Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Koji piknuti ?
HD2 9 26.47%
Desire 7 20.59%
i9000 23 67.65%
Anketa s više izbora. Glasači: 34. Ne možete glasati na ovoj anketi

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.10.2009., 12:26   #31
Sokios
Premium
Moj komp
 
Sokios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 94
Hvala na savjetu, i sam osobno preferiram sonyericsson, i do sada sam imao k800. Međutim čuo sam da w890 ima problema i da se zna zamrznuti ili restartirati sam, neznam koliko je to istina pa bi volio čuti iskustva iz prve ruke.
Sokios je offline  
Staro 28.10.2009., 13:19   #32
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Sony ericsson bez puno razmisljanja, stvarno dobar uredjaj za glazbu, osobno malo mi je tipkovnica bila problem za privikavanje, a što se tiče smrzvanja softa- to se moze dogoditi na svaom mobitelu, pogotovo kad nakrkas punu mem. karticu s koje slusas mobitel i onda jos zelis uredjivai kalendar, igrati igu u javi, i na netu na fejsu ... malo karikiram ali otprilike vrlo cesto upravo u takvim situacijama se mob zblokira ili resetira i onda se ljudi tome cude.
Router je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2009., 17:13   #33
Sokios
Premium
Moj komp
 
Sokios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 94
Znaći da definitivno uzmem sonyericson w890i ?
Sokios je offline  
Staro 28.10.2009., 21:36   #34
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
ni slučajno! :P
rak21 je offline  
Staro 10.11.2009., 22:20   #35
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Nokia 5800xm vs TMobile Puls

eo vako, do danas je bilo prakticki sigurno, uzimam 5800xm...no danas je u ponudi tmobila dosao njihov T-mobile Puls koji me jako zainteresirao

tako da sada imam dilemu, ako zanemarimo cijenu (to je sve +-100kn) koji je bolji?
bigAdvance je offline  
Staro 10.11.2009., 22:52   #36
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
Ja bi isao na provjerenu Nokiu, Ovaj Tmobile Puls, nikad cuo ni vidio, vjerojatno neki rebrandani kinez.....
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline  
Staro 10.11.2009., 23:02   #37
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
T-Mobile Pulse proizveden je u partnerstvu s Huaweijem, a pokreće ga verzija 1.5 OS-a Android. Uređaj odlikuje crno i glatko kromirano kućište debljine 13,5 mm, ima kameru razlučivosti 3,2 megapiksela s automatskim izoštravanjem i puni HVGA zaslon od 3,5 inča koji je osjetljiv na dodir. Prijenos podataka ide preko HSDPA i HSUPA protokola, a telefon je opremljen i Bluetoothom, Wi-Fijem, GPS-om i akcelerometrom. Memorija mu se proširuje SD karticama, baterija može izdržati do 3,5 sata razgovora te do 300 sati u mirovanju, a korisnici će u paketu dobiti i SD karticu od 2 GB dodatne memorije.
Problem je offline  
Staro 13.11.2009., 16:42   #38
akagirl
Banned
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: blizu Karlovca
Postovi: 107
ja sam za sony ericsson, imala sam ih nekoliko i svi su bili jako dobri, a svi koje poznajem da su imala Lg, nisu baš bili nešto zadovoljni
akagirl je offline  
Staro 14.11.2009., 20:04   #39
Spaceblade
Awesome dude!
Moj komp
 
Spaceblade's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Valpovo
Postovi: 51
Imam nokiu 5800 i osobno sam zadovoljan ali je i mene zainteresirao taj Pulse. Najviše me privukao android i 3.5" kapacitativni (jako važno) ekran. Još sam se iznenadio kada je došao kod nas da je tako jeftin, pa mi je ono... jel ima možda kakvu manu, ali u specifikacijama nisam ništa našao, sve mu je 10+

Najbolje probaj oba, osobno da nisam kupio nokiu sad bi išao na Pulse ako zbog ničeg drugog onda zbog androida koji je po meni puno bolji od symbiana a OS ti je pola mobitela. Plus još ima veći i bolji ekran.
Spaceblade je offline  
Staro 14.11.2009., 20:24   #40
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Problem je što za Android trenutno nema ni približno onoliko aplikacija koliko za Symbian i Win CE. Fali i program za navigaciju kojeg je šteta ne imat na velikim ekranima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2009., 20:42   #41
HONDA type R
Premium
Moj komp
 
