Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.02.2019., 11:02   #8011
Gonzo_stari
Premium
Moj komp
 
Gonzo_stari's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 107
Kako ide proces reklamacije i garancije za proizvod koji je kupljen od treće osobe, znači ja kupim od čovjeka monitor, on ima račun na kojem je njegovo ime i adresa pošto je kupljen preko web shopa. U slučaju reklamacije jel to može biti problem?
Gonzo_stari je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 17:38   #8012
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Moguće je da će dućan odraditi garanciju ali onda poslati proizvod na adresu na računu. Onda stupi u kontakt s čovjekom prije nego odneseš na garanciju. Takvu situaciju sam imao prije koji mjesec, gdje sam ja bio prodavač rabljenog.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 18:20   #8013
Antunjc
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 27
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
eh da si pitao prije.. da si poslao mail logitech supportu, dobio bi nove sluške kroz par dana, i ove bi ti ostale još uz to

tako rješavam logitech probleme već godinama, nikakvi domaći dućani, jer logi stvarno ima support ''da bi reč rekel...''

Hvala na informaciji, imaš pravo, trebao sam se i ja raspitat prije

Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Pogledaj u jamstvenom lisu sto pise, tj nakon koliko dana se mjenjaju za nove ako se ove ne mogu popraviti.Ako pise razuman rok,nakon 20 dana napis prigovor ducanu gdje si kupio i u tom prigovoru zatrazi novi headset.

Hvala na odgovoru,nakon što sam ih zvao telefonom u poslovnicu u četvrtak i petak i dobio odgovor da će me nazvati (normalno da nisu nazvali),poslao sam danas u 4 popodne mail sa prigovorom trgovini i u 17:45 dobio mail sa odobrenjem za povratom novčanih sredstava ili odabirom drugog proizvoda (kolko vidim na stranici nemaju više te slušalice u ponudi).
Antunjc je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2019., 12:07   #8014
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Samo podsjetnik koji članak ZOO ili ZZP govori da trgovac mora primiti uređaj pod jamstvom (ne govoriti kupcu da ga pošalje o svom trošku u servis);

ZOO
Traženje popravka ili zamjene

Članak 424.

(1) Kupac može zbog neispravnosti stvari zahtijevati od prodavatelja, odnosno od proizvođača popravak ili zamjenu stvari u tijeku jamstvenog roka, bez obzira na to kad se nedostatak pojavio.

(2) On ima pravo na naknadu štete koju je pretrpio zbog toga što je bio lišen uporabe stvari od trenutka traženja popravka ili zamjene do njihova izvršenja.
Troškovi i rizik

Članak 427.

(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.

(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.


No gdje je tumačenje da u slučaju da ne mogu isti uređaj popraviti/dati novi, da bi oni svojom voljom željeli "uvaliti" lošiji uređaj ili mi ne žele vratiti novce već da odaberem nešto drugo jednake cijene ili skuplje?
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 17.03.2019. u 12:22.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 17.03.2019., 20:17   #8015
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
U tome što si tražio popravak, nisu ti omogućili, zamjenu - nisu ti zamjenili (za isti). Onda ostaje samo dogovor ili raskid ugovora.


Evo ti iz zakona o obveznim odnosima

Raskid ugovora i sniženje cijene



Članak 426.

Ako prodavatelj ne izvrši u razumnom roku popravak ili zamjenu stvari, kupac ima pravo na raskid ugovora ili sniženje cijene, a u svakom slučaju i pravo na popravljanje štete.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 17.03.2019. u 20:23.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 11:55   #8016
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Koja je fora s ovim jednogodišnjim garancijama? Trgovci rabe APP metodu?
Danas kupio Logitech tipkovnicu i miša, piše jedna godina na računu. Prije koji dan Xiaomi kameru, kaže čovjek jedna godina. Prije koji tjedan Huawei punjač, kaže čovjek 6 mjeseci... Samo kimam glavom na to što govore.

https://europa.eu/youreurope/citizen...q/index_hr.htm
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 12:04   #8017
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Koja je fora s ovim jednogodišnjim garancijama? Trgovci rabe APP metodu?
Danas kupio Logitech tipkovnicu i miša, piše jedna godina na računu. Prije koji dan Xiaomi kameru, kaže čovjek jedna godina. Prije koji tjedan Huawei punjač, kaže čovjek 6 mjeseci... Samo kimam glavom na to što govore.

https://europa.eu/youreurope/citizen...q/index_hr.htm
Moze on dati garanciju i mjesec dana ali ti imas pravo pozvati se na nedostatak u roku od dvije godine.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 12:05   #8018
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Koja je fora s ovim jednogodišnjim garancijama? Trgovci rabe APP metodu?
Objašnjeno je masu puta, čitaj temu unazad.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 13:38   #8019
Doc
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
Jedna rečenica sa ovog linka mi je zapela za oko:
Prema pravu EU-a tijekom dvogodišnjeg roka zakonskog jamstva neispravni proizvodi moraju se popraviti ili zamijeniti bez ikakvih troškova za potrošača.

