Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 19.10.2012., 18:52   #121
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
FX800:
Citiraj:
UPDATE: Priloženi uradak, ‘fantomska’ Nokia Lumia FX800 je fake. Radi se o kreativnom uratku jednog od naših autora, Vilima Plužarića, koji se odlučio poigrati idejom dizajna ovakvog mobitela.
A što se tiče Lumie - iskreno, jednostavno mi nije jasno što je toliko dobro u dizajnu. Štoviše, cijela Lumia serija mi je užas u dizajnerskom smislu iako ni hardverski nisam impresioniran.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline  
Staro 19.10.2012., 19:39   #122
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Dizaj sam po sebi i nije tak los a dolaze i u sarenim bojama Ali kad uzmemo osrednji ditaj sa uzasnom ergonomijom=meni totalno nezanimljiv uređaj
__________________

srale7 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2012., 02:27   #123
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
FX800:


A što se tiče Lumie - iskreno, jednostavno mi nije jasno što je toliko dobro u dizajnu. Štoviše, cijela Lumia serija mi je užas u dizajnerskom smislu iako ni hardverski nisam impresioniran.
kako kažu o ukusima se ne raspravlja
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline  
Staro 20.10.2012., 02:31   #124
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ne kuzim te inženjere, ovaj njoka(i sve ove novije) mi izgleda poprilično neudobna, em je ogromna, em je kockasta em ima ostre rubove. Samsung s3/HOX su po tome miljama ispred.
nemoš' mi uspoređivati samsungov beskarakterni dizajn sa nokiom. dok nokia gradi jako prepoznatljiv imidž sa svojim šarenim lumijama samsung radi praktički no name mobitele koji se razlikuju po veličini, usporedi sgs3, sgs3 mini i sgs 3 duo, svi su fakat isti, neupečatljivi. nokie su nešto drugo...
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline  
Staro 20.10.2012., 08:19   #125
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor ogy_dogy Pregled postova
nemoš' mi uspoređivati samsungov beskarakterni dizajn sa nokiom. dok nokia gradi jako prepoznatljiv imidž sa svojim šarenim lumijama samsung radi praktički no name mobitele koji se razlikuju po veličini, usporedi sgs3, sgs3 mini i sgs 3 duo, svi su fakat isti, neupečatljivi. nokie su nešto drugo...
A razlika između N9, lumie 800 i ostatka ekipe je točno u čemu!?!?!?
Daj ljudi ne budite fanatične naivne ovce
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 20.10.2012., 10:18   #126
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
kao sto se kaze: o ukusima se ne raspravlja. Zato i postoji tolika kolicina mobitela. A ovce nemaju veze s tim. One su u Apple temi.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 20.10.2012., 10:21   #127
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
kao sto se kaze: o ukusima se ne raspravlja. Zato i postoji tolika kolicina mobitela. A ovce nemaju veze s tim. One su u Apple temi.



Uglavnom, vjerojatno sam okružen ekipom koja šlajfa na Nokiu pa mi se činilo da većina voli takav dizajn. Ipak sam u krivu
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline  
Staro 20.10.2012., 10:21   #128
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Dizaj sam po sebi i nije tak los a dolaze i u sarenim bojama Ali kad uzmemo osrednji ditaj sa uzasnom ergonomijom=meni totalno nezanimljiv uređaj
Meni prika ima Lumiu 900 i stvarno je odličan mobitel. jako dobro leži u ruci, nije nekvalitetan meni stvarno izgleda odlično. Na stranu WP, ali nokia mi je dizajnerski najviše odskočila od mase.
Baja 001 je offline  
Staro 20.10.2012., 11:01   #129
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
kao sto se kaze: o ukusima se ne raspravlja. Zato i postoji tolika kolicina mobitela. A ovce nemaju veze s tim. One su u Apple temi.
Ja nisam pisao o ukusima nego odgovor fanatiku iznad mene koji je pisao o no name dizajnu, a što drugo nokia radi nego jedan te isti mobitel/dizajn isfurava u 5 mobitela poslije. I to doslovni copy/paste
To što si ti meni tako dobro znan nokia fanboy 'nema veze' s branjenjem tu nekih blesavih teza koje nemaju veze s vezom....
Da pojasnim, pošto su očito neki ćoravi kraj zdravih očiju....
N9

