Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.06.2014., 18:25   #1591
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ljudi što kada grupna kupnja u linksu ne uspije (tj. ako se ne proda predviđen broj primjeraka) - jel sve otpada ili moraš kupit to po njihovoj normalnoj cijeni?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2014., 19:02   #1592
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ljudi što kada grupna kupnja u linksu ne uspije (tj. ako se ne proda predviđen broj primjeraka) - jel sve otpada ili moraš kupit to po njihovoj normalnoj cijeni?
Logično je da otpada.
partwish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2014., 23:23   #1593
Bull_the_Great
Registered User
Moj komp
 
Bull_the_Great's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 31
ugradili su mi novu graficku nedavno jer stara nije valjala . pod garancijom . sad s novom dobivam artifakte nekad kad igram . jel i ova ima gresku ? nikad na zelenu granu . jako ocajna trgovina ...
Bull_the_Great je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2014., 23:48   #1594
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Jeli ti grafa radi u Dual Graphics modu ?
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2014., 00:01   #1595
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Bull_the_Great Pregled postova
ugradili su mi novu graficku nedavno jer stara nije valjala . pod garancijom . sad s novom dobivam artifakte nekad kad igram . jel i ova ima gresku ? nikad na zelenu granu . jako ocajna trgovina ...
Jesi dobio novu novcatu ili su ti uglavinjali bulk refurbished grafičku?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2014., 00:01   #1596
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Bull_the_Great Pregled postova
ugradili su mi novu graficku nedavno jer stara nije valjala . pod garancijom . sad s novom dobivam artifakte nekad kad igram . jel i ova ima gresku ? nikad na zelenu granu . jako ocajna trgovina ...
To nije do njih. Meni je tako i iz Protisa jednom došla crknuta grafička, pa je drugi put bila u redu (i dan danas radi).

Ako dobivaš artifakte, provjeri na drugom računalu, ako i tamo dobivaš (a vjerojatno ćeš), reklamiraj je.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2014., 00:48   #1597
Bull_the_Great
Registered User
Moj komp
 
Bull_the_Great's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 31
Citiraj:
Autor Overclock_freak Pregled postova
Jeli ti grafa radi u Dual Graphics modu ?
imam samo jednu grafičku ako to pitaš . a CPU je : AMD A8-5600K APU with radeon HD graphics 3.60 Ghz

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Jesi dobio novu novcatu ili su ti uglavinjali bulk refurbished grafičku?
to nemogu nikako znat jer su mi u zagrebu to radili , a ja sam u rijeci ... dobio sam kutiju i sve a sad ...

Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
To nije do njih. Meni je tako i iz Protisa jednom došla crknuta grafička, pa je drugi put bila u redu (i dan danas radi).

Ako dobivaš artifakte, provjeri na drugom računalu, ako i tamo dobivaš (a vjerojatno ćeš), reklamiraj je.
nemogu je vadit iz kompa jer je pod garancijom , ima onu naljepnicu koju ako otvoriš kučište si u banani ...

prije toga sam imao radeon hd 7790 1 GB i ne sjećam se da sam ikad imao artifakte ...
Bull_the_Great je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2014., 01:43   #1598
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,455
nisi u nikakvoj banani ako otvoris kuciste

garancija i dalje ostaje za svaki proizvod unutar kucista, jedino njihova dijagnostika kvara nije besplatna bez naljepnice
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 12.06.2014., 12:22   #1599
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
1000.0 GB WESTERN DIGITAL Blue, WD10EZEX za 399,00 kn na grupnoj kupnji. Mislim da je to trenutno best buy.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2014., 13:21   #1600
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Jaka razlika - 6kn od Uzi-ja, 14kn od MagazinRS-a
http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=wd10ezex
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.06.2014., 13:40   #1601
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Već je komentirano da, samo ovako s popustima i akcijama, konkuriraju ostatku (istina - triba uzet u obzir da ostali ističu cijenu za gotovinu koja je često niža, a onda pored nje stoji veća cijena sitnim fontom za kartice, i često ostali nemaju uopće lager....)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2014., 13:43   #1602
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Nekad zna uletit i dobra ponuda koja je niža od ostalih . Al to sve ovisi o artiklu i postotku sniženja.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2014., 17:19   #1603
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Jaka razlika - 6kn od Uzi-ja, 14kn od MagazinRS-a
http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=wd10ezex
A dostava? Links ipak ima trgovine posvuda.
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2014., 20:46   #1604
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
"Posvuda" je relativan pojam .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2014., 00:23   #1605
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Imamo 5% popusta ako sam dobro skužio
http://promo.links.hr/gol-za-popust/
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 08:19   #1606
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Evo i moje lose iskustvo sa Linksom.Tipkovnica Logitech K800 pod grancijom, ali garancija odbijena jer kako kazu jamstvo ne pokriva istrosenost tipki ( izlizana slova ).Prije par dana nazovem Links i trazim voditelja servisa da telefonski popricam sa njim a djelatnik servisa koji se javio na telefon kaze da voditelj servisa ne razgovara putem telefona sa strankama i da se za problem oko jamstva javim Microlineu buduci da su oni ovlasteni servis.E kada je tako, onda kako kaze moj dobar prijatelj iz Ministarstva gospodarstva, podnesi ti nama lijepo prijavu pa cemo mi otici porazgovarati u Links.Danas putem www.mingorp.hr podnesena prijava protiv Linksa, te zatrazen inspekcijski nadzor.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 08:30   #1607
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Evo i moje lose iskustvo sa Linksom.Tipkovnica Logitech K800 pod grancijom, ali garancija odbijena jer kako kazu jamstvo ne pokriva istrosenost tipki ( izlizana slova ).Prije par dana nazovem Links i trazim voditelja servisa da telefonski popricam sa njim a djelatnik servisa koji se javio na telefon kaze da voditelj servisa ne razgovara putem telefona sa strankama i da se za problem oko jamstva javim Microlineu buduci da su oni ovlasteni servis.E kada je tako, onda kako kaze moj dobar prijatelj iz Ministarstva gospodarstva, podnesi ti nama lijepo prijavu pa cemo mi otici porazgovarati u Links.Danas putem www.mingorp.hr podnesena prijava protiv Linksa, te zatrazen inspekcijski nadzor.

