Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.10.2016., 15:40   #3901
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Na 50/10mbps?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2016., 15:43   #3902
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Na 50/10mbps?
Na 30-40/10 pretpostavljam, četvrti razred je 40-50/10...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2016., 17:48   #3903
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,542
Dobio si najbolje što se može dobiti na VDSLu, 40-50/10
tiki66 je online   Reply With Quote
Staro 11.10.2016., 17:49   #3904
toshiro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 154
Citiraj:
Autor toshiro Pregled postova
Ja ga nagovorio da pređe na novi paket i testirao mu link. Nisam radio screen shot-ove ali hoću kada drugi put odemo na pivo.

Inače, imao je na paketu 20/5 punu brzinu. Nije morao potpisivati novi ugovor. Stari mu je istekao.

Jbga ne prate svi forume kao ekipa ovdje i zanimaju se za novitete.
Evo da se apdejtam nakon pive.

Bio kod frenda, evo i screenshotova



Evo i dio mail koji je dobio 5 dana nakon promjene paketa ( stavljam samo onaj zanimjivi dio):

Poštovani,

za Vas smo napravili detaljnu provjeru dostupne brzine interneta u paketu Iskon.NET.TEL 20-50 koji koristite na lokaciji , a glasi na ime XXXX

Maksimalna brzina downloada je 40 Mbps, a minimalna brzina downloada koju Vam Iskon garantira je 30 Mbps.
Maksimalna brzina uploada je 10 Mbps, a minimalna brzina uploada koju Vam Iskon garantira je 7 Mbps.
Isporučit ćemo Vam uvijek maksimalnu moguću brzinu u navedenom rasponu.

Vjerujem da su takvu poruku dobili svi koji su prešli na nove pakete, pa stoga provjerite mail adrese koje ste dali iskonu za kontakt.

U ovisnosti od kojeg razreda ste smješteni, garantira se 70% brzine downloada/uploada.

Tako da je ovo bolje od 30/5, a slabije od 50/10, kojeg očito ne bi mogao skroz niti iskoristiti.


toshiro je online   Reply With Quote
Staro 11.10.2016., 18:55   #3905
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor toshiro Pregled postova
Poštovani,

za Vas smo napravili detaljnu provjeru dostupne brzine interneta u paketu Iskon.NET.TEL 20-50 koji koristite na lokaciji , a glasi na ime XXXX

Maksimalna brzina downloada je 40 Mbps, a minimalna brzina downloada koju Vam Iskon garantira je 30 Mbps.
Maksimalna brzina uploada je 10 Mbps, a minimalna brzina uploada koju Vam Iskon garantira je 7 Mbps.
Isporučit ćemo Vam uvijek maksimalnu moguću brzinu u navedenom rasponu.
eto, napokon da je netko razjasnio, pa da se prestane s nagadjanjima i raznim teorijama zavjere..
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2016., 20:25   #3906
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor toshiro Pregled postova
U ovisnosti od kojeg razreda ste smješteni, garantira se 70% brzine downloada/uploada.
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
eto, napokon da je netko razjasnio, pa da se prestane s nagadjanjima i raznim teorijama zavjere..
Pa eto, sve pise.. ovisi o razredu i 70% razreda je sasvim ok dok ne pocnu problemi i onda te spuste u drugi razred i opet imas 70% tog drugog razreda i tako do najnizega...

Jesam opisao primjer i napisao kako su mi spustili brzinu i rekli vise ne moze ? Jesam... koliko treba biti mutav pa ne zakljuciti da ce spustanje u drugi razred i opet 70% istoga biti uvijek u prednosti naspram sanacije parice ?

Imao sam i ja 70% 30/5 bar downloada... jel.

Jeli ih nesto sprecava da vas spuste u nizji razred kada ovaj trenutni se vise ne moze ispostivati ?!? Pa ne. 70% bilo kojeg razreda znaci da ce vam se isporucivati minimum 70% brzine utvrdjenog a nigdje u kamen nije uklesano da ste u jednom razredu do samrti...

