Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.10.2007., 22:24   #1
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
E6750 nije dovoljan za 8800GTX u SLI-ju ?

Ispričavam se što otvaram novi topic, ali ...

Nešto mi je sumnjivo oko performansi mog kompjutera...
Priča počinje ovako...
Malo mi je bilo čudno kad sam prvi put pokrenuo 3dmark06 sa svog kompjutera. Izbacio je ~11000 markova. Računam, ipak je ovo mašina, dobar procesor (e6750), dobra mema, dvije 8800gtx u sli-ju....pih, trebalo bi to preko 16000 bez ikakvog overclocka! Prvo sam sumnjao da nije koja od komponenti u kvaru/ili da mozda ne radi kako bi trebala, no prvenstveno sam sumnjao na to da je procesor možda ipak pre slab za dvije gtxice u sliju, ma koliko se on bajan (i best buy) činio...
Pa, da odagnem sve sumnje napravio sam test sa 3dmarkom i overclockingom (još prije 2 dana sam imao točno 0 iskustva na tom području).
No, unatoč tome volio bih da vi date svoje mišljenje na kraju...

Testirao sam svoju konfu prvo sa jednom grafickom, a poslije i sa dvije u sli.

SINGLE GPU MODE

Rezultat 3dmarka sa svim default frekvencijama (no oc):


Procesor dignut na 3.6ghz:


SLI GPU MODE

No oc:
nazalost nemam screenshot, ali bilo je oko 11600 markova.

Ovdje je proc dignut na 3.4 a mema radi na 850 (zbog 1:1)


Proc dignut na 3.6 a mema radi na 900:


Unlinked mode - procesor i dalje na 3.6 ali mema na 1150:


E sad dolazi onaj zbunjujući dio...
OK, rezultat sa default frekvencijama je 10500 u 3dmarku. ALI ZAŠTO je poboljšan samo za 1000markova (~11500) kada dignem procesor za dobrih 1ghz, na 3.6 ???

A sad pazite ovo:
Dvije grafičke u SLI-ju bez oc-a daju gotovo isti rezultat kao i jedna.
Ali kada ovdje dignem procesor, onda se itekakve razlike počinju primjećivat!
Npr. kad sam ga digao na 2.9ghz (nema screenshot), rezultat je već porastao sa ~11500 na 13000. Kada ga dignem na 3.4 onda je već 14853, itd...(sve je vidljivo na screenshotovima)...
WHY !?

Očito da dvije GTX-ice u SLIju traže jači procesor, jer kad ga overclockam onda rezultati eksponencijalno skaču. ALI, zašto ne skaču kad je jedna kartica??
Mislim, nema ***ene logike...
Da možda treba uključit/isključit neku od onih čudnih opcija u BIOSu? Meni je to sve isključeno (nvidia gpuEx, spread spectrumi, itd.)

Da li je to do procesora ili čega? Malo sam zbunjen, jer Jim22, dugiyx i razer imaju jednu grafičku, a rezultati im rastu svakim overclockingom, a ja ovdje dignem procesor sa 2.66 na 3.6 i nema nikakvog poboljšanja, dok je u SLIju priča drukčija...

Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2007., 22:33   #2
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
nema sanse da te proc koci. nekaj drugo je u pitanju. Jesi ti siguran da ti grafe rade u SLI-u? Jel se to da gdje za vidjet (npr. everest ili tak nekaj)
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.10.2007., 22:38   #3
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
latencije memorije, driveri ili jednostavno win vista?

ovo mi jedino zasad pada na pamet
domis je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2007., 22:40   #4
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Jel su GTX-ice clokane? Ja mislim da je sve uredu...Mislim da ti brzina i latencije memorije nemaju neke veze u 3dmarku.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2007., 22:55   #5
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor elvis again Pregled postova
nema sanse da te proc koci. nekaj drugo je u pitanju. Jesi ti siguran da ti grafe rade u SLI-u? Jel se to da gdje za vidjet (npr. everest ili tak nekaj)
A zasto mi se onda rezultati poboljsavaju kada dignem frekv. u SLI-ju??
Naravno da grafe rade u SLI-ju, a sad kako to je pitanje...
Svi programi prijavljuju da su grafe u sliju, tako da mislim da ipak jesu

Citiraj:
Autor d'beast Pregled postova
latencije memorije, driveri ili jednostavno win vista?

ovo mi jedino zasad pada na pamet
mislim da mema nema previše efekta na 3dmark, driveri su zadnji....
win vista.......možda, ali instalirao sam sve one patcheve za SLI...

Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Jel su GTX-ice clokane? Ja mislim da je sve uredu...Mislim da ti brzina i latencije memorije nemaju neke veze u 3dmarku.
Nisu clockane... ionako ih i nemogu previse clockat jer imaju stock hlađenje...ja mislim da nije sve u redu, pogledaj samo koliko nelogičnosti...
ovo za memu se slažem.
ništa, idem na pivo da ne izgorim od razmišljanja
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2007., 22:57   #6
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
odi malo razbistri glavu mozda budu se za to vreme gtxice zbudile
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2007., 23:16   #7
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
ma moraš kloknuti te grafičke,mi ih navrnemo do nebesa kolko ide, da radimo na deafult postavkama reze nebi bile ni približno takve. stavi svaku na 650 za gpu i memoriju 1050 ,klokni proc i onda gledaj reze.istina je da češ dobiti puno manje sa e6750 nego sa Q6600 ali češ nadoknaditi zbog dve grafe u sli.bez kloka zaboravi neke bolje reze,tko got tu kači neke rezultate uglavnom je 99 posto kloknuto i sad več ima puno Q6600. probaj kako sam ti rekao pa čemo onda pričati,to što imaš štok coolere nema nikakve veze, pa ja do jučer sam imao štok hlađenje i 90 posto ljudi ga ima,nemože se ništa pokvariti i sl.

samo ti to navini


__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2007., 23:30   #8
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
ma moraš kloknuti te grafičke,mi ih navrnemo do nebesa kolko ide, da radimo na deafult postavkama reze nebi bile ni približno takve. stavi svaku na 650 za gpu i memoriju 1050 ,klokni proc i onda gledaj reze.istina je da češ dobiti puno manje sa e6750 nego sa Q6600 ali češ nadoknaditi zbog dve grafe u sli.bez kloka zaboravi neke bolje reze,tko got tu kači neke rezultate uglavnom je 99 posto kloknuto i sad več ima puno Q6600. probaj kako sam ti rekao pa čemo onda pričati,to što imaš štok coolere nema nikakve veze, pa ja do jučer sam imao štok hlađenje i 90 posto ljudi ga ima,nemože se ništa pokvariti i sl.

samo ti to navini


Ja mislim da ovde već proc počima biti faktor u SLI-u možda nisam u pravu ali ima ovde na forumu rezultata sa Q6600 i 1GTX sa isto bodova u 3D Marku isto sam primjetio da 2 jezgre gube i sa jačim grafam od 4!Quad is future!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2007., 23:56   #9
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Nisu clockane... ionako ih i nemogu previse clockat jer imaju stock hlađenje...ja mislim da nije sve u redu, pogledaj samo koliko nelogičnosti...
ovo za memu se slažem.
ništa, idem na pivo da ne izgorim od razmišljanja
Evo Neo, da ti dokažem da sam u pravu...

E6400 @ 2.13GHz + default grafa





E6400 @ 3.13GHz + default grafa




Tvoji rezultati su očekivani i normalni, sa overclockom grafa možeš izvući dodatnih 3000 markova....možda i više...

Najjednostavinije preko Ati Toola nađeš max frekvencije za memu i core i sa malo smanjenim max taktovima odvrtiš 3dmark. Mislim da ćeš onda biti konačno sretan

Btw, koji ti je max FSB na ploči?
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 00:26   #10
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
slažem se sa gilbertom u potpunosti, a gilbert puno i zna što se vidi iz njegovih postova.znači neo nema problema,problem si ti sam stvorio a ljek je klok i ništa drugo. navrni to da se divimo



edit

jedino bi preporučio riva tuner rađe nego ati toll ili nek proba oboje
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.10.2007., 00:51   #11
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Ljudi znam da upadam u temu i sve to, al me zanima jedno pitanje. Da li ste vi uspjeli te svoje kompove bar jednom iskoristiti sa vise od 50%
Mislim vidim da 8800GTX SLI imate pa ono 9k kuna baciti mi je malo suludo. Zanima me za kaj koristis te dvije grafe? Steka ti neka igra ili?
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 01:02   #12
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Evo gdje se vide razlike u procevima i grafama u sli.