Ne kužim...ovlašteni servis ti je odbio reklamaciju a ti tužiš Links...
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 08:50   #1608
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Ne kužim...ovlašteni servis ti je odbio reklamaciju a ti tužiš Links...
Tuzim Links jer sam tamo kupio tipkovnicu.Kupljena u njihovm ducanu,predana u njihovom ducanu,nakon vracanja sa servisa preuzeta u njihovom ducanu.Mene kao kupca ne zanima gdje Links salje tipkovnicu na servis.Sto se mene tice oni je mogu slati na RMA i u Kinu.

Zadnje izmijenjeno od: RAUL. 16.06.2014. u 08:58.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 12:55   #1609
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
@RAUL Svaka čast....nemoj dat klošarima da te oderu....mene su oderali za grafičku a pokušali su i za zvučnike ali sam za zvučnike uspio se izboriti da mi vrate lovu...
Kako te itko može oderati za nešto?
Ne znam o čemu se radi ali jesi li ti to kome prijavio ako već smatraš da si u pravu i da si oštećen za nešto? Ako nisi onda ne znam šta kukaš i to duže vremena koliko pratim, čim se netko javi za nešto evo i tebe sa tvojim "slučajevima".
Sva sreća pa je ovo koliko-toliko pravna država i odbijanje reklamacije od strane trgovine nije gotova stvar nego se onda treba obratiti nadležnima.

Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Tuzim Links jer sam tamo kupio tipkovnicu.Kupljena u njihovm ducanu,predana u njihovom ducanu,nakon vracanja sa servisa preuzeta u njihovom ducanu.Mene kao kupca ne zanima gdje Links salje tipkovnicu na servis.Sto se mene tice oni je mogu slati na RMA i u Kinu.
Svakako javi ishod.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 13:35   #1610
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Javim cim dodje ocitovanje od ministarstva.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 13:51   #1611
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Pitat ću opet, jesi li ikome prijavio links i jesu li riješili tvoj slučaj?
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 13:58   #1612
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
@ Raul (i sl. ekipa), dajte shvatite da TRGOVINA nije isto što i uvoz i nije isto što i servis. Links ima stvari koje uvoze drugi uvoznici i ti drugi uvoznici imaju neka pravila kada se roba prima na servis a kada ne. Ovime ne branim, ne osuđujem niti ne prejudiciram bilo kakve postupke, ali dajte shvatite da postoje pravila igre kojih se moraju pridržavati i uvoznici i preprodavači i kupci. Ako vam ne prime matičnu ploču na servis jer nemate onaj poklopac za socket, lijepo se okrenete i odete doma. Ako vam kažu da uvoznik izlizana slova ne smatra stvar za reklamaciju, onda ovdje odmah kuknjava i drvlje i kamenje. Kad vas otkantaju za mrtve piksele na monitoru opet odete doma i nikome ništa. A kad vas pošalju na servis direktno kod uvoznika, opet kuknjava. I više vremena potrošite ovdje pišući post i pišući žalbu nego da ste otišli na taj servis i riješili sve u roku od par minuta.
Mislim, ne kužim čemu uopće post? Da se netko pohvali kako zna napisati žalbu? Što kad uzmeš opremu u nekom trgovačkom centru koji uopće niti nema servis? Lijepo ti piše na jamstvenom listu tko je zadužen za servis i odeš tamo, ne hodaš natrag u Interspar/Konzum/Emmezetu...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 14:00   #1613
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
@ Raul (i sl. ekipa), dajte shvatite da TRGOVINA nije isto što i uvoz i nije isto što i servis. Links ima stvari koje uvoze drugi uvoznici i ti drugi uvoznici imaju neka pravila kada se roba prima na servis a kada ne. Ovime ne branim, ne osuđujem niti ne prejudiciram bilo kakve postupke, ali dajte shvatite da postoje pravila igre kojih se moraju pridržavati i uvoznici i preprodavači i kupci. Ako vam ne prime matičnu ploču na servis jer nemate onaj poklopac za socket, lijepo se okrenete i odete doma. Ako vam kažu da uvoznik izlizana slova ne smatra stvar za reklamaciju, onda ovdje odmah kuknjava i drvlje i kamenje. Kad vas otkantaju za mrtve piksele na monitoru opet odete doma i nikome ništa. A kad vas pošalju na servis direktno kod uvoznika, opet kuknjava. I više vremena potrošite ovdje pišući post i pišući žalbu nego da ste otišli na taj servis i riješili sve u roku od par minuta.
Mislim, ne kužim čemu uopće post? Da se netko pohvali kako zna napisati žalbu? Što kad uzmeš opremu u nekom trgovačkom centru koji uopće niti nema servis? Lijepo ti piše na jamstvenom listu tko je zadužen za servis i odeš tamo, ne hodaš natrag u Interspar/Konzum/Emmezetu...
Problem je u tome što zakon definira odgovornost trgovca. Ako tipke ne pokriva distributer, mora trgovac.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 14:45   #1614
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
@ Raul (i sl. ekipa), dajte shvatite da TRGOVINA nije isto što i uvoz i nije isto što i servis. Links ima stvari koje uvoze drugi uvoznici i ti drugi uvoznici imaju neka pravila kada se roba prima na servis a kada ne. Ovime ne branim, ne osuđujem niti ne prejudiciram bilo kakve postupke, ali dajte shvatite da postoje pravila igre kojih se moraju pridržavati i uvoznici i preprodavači i kupci. Ako vam ne prime matičnu ploču na servis jer nemate onaj poklopac za socket, lijepo se okrenete i odete doma. Ako vam kažu da uvoznik izlizana slova ne smatra stvar za reklamaciju, onda ovdje odmah kuknjava i drvlje i kamenje. Kad vas otkantaju za mrtve piksele na monitoru opet odete doma i nikome ništa. A kad vas pošalju na servis direktno kod uvoznika, opet kuknjava. I više vremena potrošite ovdje pišući post i pišući žalbu nego da ste otišli na taj servis i riješili sve u roku od par minuta.
Mislim, ne kužim čemu uopće post? Da se netko pohvali kako zna napisati žalbu? Što kad uzmeš opremu u nekom trgovačkom centru koji uopće niti nema servis? Lijepo ti piše na jamstvenom listu tko je zadužen za servis i odeš tamo, ne hodaš natrag u Interspar/Konzum/Emmezetu...
Iggy ti je sve napisao, stvar je zakona.Sto se tice vremena, vrijeme nije problem jer ga se uvijek nadje za napisati dopis ( pogotovo ako ti je pisanje dopisa dio posla )

2. Proizvod ste reklamirali u trgovini u kojoj ste ga kupili i dobili odgovor: “Mi smo to prodali i nemamo ništa s tim. Obratite se ovlaštenom servisu ili dobavljaču”.
Ovo je pogrešno. Odgovornost za nedostatak je na trgovcu. Reklamaciju podnosite na mjestu kupnje, a ne kod dobavljača, proizvođača ili servisera. Trgovac je dužan omogućiti podnošenje reklamacijei riješiti je.

Zadnje izmijenjeno od: RAUL. 16.06.2014. u 14:57.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 15:12   #1615
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Cek raul, ti si to vec nosio u links, oni su ti zaprimili i odnjeli u microline te je microline odbio i links ti je vratio? ili ti links uopcenije ni zaprimio?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 15:25   #1616
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Tako je, odneseno u Links i oni su slali u Microline.Ja imam samo garanciju i racun od Linksa,te rijesenje od Linksa da je reklamacija odbijena od strane ovlastenog Logitech servisa.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 15:32   #1617
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Aha, znaci mol te odbio. Treba njih zvati iako oni bas i ne odbijaju samo tako garu, pa stajel jako to izgrebano ili sta? moze neka slika tipaka?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 15:43   #1618
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Ma ne zovem vise nikoga, prijava je predana pa neka institucije rade svoj posao.Dosta su izlizane ali samo one koju su naknadno gravirane ( nasa slova i neki znaci ).Ostale tipke su kao nove.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2014., 11:55   #1619
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
....Što kad uzmeš opremu u nekom trgovačkom centru koji uopće niti nema servis? Lijepo ti piše na jamstvenom listu tko je zadužen za servis i odeš tamo, ne hodaš natrag u Interspar/Konzum/Emmezetu...
Naravno da se vratim tamo gdje sam kupio, njima sam ostavio svoju zarađenu lovu, pa neka ju i oni zarade, te još ako sam kupio u konzumu u Rijeci, bez razmišljanja im to ostavim u konzumu u Osijeku, ako mi tako više odgovara.
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2014., 12:22   #1620
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,320
Links poslovnica u Rijeci je koma, nitko im se ne javlja na telefon...
gin.tonic je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na