Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2020., 13:08   #3811
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Istraži LG i Dell pa vidi koji ti više odgovara. Ako misliš i konzolu uštekavati na monitor, onda definitivno idi na LG jer smo baš nedavno ovdje saznali da Dell nije za to dobar.

xGAME daje neki info, zanima me baš taj dio sa konzolama, o čemu je tu riječ?
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 13:44   #3812
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Netko je nedavno ovdje ispitivao za taj monitor i spajanje PS5 na njega. Taj Dell-ov monitor koristi panel od LG-a kakav se može naći u 27GL850 i 27GL83A, no ne koristi i isti skaler slike kao i LG.

Na spomenutim LG-ovim modelima možeš uštekati PS5 ili PS4 Pro, postavit monitor da prima izvorni signal koji je 4K u ovom slučaju i onda ga monitor downscalea na 1440p. Zbog toga je slika bolja. Nije oštra kao da nativno 1440p šalje, ali je dosta dobro.

Dell to ne radi. On ne može primiti 4K signal i downscaleat ga na 1440p, nego uzima 1080p i upsceala ga na 1440p što je puno lošije. Bez obzira ako uštekaš 4K konzolu, monitor će i dalje povući samo 1080p.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 00:32   #3813
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,160
Vrlo zanimljivo: Tim sa HU kaže da je HDR veća promjena od ray tracinga, kao i da danas ne postoje prvi HDR monitori i nada se da će doći u 2021. Eto, opravdao mi je to što čekam sa zamjenom monitora



https://www.youtube.com/watch?v=rJu7Qe37if0
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 21:39   #3814
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Gledam recenzije i za ovaj monitor kažu da je najbolji u tom rangu, brz kao lg 850,ali sa nemalo većim kontrastom i bojama, jedina mana je što nema srgb mode:
https://www.msi.com/Monitor/Optix-MAG274QRF-QD
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2020., 20:14   #3815
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
Jel uzeo neko Dell S2721DS da javi dojmove?
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Da, to bi i meni bilo zanimljivo čuti iz prve ruke od forumaša.

Uzeo ga neki dan, našao u Protisu za 1800, vidim da je sad nešto i poskupio. Prvi dojmovi su odlični, ergonomija je super (postoji i model S2721D ali taj ima samo tilt i ne bih ga preporučio), freesync radi normalno na nvidia grafi, bleed bolji nego što sam očekivao, jako dobra kupnja uglavnom za 1440p ekran ako vam ne treba više od 75Hz. Ako vas nešto konkretno zanima, pitajte.
Exy je online   Reply With Quote
Staro 06.12.2020., 20:18   #3816
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Uzeo ga neki dan, našao u Protisu za 1800, vidim da je sad nešto i poskupio. Prvi dojmovi su odlični, ergonomija je super (postoji i model S2721D ali taj ima samo tilt i ne bih ga preporučio), freesync radi normalno na nvidia grafi, bleed bolji nego što sam očekivao, jako dobra kupnja uglavnom za 1440p ekran ako vam ne treba više od 75Hz. Ako vas nešto konkretno zanima, pitajte.
Super, hvala ti. Taj monitor je super deal. Kako je sa bleedingom itd?
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 21:37   #3817
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
Super, hvala ti. Taj monitor je super deal. Kako je sa bleedingom itd?
Tipičan IPS ja bih rekao, ne smeta mi bleeding. Jako je to teško slikati jer na slici izgleda puno gore nego u stvarnosti ali probao sam:



Potpuni mrak, brightness držim na 25%, jako je svijetao ekran, barem za mene. Sve iznad 50% bijela mi prži oči, možda je do mene samo.

Imaš i ovdje review po kojem sam ga i odlučio uzeti: https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/s2721d također imaju slika bleeda, rekao bih da je sasvim ok.
(rtings review je za verziju sa fiksnim postoljem, ali sam ekran je isti)
Exy je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 08:06   #3818
kilkenny
Premium
 
kilkenny's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 92
Skrolanje teksta na forumu, da bi bilo glade da li je vazan response time ili input lag? Sve mi se cini da je 144Hz bitnije jer doma na takvom dellu koji je tn je manje uocljivo dok na poslu na 75Hz ips primijetim. Ako je slika staticna onda je sve ok.. Nekako mi se sve cini da sam prije bio najzadovoljniji sa Nokiom 447Xpro...
kilkenny je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 17:18   #3819
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Citiraj:
Autor kilkenny Pregled postova
Skrolanje teksta na forumu, da bi bilo glade da li je vazan response time ili input lag? Sve mi se cini da je 144Hz bitnije jer doma na takvom dellu koji je tn je manje uocljivo dok na poslu na 75Hz ips primijetim. Ako je slika staticna onda je sve ok.. Nekako mi se sve cini da sam prije bio najzadovoljniji sa Nokiom 447Xpro...

Za skrolanje teksta je bitnija brzina osvježavanja, input lag nema utjecaja na doživljaj skrolanog teksta
Exy je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 17:57   #3820
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Tipičan IPS ja bih rekao, ne smeta mi bleeding. Jako je to teško slikati jer na slici izgleda puno gore nego u stvarnosti ali probao sam:



Potpuni mrak, brightness držim na 25%, jako je svijetao ekran, barem za mene. Sve iznad 50% bijela mi prži oči, možda je do mene samo.

Imaš i ovdje review po kojem sam ga i odlučio uzeti: https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/s2721d također imaju slika bleeda, rekao bih da je sasvim ok.
(rtings review je za verziju sa fiksnim postoljem, ali sam ekran je isti)
Imam na poslu Della od 5 tkn profi i isto se vidi, to je normalno za IPS ništa strašno. Sad jedino da u mrklom mraku buljiš ko luđak bez ikakve potrebe. Reklamira se kad je baš jako uočljivo i kod scena koje nisu potpuno crne.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 12:38   #3821
black35
Semper Fi
Moj komp
 
black35's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Neutraubling, Germany
Postovi: 292
Pozdrav ekipa zanima me vaše mišljenje o ova 2 IPS, 144hz monitora!! Koji je bolji, čiji je tata jači itd itd. Uglavnom zahvalan sam na svim odgovorima.

AOC

ili

ACER
__________________
Member of PCE 120+kg demolition squad
black35 je offline