Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2019., 11:38   #61
seljak12
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: u pripizdini
Postovi: 158
Samo fotografije, dokumenti i nesto osobnih video snimaka. Backup ide na vanjsi disk, a najbitniji podaci na jos jedan stari disk od 320GB. Spojima ga nekoliko puta godisnje, nadodam ono najbitnije, dobro ga upakiram i spremim u sef

Prije par godina mi je riknio disk od 2TB pun filmova i serija u najboljoj kvaliteti i skuzio sam da me uopce nije briga. Od tada cim nesto pogledam izbrisem, a sve sto je dostupno na netu vise ne drzim na diskovima.
seljak12 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 16:29   #62
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Kakva su vam backup rješenja u slučaju da na dulji period nemate pristup Internetu i svim popratnim online/oblačnim servisima?
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2019., 17:00   #63
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
ja samo fotke na dva eksterna diska i to jedan stariji SGT 160gb i novij 1Tb disk....multimedija nula bodova....
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 17:13   #64
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
NE


xD

Sent from my LG G6
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 17:57   #65
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Kakva su vam backup rješenja u slučaju da na dulji period nemate pristup Internetu i svim popratnim online/oblačnim servisima?
Baš me zanima koja je to situacija gdje nemaš internet duže vremena... danas je to skoro nemoguće.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 17:59   #66
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ovisi šta je, al ovisi o stanju diska i o količini podataka koju želiš. Ovi moji u firmi mislim da nose u infoLAB al ima ih još.

Gledam baš sad cijene. Dijagnostika je 150kn il čak free, tako da se lako poslije odlučiš kad ti kažu što i kako i koliko love. Znam da su cifre dok sam prije radio u prodaji znale biti od 1000kn kad je bila neka glupost do par tisuća kuna.
thx, budem to spremio pa kad budem u mogucnosti ide na recovery
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 18:17   #67
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Baš me zanima koja je to situacija gdje nemaš internet duže vremena... danas je to skoro nemoguće.
Evo ti onda moj primjer unatrag nekoliko godina: seliš se u novi stan, uz sve ostalo uredno kod ISP-a zatražiš i preseljenje Internet usluge, ali kak to obično biva, netko zajebe adresu nove lokacije u ni više ni manje, nego jednom slovu, pa se ispostavi da ta ulica tak jasno ne postoji, jer ne postoji. Sadašnji ISP kod kojeg si zatražil preseljenje te ne doživljava 5%, pa hoćeš-nećeš moraš cijeli postupak pokrenuti isponova, a bilo koji drugi ISP te opet ne doživljava 5%, jer im se ne da ulaziti u takvu situaciju. Uglavnom, mjesec i pol si bez pristupa Internetu. Naravno da kojekakva mobilna (hotspot) rješenja privremeno imaju smisla, ali i takvi paketi nisu trajna, a bome ni financijski isplativa solucija. Obzirom da danas većina ljudi uopće ne brine o backupu, već se sve drži u oblacima, postavil sam pitanje iz prijašnjeg posta baš zato, jer postoji mogućnost da se ostane bez Interneta, a samim time i pristupa svemu kaj držiš online. U prijevodu, neki se okreću lokalnim/privatnim ownCloud i Nextcloud rješenjima, dok pojedinci idu i korak dalje.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 18:23   #68
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
U pravilu, backup sustav mi je baziran lokalno pa nemam problema s tim.


Ono što me muči trenutno, odnosno s čim bi htio oplemenit storage i backup sustav je još UPS i onda je to to.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 18:29   #69
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Evo ti onda moj primjer unatrag nekoliko godina...
I koliko je čest taj primjer seljenja u novi stan i greška kod preseljenja priključka? lol
Internet uvijek možeš negdje dobiti i za prvu ruku izvući nešto iz backupa što ti treba.
Danas ćeš prije ostati bez struje i vode nego neta.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 18:35   #70
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
OK, pa zato i pitam koja su backup rješenja za takve slučajeve bez Interneta, a sve se drži u oblacima. Krade se Wi-Fi kod susjeda, povlači se Cat6 po kvartu, žica se prolaznike za par MB/s dok se sve ne sinkronizira, ide se u kafiće i knjižnice?

Moj primjer ti je možda smiješan u današnje vrijeme kad je "nemoguće ostati bez neta", ali ne znam baš, da bude netko trpjel nekoga dok se svakih par dana izvlači nešto iz backupa.
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
U pravilu, backup sustav mi je baziran lokalno pa nemam problema s tim. Ono što me muči trenutno, odnosno s čim bi htio oplemenit storage i backup sustav je još UPS i onda je to to.
Slično je i kod mene, a i UPS je riješen. Ovisno o tome kaj sve misliš spojiti na UPS, da se naći dobrih uređaja, po jako pristojnim cijenama.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2019., 18:43   #71
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Brate mili pa imaš valjda smartphone i na njemu internet koji je neovisan o fiksnom.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 18:53   #72
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Imam i sve sam to već prošel, zato i velim da je riječ o privremenim rješenjima. Poanta je da ljudi danas skoro ništa ne drže lokalno, a backup kao takav im je nepostojeći, jer se oslanjaju na oblačna rješenja.
The Exiled je offline   Reply With Quote