Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.10.2010., 16:52   #1
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
Battlefield 3

Iako ima ohoho do izlaska, neke sitnice su poznate pa da podijelim

http://www.fudzilla.com/games/item/2...d-3-to-be-best

tbh pošto je to DICE, ne vjerujem im ništa, no vrijeme će pokazati, radit će se na frostbite 2 enginu i neće biti port s konzola, živi bili, pa vidjeli
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2010., 17:11   #2
PointDexter
Premium
Moj komp
 
PointDexter's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Éire
Postovi: 1,808
Kupci MoH-a će imati pristup BF3 beti
IMO to bi trebali imati, možda čak isključivo, vlasnici BF2
__________________
alien-smilies-0046.gif von smiliesuche.de
PointDexter je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2010., 17:13   #3
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
po nekoj logici da, al ovo je ipak način na koji privlače kupce na moh, jer neznam čime ih osim toga mogu privući mohu :S
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2010., 20:15   #4
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Ja znam da sam rekao (i ostajem pri tome) da neću kupovati Wietnam ali isto tako sam rekao od kada znam za BF3 da ću ovu igru definitivno kupiti jer mi je BFBC2 koliko god frustrirajuća bila (znate na kaj i koga mislim :P) mi je jedna od boljih igara koje sam imao prilike i ŽELJE igrati!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2010., 20:16   #5
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Također, neću kupiti Vietnam (više radi bezobrazluka developera, nego cijene), ali ću kupiti sljedeći Battlefield.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2010., 21:48   #6
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor Mansky Hunt Pregled postova
Također, neću kupiti Vietnam (više radi bezobrazluka developera, nego cijene), ali ću kupiti sljedeći Battlefield.
Ja bome ne, dok dobro nesnimim igru, pogotovo sto mi je prvo u planu Red Orchestra
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2010., 22:15   #7
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Red Orchestra
Definitvno to , pogotovo jer me baca u dane cod2 ))
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2010., 22:33   #8
PointDexter
Premium
Moj komp
 
PointDexter's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Éire
Postovi: 1,808
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Ja bome ne, dok dobro nesnimim igru, pogotovo sto mi je prvo u planu Red Orchestra
Ovo kažeš kao da će obije igre izaći u periodu od tjedan dana
Naravno da ću prvo dobro promisli i proučiti BF3 (kao i svaku drugu igru) prije nego ju kupim
__________________
alien-smilies-0046.gif von smiliesuche.de
PointDexter je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 23:50   #9
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor PointDexter Pregled postova
Ovo kažeš kao da će obije igre izaći u periodu od tjedan dana
Naravno da ću prvo dobro promisli i proučiti BF3 (kao i svaku drugu igru) prije nego ju kupim
Izasle neizasle u istome danu, ww2 mi je jednostavno na prvom mjestu sto se tice samoga battlefielda bio sam u konzolaskoj beti pa u beti na PC-u pa cekao donedavno (6mj nakon izlaska igre) i opet me zednoga preko vode prevezose , igrao sam se fino dva tjedna sad se nemrem spojit na 99% servera tj uspijem se ih nekoga 20 puta i onda molim boga da se igra kojim cudom nesmrzne ako me prije toga neizbaci sa prekrasnom recenicom "connection to the server has been lost", djecije bolesti su i dalje tu a koliko vidim sposobno za rijesit ih nisu....
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2010., 20:25   #10
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2010., 21:13   #11
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
.. Znaci ipak su potvrdili ..A di se moze napravit preorder ?
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2011., 14:08   #12
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2011., 14:13   #13
Antiša
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Split
Postovi: 147
I Igra također neće podržavati prastari DX9, vec samo DX10&11, što znači da pripremite dobre mašine za igranje (pretpostavljam da će za više detalje obavezan biti Quad Core sa barem 3Ghz, 4GB RAM, i neka GTX 460 ili HD 6850.
Antiša je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2011., 19:47   #14
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Citiraj:
Autor Antiša Pregled postova
I Igra također neće podržavati prastari DX9, vec samo DX10&11, što znači da pripremite dobre mašine za igranje (pretpostavljam da će za više detalje obavezan biti Quad Core sa barem 3Ghz, 4GB RAM, i neka GTX 460 ili HD 6850.
Quad core je vec sada poprilicno potreban vec sa ovim BFBC2. po pitanju grafe sumnjam da ce biti toliko zahtjevna. A to sto je potreban dx 11 samo prednost!! a i prastari XP je zasluzio da ode u mirovinu nakon vec 10godina sluzbe
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2011., 20:20   #15
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
potreban je zato sto je igra slabo optimizirana za PC hardware, pogotovo za graficke kartice.
svatko od nas ima komp barem duplo jaci od danasnjih konzola, pa vidi sto se dogadja.
ako ga rade posebno za PC da bude epski kao sto je bio bf2, onda neka budu zahtjevi kakvi god trebaju. samo da bude fluidno i brzo.
  Reply With Quote
Staro 03.01.2011., 21:28   #16
Antiša
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Split
Postovi: 147
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
Quad core je vec sada poprilicno potreban vec sa ovim BFBC2. po pitanju grafe sumnjam da ce biti toliko zahtjevna. A to sto je potreban dx 11 samo prednost!! a i prastari XP je zasluzio da ode u mirovinu nakon vec 10godina sluzbe
Pa dobro sad, naclockan dualac (E8400/AMD Phenom II X2 550) na nekih 3,6-4Ghz i više nego dobro goni BF:BC2....

