Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.02.2017., 15:56   #1381
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Mi5s je 2500 kn plus dostava?
imart je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 16:28   #1382
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Ne znam,,pošto ne razvijam plakate za zgrade iz slika uslikanim telefonom,za to šta meni treba,postaviti za fejs ili instagram(koji ionako iskompresiraju sve pa ti izađe na isto) je odlična. Ko bivši vlasnik HTCa 10...moji followeri nisu primjetili razliku na instaču,niti po slikama po danu niti po noći.

Mada vjerujem da ovi s megaplakatima zgrada imaju primjedbe na kameru,to niko ne dvoji...
Malo karikiraš ovo s plakatima jel se razlika kuži ako sliku otvoriš na većem LCD monitoru ali tvoja glavna poanta je ok. Ionako se slike pucaju najviše na socijalnu mrežu. Zapravo, mobiteli ranga Mi5, P9, S7 (pa i S6), G4, G5, HTC 10, lumia 950 i da dalje ne nabrajam.., svi imaju dovoljno dobru (neki i odličnu) kameru i za pregledavanje na monitoru kompa, LED Tvu itd. Veću razliku skužiš kod mobitela koji su nižeg razreda iako su i kod njih fotke "upotrebljive" kad se gledaju na ekranu prosjecnog moba....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2017., 16:53   #1383
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Eto mene Mi5 razočarao po pitanju povezivosti:
- USB-C podržava samo USB 2 brzine
- wifi je slabiji od Redmi 3 i to poprilično, vidi duplo manje APa u istim uvjetima.
- wifi ne podržava channel bonding na 2.4 GHz, znači ništa preko 72Mbps. Ok to je problem ROMa. Spomenuti R3 spaja se na 150Mbps bez beda.
Znači kupiš premium uređaj s kojim imaš problema s povezivosti i kad ideš prebacivati GB slika s mobača to traje.
IMHO, loše za jedan wannabe flagship.
Da ne bi bilo zabune, nije samo moj primkerak takav, sve navedeno prijavila ke hrpica ljudi na službenom forumu.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 16:57   #1384
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Eto mene Mi5 razočarao po pitanju povezivosti:
- USB-C podržava samo USB 2 brzine
- wifi je slabiji od Redmi 3 i to poprilično, vidi duplo manje APa u istim uvjetima.
- wifi ne podržava channel bonding na 2.4 GHz, znači ništa preko 72Mbps. Ok to je problem ROMa. Spomenuti R3 spaja se na 150Mbps bez beda.
Znači kupiš premium uređaj s kojim imaš problema s povezivosti i kad ideš prebacivati GB slika s mobača to traje.
IMHO, loše za jedan wannabe flagship.
Da ne bi bilo zabune, nije samo moj primkerak takav, sve navedeno prijavila ke hrpica ljudi na službenom forumu.
Da, čitao sam o tome kad sam gledao uzeti Mi5. To je jedan od razloga koji me odbio. Ali možda to riješe nekim updejtom. Ako je moguće.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 18:30   #1385
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Channell bonding se rješava, ali treba root. Slab prijem wifi je hardverski problem.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 18:38   #1386
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Ne znam,,pošto ne razvijam plakate za zgrade iz slika uslikanim telefonom,za to šta meni treba,postaviti za fejs ili instagram(koji ionako iskompresiraju sve pa ti izađe na isto) je odlična. Ko bivši vlasnik HTCa 10...moji followeri nisu primjetili razliku na instaču,niti po slikama po danu niti po noći.

Mada vjerujem da ovi s megaplakatima zgrada imaju primjedbe na kameru,to niko ne dvoji...
Zanimljivo. Samo kad tako netko drugi napiše da ZA NJEGA isto tako nešto kod mobitela bude irelevantno, često baš ti krećeš u ofenzivu
U pravu si, kaj je je al isto tako pusti i druge da budu u pravu
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 21:07   #1387
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,815
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Eto mene Mi5 razočarao po pitanju povezivosti:
- USB-C podržava samo USB 2 brzine
- wifi je slabiji od Redmi 3 i to poprilično, vidi duplo manje APa u istim uvjetima.
- wifi ne podržava channel bonding na 2.4 GHz, znači ništa preko 72Mbps. Ok to je problem ROMa. Spomenuti R3 spaja se na 150Mbps bez beda.
Znači kupiš premium uređaj s kojim imaš problema s povezivosti i kad ideš prebacivati GB slika s mobača to traje.
IMHO, loše za jedan wannabe flagship.
Da ne bi bilo zabune, nije samo moj primkerak takav, sve navedeno prijavila ke hrpica ljudi na službenom forumu.