A par puta se tu pričalo da mi na svoj trošak moramo slati u trgovinu, a oni onda šalju natrag prema nama. Što je sad tu točno? Tko snosi troškove slanja?
Doc je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 14:07   #8020
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
U popravak, zamjenu nije ukljuceno slanje prema mjestu na kojem reklamiras. Dali si ti ulicu dalje ili 1.000km dalje, tvoje je da distavis na reklamaciju. Za ostatak troskova je druga prica.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 14:32   #8021
Doc
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
Ali to se onda kosi s napisanim, da se mora zamjeniti bez ikakvih troškova za potrošača. Jer poštarina, koliko god ona bila, je trošak za potrošača.
Doc je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 14:38   #8022
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
U popravak, zamjenu nije ukljuceno slanje prema mjestu na kojem reklamiras. Dali si ti ulicu dalje ili 1.000km dalje, tvoje je da distavis na reklamaciju. Za ostatak troskova je druga prica.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Nino, jel znas mozda da li je takva praksa i sa vecim stvarima, tipa 75" telka za koju treba 3 ljudi da je nabiju na zidni nosac?

Kak stoje reklamacije takvih stvari? Nemam ja kamion da dofuram to reklamirat, a telka zajebava...
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 14:44   #8023
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Doc Pregled postova
Ali to se onda kosi s napisanim, da se mora zamjeniti bez ikakvih troškova za potrošača. Jer poštarina, koliko god ona bila, je trošak za potrošača.
Pod "trošak" se misli na potencijalno pokvarene dijelove koje treba mjenjati na artiklu, da kupac ne mora ništa plaćati kako bi dobio ispravan proizvod, a ne na poštarinu za slanje artikla.
Nitko te ne tjera da ti išta šalješ poštom, donesi pokvareni artikl osobno u trgovinu ako već ne želiš troškove.


Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Nino, jel znas mozda da li je takva praksa i sa vecim stvarima, tipa 75" telka za koju treba 3 ljudi da je nabiju na zidni nosac?
Kak stoje reklamacije takvih stvari? Nemam ja kamion da dofuram to reklamirat, a telka zajebava...
Prvo provjeri uvjete korištenja kod trgovca, puno njih ima uslugu da sami pokupe artikl koji treba na servis i poslije ga vrate tebi, npr. mall.hr.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 17:32   #8024
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Nino, jel znas mozda da li je takva praksa i sa vecim stvarima, tipa 75" telka za koju treba 3 ljudi da je nabiju na zidni nosac?

Kak stoje reklamacije takvih stvari? Nemam ja kamion da dofuram to reklamirat, a telka zajebava...
Nazalost isto ko i sve drugo, ak nemas koga da stavite u kombi, dostavna sluzba i nadas se da ce stic u komadu. Obavezno slikanje prije slanja.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 17:54   #8025
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
OnePlus komotno pošalje UPS prepaid shipping label i sljedeći dan je već kod njih u Poljskoj ili gdje po novom već ide...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 08:16   #8026
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Ministarstvo gospodarstva napravilo portal 'Sve za potrošače' gdje se mogu naći informacije vezane za garancije, reklamacije,..
https://www.szp.hr/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2019., 12:09   #8027
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Evo članak o tome što napraviti kada vam se pokvari uređaj kupljen u EU
https://novac.jutarnji.hr/novcanik/p...mstvo/8840669/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 19:14   #8028
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Crka televizor u produljenom jamstvu!?

Konkretno, starci mi ima par godina kupili televizor i osim dvije godine redovnog jamstva bila je opcija da uz registraciju na web stranici proizvodaca dobiju jos tri... e sad, ja sam im to rijesio ali iskreno nisam ulazio u detalje...proslo negdi dvi i po godine i ode panel...sve uredno odradeno...odnesen tv u trgovinu..oni u servis i zovu mi jucer oca da je tv nepopravljiv i da nude nesto noviji u zamjenu slicnih karakteristika...i otac mi zapise model koji nude..da ce se javit. Uglavnom ja mu kazem da ako nemaju isti da trazi povrat novca...ali kako im je on rekao dati konacan odgovor u ponedjeljak...ja odem malo pogledati detalje...i vidim da u tom produljenom jamstvu stoji da ukoliko se tv pokvari a ne uspiju ga popraviti da prvo nema povrata novaca a pod drugo da ako nemaju isti da ce dati u zamjenu tv iz iduce generacije slicnih karakteristika...
Prvo jel to oni uopce smiju? A da to produljenje od tri godine nazovu produljenim jamstvom? Po meni onda to nije produljeno jamstvo nego jamstvo po totalno drugim uvjetima!? I to uvjetima koji nemaju veze sa zakonom o zastiti potrosaca..
Drugo sta to znaci da ce dati televizor slicnih karakteristika? Mislim, to je jako relativan pojam? Sto ako ja odbijem taj? Jer sigurno nije isti...a ponavljam slicnih karakteristika je jako relativan pojam...
Uglavnom, ima li itko kakvog iskustva u navedenom ili pravnog ili osobnog..bio bih zahvalan jer ne znam kako da se sada postavim u ime staraca...a naravno oni me mole da im pomognem...
Hvala!