http://img.techpowerup.org/071004/compair5.jpg

Obrati paznju na redni broj 3.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 01:08   #13
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor NITROS Pregled postova
Ljudi znam da upadam u temu i sve to, al me zanima jedno pitanje. Da li ste vi uspjeli te svoje kompove bar jednom iskoristiti sa vise od 50%
Mislim vidim da 8800GTX SLI imate pa ono 9k kuna baciti mi je malo suludo. Zanima me za kaj koristis te dvije grafe? Steka ti neka igra ili?
ako imam para i ako je to moj gušt i čini mi zadovoljstvo svaka daljna diskusija je beskorisna. shvačaš što sam htio reči. to je privatna stvar i ako nekog smeta a mene ne ,baš me briga ali vjeruj da bi večina volila imati 2 gtx-ice bez obzira kolko ih i na šta koristili. svi mi uživamo na različite načine,nekom je nešto ljepo a nekme nije,znači različiti ljudi različite zadovoljštine.osobno bih volio imati najbolji i najači komp na svijetu i da imam viška para vjerovatno bih ga imao, isto tako auto,kuču... da su bogati nesretni je po meni uzrečica siromašnih.ja bih znao uživati.

nemoj me nešto krivo shvatiti nisam mislio ništa loše, već sam iznio svoj stav slagao se netko ili ne

__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 01:54   #14
Armand
192.168.0.1
 
Armand's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: BiH
Postovi: 463
ovo je totalni off topic, ali moram se sloziti sa kolegom Dugixyz( ) da su siromasi izmislili kako su bogatasi nesretni . Vrlo rado bi posjedovo 8800 gtx u sli.ju
__________________
P4 3.0 Prescott (Zalman 7000b-cu) @ Gigabyte 8ik1100
2x512 Apacer ddr400
AiW x800xt + vf900
Hitachi 80gb Sata2
Corsair HX520W
Linksys WRT54GL@Tomato 1.25.8515 RAF (Victek Mod)
Armand je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 02:10   #15
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
makar je offtopic samo da se nadovezem kad netko moze da ubomba 20k kn u komp i to je ono sto zeli i time se bavi cist okey. btw samo za usporedbu zasto ljudi koji imaju love voze mercedes?? jer je status da imaju love zasto ljudi nose markiranu odjecu jer je to status zasto ljudi ocaju kompove i ulazu toliko love jer je i to neki status...

btw ja sa tim kompom mogu zaradit 40 puta vise nego netko sa mercedesom
mozda sam malo fullao ali nema veze.. GTX je kartica koja se isplati ako ju netko namjerava imati 2godine u kompu definitivno SLI stvar prestiza jer ga ne moze svatko imat neo-st ima tu mogucnost i drago mi je da bar netko ima u hrv 2xGTX

EDIT Neo jesi sad sredio komp? jel ti radi mema na 1150??! i kakva je EVGA 680sli??? i kako si ju digao na 1150?

btw decki jel bolje manja latencija i mhz ili veca latencija i vece brzine?!

Zadnje izmijenjeno od: jurbAs. 13.10.2007. u 02:23.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 02:25   #16
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
htio sam reči da ako ih dečko več ima i ako je kupio za svoju lovu i ako mu je to zadovoljstvo tko smo mi da mu određujemo uvjete i pozivamo ga na red.
znači njegov gušt i mi nemamo tu šta suditi ili odobravati. a mislim da je i njemu osobno draže ako ga pohvalimo nego pozivamo na red, po meni može kupiti još dve za vitrinu i ja mu neču reči A.