Ovo gore što sam napisao se ondosi na neko igranje na većim detaljima i Full HD rezolucij. Sumnjam da ce se stare GTX 2xx, HD 4xxx, a kamoli tek još starije GF9XXX ili HD3xxx serije veselo provesti u igri. Barem današnji mainstream za high/very high detalje (nagađam).
Antiša je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2011., 22:06   #17
PointDexter
Premium
Moj komp
 
PointDexter's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Éire
Postovi: 1,808
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
Quad core je vec sada poprilicno potreban vec sa ovim BFBC2. po pitanju grafe sumnjam da ce biti toliko zahtjevna. A to sto je potreban dx 11 samo prednost!! a i prastari XP je zasluzio da ode u mirovinu nakon vec 10godina sluzbe
Ajde ti objasni zašto je korištenje dx11 prednost. XP ne zaslužuje mirovinu, već ide u prijevremenu invalidsku...
I što se tiče OS-a i bfbc2 ja bi definitivno ostao na XP-u da igra podržava AA u dx9, a osim toga mogao bi i koristiti dobri stari SB Live!
Citiraj:
Autor Antiša Pregled postova
Pa dobro sad, naclockan dualac (E8400/AMD Phenom II X2 550) na nekih 3,6-4Ghz i više nego dobro goni BF:BC2....
Nikako... Igra traži više jezgara od dvije i tu nema rasprave (pričam iz vlastitog iskustva)
__________________
alien-smilies-0046.gif von smiliesuche.de
PointDexter je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 12:27   #18
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Citiraj:
Autor PointDexter Pregled postova
Ajde ti objasni zašto je korištenje dx11 prednost. XP ne zaslužuje mirovinu, već ide u prijevremenu invalidsku...
I što se tiče OS-a i bfbc2 ja bi definitivno ostao na XP-u da igra podržava AA u dx9, a osim toga mogao bi i koristiti dobri stari SB Live!
Zato sto dx11 je puno bolji od dx10 koji je vise radio problema nego koristi. Dx11 je brz i dobar a i vecina ljudi ima dx 10 ili 11 kartice koji igraju bc2. Nadam se da ce napravit igru 64bitnu pa da i tu dobijemo nesto na performansama. Bf3 nece biti pc ekskluziva kako neki najavljuju jucer sam to procitao i rastuzilo me. Jbg ogromna para se okrece na konzolama i to je razlog sto cemo se borit sa bolesti konzolitis
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 12:33   #19
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor PointDexter Pregled postova
ja bi definitivno ostao na XP-u da igra podržava AA u dx9, a osim toga mogao bi i koristiti dobri stari SB Live!
Igra radi savršeno sa SBLive (w7 x64 ultimate) uz malu "pomoć" Creative 2.1 sistema. Tako dobro radi, da sad moram igrat na sluškama jer žena ne može spavat u sobi iznad ove u kojoj igram. Nije da se čuje eksplozija, osjeti se, pravi force-feedback . Najviše joj je smetalo kad sam bio u tenku, he he. Jebga, sad sam pretjero pa sam počeo budit i nećaka još jedan kat iznad i sad igram na sluškama i zbog njega.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 12:42   #20
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
dobro je dok se ne deres svako malo "snajpa auf dem dah!!" i onda ti baka dode u sobu oko 1 ujutro sa "zasto se deres?!" spikom, a ti njoj objasnjavas da moras timu dati do znanja da je snajpa auf dem dah
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 13:24   #21
PointDexter
Premium
Moj komp
 
