Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.12.2017., 14:09   #2881
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Kolko si zvao na sve moguće brojeve i kolko si mailova poslao da te se rijese? 500? 1000?
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 11:20   #2882
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Dobio sam jucer cpu cooler,instalirao sam ga i ajmo rec da mi se ne sviđa,kak sad ide raskid ugovora?iznos je 300kn,oni ce mi umanjit taj iznos?
danex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2018., 11:28   #2883
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
Dobio sam jucer cpu cooler,instalirao sam ga i ajmo rec da mi se ne sviđa,kak sad ide raskid ugovora?iznos je 300kn,oni ce mi umanjit taj iznos?
kupio si u trgovini ili preko weba? preko weba imaš 2 tjedna rok da vratiš.. ako si u trgovini, moguće da će umanjiti.. frend je kupio krivi ssd za laptop u trgovini, i kad ga je vraćao umanjili su mu iznos
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 11:34   #2884
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Frend mi kupio u poslovnici,neznam kolko bi umanjili,ak je neki veci iznos onda mi ga je bolje stavit na trznicu pa nekog usrecit
danex je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 11:35   #2885
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
A o kojem cooleru se radi i zašto ti se ne sviđa?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 11:39   #2886
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
ja sam neki dan bio na trešnjevci... išao sam kupiti jedam item, cijena nešto manje od 100kn. i idem platiti i naravno dam 100kn. i lik veli da nema za vratiti, da moram ići promjeniti lovu negdje
a da ne pričam kako je zainteresiranost trgovaca ravna nuli
Godinama kupujem u našim ZG trgovinama hardvera pa tako i znam osobno neke prodavače (pa i vlasnike), bivše i sadašnje (igrom slučaja a i s nekima sam generacija). Ova postava sada u linksu na trešnjevci (dole u podrumu) je potpuno neprofesionalna i nezainteresirana za kupca i njegove potrebe. Prije par mejseci sam htio probati sluške i miša i rekao kupujem sigurno ako odgovara. Kažu mi mrtvo ladno - ne može! U smislu ko te jebe. Neki dan odem u instar, sve može tamo, probao 3 miša i kupim jedan a bome ću ponovo doći. Gore u prvom dijelu dućana u linksu rade dvoje mlađih ljudi koji se trude i ljubazni su. Zanimljivo.
Za mene postoji samo Instar i Uzi, za sad. I HG shop/spot za sitnice.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 11:41   #2887
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Arctic freezer 33 penta.Ovak na prvu mi se nije uklopio na postojeci buid

@tvrdi al onda netko naruci preko weba i dobije otvorenu kutiju od misa,slusalica il neceg treceg..i opet reklamacija

Zadnje izmijenjeno od: danex. 11.01.2018. u 13:21.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 11:55   #2888
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Godinama kupujem u našim ZG trgovinama hardvera pa tako i znam osobno neke prodavače (pa i vlasnike), bivše i sadašnje (igrom slučaja a i s nekima sam generacija). Ova postava sada u linksu na trešnjevci (dole u podrumu) je potpuno neprofesionalna i nezainteresirana za kupca i njegove potrebe. Prije par mejseci sam htio probati sluške i miša i rekao kupujem sigurno ako odgovara. Kažu mi mrtvo ladno - ne može! U smislu ko te jebe. Neki dan odem u instar, sve može tamo, probao 3 miša i kupim jedan a bome ću ponovo doći. Gore u prvom dijelu dućana u linksu rade dvoje mlađih ljudi koji se trude i ljubazni su. Zanimljivo.
Za mene postoji samo Instar i Uzi, za sad. I HG shop/spot za sitnice.


Ti si kažeš htio probat miš. Prekjuče sam bio u istom tom Linksu, da bi svjedočio prizoru gdje se tip koji je kupio miš dere na prodavačicu i valjda rješava kompleks malog pimpeka jer mu teflon trakice na mišu nisu apsolutno bez jedne crtice. Da stvar bude bolja, lik je na upit prodavačice da li je miš bio tvornički zapakiran s onim naljepnicama odgovorio potvrdno. Šta bi istek bilo da ne tamo neki Tvrdi il Pupo stavio svoje masne prste na njega i zaista ga probao.