sad je zbilja več duboki off topic

EDIT

po meni je bolji veči takt memorije nego zategnute latencije,al opet zavisi što radiš.osobno sam uvjek imao više koristi od večeg takta memorije nego zategnutih latencija
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 02:42   #17
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
ma moraš kloknuti te grafičke,mi ih navrnemo do nebesa kolko ide, da radimo na deafult postavkama reze nebi bile ni približno takve. stavi svaku na 650 za gpu i memoriju 1050

probaj kako sam ti rekao pa čemo onda pričati,to što imaš štok coolere nema nikakve veze, pa ja do jučer sam imao štok hlađenje i 90 posto ljudi ga ima,nemože se ništa pokvariti i sl.
A s čim da navinem grafičke?
ATI tool ne podržava SLI
Ostaje mi Riva tuner i nvidijin Ntune.
Rivatuner isto ne podržava SLI, i kad pokušam OC-at iz njega bloka mi sustav:
Citiraj:
Added experimental SLI overclocking for Vista. Please take a note that I have no SLI rig for testing and development, so this feature has been added blindly and RivaTuner still doesn't provide official SLI support.
OC-at sam za sada uspio samo iz Ntunea...
Inače, kad dižem frekv. cpu-a na grafičkoj, paralelno se diže i frekv. shadera...
Trenutno nisam za onim kompjuterom, ali sutra ću to baš probat pa da vidimo...

Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Evo Neo, da ti dokažem da sam u pravu...

Tvoji rezultati su očekivani i normalni,
ok, ali nije normalno da s overclockom i jednom grafom ne dobijem gotovo ništa (skok sa 10500 na 11500)

Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
sa overclockom grafa možeš izvući dodatnih 3000 markova....možda i više...

Najjednostavinije preko Ati Toola nađeš max frekvencije za memu i core i sa malo smanjenim max taktovima odvrtiš 3dmark. Mislim da ćeš onda biti konačno sretan

Btw, koji ti je max FSB na ploči?
Neće ATI tool, pogledaj moj odgovor gore.
Max fsb... nisam testirao
trenutno proc radi na 3.6, znači trenutno je 450mhz. Voltažu fsb-u sam digao na 1.5

Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
slažem se sa gilbertom u potpunosti, a gilbert puno i zna što se vidi iz njegovih postova.znači neo nema problema,problem si ti sam stvorio a ljek je klok i ništa drugo. navrni to da se divimo



edit

jedino bi preporučio riva tuner rađe nego ati toll ili nek proba oboje
Dobro, a sad me zanima slijedeće: kad je sve na default frekvencijama i SLI uključen, sustav postiže 11600 markova. To mi se čini pre malo. Koliko bi bila drugačija situacija da je unutra recimo Q6600 ?

Citiraj:
Autor nino5 Pregled postova
Evo gdje se vide razlike u procevima i grafama u sli.

http://img.techpowerup.org/071004/compair5.jpg

Obrati paznju na redni broj 3.
hoće reć kako sistem sa slabijom grafikom izvlači više bodova samo zbog overclockanih grafa?

Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
EDIT Neo jesi sad sredio komp? jel ti radi mema na 1150??! i kakva je EVGA 680sli??? i kako si ju digao na 1150?

btw decki jel bolje manja latencija i mhz ili veca latencija i vece brzine?!
ej "druže u nevolji"
jest, mema radi na 1150 !
Digao sam je na 1150 tako da sam ušao u BIOS i digao je na 1150, te postavio voltažu na 2.3V koja je njena default voltaža
To sa Strikerom nisam uspio, ali evo, EVGA je riješila problem! Ploča je strava
a ovo za memoriju...ne znam...stvar izbora? Bi li rađe auto koji ide brže po autoputu ili koji drži bolje u zavojima?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 07:16   #18
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ukratko - 8800GTX u SLIu su tolko jake da svaki dual core proc na bilo kojem kloku bude u ovom ili onom momentu usko grlo - u benchmarku...

Quad Core ili Dual CPU dual core sistemi već ne ali to je druga priča, zašto je to tako? Zato jer je arhitektura direct X platforme takva, posebno directx 9 (M$ se kune da dx 10 nije ali vidjet ćemo kad ipak malo više zaživi kako je) a k tome vista isto ima prste...

