Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.05.2008., 12:22   #1
jacbri
Registered User
Moj komp
 
jacbri's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Kršan
Postovi: 28
Proizvodni proces i Cell vs Core2 ?

evo 2 glupa pitanja

do koliko je moguće teoretski smanjivat način proizvodnje

za sada to iznosi 45nm,a pročitao sam negdje da intel planira preći na 32nm,pa kasnije na 22nm????

i još jedno pitanje

ps3 ima 7jezgreni procesor sa kojim načinom proizvodnje? koji je brži procesor
intelov QX9775 ili taj cell procesor
jacbri je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2008., 12:36   #2
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
stalno smisljaju smanjivanje i jeftinije nacine proizvodnje i tako se pređe u jos sitnij proizvodni proces i tako stalno kako se razvija tehnologija tako postaje sve sitnije

ne mozes uspoređivat ta dva procesora kad nisu predvidjena za iste stvari
EDIT zapravo cini mi se da bi ovo moglo vrlo lako lock i m&d

Zadnje izmijenjeno od: timmy. 16.05.2008. u 12:51.
timmy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.05.2008., 15:41   #3
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Što, pitanje je sasvim uredu? Ne vidim zašto bi bilo za M&D.
Neki konkretan odgovor na pitanje koliko se može točno smanjiti, ne znam...Ali pretpostavljam da tranzistori neće biti manji od 3 atoma koji će predstavljati bazu, emiter, kolektor Točnije, bit će vjerojatno i veći od toga...Daljni pomak od toga će biti kvantna računala, koja će manipulirati subatomskim česticama...

Cell i npr. C2D ne možeš uspoređivati, Cell je RISC dok je C2D CISC procesor. RISC procesori su brži od CISC procesora, a i kao što je Timmy rekao, imaju specifične namjene...Recimo, Windowse ne možeš instalirati na Cell sustav
Cellovi su izrađeni u 90 ili 65 nm procesu.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2008., 21:50   #4
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
RISC procesori su brži od CISC procesora, a i kao što je Timmy rekao, imaju specifične namjene...
Sad bi mogao potec dugi i dosadni topic pa bolje da se sam ispravis

A sto se tice cell-a, ima vecu moc obrade vektorskih operacija (napunis ga s jednom instrukcijom a onda saljes tok podataka, npr encoding) kao i svih zadaca s visokom razinom paralelizma (jedna jezgra od 7 raspodijeljuje poslove medju ostalima, vecinom ne rade nista ako aplikacije nisu prilagodjene).
Ukratko core 2 duo je general-purpose arhitektura koja dovoljno dobro radi poslove koje trebaju desktop korisnici, a cell zahtijeva novi software, alate za programiranje, nacin programiranja itd. da se iskoristi kako treba i tada je klasa iznad.
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2008., 23:16   #5
jacbri
Registered User
Moj komp
 
jacbri's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Kršan
Postovi: 28
hvala svima

jacbri je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2008., 23:46   #6
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
RISC procesori su brži od CISC procesora, a i kao što je Timmy rekao
Sad si upravo rekao da je AMD brži od Intela. I smell flame
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2008., 23:54   #7
panaso
Premium
Moj komp
 
panaso's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: split
Postovi: 119
Citiraj:
Autor jacbri Pregled postova
evo 2 glupa pitanja

do koliko je moguće teoretski smanjivat način proizvodnje

za sada to iznosi 45nm,a pročitao sam negdje da intel planira preći na 32nm,pa kasnije na 22nm????

i još jedno pitanje

ps3 ima 7jezgreni procesor sa kojim načinom proizvodnje? koji je brži procesor
intelov QX9775 ili taj cell procesor
za sada najmanji ćip je proizveden u 1x10nm procesu manji proces od 10 nm u siliciju nije moguče proizvest zbog curenja 10nm proces intel planira u2020 godini poslije tog datuma napušta silicij isto tako rezanje u procesu manjem od 20nm
Intel have a roadmap to reduce the size of circuits on the silicon wafer, down to about 10 nanometres - 10,000 times smaller than the width of a single human hair.