Vezano za povrat, ako je kupljen u poslovnici možeš normalno napravit povrat ako se može vratit u tvorničko stanje. Ako je uništena ambalaža, potrošena pasta i sl. onda će ti il odbit il umanjit cijenu. Gotovo isto vrijedi i za povrate kad je roba kupljena preko web shopa, jedino što ti tamo moraju uzet nazad artikl, al ti isto tako mogu spustit cijenu (suprotno uvriježenom mišljenju da nam bespogovorno moraju vratit sve pare). Sve to izlaženje u susret kupcu može biti dvosjekli mač, i pitanje je kakva je uputa odozgo da se postupa u kojem slučaju.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 13:15   #2889
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ti si kažeš htio probat miš. Prekjuče sam bio u istom tom Linksu, da bi svjedočio prizoru gdje se tip koji je kupio miš dere na prodavačicu i valjda rješava kompleks malog pimpeka jer mu teflon trakice na mišu nisu apsolutno bez jedne crtice. Da stvar bude bolja, lik je na upit prodavačice da li je miš bio tvornički zapakiran s onim naljepnicama odgovorio potvrdno. Šta bi istek bilo da ne tamo neki Tvrdi il Pupo stavio svoje masne prste na njega i zaista ga probao.


Vezano za povrat, ako je kupljen u poslovnici možeš normalno napravit povrat ako se može vratit u tvorničko stanje. Ako je uništena ambalaža, potrošena pasta i sl. onda će ti il odbit il umanjit cijenu. Gotovo isto vrijedi i za povrate kad je roba kupljena preko web shopa, jedino što ti tamo moraju uzet nazad artikl, al ti isto tako mogu spustit cijenu (suprotno uvriježenom mišljenju da nam bespogovorno moraju vratit sve pare). Sve to izlaženje u susret kupcu može biti dvosjekli mač, i pitanje je kakva je uputa odozgo da se postupa u kojem slučaju.

Slučaj nekulturnog kupca nema veze sa mnom i sa mojom temom. Niti sam ja takav kupac. Miš je takav komad hardvera koji zaista ne može pasati svakom kupcu (oblik miša/ergonomija, veličina šake kupca itd) i fakat je nužno da se proba prije kupnje. Ja ne vidim kako bi ja mogao miš zasrati u 5 minuta ili oštetiti. Masne prste nemam, ne smijem jesti masno. Ti vjerujem gutaš janjetinu, u to ne sumnjam.
Drago mi je da "štitiš" svoje kolege prodavače ali eto boli me k što si i ti bio prodavač pa se osjećaš pozvanim glumiti odvjetnika.
U međuvremenu i dalje kupujem tamo di mogu probati proizvod (onaj koji se mora probati) i gdje me dočekaju sa dobar dan i doviđenja i ne tretiraju me kao stoku koja ih sad tu nešto "gnjavi". Ne očekujem da me treitraju kao damu niti to tražim ali neki temelj kulture, profesionalnosti i poduzetnosti (a bome i poznavanje materije) očekujem. Osim toga, imamo svijetle primjere (već spomenute) pa ne kužim kaj ti nije jasno.
Fulao si struku ako nećeš raditi s ljudima. Odi u slikare.

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 11.01.2018. u 13:25.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 13:47   #2890
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Kolege, molim lakše malo da ne mora intervenirat moderator.

Ovo za probu, naravno da je svakome stalo da isproba nešto prije kupnje, svatko želi znati za što točno daje novac. Veći je problem što kod nas u trgovinama nema testnih modela ili što je trgovcima mrsko imati izloženu tipkovnicu ili miša koje će, htio - ne htio, morati prodati po nižoj cijeni kao izložbeni uzorak.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2018., 13:49   #2891
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Njihovo je pravo da nedaju otvarat kutije jer kasnije to nemogu prodat,vecinom svi hoce neotvoreno i da prije toga nitko ne stavlja svoje sape,ruke itd. na proizvode koje nece kupit,neznam kaj si se ti nasal uvrijeden.Ja ti isto nebi dao.
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 13:58   #2892
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Dozvoljavanje isprobavanja nije nikakva obaveza.