Btw ako si kupio komp za 12k kn da bi vrtio 3D čmark na njemu onda stvarno neznam kaj bi ti rekao, ajde odi igrati bioshock u 1920x1280 sa 150 FPS i ne davi više...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 08:08   #19
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
jedino bi preporučio riva tuner rađe nego ati toll ili nek proba oboje

Slažem se za riva tuner, AT-sam predložio za pronalazak max frekvencija, ako mu se neda "manualno" tražiti.


Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
ok, ali nije normalno da s overclockom i jednom grafom ne dobijem gotovo ništa (skok sa 10500 na 11500)
Pa Neo, Nije ništa ćudno...gore sam postao reze s procom clockanim za 1GHz i rezultat je veći za manje od 900 markova... Isprobaj više verzija riva tunera i jednostavno mora raditi.(sada vidim da imaš Vistu......pa tako mi je jasno zašto riva ne radi)

Bez 17000 markova da se nisi vratio...jasno!
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 10:56   #20
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
evo ljudi samo da ja dobijem plocu pa cu i ja da zavrtim koji rez sa quadom istina bog nemam 8800GTX X2 ali nije za bacit moja 8800gts 640ddr2

@neo-st ma za rame su stvari jasne ploca je sranje evga je bolja ali ja sam odustao od cijelog chipseta radi toga sto se previse grije a ja imam watercooling i nema sto da puse po nb-u i grije se ko blesava... btw kakav stock vent spominjes pa di ti je kandlaf LCS?! btw kupi si za graficke neke vodene blokove i jacu pumpu i imat ce 18000 sigurno jos jedan stvar mi nije jasna zasto si vrtio test na rez 1280x1024?! kad imas tako mocan monitor?!

rezovi su ti strasni isuse kako bi se kod tebe kodirali x264 majko moja... jos da imas quad g0 uffff di bi ti bio kraj?!

@dugixy hmmm koliko se max moze clocknut na blitz formuli mema?! oce ici na 1200mhz (9200ocz?) jer konacni cilj ce mi biti 3.6 ili 3.8 sa 1250mhz mema graficku ne diram do daljnjeg dok ne nabavim fucking waterblock i pumpu!!!
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 11:06   #21
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
OFFTOPIC - mora sam

Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
ako imam para i ako je to moj gušt i čini mi zadovoljstvo svaka daljna diskusija je beskorisna. shvačaš što sam htio reči. to je privatna stvar i ako nekog smeta a mene ne ,baš me briga ali vjeruj da bi večina volila imati 2 gtx-ice bez obzira kolko ih i na šta koristili. svi mi uživamo na različite načine,nekom je nešto ljepo a nekme nije,znači različiti ljudi različite zadovoljštine.osobno bih volio imati najbolji i najači komp na svijetu i da imam viška para vjerovatno bih ga imao, isto tako auto,kuču... da su bogati nesretni je po meni uzrečica siromašnih.ja bih znao uživati.

nemoj me nešto krivo shvatiti nisam mislio ništa loše, već sam iznio svoj stav slagao se netko ili ne

U kako bi volio imat SLI/CF onda se nebi bunio za grijanje i slične gluposti s napajanjem sve bi pokupova Watercooling...

Citiraj:
Autor Armand Pregled postova
ovo je totalni off topic, ali moram se sloziti sa kolegom Dugixyz( ) da su siromasi izmislili kako su bogatasi nesretni . Vrlo rado bi posjedovo 8800 gtx u sli.ju
Ili može Ultra model, možda bi onda razmišlja i hlađenju (ekstremnom) kao Mach 2 GT i sli za quad!!!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 15:35   #22
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Slažem se za riva tuner, AT-sam predložio za pronalazak max frekvencija, ako mu se neda "manualno" tražiti.