PointDexter's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Éire
Postovi: 1,808
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
Zato sto dx11 je puno bolji od dx10 koji je vise radio problema nego koristi. Dx11 je brz i dobar a i vecina ljudi ima dx 10 ili 11 kartice koji igraju bc2. Nadam se da ce napravit igru 64bitnu pa da i tu dobijemo nesto na performansama.
Znači ništa od konstruktivne rasprave na temu DX-a? Igranje u dx11 bez grafe od preko 1k krznenih je nemoguće... DX10 nije radio nikakve posebne "probleme" i barem je 15 do 20% velikodušniji za FPS-ove od dx11.
64bitna igra ti neće dati povećanje u performansama (pogotovo kada znamo ko će raditi BF3) a i u tome slučaju bi dio gaming populcije bio zakinut za kompatibilnost


EDIT: SB Live mi ne odgovara jer nemogu namjestiti da mi radi mic u W7
__________________
alien-smilies-0046.gif von smiliesuche.de
PointDexter je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 13:37   #22
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Posebna pažnja PC verziji Battlefielda 3

Šta nisu ovako rekli i za BC2?
doky je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 13:38   #23
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
ništa ja njima ne vjerujem nakon konzolaškog bad companya 2
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 14:48   #24
ezz
Premium
Moj komp
 
ezz's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 297
@mamutarka, imamo slican proc i memoriju i htio bi uzet 5850, kak stojis sa fpsovima u igri ?
__________________
ezz je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 14:58   #25
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Citiraj:
Autor Anphonic Pregled postova
Posebna pažnja PC verziji Battlefielda 3

Šta nisu ovako rekli i za BC2?
It will include special features like Mouse & Keyboard support, better lighting and 16x AA
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 15:03   #26
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
prcim ja njima mater, nek naprave igru za PC pa onda nek posvete posebnu paznju imbecilnim konzolama
  Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 15:15   #27
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
Citiraj:
Autor ezz Pregled postova
@mamutarka, imamo slican proc i memoriju i htio bi uzet 5850, kak stojis sa fpsovima u igri ?
odlično, ja ti igram njubarski sve na high i aa/af dx11 pa mi ide oko 90-100, jedino ti kad si u dimu od rušenja zgrade recimo padne fps al to je svima, nevezano je za karticu

nemojmo više OT
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 18:14   #28
Antiša
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Split
Postovi: 147
Citiraj:
Autor PointDexter Pregled postova
Znači ništa od konstruktivne rasprave na temu DX-a? Igranje u dx11 bez grafe od preko 1k krznenih je nemoguće... DX10 nije radio nikakve posebne "probleme" i barem je 15 do 20% velikodušniji za FPS-ove od dx11.
64bitna igra ti neće dati povećanje u performansama (pogotovo kada znamo ko će raditi BF3) a i u tome slučaju bi dio gaming populcije bio zakinut za kompatibilnost


EDIT: SB Live mi ne odgovara jer nemogu namjestiti da mi radi mic u W7
Krivo. 64 bitna igra će donjeti osjetan porast perfomansi u odnosu na 32bitnu ako može na dobar način to iskoristiti.

