Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2003., 23:02   #1
Lik
Registered User
 
Lik's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: VK
Postovi: 31
Jel se moze skuziti overclockan stroj?

Mom frendu je riknuo komp kojeg je cloknio, jel mogu skuziti u trgovini da je clockan pa da mu ne priznaju garanciju ? Bios je resetiran na default.
__________________
Athlon XP 1700+ @ 2400+
Spire Fridge Rock
MSI Ultra 745 Sis 745
Gainward GF3 Ti 200- 215@510
LG Flatron F900B 19"
Maxtor 40 GB



Lik je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2003., 23:57   #2
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Ako je procesor sprzen onda vjerojatno mogu.
__________________
Veky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2003., 01:54   #3
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Citiraj:
Originally posted by v3ky
Ako je procesor sprzen onda vjerojatno mogu.
U nekim slucajevima nemogu ni tako.
Ja sam sprzio dva proca (oba dva su bila Athlon 1600+) i izgledali su kao novi. Stoga pogledaj kak sve to zgleda pa ak nije nigdje zagorilo onda odfuraj to na reklamaciju i pravi se blesav da neznas sta je bilo.
marac je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2003., 20:11   #4
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Citiraj:
Originally posted by marac
U nekim slucajevima nemogu ni tako.
Ja sam sprzio dva proca (oba dva su bila Athlon 1600+) i izgledali su kao novi. Stoga pogledaj kak sve to zgleda pa ak nije nigdje zagorilo onda odfuraj to na reklamaciju i pravi se blesav da neznas sta je bilo.
To je dobro znati.
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2003., 20:51   #5
Majestic
Devil
 
Majestic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Citiraj:
Originally posted by marac
U nekim slucajevima nemogu ni tako.
Ja sam sprzio dva proca (oba dva su bila Athlon 1600+) i izgledali su kao novi. Stoga pogledaj kak sve to zgleda pa ak nije nigdje zagorilo onda odfuraj to na reklamaciju i pravi se blesav da neznas sta je bilo.

Ak je kupio slozenu konfu onda ima iza naljepnice za garanciju da nemozes otvarat kuciste jer ak ih potrgas garancija ne vrijedi. Tak da onda od gledanja proca nista. Jedino da ih probas pazljivo odlijepiti...
Majestic je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2003., 21:32   #6
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by Majestic
Ak je kupio slozenu konfu onda ima iza naljepnice za garanciju da nemozes otvarat kuciste jer ak ih potrgas garancija ne vrijedi. Tak da onda od gledanja proca nista. Jedino da ih probas pazljivo odlijepiti...
ma to s naljepnicima ne treba pusiti... ja sam otvorio par racunala ljudima koji su tako kupili konfe (jer im nije sve radilo, a sami ne znaju nis) da bi se ispostavilo da su dobili drukcije komponente neg one na fakturi... i tako to. nek si nabiju te naljepnice na neko mjesto, nema tog zakona koji podrzava tako nesto.

O.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2003., 21:47   #7
STRMX
Premium
 
STRMX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: kuca
Postovi: 1,567
naljepnice ljepe da bi mogli varati ljude
__________________
STRMX je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2003., 08:24   #8
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by Majestic
Ak je kupio slozenu konfu onda ima iza naljepnice za garanciju da nemozes otvarat kuciste jer ak ih potrgas garancija ne vrijedi. Tak da onda od gledanja proca nista. Jedino da ih probas pazljivo odlijepiti...
Ajde da ponovim što znaći pažljivo. Lijepo uzmeš fen za sušenje kose ili malu halogenku i usmjeriš u pravcu nanjepnice. Pričekaš par minuta dok se stvar ne zagrije i jednostavno skineš naljepnicu. Odvaja se ko palačinka sa tave. Istu zalijepiš na papir za naljepnice ili na nešto slično glatko. Napraviš u kompu što ti treba a kada ga nosiš u "servis", stavš je opet natrag. Nema Boga da te nešto što radi u "servisu" skuži.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2003., 10:41   #9
STRMX
Premium
 
STRMX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: kuca
Postovi: 1,567
ovakve savjte samo RAK zna dati
__________________
STRMX je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2003., 17:23   #10
Corvin
Premium
 
Corvin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 144
Nepostoji ta osoba u Hrvatskoj koja može vidjeti dali je procesor bio nabrijan. Garancija koju dobiješ na procesor odnosi se samo na izgoreni procesor jer ništa drugo mu se nemože desiti (osim ako si konj pa zdrobiš jezgru kod postavljanja hladnjaka). Nisam još nigdje čuo, a ni pročitao, da je procesor patio od bilo koje druge boljke osim smrti.
Dali je on izgorio zbog tvorničke greške, prevelike tem. ili napona eventualno se može utvrditi u AMD-ovom laboratoriju za veliku lovu.
Prilikom reklamacije procesora serviser može samo utvrditi dali on radi ili ne i u skladu sa garancijom "mora" ti dati drugi. Serviseri mogu samo plašiti, kada vide klince, sa pričama o overclockanju (jer su uglavnom u pravu). Moja je preporuka neka ti frend pošalje nekog starijeg (tatu ?) koji se razumije barem malo u PC-e.
Osobno sam zamijenio 2 u različitim dućanima bez ikakvih problema.
Corvin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2003., 17:38   #11
Majestic
Devil
 
Majestic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Citiraj:
Originally posted by RAK
Ajde da ponovim što znaći pažljivo. Lijepo uzmeš fen za sušenje kose ili malu halogenku i usmjeriš u pravcu nanjepnice. Pričekaš par minuta dok se stvar ne zagrije i jednostavno skineš naljepnicu. Odvaja se ko palačinka sa tave. Istu zalijepiš na papir za naljepnice ili na nešto slično glatko. Napraviš u kompu što ti treba a kada ga nosiš u "servis", stavš je opet natrag. Nema Boga da te nešto što radi u "servisu" skuži.
Dobar prijedlog za skidanje naljepnica, RAK. I ja se slazem s tim da su te naljepnice shit. Tak sam neki dan odfural svoj disk kod frenda da mu nekaj kopiram kad ono naljepnice(HGSPOT). Nije mi se dalo zaje..... s tim nek sam ih jednostavno potrgo vadeci stranicu. Mogu samo reci da su lomljive, tj. pucaju cim malo potegnes stranicu od kucista.
Majestic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na