Lumia 800

Lumia 900

Lumia 920

Pametnom dosta
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 20.10.2012., 11:03   #130
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Upravo sto je baja rekao, nokia odskace od mase, l800 i l900 samo grade na spjesnom dizajnu n9. S druge strane imas l610 i l710 koji su dukciji od ostalih lumija a opet prepoznatljivo nokie. Sto zelim reci, svi android mobiteli su postali isti, htc, samsung, sony, crno bijele kocke s malo razlika. Nokie su drukcije i to je neupitno. Sad je najjace sto su ih poceli kopirati, htc sa svojim wphoneovima, sad je samo pitanje kad ce stici sareni androidi... ne zelim zvucati kao ovca ali sam uvjeren da nokia trenutacno ima najprpoznatljiviji dizajn, sto skuzim kad izvadim svoju cno plavu lumiju, vise upita privlaci nego nekakav crni iphone...
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2012., 11:18   #131
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
@jopis, wow usporedio si 3 nokijina modela, a sad gledaj ovo:
sve je počelo s iphoneom:


onda 2. gen




i onda još pogledaj par tekućih modela



pa ubacimo još jedan htc tek tako



i onda to usporedimo sa ovim:



ja ne znam tko je tu slijep, ali meni se samo nokija ističe po dizajnu, pobogu i apple je istakao lumiju 800 kao primjer jedinstvenog dizajna a ne iphone clona.
p.s. ja jesam nokia fanboy i uz to sam dobro znani mučki provokator xD
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline  
Staro 20.10.2012., 11:38   #132
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor ogy_dogy Pregled postova
Upravo sto je baja rekao, nokia odskace od mase, l800 i l900 samo grade na spjesnom dizajnu n9. S druge strane imas l610 i l710 koji su dukciji od ostalih lumija a opet prepoznatljivo nokie. Sto zelim reci, svi android mobiteli su postali isti, htc, samsung, sony, crno bijele kocke s malo razlika. Nokie su drukcije i to je neupitno. Sad je najjace sto su ih poceli kopirati, htc sa svojim wphoneovima, sad je samo pitanje kad ce stici sareni androidi... ne zelim zvucati kao ovca ali sam uvjeren da nokia trenutacno ima najprpoznatljiviji dizajn, sto skuzim kad izvadim svoju cno plavu lumiju, vise upita privlaci nego nekakav crni iphone...
@Jopis nije bitno kako Nokia radi svoje modele, nego kakvi su oni prema drugima. A prilično se diferenciraju od drugih. Osobno mogu ih štampat do 2820 modela, jer su meni lipe (opet nismo svi isti). Osobno mi se jako sviđa i iPhone (ali sw je banana), dok mi je SGS3 sranje. Nego bolje bi bilo da se ostavimo mobitela i pričamo o WP8
Baja 001 je offline  
Staro 20.10.2012., 12:17   #133
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Pametnom dosta
To se zove konzistentnost u dizajnu. A ne kao neke firme koje kao da pate od ADD-a pa mjenjaju kompletno svoj dizajn iz serije u seriju. Nokia odlicno izgleda a neki ljudi jednostavno nemaju oko. To se bar moze vidjet u nekim temama kao "Izgled vaseg desktopa" i slicnima.
__________________
poltergeist je offline  
Staro 20.10.2012., 14:28   #134
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Vjetrenjače i blind sheeps.
Plaćati jedan te isti mobitel 500-600€ samo jer se drukčije zove, idiotizam.
No, kako rekoh u prvoj rečenici, pa ko voli, nek izvoli
Opet pametnom dosta
EOD.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 20.10.2012., 14:43   #135
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Aha, znaci pored Apple ovaca dobili smo i Nokia ovce. Zna se jedino ko nisu ovce. Ovi koji u zadnjih par godina promjene 15 android telefona. Bit ce da su svi odlicno radili.
__________________
poltergeist je offline  
Staro 20.10.2012., 16:20   #136
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Današnji smartphoni su u 90% vizualno jednaki jer imaju jednak dispaly koji zauzima 90% prednje strane telefona i zato tu jednostavno nema prostora za neki revolucionaran dizajn.

Nokija je tu malo odskočila, ali po meni veci dio zasluge je u tome sto dolazi u tim sarenim bojama. Odnosno da dolazi u dvije boje(crna i bijela) efekt oduševljenja bi bio dosta manji. Osobno, uopće me ne lozi imat telefon kričavo žute/plave/crvene boje.
__________________

srale7 je offline  
Staro 20.10.2012., 20:46   #137
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Aha, znaci pored Apple ovaca dobili smo i Nokia ovce. Zna se jedino ko nisu ovce. Ovi koji u zadnjih par godina promjene 15 android telefona. Bit ce da su svi odlicno radili.



Inače, da se zna, i ja sam među tim ljudima.
(sad sam na symbianu )
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 20.10.2012., 21:56   #138
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
Brat bratu, samsung ima telefone kad bi dao nekom neznalcu lik ne bi razlikovao ace, galaxy s, s2 itd... Lumiu nisam imao, ali sam drzao telefon je super lezao u ruci.