A vidiš, nekome velike zamjerke (kao tebi) a nekome ne predstavlja problem (kao meni)
- USB-C 2.0 - Ja ne prebacivam enormne količine podataka na komp pa me i ne briga sto je 2.0. A osim toga, u obranu Xiaomia, jos su rijetki mobovi koji imaju 3.0/3.1 usb type c. Od top-tier mobova jedino LG G5 i HTC 10 imaju 3.0/3.1 portove, sve ostalo ima 2.0 (cak i Nexus 6P, OnePlus 3T, Huawei svi, LG V20, itd.)
- 2.4GHz channel bonding - prva stvar: ajd mi objasni kakva ti je razlika na mobu ako se spojis na 72Mbit i na 300Mbita ? Ili je to jednostavno "mora pisati 300 Mbit" ? druga stvar i jednostavno rjesenje: koristis 5GHz frekvenciju i imas 433Mbita.
- Slab wi-fi - ne mogu pricati o tome. Kod mene je svaki kutak kuće pokriven savrsenim signalom (koji dolazi od 4 AP-a) tako da će mi svaki mob raditi. A bilo gdje drugdje najčešće koristim podatkovnu vezu.

Ne kazem da je mob bez mane ali vrijedi tih novaca.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 22:09   #1388
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
A vidiš, nekome velike zamjerke (kao tebi) a nekome ne predstavlja problem (kao meni)
- USB-C 2.0 - Ja ne prebacivam enormne količine podataka na komp pa me i ne briga sto je 2.0. A osim toga, u obranu Xiaomia, jos su rijetki mobovi koji imaju 3.0/3.1 usb type c. Od top-tier mobova jedino LG G5 i HTC 10 imaju 3.0/3.1 portove, sve ostalo ima 2.0 (cak i Nexus 6P, OnePlus 3T, Huawei svi, LG V20, itd.)
- 2.4GHz channel bonding - prva stvar: ajd mi objasni kakva ti je razlika na mobu ako se spojis na 72Mbit i na 300Mbita ? Ili je to jednostavno "mora pisati 300 Mbit" ? druga stvar i jednostavno rjesenje: koristis 5GHz frekvenciju i imas 433Mbita.
- Slab wi-fi - ne mogu pricati o tome. Kod mene je svaki kutak kuće pokriven savrsenim signalom (koji dolazi od 4 AP-a) tako da će mi svaki mob raditi. A bilo gdje drugdje najčešće koristim podatkovnu vezu.

Ne kazem da je mob bez mane ali vrijedi tih novaca.
Ne, nije samo "mora pisati 300 Mbit".
Radi se o realnoj potrebi zato što u lokalnom LAN-u syncam redovno mob preko wifi. Kad se vratim doma, fotke, video i ostalo s moba ide preko mreže na backup. Pa sad ako ti ne vidiš razliku u brzini transfera preko wifi na 72 i 150 Mbps (ne ide nijedan mobač koji sam dosad vidio preko toga) očito to ne koristiš što si i sam priznao. Sync preko USBa zbog 2.0 nije toliko puno brži da bi se isplatilo s time igrati. MTP radi koma, pogotovo s većim brojem manjih datoteka, bolje radi preko wifi.
5 GHz radi relativno ok i taj band koristim iako i tamo pokazuje slabiji signal od konkurencije.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 22:28   #1389
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Ja fakat kao obični korisnik nemam problema sa WiFijem, odokativno mi je bolji nego na Z5 Compact, znači više crtica i brže spajanje i držanje veze. Ovo ostalo mi je nebitno s obzirom na moje skromne potrebe. Kao i više od USB 2.0.
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 23:14   #1390
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Neznam za Mi5 ali kolega veli a Mi5s radi s WiFiem sasvim ok. Ono, normalno korištenje.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2017., 08:35   #1391
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,815
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ne, nije samo "mora pisati 300 Mbit".
Radi se o realnoj potrebi zato što u lokalnom LAN-u syncam redovno mob preko wifi. Kad se vratim doma, fotke, video i ostalo s moba ide preko mreže na backup. Pa sad ako ti ne vidiš razliku u brzini transfera preko wifi na 72 i 150 Mbps (ne ide nijedan mobač koji sam dosad vidio preko toga) očito to ne koristiš što si i sam priznao. Sync preko USBa zbog 2.0 nije toliko puno brži da bi se isplatilo s time igrati. MTP radi koma, pogotovo s većim brojem manjih datoteka, bolje radi preko wifi.
5 GHz radi relativno ok i taj band koristim iako i tamo pokazuje slabiji signal od konkurencije.