HONDA type R's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 335
Ima google maps za navigaciju. ja google mape koristim iako imam instaliranog garmina, bolje su mi po svemu osim sto jedu internet promet ali nije to nista strasno, osim ako se cesto koristi.
HONDA type R je offline  
Staro 15.11.2009., 14:45   #42
Spaceblade
Awesome dude!
Moj komp
 
Spaceblade's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Valpovo
Postovi: 51
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Problem je što za Android trenutno nema ni približno onoliko aplikacija koliko za Symbian i Win CE. Fali i program za navigaciju kojeg je šteta ne imat na velikim ekranima.
Mislim da se aplikacije za android puno lakše pronađe, ja na svojoj nokiji svaku 2. aplikaciju moram micat jer nepodržva touch (za s60 v3) ili rezolucija uopće nevalja, tako da po mom android ima puno više aplikacija koje pašu za njega i da su puno optimiziranije. + nema zezancije sa onim signanjem aplikacije koje su istekle i takve gluposti.

I prije mjesec dana možda manje je izašao google maps navigation ako se nevaram koji je besplatan (a ako nije, to nepredstavlja problem )
Spaceblade je offline  
Staro 15.11.2009., 15:54   #43
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Potpis, čini se da aplikacija koje ispravno rade na s60 v5 a da su stvarno korisne ima sve manje a ne sve više, rade samo raznorazne gluposti i update već postojećih ako se ubrzo nešto ozbiljno ne počne popravljat u njihovoj politici 5800 neće kod mene dočekat godinu dana staža i više nikad neću symbian telefon uzet iz principa...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 17.11.2009., 19:06   #44
SeaMan
Premium
 
SeaMan's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Spalato
Postovi: 563
Pomoć u odabiru mobitela

Pozdrav kolege i prijatelji



U potrazi sa za mobitelom, koji bi trebao imat wifi,gps, mogučnost ubacivalja aplikacija itd kao recimo iphone. A uz to želim što bolji foto aparat sa xenon bljeskalinom da radi slike makar kao se K850i i da mu display nije premal.

Se 905 mi izgleda ok, ali čujem da za njega treba plačat aplikacije.


Što preporučujete?


Tnx in advance
__________________
faster....faster.....faster..... until you reach the thrill
SeaMan je offline  
Staro 18.11.2009., 12:59   #45
sfreak
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: "#"
Postovi: 108
t-mobile pulse iliti Huawei U8220 je jako dobar telefon za te novce. Naime uredaj je baziran na androidu 1.5 te za njega izlazi svaki dan sve vise aplikacija. Sto se tice karakteristika uredaja tu je Qualcomm MSM7200A, 528MHz procesor, 256MiB RAM, Ekran 320x480 3,5 inca, WiFI,GPS, HSDPA, HSUPA, 3.1mpx kamera itd. Negdje pise da ima cak 1,9gb rom memorije dakle svoje interne, no to ne bih potvrdio. Sto se tice navigacija imate ovakav izbor trenutno od SYGIC drive, nDrive, CoPilot 8, Google Navigator, Destinator 9, pa uskoro izlazi i NAV N GO za android a vjerujem da ce ubrzo i GARMIN . Dakle sve sto trebate malo prelistati google i ima svega, naravno ne u kolicinama kao kod Windows Mobile ili Symbiana ali po meni se aplikacije zaAndroid puno brze razvijaju nego Iphonov- MacOS.

Sto se tice nokije 5800, dobar je to telefon ali mislim da za manju ili jednaku cijenu t-mobile pulse moze dati puno vise. Vecina aplikacija na 5800 se mora certificirati sa raznim dodacima tako kada to pocnete traziti po netu zaboli vas glava i izgubite volju, no kada naucite nije problem. Procesor koji je u Njoki je na granici, dok je god pulsa puno jaci i sve probleme ce vjerujem odraditi bezprijekorno.

Na kraju sami usporedite ciste podatke i prolistajte po raznim android,symbian i slicnim forumima pa cete vidjet sto se nudi i u kojoj kolicini.

o specifikacijama T-MOBILE pulse

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=2025&c=t-mobile_pulse_huawei_u8220
sfreak je offline  
Staro 18.11.2009., 14:28   #46
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Dajem glas za Nokiu. Imam NOkie jos tamo od 7. razreda i prije jedno 2-3 mjeseca sam presao sa 6630(imao sam ih od 3650 po do N90 i sl) na SE w910i...sad sam si nabavio 6630 natrag, a SE ide u oglas

Ugl., nisam u najnovije nokie baš IN, ali 5800 znam da je pila. Tako da
Halos je offline  
Staro 27.11.2009., 23:14   #47
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
E ovak, trebam preporuku nekog jeftinog moba do cca. 500 kuna. Uz one osnovne funkcije treba mi još samo za muziku - znači poželjno je da guta nekakve memorijske kartice.