Zadnje izmijenjeno od: prowler. 10.05.2019. u 19:24.
prowler je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 19:39   #8029
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Sve je po pravilu, uzmi što ti nude.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 19:39   #8030
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
To nije jamstvo već osiguranje.

Koji tv si reklamirao a koji ti nude?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 19:47   #8031
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Ne bi imenovao dok ne rijesim s njima stvari da ih ne provlacim bezveze. Ali konkretno radi se o modelu koji jest nesto noviji od ocevog mi ali po recenzijama sa interneta ima dosta slabiju sliku...Tako da je i taj problem tu..Dakle serija je novija ali iz nekoga razloga ( barem po forumima) stece se dojam da je model jako los i kvarljiv. Slika losa..Nadalje nejasno mi je i koliko na taj tv ide garancija ali taj koji nude je proizvodnje 2015 tako da mi ne ulijeva bas povjerenje.
Uglavnom ne mogu vjerovati da je u stvari to produljeno jamstvo za kurac...odnosno da u principu i nije produljeno jamstvo nego stari zamjenski tv za utrampit. Ali necu pristat..u najmanju ruki trazit cu neki slican iz novije generacije...a ne neki sa starih preostalih zaliha...
prowler je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 19:49   #8032
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
To nije jamstvo već osiguranje.

Koji tv si reklamirao a koji ti nude?
Nigdje ne pise da je osiguranje nego citiram produljeno jamstvo..a to sto nas trgovci proizvodaci vuku za nos..to je posebna prica....splet okolnosti u kojoj kao kupac koji radi po 10 i vise sati dnevno nema vremena citati za svaku stvar mala slova...ali naravno...na to oni i racunaju...
prowler je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 19:57   #8033
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Nađi modele koji ti odgovaraju i pitaj ih da li može zamjena za neki od tih pa vidi što kažu.

Računaj na to, što bi bilo da nisi imao "produljeno jamstvo"....
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 20:52   #8034
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 985
Ne vidim problem da napises koji tv je pokvaren, a koji nude. Ne moras, naravno
Vidi jel ima opcija da nadoplatis za neki bolji
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2019., 12:22   #8035
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Da, uvjeti produženog jamstva tj osiguranja su jasni i u 99% je navedeno da nemaš pravo na povrat novaca u produženom jamstvu već samo zamjenu. I na zamijenjeni nemaš pravo na novo od 5g jamstvo već standardno (2g). Popunjavanjem i davanjem podataka si pristao na takvu uvjete.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 10:06   #8036
stribor919
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: vukovar
Postovi: 107
Ispricavam se ako je vec bilo o ovome pisano jer nisam uspio naci.

Pitanje u vezi mogucnosti povrata gotove konfiguracije:
Je li moguce vratiti gotovu konfiguraciju (kupljeno bez periferije-kuciste sa svime unutra) kupljenu preko weba (radi se o Hangar18)? Dosla jucer, sinoc je necak instalirao windowse. Sve je inace ispravno, nista nije dirano osim sto su sad instalirani windowsi (moze se naravno po potrebi obrisati).

Necak narucio (glupost) a nije se posavjetovao...


Hvala!
stribor919 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 10:14   #8037
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Trebalo bi. Ne vidim zašto bi bilo razlike između komponente i gotove konfe.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 10:37   #8038
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Nije software, znači može se. Samo im pošalji pismeno po njihovom obrascu ili na mail da odustaješ od kupnje i traži upute o proceduri.

Sa hangara:

Citiraj:
Kupac ima pravo, ne navodeći razloge za to, jednostrano raskinuti ugovor sklopljen izvan poslovnih prostorija ili sklopljen na daljinu u roku od četrnaest (14) dana. Rok otkazivanja ugovora počinje teći od dana kada je Kupcu roba koja čini predmet ugovora predana na posjed. Kupac mora obavijestiti trgovca o otkazivanju ugovora pismenim putem unutar 14 dana od preuzimanja robe. To može učiniti putem obrasca za jednostrani raskid ugovora ili putem bilo koje druge nedvosmislene izjave kojom Kupac izražava svoju volju za raskidom ugovora.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 11:10   #8039
stribor919
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: vukovar
Postovi: 107
E, puno hvala na odgovorima.
I mislio sam da moze posto je kupljeno kao komplet, ali nisam bio 100% siguran. Jos sam zvao necaka i kaze da nije niti uspio instalirati windowse (hehe) tako da nije u stvari nista dirano.
stribor919 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 11:21   #8040
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
U čemu je problem s tom konfom?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na