Pa Neo, Nije ništa ćudno...gore sam postao reze s procom clockanim za 1GHz i rezultat je veći za manje od 900 markova... Isprobaj više verzija riva tunera i jednostavno mora raditi.(sada vidim da imaš Vistu......pa tako mi je jasno zašto riva ne radi)
Još nisam stigao doć do svog kompjutera, ali ću popodne, pa ću sve probat. Znaš šta sam mislio? Ostavit jednu grafičku u kompjuteru i pokrenit atitool da nađe max frekvencije. Onda stavit drugu i namjestit te frekvencije Samo čini mi se da to neće biti tako lako, zbog toga što se u SLIju jedna kartica uvijek više grije od druge, što automatski znači da toj kartici treba smanjit overclock... ne znam, eksperimentirat ću

Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
@neo-st ma za rame su stvari jasne ploca je sranje evga je bolja ali ja sam odustao od cijelog chipseta radi toga sto se previse grije a ja imam watercooling i nema sto da puse po nb-u i grije se ko blesava...
zasto ne stavis onog zujavca na silentpipe da ga hladi?? To i jest za vodeno hlađene sustave. Sa strikerom to ionako dobiješ u bundleu

Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
btw kakav stock vent spominjes pa di ti je kandlaf LCS?! btw kupi si za graficke neke vodene blokove i jacu pumpu i imat ce 18000 sigurno jos jedan stvar mi nije jasna zasto si vrtio test na rez 1280x1024?! kad imas tako mocan monitor?!
ma stock ventovi su na grafičkim karticama, cpu hladi kandalfov block.
Gledao sam vodene blokove i za grafičke ali sad sam u nedoumici jer svi preporučuju blokove iz EKwaterblocks, a to mi je vrlo skupo jer su u sloveniji, tako da kad bi ih naručivao ovdje naplatilo bi mi carinu+pdv+transport = neisplativo. Jedini način je da odem osobno u slo po to, a i to je neisplativo jer bi me samo put gore-dolje došao 1000kn = opet neisplativo. Alternativa su Zalman vodeni blokovi za grafičke (link), dva takva dođu 900kn, najisplativije od svega...samo je pitanje koliko su dobri?
A moram i pumpu mijenjat jer ova zuji za poludit!

Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
@dugixy hmmm koliko se max moze clocknut na blitz formuli mema?! oce ici na 1200mhz (9200ocz?) jer konacni cilj ce mi biti 3.6 ili 3.8 sa 1250mhz mema graficku ne diram do daljnjeg dok ne nabavim fucking waterblock i pumpu!!!
Ova naša mema ide preko 1250 pri naponu od 2.5V (trebala bi )
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 16:17   #23
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
@neo-st ma joooj ako to ide tako debelo ufffff mema je onda mrak heheheh ufff jedva cekam da dobijem pa da krenem uffff znam ja cu ek za gpu i pumpu nabavit na neku foru imam hrpu rodbine u slo ali moram do zgb.a otic jer tamo je rodbina uffff ne znam skup je to meni sport trenutno ovak i onak necu petljat po grafama koji FPS vise mi nist ne znaci

btw kolika ti je temp na 3.6ghz kad ga drzis? na loadu?! tako da znam sa cime cu imat posla i kolika ti je voltaza?!
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 16:32   #24
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
btw kolika ti je temp na 3.6ghz kad ga drzis? na loadu?! tako da znam sa cime cu imat posla i kolika ti je voltaza?!

trenutno - 45-50 stupnjeva load
u idleu 33.
ali to nije u redu, trebalo bi bit dosta manje. Na Strikeru mi je bilo 24 idle. Nego, micao sam waterblock sa CPU-a kad sam mijenjao ploču pa ga vjerovatno nisam dobro vratio ili očistio pastu... ne znam, morat ću to još provjerit
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2007., 12:23   #25
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Evo konačno sam napravio test sa maximalnim overclockom...
Rezultati su razočaravajući.
Samo se nadam da je razlog procesor, jer ako je onda ga prodajem i uzimam Q6600.

SINGLE GPU MODE

1. Procesor dignut na 3.6, memorija na 1200, grafička OC-ana na 630/1000. To joj je max i ne želi čut ni jedan mhz više od tog.
Rezultat:


(na ovoj slici Everest prijavljuje stock frekvencije grafe, ne znam zašto)

SLI GPU MODE

1. Procesor na 3.6, mema na 1200, obe grafe na 630/1000:


2. Maximalni overclock (preko ovog više ne želim jer ništa nije vodom hlađeno osim CPU-a, MCP se previše grije, grafe idu preko 80, procesor preko 50, itd.).
Procesor na 3.8, mema na 1235, grafe 630/1000:


Kakav "fenomenalan" napredak

I kako je prošao jedan test stabilnosti kod max overclocka:


Ovaj prijavljuje neki kvar, ali kvara nigdje... svejedno sam zaustavio testiranje...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2007., 12:39   #26
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Nemoj da te 3dmark obeshrabri...prednosti GTX-ica u odnosu na GTS (ako te mući što dugixy1 ima bolji score s GTS) su u igranju na visokim rezolucijama sa max filtriranjima.