SANTA CLARA, Calif. -- Intel Corp. here today announced it has broke its own record for the world's smallest transistor, claiming the development of a 15-nanometer device that will be used to make microprocessors and other chips by the end of this decade.


Intel's 15-nm transistor (gate-length)--which has been devised in the laboratory--is a CMOS-based, 0.8-Volt device, said to handle switching speeds of 0.38-ps--or 2.63 trillion switches per second. Previously, Intel also claimed the unofficial world's record last June, with the development of a 20-nm transistor capable of 0.75-ps switching speeds--or 1.53 trillion switches per second
Intel is expected to develop chips based on this process by 2009. By then, the company could have high-speed processors running at speeds of 20-GHz or faster, according to analysts.

Intel vjerovatno ima u pripremi 32nm i 20 nm procese i zavisi o konkurenciji kad če ih pustit u proizvodnju
panaso je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2008., 04:45   #8
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor panaso Pregled postova
za sada najmanji ćip je proizveden u 1x10nm procesu manji proces od 10 nm u siliciju nije moguče proizvest zbog curenja 10nm proces intel planira u2020 godini poslije tog datuma napušta silicij isto tako rezanje u procesu manjem od 20nm
Intel have a roadmap to reduce the size of circuits on the silicon wafer, down to about 10 nanometres - 10,000 times smaller than the width of a single human hair.

SANTA CLARA, Calif. -- Intel Corp. here today announced it has broke its own record for the world's smallest transistor, claiming the development of a 15-nanometer device that will be used to make microprocessors and other chips by the end of this decade.


Intel's 15-nm transistor (gate-length)--which has been devised in the laboratory--is a CMOS-based, 0.8-Volt device, said to handle switching speeds of 0.38-ps--or 2.63 trillion switches per second. Previously, Intel also claimed the unofficial world's record last June, with the development of a 20-nm transistor capable of 0.75-ps switching speeds--or 1.53 trillion switches per second
Intel is expected to develop chips based on this process by 2009. By then, the company could have high-speed processors running at speeds of 20-GHz or faster, according to analysts.

Intel vjerovatno ima u pripremi 32nm i 20 nm procese i zavisi o konkurenciji kad če ih pustit u proizvodnju
izvor, izvor i izvor bi se uvijek trebao barem spomenuti, ako ne i dati link na izravnu vijest...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2008., 11:18   #9
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor panaso Pregled postova
za sada najmanji ćip je proizveden u 1x10nm procesu manji proces od 10 nm u siliciju nije moguče proizvest zbog curenja 10nm proces intel planira u2020 godini poslije tog datuma napušta silicij isto tako rezanje u procesu manjem od 20nm
Ajde se prvo opismeni, pa onda nešto napiši. Molim te.

Evo LINK do izvora.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2008., 17:37   #10
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Sad si upravo rekao da je AMD brži od Intela. I smell flame
I AMD-ovi (Od K5) i Intelovi (od Pentium Pro) x86 desktop procesori su superskalarni CISC.
borgy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2008., 18:05   #11
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Kad se više AMD nije mogao nositi s tolikim instrukcijama da bi ostali RISC, a i kompetentni Intelu, morali su preći na CISC. Sad se RISC koristi u mobitelima i sličnim stvarčicama koje ne zahtjevaju previše instrukcija za rad.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2008., 18:29   #12
Berax0r
Registered User
 
