Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.05.2010., 23:48   #61
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Previše je to. Bjež od toga, da mi sad po ljeti kuri kartica na 90°C, pa ko bude ohladi ostale komponente, ak to ne smeta samoj grafičkoj kartici.?

Jel znaš koji je glavni razlog tolke topline, jer je i kuler močan a nemože hladit kak spada, kaj se najviše grije kod 470/480?
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 23:53   #62
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Previše je to. Bjež od toga, da mi sad po ljeti kuri kartica na 90°C, pa ko bude ohladi ostale komponente, ak to ne smeta samoj grafičkoj kartici.?

Jel znaš koji je glavni razlog tolke topline, jer je i kuler močan a nemože hladit kak spada, kaj se najviše grije kod 470/480?
gpu,drugo nije problem.470 je na def. u igrama na oko 80c.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2010., 00:17   #63
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Loš je score zato kaj su grafe brutalno gladne procesorske snage, ovaj Wolvov i7 - 930 na 3,8 GHz je ništa za njih, popaju ga za doručak samo tako. Već se i malim pomakom na koji MHz više dobivaju dosta veći (GPU) rezultati.

Evo jedne moje, onako, nabrzaka iskombinirano nešto; SLI@GTX470 OC + OC i7-920 (Physx On)

Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 01:10   #64
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ajd to izvrti kao svi ostali i stavi u Vantage rezultate. Ova tvrdnja o procesorskoj gladi najviše stoji u 3d06 i starijima a u Vantageu najmanje od svih futurmarkovih bencheva.

Vidim da si stavio ventove na 100% i da u idleu imaš 60 i 50c.Kakve su onda idle temp kad je vent normalan?
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 01:15   #65
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Razlika u GPU scoreu 3DMark Vantaga između stock SLI@GTX470 sa stock i7-920 na 2,8 GHz (Turbo Boost), te stock SLI@GTX470 sa OC i7-920@3,8 GHz je bila oko 3500.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 01:18   #66
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Razlika u GPU scoreu 3DMark Vantaga između stock SLI@GTX470 sa stock i7-920 na 2,8 GHz (Turbo Boost),te stock SLI@GTX470 sa OC i7-920@3,8 GHz je bila oko 3500.
DA kad ti je fizika upaljena.Gdje vidiš na Wolverinovom postu fiziku ili na bilo kojem na ovom forumu.Iskljući fiziku pa se uvjeri sam.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 01:26   #67
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Physx ne utječe na GPU score...?
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 01:33   #68
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Physx ne utječe na GPU score...?
Klokunl si grafe i to utječe na GPU score i to jako u ovom benchu. Malo pogledaj po rezultatima u temi pa vidi kolike su razlike između stock i kloknute grafe,jedne a pogotovo dvije. U ovom testu proc utječe minimalno na gpu score.
Nebum više o tome na ovoj temi.

Prvo iskljući fiziku pa možemo razgovarat o vantageu u prikladnoj temi al ne sad jer idem spat.Drugo puknul si skoro 50%(što je tebi mali pomak) overkloka i otkrio Ameriku.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 20.05.2010. u 02:12.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 01:39   #69
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Grafe nisu kloknute, Physx on kod mene, a kod Wolva off. Isti takt proca kod wolva i mene, te smo tako dobili isti GPU score = donosimo zaključak da Physx ne utječe na GPU score u 3DMark Vantagu.

To sve sumirano kao što sam i na početku ovog posta rekao (razlika od 3500 između stock GTX470 SLI GPU rezultata u Vantaga sa stock procom i OC procom) donosi dalje zaključak da ove grafe u SLI-u imaju još potencijala (za veći GPU score) uz jači proc, treba to provrtiti sa i7 - 980X na 4,5 GHz, da vidiš kaj bi grafe prodihtale sam tak. A da ne pričam kak je tek u 3DMarku 06.

P.S. Mogu ti dat SS SLI Vantage scorea i sa stock taktom ovog proca.



EDIT: Kaj si sad pobegel kad sam ti metnul sve crno na belo, fino objasnil i zargumentiral. I win! Mislim da si ti krivo zabrijal onaj post kad sam ti pričao o razlici.

Evo stavil sam ti odmah pored toga i Wolvov SS, pa da ti bude lakše za usporediti. Fkt neznam kaj ti nije jasno i zakaj se pjeniš i neindirektno posprdavaš samnom. Physx On ili Off, ne utječe na GPU score u 3DMark Vantagu! Mislim, neznam ni sam zašto ti ja to moram objašnjavati kad to već i sam znaš.


EDIT2: Nemoj vaditi stvari iz konteksta, ja nisam nigdje aludiro da se izraz "mali pomak" odnosi na tih cijelih 1 GHza OC-a, nego općenito. 4example da sad nastavim dalje OC proc s 3,8 GHz na npr. 4 GHz, dobila bi se pristojna razlika u GPU scoreu 3DMark Vantaga.
-->
Reko sam da sam testiral Vantage i sa stock grafama u SLI-u.