Bolje testiraj performanse u novim igrama na max postavkama s jednom grafom, zatim u SLI-u...da narod vidi iz prve ruke kolika je dobit sa drugom grafom.

Jednostavno tvoja zaluđenost 3dmarkom nije pohvalna...Krajzis ćeš moći igrati kao čovjek na 24 monitoru...a mi "jadnici" s GTS...teško na 19" monitorima s medium postavkama

S Quadom bi dobio bolji 3dmark ali koga briga za markove...glavno da "klizi" u igrama
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2007., 13:53   #27
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Neo-ST, pomiri se sa situacijom. Prestani koristit SLI. Neces ga nikada ama bas nikada dobiti toliko stabilnog da ce sve radit, makar ti i q6600 kupio. I SLI i CF su jedno velko marketinsko sra**e. Jucer sam isprobao CF sa dvije 2900pro, jest da se vidi napredak, ali i to da nakon obicnog restarta, drugu grafu vise nisam vidio. Imam mogucnost za 2 grafe u CF, ali nakon uvida u probleme koji se znaju javljat, nikada vise ne razmisljam o uparivanju grafa zbog 3dmarka i rezultata.

Radije jednu grafu pa joj cijedim mast dokle ide. Previse problema imas da bi to bilo zbog tvog neznanja. Jednostavno takvi sistemi su za eventualni benchmark i gotovo. Za svakodnevnu upotrebu dovoljna je jedna jaca grafa i periii.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2007., 15:39   #28
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Nemoj da te 3dmark obeshrabri...prednosti GTX-ica u odnosu na GTS (ako te mući što dugixy1 ima bolji score s GTS) su u igranju na visokim rezolucijama sa max filtriranjima.
dobro, ali opet nema logike... jedna gtx jede dvije gts u sliju, sta bi tek onda dvije gtx u sliju trebale napraviti jednoj gts? kuzis?

Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Bolje testiraj performanse u novim igrama na max postavkama s jednom grafom, zatim u SLI-u...da narod vidi iz prve ruke kolika je dobit sa drugom grafom.
Nema problema, koje igre da testiram i kako? Od ovih šta ja imam, ugrađeni benchmark imaju jedino FEAR i World in Conflict...
Možda se i druge mogu nekako mjerit ali ne znam kako...

Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Jednostavno tvoja zaluđenost 3dmarkom nije pohvalna...Krajzis ćeš moći igrati kao čovjek na 24 monitoru...a mi "jadnici" s GTS...teško na 19" monitorima s medium postavkama

S Quadom bi dobio bolji 3dmark ali koga briga za markove...glavno da "klizi" u igrama
Razumijem ja sve i iskreno žao mi je šta nemaš priliku probat tako nešto, ali ako ti šta znači - kad budem prodavao ove komponente sredit ćemo poseban popust
A što se tiče moje zaluđenosti...zaluđen sam jedino zato jer mislim da sistem ne daje sve od sebe i da nešto "koči". S obzirom koliko je novca, vremena, živaca i ljubavi uloženo, nemam oprosta za tako nešto. Mislim da ću svejedno ići na Q6600. Imaš bolji prijedlog?

Citiraj:
Autor nino5 Pregled postova
Neo-ST, pomiri se sa situacijom. Prestani koristit SLI. Neces ga nikada ama bas nikada dobiti toliko stabilnog da ce sve radit, makar ti i q6600 kupio. I SLI i CF su jedno velko marketinsko sra**e. Jucer sam isprobao CF sa dvije 2900pro, jest da se vidi napredak, ali i to da nakon obicnog restarta, drugu grafu vise nisam vidio. Imam mogucnost za 2 grafe u CF, ali nakon uvida u probleme koji se znaju javljat, nikada vise ne razmisljam o uparivanju grafa zbog 3dmarka i rezultata.