U tome i je poanta koju ocigleno neki mozgovi ne shvacaju, 20-50 paket ostavlja njima mogucnost da vas sutaju po onim razredima u ovisnosti kakva je parica i kada ista degradira mars u nizji... u starim paketima si mogao makar dobiti popust ili raskid ugovora.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2016., 22:36   #3907
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Moći ćeš i dalje dobiti ukidanje UO ili raskid ako kvaliteta parice degradira ispod ovog razreda koji ti pošalju na email par dana nakon aktivacije i problem se ne može riješiti. Zato i postoje ti rasponi. Tako je zakonom propisano i zato te i obavijeastavaju u kojem i razredu, moraju.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2016., 23:16   #3908
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
I zivi bili pa vidjeli, ako je tako onda super...

Eto cekamo prvog korisnika sa paketom 20-50 kojem ce degradirati parica i kojem ce predloziti prelazak u nizji raskid ili micanje UO.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2016., 16:34   #3909
cherub
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Pula
Postovi: 28
Poštovani,
Iskon nudi paket NET.TV 20-50 u kojem brzina može biti za download do 20, 30, 40 ili 50 Mbit/s, a za upload do 1, 5, 7 ili 10 Mbit/s te se ista određuje sukladno tehničkim mogućnostima za određenog korisnika (ovisno o propusnosti i kvaliteti linije) te se kao takva definira pretplatničkim ugovorom, uz cijenu utvđenu cjenikom. Na primjer, ako se korisniku može omogućiti brzina do 30 Mbit/s, u ugovoru će biti definiran paket za NET.TV 30 (unutar paketa NET.TV 20-50) , uz primjenu brzine od 21 do 30 Mbit/s za download te pripadajuće primjenjive brzine za upload. Dakle, Iskon korisniku pruža po istoj cijeni od 259,99 kuna, a koja je navedena u cjeniku za NET.TV 20-50, najveću brzinu koja je korisniku dostupna na njegovoj adresi. Na taj način, u cjeniku kojeg navodite definiran je primjenjiv raspon brzine koji varira od korisnika do korisnika sukladno mogućnostima na njihovoj adresi, te se brzina koja se korisniku u konačnici pruža definira pretplatničkim ugovorom, dakle, treba biti jasno naznačena na pretplatničkom ugovoru.

-->
Evo što mi je HAKOM odgovorio na upit u vezi novih Iskon paketa:
Poštovani,
Iskon nudi paket NET.TV 20-50 u kojem brzina može biti za download do 20, 30, 40 ili 50 Mbit/s, a za upload do 1, 5, 7 ili 10 Mbit/s te se ista određuje sukladno tehničkim mogućnostima za određenog korisnika (ovisno o propusnosti i kvaliteti linije) te se kao takva definira pretplatničkim ugovorom, uz cijenu utvđenu cjenikom. Na primjer, ako se korisniku može omogućiti brzina do 30 Mbit/s, u ugovoru će biti definiran paket za NET.TV 30 (unutar paketa NET.TV 20-50) , uz primjenu brzine od 21 do 30 Mbit/s za download te pripadajuće primjenjive brzine za upload. Dakle, Iskon korisniku pruža po istoj cijeni od 259,99 kuna, a koja je navedena u cjeniku za NET.TV 20-50, najveću brzinu koja je korisniku dostupna na njegovoj adresi. Na taj način, u cjeniku kojeg navodite definiran je primjenjiv raspon brzine koji varira od korisnika do korisnika sukladno mogućnostima na njihovoj adresi, te se brzina koja se korisniku u konačnici pruža definira pretplatničkim ugovorom, dakle, treba biti jasno naznačena na pretplatničkom ugovoru.

cherub je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2016., 17:54   #3910
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779