. u 15:59.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 15:50   #7854
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Pitanje koliko bi me ovlašteni servis opleo kad bi zatražio te dodatke za ugradnju hdd-a.
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 15:57   #7855
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
0,00 kn, jer taj laptop nema ni podrsku za dodatni disk. Da ima bilo bi jasno navedeno u specifikaciji. Ne kuzim zar je toliko tesko procitati par redova teksta prije nego se nesto kupuje.
okarm je online   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 16:06   #7856
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
0,00 kn, jer taj laptop nema ni podrsku za dodatni disk. Da ima bilo bi jasno navedeno u specifikaciji. Ne kuzim zar je toliko tesko procitati par redova teksta prije nego se nesto kupuje.
Ima otvor za hdd na stražnjoj strani laptopa, a u manualu piše da je moguća ugradnja/nadogradnja glavne memorije u tom odjeljku.
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 16:10   #7857
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Uglavnom, ispričavam se što sam se uopće usudio nešto pitati, najjednostavnije rješenje će bit ugradnja većeg primarnog m.2 ssd-a.
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 16:39   #7858
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Koji je PN tog laptopa ono nesto sa N...?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 16:44   #7859
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Koji je PN tog laptopa ono nesto sa N...?
Naziv modela : A315-41

Broj dijela : NX.GY9EX.038
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 08:46   #7860
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
0,00 kn, jer taj laptop nema ni podrsku za dodatni disk. Da ima bilo bi jasno navedeno u specifikaciji. Ne kuzim zar je toliko tesko procitati par redova teksta prije nego se nesto kupuje.
Citiraj:
Autor Rogue92 Pregled postova
Naziv modela : A315-41

Broj dijela : NX.GY9EX.038
Evo ja bi isto kupio taj laptop... di sada točno mogu vidjeti da on zapravo ne podržava 2,5" SATA diskove?
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na