Radije jednu grafu pa joj cijedim mast dokle ide. Previse problema imas da bi to bilo zbog tvog neznanja. Jednostavno takvi sistemi su za eventualni benchmark i gotovo. Za svakodnevnu upotrebu dovoljna je jedna jaca grafa i periii.
Prijo, SLI nije samo marketinški potez, vjeruj mi. Sve ti ovisi o aplikaciji/igri koju koristiš. Neke će ga iskoristit 20%, neke 50%, a neke i 100%. Kako vrijeme prolazi tako se update-aju driveri i igre se optimiziraju za SLI i u nekim igrama SLI zaista pomaže. Najbolji primjer su najnovije igre, poput WiC, Colin Dirt, itd. SLI ti dolazi do izražaja kod max detalja i kod visokih rezolucija gdje su najveći grafički zahtjevi. Upravo u takvim situacijama on ti omogućava da igra koja je do tada bila neigriva postane igriva...

Također, vrlo bitan faktor u SLI sustavu su ostale komponente računala, npr. - procesor. Iz mog primjera ti najbolje mogu reći, npr. kada sam testirao SLI sa stock frekvencijama procesora (2.66ghz) rezultat je bio 11600markova. Kada sam ga digao na 3.8ghz rezultat je skočio na 16276markova. U realnosti, to ti znači 20-30 fps-ova više u igrama, a radi se o istom sustavu samo dignut procesor! Upravo iz tog razloga možeš i pomislit da SLI/CF ne valja. Npr. prijatelj ti ima Ati HD2600XT u CF-u, i pokreneš Colin Dirt. Sa takvim grafičkim karticama, ta igra na max detalju sigurno ne "klizi". Ne klizi niti na medium detaljima, ali se može igrati. Prijatelj ti je razočaran CF-om i performansama u igrama, a ti mu onda overclockaš procesor i odjednom Dirt, koji prije nije klizio, sad klizi. Automatski će tvoj prijatelj biti sretan ne samo radi toga, nego i zbog toga što je bezrazložno sumnjao u svoj CF
Tako da je tu puno faktora u igri...

Nego da vas nešto pitam. Pogledajte ovaj screenshot:


Dolje desno - GPU-z prijavljuje da SLI nije uključen, ali SLI je ipak uključen. Kao dokaz sam stavio nVidijin control panel pri vrhu screenshota...
Bug u gpu-z ili pak nešto više?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2007., 15:42   #29
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
OT

Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
EDIT Neo jesi sad sredio komp? jel ti radi mema na 1150??! i kakva je EVGA 680sli??? i kako si ju digao na 1150?

OT:
jurbAs, evo našao sam još jednu zanimljiviju stranicu u vezi naše memorije.
Check this out: http://i4memory.com/showthread.php?t=3824

Može ići do 1300mhz !
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2007., 15:53   #30
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Imaš bolji prijedlog?
Phenom 7700 + 780X ploča i kartica po želji.
Ovo kaj imaš, prodaš prvom prilikom i nema više zayebancije.

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Prijo, SLI nije samo marketinški potez, vjeruj mi.
Nije marketiški potez ako doma imaš QuadroFX u SLiu i ako na tjedan s njima zaradiš nekolko tisuća jura. Isto tak nije marketinški potez ako doma imaš dve "normalne" kartice poput ovih tvojih i ako imaš dovoljno znanja i volje da ti sponzori plaćaju da rušiš rekorde po raznim natjecanjima i sajmovima. Za naigravanje i vrtenje 3DMarka je nino5 u potpunosti u pravu i u tom slučaju SLi je čisti marketing. Ništa više-ništa manje.

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Kako vrijeme prolazi tako se update-aju driveri i igre se optimiziraju za SLI i u nekim igrama SLI zaista pomaže.
Vrijeme prolazi i nVidia još uvijek nema poštenih drivera za SLi. Daj si truda iskopaj neki stari broj Cosma i imaš članaka i iskustva korisnika o tome kolko te volja.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na