Berax0r's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 623
Pa dali je dobro to smanjenje procesora ili ne?
Berax0r je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2008., 18:44   #13
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Ja sam to generalizirao, mislim da nema toliko smisla ulaziti u neke detalje. RISC procesor, IBM Power6, je mislim danas najbrži number cruncher pa od tuda moja tvrdnja.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2008., 20:48   #14
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kad se više AMD nije mogao nositi s tolikim instrukcijama da bi ostali RISC, a i kompetentni Intelu, morali su preći na CISC. Sad se RISC koristi u mobitelima i sličnim stvarčicama koje ne zahtjevaju previše instrukcija za rad.
Ukratko to nije tocno, prije K6 i Pentiuma PRO su proizvodili skalarne CISC-ove, a onda su postali CISC-ovi sa RISC jezgrama sto su i danas. CISC instrukcije se na ulazu u RISC jezgru razbijaju na mikroinstrukcije + moguce je u periodi takta izvoditi vise naredbi sto daje "super" rijeci superskalar.

@black_night
Smanjenje tranzistora je dobro zbog manjih troskova proizvodnje (jednom kad se instalira oprema koja poprilicno kosta), vece razine integracije, manje snage potrebne za preklapanje, ali javlja se problem curenja elektrona kroz djelove koji bi trebali sluziti kao izolatori jer im se debljina pocinje brojati u atomima. Intel je zbog toga silicijev dioksid koji se standardno koristi kao izolator zamijenio sa hafniumom kada je presao na 45nm proces. Hafnium se puno vise opire prolasku elektricnog polja (slabije se polarizira), zbog cega je moguce nanijeti deblji sloj tog izolatora bez poremecaja rada tranzistora. Deblji sloj - manje curenje elektrona - manje grijanje i veca pouzdanost sklopa. To se nije moglo sa silicijevim dioksidom jer podebljanjem izolatora smanjujes kapacitivnost gate-a (to je upravljacki dio tranzistora kojim odlucujes kada ce struja teci a kada ne), sto se kod hafniuma kompenzira visokom dielektricnom konstantom. Kapacitivnost gate-a nam je bitna jer povecava struju koja moze teci kroz tranzistor, odnosno manjim naponom upravljamo s vecim tokom struje. Dovodjenje velikih napona u tranzistor moze rezultirati probojem materijala, jer imas razliku potencijala od par volti na ~100 nanometara. Sve se zapravo svodi na balansiranje par formula uvrstavanjem svojstava raznih metala i trazenja ekonomicne kombinacije, jer je kompleksnost izrade tranzistora sa drugim izolatorom kao sto je hafnium puno veca. Silicijev dioksid dobijes tako da silicij ostavis na zraku, a hafnium treba posebno dodavati ALD procesom o kojem neznam nista (http://en.wikipedia.org/wiki/Atomic_layer_deposition).
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2008., 21:28   #15
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
Smanjenje tranzistora je dobro zbog manjih troskova proizvodnje (jednom kad se instalira oprema koja poprilicno kosta), vece razine integracije, manje snage potrebne za preklapanje, ali javlja se problem curenja elektrona kroz djelove koji bi trebali sluziti kao izolatori jer im se debljina pocinje brojati u atomima. Intel je zbog toga silicijev dioksid koji se standardno koristi kao izolator zamijenio sa hafniumom kada je presao na 45nm proces. Hafnium se puno vise opire prolasku elektricnog polja (slabije se polarizira), zbog cega je moguce nanijeti deblji sloj tog izolatora bez poremecaja rada tranzistora. Deblji sloj - manje curenje elektrona - manje grijanje i veca pouzdanost sklopa. To se nije moglo sa silicijevim dioksidom jer podebljanjem izolatora smanjujes kapacitivnost gate-a (to je upravljacki dio tranzistora kojim odlucujes kada ce struja teci a kada ne), sto se kod hafniuma kompenzira visokom dielektricnom konstantom. Kapacitivnost gate-a nam je bitna jer povecava struju koja moze teci kroz tranzistor, odnosno manjim naponom upravljamo s vecim tokom struje. Dovodjenje velikih napona u tranzistor moze rezultirati probojem materijala, jer imas razliku potencijala od par volti na ~100 nanometara. Sve se zapravo svodi na balansiranje par formula uvrstavanjem svojstava raznih metala i trazenja ekonomicne kombinacije, jer je kompleksnost izrade tranzistora sa drugim izolatorom kao sto je hafnium puno veca. Silicijev dioksid dobijes tako da silicij ostavis na zraku, a hafnium treba posebno dodavati ALD procesom o kojem neznam nista (http://en.wikipedia.org/wiki/Atomic_layer_deposition).
Neko dobro zna Elektroničke Sklopove
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2008., 21:28   #16
Opaki
Banned
Moj komp
 