Također što bi oni sa xy otvorenih artikala trebali raditi? Ako ih prodavaju kao nove isto bi nekome smetalo što su otvarani (i to je po meni OK).

E sad to je drugo što smo mi premali kao nacija, premali shopovi itd. pa da ima izložbeni primjerak za svaki artikal, kojeg bi se ostavilo vječno ili kasnije prodali pod umanjenom cijenom kao polovne, kao što ima u nekim većim državama i shopovima.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 14:01   #2893
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Nekad su veći shopovi i kod nas imali izložbene primjerke. Umjesto da napredujemo mi nazadujemo.
A ne vidim problem da se jedan miš otvori i da bude za probu. Pa nije to proizvod od xxxx kuna da ne velim da ih imaju na tone u dućanu.
I što to govori o dućanu i kakva je to reklama i imidž. Furamo se da smo poznati i veliki dućan hardvera a nemamo pišljivi miš u izlogu i nedamo otvoriti.
Na kraju krajeva moj je izbor gdje ću kupovati. Nisam se ja našao uvrijeđen, jebe mise, kupujem drugdje.
Valjda možemo na forumu slobodno pisati svoja iskustva i dati mišljenje a ako nekom smeta što njegovo poslovanje ispada loša reklama to je njegov problem. Naravno da njihova obaveza nije otvaranje miša ali nije ni moja da kod nih više ikad kročim i kupim nešto.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 14:12   #2894
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
@pupo, koji pacijent,taj je gori od mene,neki okorjeli gejmer
Misevi dosežu do 1000kn,skupi su i normalno da ti nezele otvarat,isto kao i sve ostale periferije,neznam sta ti tu nije jasno.
Veliki danak je uzelo i narucivanje online,izvana ili od domacih i trgovine drze (fizicki) artikle koji najvise idu.A nisu svi okorjeli gejmeri i ne kupuju samo the best.
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 14:14   #2895
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Slučaj nekulturnog kupca nema veze sa mnom i sa mojom temom. Niti sam ja takav kupac. Miš je takav komad hardvera koji zaista ne može pasati svakom kupcu (oblik miša/ergonomija, veličina šake kupca itd) i fakat je nužno da se proba prije kupnje. Ja ne vidim kako bi ja mogao miš zasrati u 5 minuta ili oštetiti. Masne prste nemam, ne smijem jesti masno. Ti vjerujem gutaš janjetinu, u to ne sumnjam.
Drago mi je da "štitiš" svoje kolege prodavače ali eto boli me k što si i ti bio prodavač pa se osjećaš pozvanim glumiti odvjetnika.
U međuvremenu i dalje kupujem tamo di mogu probati proizvod (onaj koji se mora probati) i gdje me dočekaju sa dobar dan i doviđenja i ne tretiraju me kao stoku koja ih sad tu nešto "gnjavi". Ne očekujem da me treitraju kao damu niti to tražim ali neki temelj kulture, profesionalnosti i poduzetnosti (a bome i poznavanje materije) očekujem. Osim toga, imamo svijetle primjere (već spomenute) pa ne kužim kaj ti nije jasno.
Fulao si struku ako nećeš raditi s ljudima. Odi u slikare.
Fulao si ono što sam napisao, al eo rekli su ti kolege. Naravno da možeš svoje mišljenje reći, ja sam ti rekao kak stvari stoje.
Ponavljam ti opet, to što ti misliš da si nešto trebao dobiti servirano a nisi, neznači da je prodavač nešto krivo napravio.