Obje sam tako provrtil u Vantagu na stock i7 - 920 i OC i7-920 na 3,8 GHz. Tu sam dobio oko 21500 na GPU scoru sa stockom procom u 3DMark Vantagu, te 25000 sa OC procom. Dakle govorim samo o OC procesora, isključi totalno iz glave ikakvo OC grafa ili testiranja s takvima.

Physx je bio on, što nije bitno za GPU score, a to će ti dodatno potvrditi i činjenica da ja i Wolverine imamo isti GPU score (razlika oko 200bodova jer ja imam manji BCKL) sa stock grafama u SLI-u, te procovima na 3,8 GHz.

Etoga:


--> Grafe nisu kloknute, Physx on kod mene, a kod Wolva off. Isti takt proca kod wolva i mene, te smo tako dobili isti GPU score = donosimo zaključak da Physx ne utječe na GPU score u 3DMark Vantagu.

To sve sumirano kao što sam i na početku ovog posta rekao (razlika od 3500 između stock GTX470 SLI GPU rezultata u Vantaga sa stock procom i OC procom) donosi dalje zaključak da ove grafe u SLI-u imaju još potencijala (za veći GPU score) uz jači proc, treba to provrtiti sa i7 - 980X na 4,5 GHz, da vidiš kaj bi grafe prodihtale sam tak. A da ne pričam kak je tek u 3DMarku 06.

P.S. Mogu ti dat SS SLI Vantage scorea i sa stock taktom ovog proca.



EDIT: Kaj si sad pobegel kad sam ti metnul sve crno na belo, fino objasnil i zargumentiral. I win! Mislim da si ti krivo zabrijal onaj post kad sam ti pričao o razlici.

Evo stavil sam ti odmah pored toga i Wolvov SS, pa da ti bude lakše za usporediti. Fkt neznam kaj ti nije jasno i zakaj se pjeniš i neindirektno posprdavaš samnom. Physx On ili Off, ne utječe na GPU score u 3DMark Vantagu! Mislim, neznam ni sam zašto ti ja to moram objašnjavati kad to već i sam znaš.


EDIT2: Nemoj vaditi stvari iz konteksta, ja nisam nigdje aludiro da se izraz "mali pomak" odnosi na tih cijelih 1 GHza OC-a, nego općenito. 4example da sad nastavim dalje OC proc s 3,8 GHz na npr. 4 GHz, dobila bi se pristojna razlika u GPU scoreu 3DMark Vantaga.

Zadnje izmijenjeno od: Matth€w. 20.05.2010. u 02:55.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 07:13   #70
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Vidim da si stavio ventove na 100% i da u idleu imaš 60 i 50c.Kakve su onda idle temp kad je vent normalan?
Evo idle temp i malo "pojacani" vent profil. Koliko s sjecam kada je vent na defaultu idla nekih cca. 38-40'C, ali nisam vise siguran.
Nisam imao puno vremena testirati ovaj overclock, pa ne znam napamet kolike su temp pod maximalnim opterecenjem.
Jedino se sjecam da kod igranja MW2 online cca. 30 minuta temperature idu na nekih 75'C. To je sa overclockom na 775/900 (dignuto sa 607/837) i naponom dignutima sa 0,925V na 1,000V.
Kada uhvatim vremena izvrticu Crysis bencheva ili Heavnea sa max postavkama da vidim do kuda ce onda temperature.

Tumor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2010., 08:20   #71
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
4example da sad nastavim dalje OC proc s 3,8 GHz na npr. 4 GHz, dobila bi se pristojna razlika u GPU scoreu 3DMark Vantaga.
Ne bi, izvrti par puta Vantage na istim postavkama grafičke kartice, samo procesor na različitim ferkvencijama, i dobit ćeš isti GPU score.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 08:41   #72
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
Ne bi, izvrti par puta Vantage na istim postavkama grafičke kartice, samo procesor na različitim ferkvencijama, i dobit ćeš isti GPU score.
Nisam u mogućnosti to napraviti više, ali prilično sam siguran da bi se još dalo izvući iz GPU scorea sa SLI GTX 470 konfiguracijom i još većom frekvom procesora, možda ne jako puno, ali bi.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 11:27   #73
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Procesor (tip, ferkvencija, socket, broj jezgri, bilo šta) ne utječe na GPU score u Vantageu.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 11:45   #74
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Od kud mi onda razlika od 3500 tisuca bodova za gpu score kad sam digao procesor za 1 GHz?
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 12:01   #75
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Ako je bio uključen PhysX, možda zato, ne znam jer nisam nikad vrtio sa PhysX-om, ali mislim da ni to ne bit trebalo utjecati, možda su ti grafe throttlale ili je različita verzija drivera. Uglavnom na Vantage GPU score ne utječe procesor.

EDIT: Oprosti, ja mislim da sam se ja zajebao jedino ako je procesor preslab pa ne moze terat dvije grafe, vjerojatno iznad neke ferkvencije procesora ne raste GPU score.

Zadnje izmijenjeno od: timmy. 20.05.2010. u 12:22.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 12:32   #76
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411