Zato i jesam naglasio, da tvoje zamjerke mobu meni osobno ne predstavljaju problem (jer ne syncam tonu podataka lokalno), ali vidim zasto bi tebi smetalo.
U tom slučaju, korištenje 5Ghz spektra ne samo da je rjesenje, nego je i logičan izbor.

Sto se tiče mene i Mi5, iskreno - nemam veće zamjerke. Eventualno kamera pri losijem svjetlu.
Nikad mi se nije restartao, nikad nije nestalo mreze (kao kod S6 duos prije njega), sve radi.
Zato, ako Nokia 8 bude flop, gledat cu pozorno sto ce donijeti Mi6.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2017., 09:54   #1392
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Gledam Xiaomi Mi 5s - po specifikacijama izgleda nema screen protection i OIS.

Čudno za jedan high end uređaj.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2017., 10:02   #1393
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Gledam Xiaomi Mi 5s - po specifikacijama izgleda nema screen protection i OIS.

Čudno za jedan high end uređaj.
Pogotovo jer Mi5 to ima u specifikacijma...

sto se screen protectiona tice, iako nista ne pise, vjerojatno ga ima. Ni za moj Redmi 4 Prime nista ne pise, ali ima screen protection.
Potrazi scratch testove za Mi5s.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2017., 10:17   #1394
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
xiaomi kao i ini kineski proizvođači štedi na nekim stvarima da bi uređaj bio jeftiniji.. on jest flagship ali nemoguće je da ima sve što i galaxy S7 ili HTC 10 a da bude u pola cijene.. nerealno.. jasno da fali tu nešto od toga.. ali kome smeta nek zaobiđe. za mene nema ničeg što ne mogu preboljeti. čak i ovaj miui nema uopće bloatwarea a ima dosta dobrih tweakova..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2017., 10:44   #1395
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Mene ugodno iznenadio global stable 8.1.2. na Mi5.
Po napisima pna forumima okolo očekivao sam da će trošiti bateriju, ali moram priznati s mojim načinom korištenja mob punim svaku drugu noć, a imam 2 SIMa unutra. SOT je impresivan obzirom na specke moba, ako se ne igra niti vrti nešto super zahtjevno. Istina, treba malo vremena potrošiti na tweakanje postavki, ali nakon toga radi odlično. Ovo mi je prvi android mob u dugo vremena da ga još nisam rootao i možda niti neću. Fale mi neke stvari za koje znam da ima u beta ROMu, ali to će doći s idućom stable verzijom. U svakom slučaju, nakon Redmi 3 Pro po pitanju baterije korak natrag, ali po pitanju performansi 2 koraka naprijed
Nadam se samo da xiaomi neće nastaviti s politikom okljaštrivanja MIUIa tako da svaka verzija ima sve manje opcija i ugradnjom nepotrebnih gluposti. Npr. u V7 se moglo po aplikacijama namještati boja LED notifikacije, u v8 su to izbacili. Službeni odgovor je da prebacuju taj dio na same aplikacije. Što u praksi niti ne funkcionira loše - Viber baca lila svjetlo, Tapatalk neko narančasto, ali hrpa drugih svi piče plavo ili zeleno pa se ne kuži.
U svakom slučaju, ako i zeznu MIUI u nekom v9, tu je hrpa custom ROMova i aktivni development za Mi5 koji će sigurno još neko vrijeme potrajati.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2017., 15:16   #1396
zig
Premium
Moj komp
 
zig's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 377
Dal postoji nekakva veca razlika izmedju stable i developer verzije, a da je vezano za performanse i svakodnevno koristenje uredjaja ?
zig je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2017., 18:23   #1397
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Zapravo ne. Kod dev verzije zna se dogoditi da ima koji bug al zato ima vise mogucnosti..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2017., 20:37   #1398
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Zanimljivo. Samo kad tako netko drugi napiše da ZA NJEGA isto tako nešto kod mobitela bude irelevantno, često baš ti krećeš u ofenzivu
U pravu si, kaj je je al isto tako pusti i druge da budu u pravu
Brko,nitko više,osim ISIL-a na DIY dronovima i review stranica,ne koristi mobitel za slike za koje ima bilokakav oblik potrebe da ih se razvlači na PC. Nitko. Amen,amin,mašala