Opaki's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 206
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Što, pitanje je sasvim uredu? Ne vidim zašto bi bilo za M&D.
Neki konkretan odgovor na pitanje koliko se može točno smanjiti, ne znam...Ali pretpostavljam da tranzistori neće biti manji od 3 atoma koji će predstavljati bazu, emiter, kolektor Točnije, bit će vjerojatno i veći od toga...Daljni pomak od toga će biti kvantna računala, koja će manipulirati subatomskim česticama...
Da slažem se jer sam nešto takvo čitao u Vidi-u da je dokazano (sad me nemojte uzet za riječ) da 1 atom može oponašati 1 tranzistor ili 3 atoma ili čestice u atomu (elekreon proton i neutron) neznam uglavnom nema kraja .
Opaki je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2008., 06:59   #17
panaso
Premium
Moj komp
 
panaso's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: split
Postovi: 119
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Ajde se prvo opismeni, pa onda nešto napiši. Molim te.

Evo LINK do izvora.
Da fali isto tako rezanje u procesu manjem od 20nm za sada nije moguče zbog nepoznavanje ni teoretske tehnologije za mogučnost rezanja u procesu manjim od 20nm
i šta to tebi znači koda šta razumiš šta si sad svatio ništa
panaso je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2008., 11:18   #18
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor panaso Pregled postova
Da fali isto tako rezanje u procesu manjem od 20nm za sada nije moguče zbog nepoznavanje ni teoretske tehnologije za mogučnost rezanja u procesu manjim od 20nm
i šta to tebi znači koda šta razumiš šta si sad svatio ništa
Ovo sto si ti našao (a ja dao samo LINK do te stranice sa koje si ti kopirao onih par redaka) je napisano 15. novembra 2001. Tako da je to bilo tek u "testnoj" fazi. Od tada je prošlo 7 dugih godina.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2008., 22:23   #19
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor panaso Pregled postova
Intel vjerovatno ima u pripremi 32nm i 20 nm procese i zavisi o konkurenciji kad če ih pustit u proizvodnju
ma imaju oni vraga, muku muce i sa 32nm u proizvodnji a neda imaju spreme i 20nm procesore. mislis da su bezveze utukli ovoliku lovu u 45nm pogodne? znali su oni da ce im to potrajati. nije tu problem smisliti kako to napraviti nego materijali koji u banani kod tako sitnih proizvodnih procesa i stalno dolazi do proboja linija unutar chipa ili vec tako neke budalastine.
naravno da ce to svladati i naravno da ce jednog dana takvi procesori biti u proizvodnji ali to nije sutra niti nesto sto su oni vec svladali i eto, sad cekaju da ih puste u prodaju

jedino sto se bojim da ce kada se sve to konacno desi cijene procesora u pocetku biti paprene. treba platiti sve te godine utucene u razvoj
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2008., 13:01   #20
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
u principu razlike u cijenama izmedu dotadasnjih procesora i onih proizvedenih u manjem proizvodnom procesu nece ni biti jer ce se vrlo vjerojatno raditi prakticki o istim proizvodima (evolucija p4 koji su poceli s 180nm il tak nest i zavrsili na pentiumu D na 65, cijene nisu osjetno rasle ili padale s pojavom novih).