Nemoraš se brinut za mene, ja taj posao nasreću neradim već neko vrijeme


Citiraj:
Autor fAg Pregled postova
@pupo, koji pacijent,taj je gori od mene,neki okorjeli gejmer
Misevi dosežu do 1000kn,skupi su i normalno da ti nezele otvarat,isto kao i sve ostale periferije,neznam sta ti tu nije jasno.
Veliki danak je uzelo i narucivanje online,izvana ili od domacih i trgovine drze (fizicki) artikle koji najvise idu.A nisu svi okorjeli gejmeri i ne kupuju samo the best.
Ma da, lik ful bezobrazan, svi se pogledaju koji su bili u dućkasu. A ono kad je počeo s pričom da je platio miš 400kn, da kao nije to neki shit za 50kn, odma me poteralo. Bu hu, potrošio je 400kn.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 14:20   #2896
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor fAg Pregled postova
@pupo, koji pacijent,taj je gori od mene,neki okorjeli gejmer
Misevi dosežu do 1000kn,skupi su i normalno da ti nezele otvarat,isto kao i sve ostale periferije,neznam sta ti tu nije jasno.
Veliki danak je uzelo i narucivanje online,izvana ili od domacih i trgovine drze (fizicki) artikle koji najvise idu.A nisu svi okorjeli gejmeri i ne kupuju samo the best.
Ma daj...takve miševe ne kupuje svatko...najčešće je to rang do 500kn...moj je bio oko 350 kn sad je i manje...pala mu cijena

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Fulao si ono što sam napisao, al eo rekli su ti kolege. Naravno da možeš svoje mišljenje reći, ja sam ti rekao kak stvari stoje.
Ponavljam ti opet, to što ti misliš da si nešto trebao dobiti servirano a nisi, neznači da je prodavač nešto krivo napravio.
Ma da, lik ful bezobrazan, svi se pogledaju koji su bili u dućkasu. A ono kad je počeo s pričom da je platio miš 400kn, da kao nije to neki shit za 50kn, odma me poteralo. Bu hu, potrošio je 400kn.
Ovaj prvi dio sam ti rekao što mislim i to je to...ako si veliki dućan tako se i ponašaj i imaj mogućnost provjere.
Osim toga a kaj je sa povratima s web kupnje? Dakle po zakonu ja imam pravo kupit miš prek njihovog weba i vratit im ga u roku 2 tjedna bez a i be. Kaj onda? I to je ne samo proban već korišten miš.
A za lika me ne čudi. Takvih ima koliko hoćeš. Ali ti si prodavač i moraš se ponašati profesionalno a ako je iznimno neugodan zoveš šefa i onda on rješava ili ga zamoli da napusti prostor.

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 11.01.2018. u 14:25.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 14:34   #2897
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
U pravilu ako vratiš novi, nekorišteni, neotvarani miš dobiješ ful lovu nazad i on ide u prodaju kao novi. Ako si otvorio miš i koristio ga, trebali bi ti skinut cijenu tj. povrat prema tebi 10-15% i isti prodavat kao korišteni po nižoj cijeni.

Tako je to zamišljeno zakonski, u praksi to ne funkcionira u većini slučajeva, i ne govorim tu sad konkretno za Links, već za sve IT trgovine i trgovine bilo kojom drugom opremom. Svi pokušaju prodati pod novo šta god se može spakirat.

Realno, kupac neće skužit gotovo nikad, dobit će jamstvo uredno i sve. Ne opravdavam trgovine da to rade, al ih razumijem, marže su nikakve na IT robu, fizičke osobe kao kupci su kod nas zaštićeni ko lički medvjedi itd itd. Kako si i sam rekao, zaista nekad sam radio to i bio s one strane pulta, i stvarno bi ti mogao nabrojat hrpu razloga kak i zašto i u korist/štetu kupca i u korist/štetu prodavača.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 15:33   #2898
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Prije 2 mjeseca sam u Linksu na trešnjevci kupovao monitor za cca. 4400 kn.
Preko telefona sam zvao i provjerio dostupnost, monitor je rezerviran na moje ime. Dobro iskustvo, ljubazan djelatnik na telefonu.