P.S Iako nijedan nije cool kao X7 :P
seno je offline  
Staro 21.10.2012., 16:28   #139
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
I Huawei svog konja za W8 trku ima.
http://www.unwiredview.com/2012/10/1...-press-photos/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 21.10.2012., 16:36   #140
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
I Huawei svog konja za W8 trku ima.
http://www.unwiredview.com/2012/10/1...-press-photos/
Fino izgleda...
Iskreno, jedva čekam recenzije svih tih uređaja. Mislim da nokija nije toliko sjajna koliko se žele prikazati, a ima stvarno lijepih budućih wp8 uređaja.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 21.10.2012., 16:38   #141
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Ovaj Huawei je sasvim solidan mobitel, baterija (2000mAh) mu je adut a dizajn je mješavina SE Tipo (prednji dio) i HTC One X (zadnji dio)...

Trenutno samo za kinesko tržište...
gin.tonic je offline  
Staro 21.10.2012., 18:25   #142
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Kako svi kupe Nokijinu ideju šarenih mobitela, posebno tu cyan boju. Ajd meni je to ok, i sam bi pikirao žuti ili plavi ali stvarno bezobrazno kupe tuđe ideje. Koliko vidim jedino Samsung nema šareni WP8 mobitel, svi ostali imaju. I da, Nokia fura šarene mobitele još od prošle serije Lumia tako da to i je bila neka vrsta njihove ekskluzive.
doky je offline  
Staro 21.10.2012., 18:53   #143
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor doky Pregled postova
Kako svi kupe Nokijinu ideju šarenih mobitela, posebno tu cyan boju. Ajd meni je to ok, i sam bi pikirao žuti ili plavi ali stvarno bezobrazno kupe tuđe ideje. Koliko vidim jedino Samsung nema šareni WP8 mobitel, svi ostali imaju. I da, Nokia fura šarene mobitele još od prošle serije Lumia tako da to i je bila neka vrsta njihove ekskluzive.
Relativno i razumljivo u pogledu na WP. Ali recimo meni se jako sviđa Samsung Ativ S.
Baja 001 je offline  
Staro 21.10.2012., 19:13   #144
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
ah, to je uređaj na kojem možeš surfati internetom i surfati oceanom.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 21.10.2012., 20:00   #145
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
Obrisao sam "suvišne" postove, molim bez prepucavanja, vrijeđanja i besmislenog dokazivanja što je kome ljepše i oko ugodnije. Tema je WP 8 i držite se toga.
tor je offline  
Staro 22.10.2012., 16:16   #146
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 23.10.2012., 11:16   #147
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Zar je moguće da su ovo najbitnije novosti vezane za WP8? Za druge OS-ove je većina toga prošlo svršeno vrijeme.
http://tehnoklik.net.hr/mobile/app-o...hone-8-sustava
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 23.10.2012., 11:42   #148
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Kako prošlo svršeno vrijeme, pa nije valjda Android odusto od MicroSD-a ili 720p reze...
Iako da, WP malo kasni po tim nekim osnovnim funkcijama, mislim da se upravo zbog toga WP7 nije previše proslavio iako je kao OS jako kvalitetan. Mogli su isto još navest i cross platform developing s desktopom i tabletima što je po meni jedna od boljih stvari.
doky je offline  
Staro 23.10.2012., 13:20   #149
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Citiraj:
Autor doky Pregled postova
Kako prošlo svršeno vrijeme, pa nije valjda Android odusto od MicroSD-a ili 720p reze...
Iako da, WP malo kasni po tim nekim osnovnim funkcijama, mislim da se upravo zbog toga WP7 nije previše proslavio iako je kao OS jako kvalitetan. Mogli su isto još navest i cross platform developing s desktopom i tabletima što je po meni jedna od boljih stvari.
za rezu ne znam, ali ako se ne varam nexusi su odustali od sd kartica, uzmi samo za primjer nexus 7 i budući lg nexus. no more sd...

i da wp svakako kaska za androidom, što se može očekivati od jedne zatvorene platforme, ali na wp svaka funkcija kad stigne radi perfektno fluidno i bez problema i za to ja rađe čekam malo nego budem early adopter pa popušim.
/jutros baš gledam usporedbu gs3, one x i novog optimusa koji bi trebao biti android flagship... i u sred testa mu se sruši browser??? mislim wtf???/ zato mislim da je wp daleko bolja platforma te da će je wp8 izravnati ako ne i nadmašiti android...
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline  
Staro 23.10.2012., 13:37   #150
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
To za rezu i karticu je bio sarkazam, sumljam da će Android, a sad i WP napustit MicroSD još dugo vremena... To ovisi o proizvođaču mobitela, dok je WP7 bio limitiran što on kao OS nije imao podršku za MicroSD.

I da, slažem se s drugim djelom posta, ja sam baš htio WP kao promjenu nakon Androida jer jednostavno sve iz prve fluidno radi, super osječaj moram priznat. Jest da WP7 ima dosta nedostataka, zato i jesam napaljen na WP8 toliko jer se ponajviše fokusira na te banalne nedostatke sedmice.
doky je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na