jednostavno cinjenica je da cijena svakog proizvedenog procesora se prakticki mjeri u centima, a prodaju se za par stotina dolara pa navise i unaprijedenje tvornice(a) u vrijednosti od par milijardi dolara se u relativno kratkom roku otplati. naravno imaju oni i druge troskove osim toga, al o tom ne pricamo trenutno.

a trenutno tehnicki najmanji izvediv tranzistor bi bio 1 atom debel i 10 dug, vise o tome:
http://www.manchester.ac.uk/aboutus/...splay/?id=3529
http://blog.wired.com/wiredscience/2...ists-buil.html
http://news.bbc.co.uk/1/hi/technology/7352464.stm

pa birajte koji vam se tekst najvise svida (meni ovaj blog)

za one kojima se neda citat, napravljen u materijalu koji su nazvali graphen, medutim trenutno ga ne mogu proizvest dovoljnog za industrijske zahtjeve tipa intelovih, al mozda kroz sljedecih nekolko godina.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2008., 16:41   #21
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
jednostavno cinjenica je da cijena svakog proizvedenog procesora se prakticki mjeri u centima, a prodaju se za par stotina dolara pa navise i unaprijedenje tvornice(a) u vrijednosti od par milijardi dolara se u relativno kratkom roku otplati. naravno imaju oni i druge troskove osim toga, al o tom ne pricamo trenutno.
Nisam zlopamtilo nego sam slucajno sjetio ove teme kad sam naisao na ovaj tekst:

Citiraj:
Even when fabbed on 300 mm wafers AMD can only place approximately 200 complete dies per wafer, and using the Murphy Model Yield, only about 60 good dies are gathered per wafer. Consider that each wafer costs about $3000 to $5000 to finish, and not counting packaging costs, each raw die is worth between $50 and $83. Once you consider finishing costs and company overhead, it is no wonder that AMD’s margins are pretty low. Not all is lost though, as AMD is able to do some things to recover bad dies, as well as utilize partially defective dies as their triple core options.
Cijeli tekst (Athlon x2 vs Phenom): http://www.pcper.com/article.php?aid=567
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2008., 12:31   #22
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Core 2 Quad vs jedna od slabijih inacica Cell-a

http://www.tgdaily.com/content/view/37845/135/
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2008., 12:42   #23
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
by theo valich

btw. gde su testovi, neki grafovi itd. ??
domis je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2008., 14:40   #24
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor panaso Pregled postova
Da fali isto tako rezanje u procesu manjem od 20nm za sada nije moguče zbog nepoznavanje ni teoretske tehnologije za mogučnost rezanja u procesu manjim od 20nm
i šta to tebi znači koda šta razumiš šta si sad svatio ništa


Jesi ti iz Trogira?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2008., 17:16   #25
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Citiraj:
Autor d'beast Pregled postova
by theo valich

btw. gde su testovi, neki grafovi itd. ??
Na netu se moze nac dosta podataka o spursengine-u, ovo nije nesto skandalozno pa da ne bi vjerovali.

Doduse stoji da je izvor nepouzdan
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 22:32   #26
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Toshiba ugradjuje SpursEngine u laptope:

http://www.pcworld.com/businesscente...ived_chip.html
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2008., 01:58   #27
xEnomania
Premium
Moj komp
 
xEnomania's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Purger city
Postovi: 109
Ma to smanjivanje tranzistora nema smisla jer tim načinom će ljudi brzo doć do te granice od 10nm, a procevi tada neće bit baš u stanju obavit sad 1000 puta više operacija. treba više gledat budućnost s novim materijalima...grafin i karbonske nanocijevi najviše obećavaju napredak u toj tehnologiji, no za to ćemo još desetljeće pričekat.

Zadnje izmijenjeno od: xEnomania. 26.06.2008. u 02:11.
xEnomania je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2008., 08:35   #28
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Kad se iscrpe sve mogucnosti poboljsanja performansi, prevagu ce ciniti vizualni dojam procesora - npr sise. Zato je buducnost integriranih sklopova u silikonu.
borgy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na