Jasno mi je da ostali flagshipi imaju bolje kamere,negdje bolji zvuk,negdje bolji ekran,zato i dođu duplo više nego ovo Xiaomijevo čudo.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2017., 21:00   #1399
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ja slike s moba gledam iskljucivo na ekranu PCa, i to preko svih 32" Prihvacam doduse da sam u manjini, bez "instača", followera i ostalog sto vole mladi.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2017., 21:10   #1400
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Brko,nitko više,osim ISIL-a na DIY dronovima i review stranica,ne koristi mobitel za slike za koje ima bilokakav oblik potrebe da ih se razvlači na PC. Nitko. Amen,amin,mašala
A pregledavanje slika na TV-u? Kad pokazujes obitelji / prijateljima slike?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2017., 21:16   #1401
zig
Premium
Moj komp
 
zig's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 377
Dali je ikako moguće koristit mirrorlink na xiaomi mi5 ??
Dali je to vezano za softver ili ??
zig je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2017., 22:08   #1402
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
A pregledavanje slika na TV-u? Kad pokazujes obitelji / prijateljima slike?
Pa za obiteljske slike i nije toliko bitno jel se vidi malo više šuma, jel su boje sve super, jel kontrast malo ubananiran itd...
Zapravo sve se svodi na to jel netko ima love za flagship i/ili jel pati na fotke..onda se treba isprsit za mob...za sve druge jedan mi4 ili neki drugi mid range kinez su sasvim dovoljni....
A sad je upitno jel ima smisla razvijati i fotke slika fotkanih i najboljim kamera phonovima i koliko to ljudi zapravo radi...najkomičnije je što većina koristnika tih najboljih mobova ne ide dalje od instagrama...a znamo koji su to formati slika haha
Danas flagship telefon nosi više od odlične kamere....npr. brže punjenje, generalno bolji ekran, ajmo reći "stutter free" iskustvo kod vrtnje svega zahtjevnijeg, kvalitetnije zvučnike - zvuk....itd...

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 04.02.2017. u 22:13.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2017., 13:25   #1403
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Zna li netko gdje mogu naći Mi5 u crnoj boji po nekoj razumnoj cijeni? Prošao sam sve moguće shopove, nigdje ga nema. Naše shopove s napuhanim cijenama ne računam...
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2017., 13:55   #1404
Matoje
Premium
Moj komp
 
Matoje's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 178
zna neko zašto na xiaomi.eu zadnji global stable rom za mi4 je 8.0.2.0, a zadnji službeni rom je 8.1.6.0 mislim. prestali su updejtat za mi4?
Matoje je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2017., 17:10   #1405
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
zadnji dostupan je 8.1.3.0
https://www.androidfilehost.com/?fid=385035244224399122

bude i 8.1.6.0 uskoro
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2017., 19:20   #1406
Amigo8
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Benkovac
Postovi: 14
Pozdrav.Može pomoć koji xiaomi mobitel kupiti do 1500 kn sa svim davanjima i iz kojeg shopa ,,može biti i 5.5",3/32
Amigo8 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2017., 19:25   #1407
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Xiaomi Redmi 4 Prime 3/32 sa Honorbuya. 165 USD je Gold. i 39 USD ti je DHL šiping za HR. Dakle manje od 1400 kn.

Uzmeš još i tempered glass i kakav case i eto te na 1500 kn
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2017., 21:31   #1408
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Xiaomi Redmi 4 Prime 3/32 sa Honorbuya. 165 USD je Gold. i 39 USD ti je DHL šiping za HR. Dakle manje od 1400 kn.

Uzmeš još i tempered glass i kakav case i eto te na 1500 kn
Odlična preporuka a ja predlažem Nillkin masku. Pokazale su se odličnima.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2017., 23:19   #1409
Amigo8
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Benkovac
Postovi: 14
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Xiaomi Redmi 4 Prime 3/32 sa Honorbuya. 165 USD je Gold. i 39 USD ti je DHL šiping za HR. Dakle manje od 1400 kn.

Uzmeš još i tempered glass i kakav case i eto te na 1500 kn
Zašto mi pokazuje shiping Total shipping: $63.50

http://prntscr.com/e4xobz
Amigo8 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 08:18   #1410
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
naručio si staklo koje nije na eu warehausu nego ide iz kine.. mob je na eu skladištu ali staklo nije..
DHL iz kine je skup naručio ti staklo ili mob, isto, dostava za 3-5 dana..
posebno naruči mob a nakon toga posebno staklo i odaberi jeftiniju poštarinu..


Zadnje izmijenjeno od: imart. 06.02.2017. u 08:24.
imart je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na