U dućanu u podrumu me nitko nije pozdravio kad sam ušao, makar sam prvi pozdravio. Tražio sam R1 bez da su navedeni moji osobni podaci, krenulo je neko filozofiranje, ali prodavač je popustio. Krenuo ga je zezati printer pri ponovom ispisivanju rančuna pa je skoro opet odustao od mog zahtjeva. Nakon pomoći kolege uspio je ispisati novi račun.
Kad sam odlazio s novom monitorom i kulturno rekao "Doviđenja", s druge strane muk, samo bulje u monitore ili pričaju. U dućanu nije bila niti jedna druga stranka.

I što je najgore od svega, ovo nije prvo ovakvo iskustvo s Links Trešnjevka podrumom. Kranje nezainteresirani i nekulturni.

Shvaćam da je djelatnicima pun kurac rada s kupcima i male plaće. Ali kulturu ophođenja s drugim ljudima ne uvjetuje plaća niti posao, već osobna kultura čovjeka.

Sigurno ću nastaviti kupovati u Linksu unatoč takvim iskustvima jer nažalost pounda kod nas je dosta ograničena, ali smatram da bi na sličnim stvarima trebali poraditi.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 15:44   #2899
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Ja sam par puta kupovao u Trešnjevci kad su bile one akcije na slušalice, tipkovnice i miš. Za miš i tipkovnicu sam lijepo zamolio da li mogu isprobati prije kupnje i prodavač mi je bez problema otvorio ambalažu. Za ljubaznost odn pozdravljanje kod dolaska i odlaska, nisam čuo odgovor. Jedino mi se čini da je onaj šef njihov (debeli) zločest i bahat jer je pred menom korio kolege i bio neljubazan prema njima pa mi se čini da je možda on razlog za tmurnu atmosferu..
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 15:49   #2900
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Nekad su veći shopovi i kod nas imali izložbene primjerke. Umjesto da napredujemo mi nazadujemo.
Pa nazadujemo

Oš po broju stanovnika, prometu (većina rekorda iz 2008 tj. predkriznog razdoblja)

Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
A ne vidim problem da se jedan miš otvori i da bude za probu. Pa nije to proizvod od xxxx kuna da ne velim da ih imaju na tone u dućanu.
I što to govori o dućanu i kakva je to reklama i imidž. Furamo se da smo poznati i veliki dućan hardvera a nemamo pišljivi miš u izlogu i nedamo otvoriti.
Na kraju krajeva moj je izbor gdje ću kupovati. Nisam se ja našao uvrijeđen, jebe mise, kupujem drugdje.
Valjda možemo na forumu slobodno pisati svoja iskustva i dati mišljenje a ako nekom smeta što njegovo poslovanje ispada loša reklama to je njegov problem. Naravno da njihova obaveza nije otvaranje miša ali nije ni moja da kod nih više ikad kročim i kupim nešto.
Da, al ti to gledaš samo iz svoje perspektive jednog miša. Miševa ima 100-200, a većina shopova je tipa 5 sa 5m, gdje su tu monitori, tipkovnice i sl. Gdje bi to oni izložili? I kolika bi bila vrijednost sve te otvorene robe? Upravo xxxx kuna... Nerealno za naše prilike
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 00:13   #2901
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Gotovo isto vrijedi i za povrate kad je roba kupljena preko web shopa, jedino što ti tamo moraju uzet nazad artikl, al ti isto tako mogu spustit cijenu (suprotno uvriježenom mišljenju da nam bespogovorno moraju vratit sve pare). Sve to izlaženje u susret kupcu može biti dvosjekli mač, i pitanje je kakva je uputa odozgo da se postupa u kojem slučaju.