Primjerice, 64bitnost označava da je CPU sposoban baratati s registrima dužine 64 bita. Ako ti u programskom kodu imaš nešto dužine 48 bita, a programiraš u 32bitnoj verzij, cjeli ćeš kod morat podjeliti tako što ćeš prvo baratati sa registrom dužine od 32bita, a onda kada to odradiš, još jedan preostali registar ces pokrenuti dužine 16bita (32+16=48).

Tako kada izvodiš igru u 64bitnom kompajleru, neces kruziti 2 puta naokolo kako bi obradio, vec ces cjeli registarr fino strpati u 64 bitni kompajler i on ce ga odjednom obraditi jer podzrava registre do duzine 64 bita (sto odgovara tim 48). Tu dolazi do bitnog ubrzanja jer CPU nemora 2x kruziti sto znatno usporava rad.

Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
Zato sto dx11 je puno bolji od dx10 koji je vise radio problema nego koristi. Dx11 je brz i dobar a i vecina ljudi ima dx 10 ili 11 kartice koji igraju bc2. Nadam se da ce napravit igru 64bitnu pa da i tu dobijemo nesto na performansama. Bf3 nece biti pc ekskluziva kako neki najavljuju jucer sam to procitao i rastuzilo me. Jbg ogromna para se okrece na konzolama i to je razlog sto cemo se borit sa bolesti konzolitis
Glupost.... DX10 pruza ogromno vece mogucnosti u odnosu na DX9. DX10 je kompletno nanovo napisani API, sa puno modernijim načinom i puno je više okrenut modernom hardveru i da ga iskoristi na pravilan način. DX9 jako koči razvoj enginea jer je totalno drugačij, linearnij, uži i na kraju lošij od DX10/11.

Nijedan API pa tako ni DX9/DX10/DX11 NIJE odreden brzinom - Koliko ce se igra brzo izvoditi u odredenom APIu ovisi samo o programeru - Dali ce DICE pod DX11 rendererom napraviti super-ultra-duper grafiku, a pod DX10 staviti nešto očajno loše, pa da dobijemo da je DX11 sranje jer se izvodi osjetno sporije od DX10 - Stvar je samo koliko ce developeri toga uspjeti nagurati i koliko ce brzo to gpu to odraditi.

DX11 nije nikakva revolucija, to je samo mala nadogradnja na DX10. DX10 je u odnosu na DX9, ogromna, ali ogromna promjena.

Sry za offtopic
Antiša je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 19:13   #29
PointDexter
Premium
Moj komp
 
PointDexter's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Éire
Postovi: 1,808
Ne vidim zašto bi jedna igra morala baratati 64bitnim instrukcijama.
Prednost 64 bitnosti se vidi kod primjerice enkripcijskog softwera.
Ne vidim zašto bi softwer imao 48 bitnu instrukciju ako je rađen u 32 bitnom kodu...
Neka netko pametniji ovo potvrdi ili ospori...
EOD
__________________
alien-smilies-0046.gif von smiliesuche.de
PointDexter je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 20:58   #30
Antiša
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Split
Postovi: 147
Citiraj:
Autor PointDexter Pregled postova
Ne vidim zašto bi jedna igra morala baratati 64bitnim instrukcijama.
Prednost 64 bitnosti se vidi kod primjerice enkripcijskog softwera.
Ne vidim zašto bi softwer imao 48 bitnu instrukciju ako je rađen u 32 bitnom kodu...
Neka netko pametniji ovo potvrdi ili ospori...
EOD
Ma ne, to 48 je uzeto samo primjera radi. Mozes i uzeti 56. Mozes i 38.

Sve što je vece od 32bita profitira na 64bitnim instrukcijama jer nemoraš razdvajati postepeno kako bi odradio.

Koliko će B3 profitirati ostaje za vidjeti. Sigurno, nešto hoće.

Nekad jednostavno nešto nestane u 32bita pa to osjetno profitira 64bitnim kompajliranjem. Sve što stane u 32bita, NEĆE profitirati prelaskom na 64. A bilo što vece od 32 nemoze stati, vec ga moramo razdvajati kao 32 + ostatak.

Ako ste me shvatili dobro
Antiša je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na