Tako je bilo po prošlom zakonu.
Sad, po novom opet ti ne smiju naplatiti za ono što je bilo potrebno za utvrđivanje prirode, obilježja i funkcionalnost robe. (ZZoP Čl 77. stavak 5).
Zakon je tu, samo se treba pozvati na njega.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 09:51   #2902
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
ja sam jedno 5-6 uređaja vračao i uvijek su mi rekli da ambalaža (kutija) nesmije bit i rastrgana drugih uvjeta nije bilo,malo počnu fufljati kad spomeneš zakon o potrošačima
ali nitko mi nije odbio povrat niti mi je bilo što naplatio,dapače večina je poslala dostavnu službu besplatno po to, jedino sitne neugodnosti su bile sa zagrebačkom bankom
jer sam povrat novaca često čekao mjesec dana.

p.s. dosta web -dučana ima čak i produženo vrijeme prava povrata u odnosu na zakon.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 10:57   #2903
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Dakle da rezimiramo.

Slučaj 1: Naručim preko weba miš koji mislim probati. A možda ga i zadržim. Igram se s njim 12 dana i odlučim ga ipak vratiti i tražim lovu nazad ili drugi proizvod.
Slučaj 2: Dođem u dućan i molim prodavača da probam miš prije kupnje. Kažem ako mi bude ok sigurno kupujem. Prodavač odbije i ja odem iz dućana.

Zaključak. Bolje ih je kupovati preko web shopa. Tada se proizvod može probati i probati i probati.....i tako danima. Fino spakiraš u kutijicu i "ko vas jebe".

Oprostite ali to je debilno.


U međuvremenu ja ću i dalje ići tamo gdje mogu probati miš čisto da ne zajebavam dućane s povratima od web kupnje.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 11:00   #2904
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Oprostite ali to je debilno.
Nije debilno već je zakonski.
Web kupnja mora imati nekakav instrument povrata jer robu nisi vidio uživo. S druge strane uzimanje dijela robe za demo i gubitak na tome je nešto što se u današnjim uvjetima malo kojoj firmi isplati.
Bilo bi zgodno vidjeti nekakvu statistiku povrata robe kupljene preko weba i troškova vezanih uz to.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 11:04   #2905
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nije debilno već je zakonski.
Web kupnja mora imati nekakav instrument povrata jer robu nisi vidio uživo. S druge strane uzimanje dijela robe za demo i gubitak na tome je nešto što se u današnjim uvjetima malo kojoj firmi isplati.
Bilo bi zgodno vidjeti nekakvu statistiku povrata robe kupljene preko weba i troškova vezanih uz to.
Dakle više im se isplati da im ljudi DEMO ispituju istu robu kupljenu na webu. Ja čisto sumnjam da ima puno povrata s weba jer većina ljudi je korektna i kupuju hardver koji se nema što probavati (može jedino biti povrat zbog nekog defekta). Kod miša je posebna priča jel jako ovisi o veličini šake kupca i sama ergonomija pojedinog miša ne paše svakom. Zato mislim da baš u slučaju miša i sličnih proizvoda prodavač mora biti taj koji će napraviti dodatni "trud" da ipak dozvoli da se taj proizvod kupcu bolje prezentira i da mu se olakša odabir kod kupnje. O tome pišem.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 11:18   #2906
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Sve je zakonski, i ne imati izloženu robu i imati mogućnost povrata robe unutar 14 dana. Pitanje je što je trgovcu isplativo. Imati manje troškove pa imati izložbene uzorke/otvoriti robu i pokazati kupcu ili raditi povrat robe preko dostave.
Nemojte zaboraviti da je nekad i distributerima/proizvođačima u interesu da je negdje u nekoj trgovini njihova roba izložena i da oni mogu:
1. dati izložbene uzorke, one dummy modele koje možete opipati,
2. dati prave proizvode koji su baš namijenjeni da budu izloženi,
3. dogovoriti s trgovinom da pokriju razliku u cijeni izložbenog uzorka do njegove nabavne cijene.

Dakle, nekad trgovac nije u gubitku ako ima izloženu robu. Jasno mi je da nitko nema volje raspakiravat nešto u blister pakiranju ali isto tako nije problem izvadit tipkovnicu iz kartona.
Neću ni spominjati da su se iz ureda jednog renomiranog proizvođača periferije žalili da su jednom isto renomiranom lancu trgovina dali 5-6 proizvoda da budu izloženi u Zagrebu pa je ta roba izgleda završila "kod babe i stričeva".
Jedino vodite računa o tome da kupac više voli trgovinu gdje ima mogućnost isprobati tipkovnicu ili miša ili baciti pogled na monitor prije kupnje tako da je po mom mišljenju za trgovinu koja se orijentirala za prodaju "uživo" bolja varijanta da ima izložbene uzorke jer nije ista stvar ako izložbeni uzorak privuče 5-6 novih kupaca koji su taman u dilemi kupiti nešto ili ne.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 11:26   #2907
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
ja sam 5-6 vratio večinom zbog kvara od možda 100-injak koje sam kupio,postotak je malen,ali takav je zakon i nepada mi na pamet ga kritizirati.

trgovina ti je čudna stvar ono kaj na prvi pogled izgleda loše za prodavaća ubiti mu povečava promet,primjer ti je kina par puta su mi vratili novce jer nije stiglo na vrijeme
neki razuman rok je 25-30 dana i desilo mi se da eto 31 dan im pošaljem maili da nije ništa stiglo 32 dan mi vrate novce a 33 dan ipak stigne,znaći spremni su da i ti njih zae...
samo da im nepadne pozitivan reiting.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 11:34   #2908
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Dakle više im se isplati da im ljudi DEMO ispituju istu robu kupljenu na webu. Ja čisto sumnjam da ima puno povrata s weba jer većina ljudi je korektna i kupuju hardver koji se nema što probavati (može jedino biti povrat zbog nekog defekta). Kod miša je posebna priča jel jako ovisi o veličini šake kupca i sama ergonomija pojedinog miša ne paše svakom. Zato mislim da baš u slučaju miša i sličnih proizvoda prodavač mora biti taj koji će napraviti dodatni "trud" da ipak dozvoli da se taj proizvod kupcu bolje prezentira i da mu se olakša odabir kod kupnje. O tome pišem.
Vrlo vjerojatno im se više isplati. Na stranu koliko lljudi robu vrati ili im se da zezati s tim, troškovi oko te robe su niži i zato bi bilo zgodno vidjeti nekakvu statustiku povrata.
Što se testa tiče, jako malo ljudi stvarno želi nešto probati. Siguran sam da se bar 90% proda bez ikakvog gledanja, kamoli probanja. Ići u tolike troškove radi par posto ljudi je jednostavno neisplativo, išlo bi pije kao trošak marketinga, a ne prodaje.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 17:06   #2909
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Dakle više im se isplati da im ljudi DEMO ispituju istu robu kupljenu na webu. Ja čisto sumnjam da ima puno povrata s weba jer većina ljudi je korektna i kupuju hardver koji se nema što probavati (može jedino biti povrat zbog nekog defekta). Kod miša je posebna priča jel jako ovisi o veličini šake kupca i sama ergonomija pojedinog miša ne paše svakom. Zato mislim da baš u slučaju miša i sličnih proizvoda prodavač mora biti taj koji će napraviti dodatni "trud" da ipak dozvoli da se taj proizvod kupcu bolje prezentira i da mu se olakša odabir kod kupnje. O tome pišem.
Ja sam naručio bio Roccat Kone Pure Military ili kako se ve zove sa web-a baš zato jer je miš...na kraju sam imao grčeve od njega, vratio ga u roku 14 dana, uzeo G502 od logitecha i uživam. Ali sam baš uzeo sa webshopa jer nisam bio siguran, a nisam ga imao nigdje isprobati...
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 19:09   #2910
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Uzo maločas nešto u linksu (oko 15:00), pisalo je da ima u poslovnici Osijek, reko na povratku s posla pokupim, i sad polako bih se trebao pakovati, ali osim potvrde o narudžbi, nikakava obavijest nije stigla. Na webu piše da nije više raspoloživa, pa reko da nije netko pokupio taman dok mi je nerudžba u obradi.

Ima li tko info kako to funkcionira, jel to to, ili ću sad čekati da dođe iz druge poslovnice?
Tomtam je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na