Gledao sam recimo ovu Nokiu 5130 Express Music, i sviđa mi se prvenstveno zbog toga jer ima 3.5 mm utor za sluške. Ali, zanima me (ako netko zna) kakav je u globalu mobitel, autonomija, tipke?

Ako ima nešto bolje pucajte.

Hvala na prijedlozima
tutix je offline  
Staro 27.11.2009., 23:18   #48
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Do 500kn je Nokia 5130 najbolji izbor,za muziku je odlican i 1gb kartica odmah dodje,nemas previse kaj razmisljat eventualno W302 mozda u vipu.
Router je offline  
Staro 27.11.2009., 23:23   #49
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Do 500kn je Nokia 5130 najbolji izbor,za muziku je odlican i 1gb kartica odmah dodje,nemas previse kaj razmisljat eventualno W302 mozda u vipu.
Brz si . Znači u redu je mobitel. Najvjerojatnije ću si ga piknut.

SE ne bi, jer ovaj W200 kojeg sad imam se i nije nešto iskazao. Počela je četverosmjerna tipka štekat, maska se skroz-naskroz razlohala, a tek mu je 2,5 godine . I još je u VIP-u pa bi ga trebao i unlockat...
tutix je offline  
Staro 27.11.2009., 23:24   #50
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
E ovak, trebam preporuku nekog jeftinog moba do cca. 500 kuna. Uz one osnovne funkcije treba mi još samo za muziku - znači poželjno je da guta nekakve memorijske kartice.

Gledao sam recimo ovu Nokiu 5130 Express Music, i sviđa mi se prvenstveno zbog toga jer ima 3.5 mm utor za sluške. Ali, zanima me (ako netko zna) kakav je u globalu mobitel, autonomija, tipke?

Ako ima nešto bolje pucajte.

Hvala na prijedlozima
Mobitel je sa funkcijama jako dobro podložen.

Al je ružan u tripm.

Izrazito je plastičan i hvata otiske prstiju na sebe.

Probaj neki SE derivat naći radije...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 27.11.2009., 23:26   #51
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Mobitel je sa funkcijama jako dobro podložen.

Al je ružan u tripm.

Izrazito je plastičan i hvata otiske prstiju na sebe.

Probaj neki SE derivat naći radije...
Otiske prstiju? Što je ona "piano" plastika na njemu?
tutix je offline  
Staro 27.11.2009., 23:30   #52
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Otiske prstiju? Što je ona "piano" plastika na njemu?
Tako je, glossy plastika.

Stražnji poklopac je neke ružne crvenoroze boje...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 27.11.2009., 23:31   #53
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Ak su masne ruke svaki mob je magnet za otiske Istina je da je zaista plastican maksimalno,ali osobno nisam te otiske ni primjetio,radije buljim i stvarno odlican ekran na tom uredjaju nego u kuciste koje je onak kao sjajno. Za te novce taj uredjaj je tesko nadmasiti. Osobno me jedio zasmetala ultra mala kutija,i dalje ne kuzim kak su sve zgurali u nju.
Router je offline  
Staro 28.11.2009., 18:33   #54
bleu
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 1
Pomoć needed

Poštovanje svima!

Imam malih problema s pronalaženjem mobitela i nisam znala gdje da se obratim, a da dobijem više različitih mišljenja. Naime, korisnik sam T-mobile-a i uskoro mi ističe ugovorna obveza koju namjeravam produžiti. Budući da imam jako puno bodova koji mi omogućavaju da dobijem određene popuste pri kupnji uređaja, pogotovo ukoliko produžavam ugovor na 24 mj. htjela bih to iskoristiti na najbolji mogući način, a ne da se kući vratim razočarana. Neki dan sam bila u T-mobile centru i rečeno mi je da mogu dobiti iPhone za 1 kn (e sad, je li to zato jer imaju neku akciju ili sudeći po mojim bodovima, ne znam, ali vrijedi se raspitati). Mislim da se radi o iPhone 3 G, 8 Gb (poznanici su mi rekli da je to stari tip iPhone-a i da je sad u prodaji 3 GS, 16 i 32 Gb te da je software dosta spor i da šteka, te da ne uzimam, dok su mi drugi rekli da svakako uzmem iPhone, a ne nekakav mobitel).

Ono što mene zanima je, bez obzira radi li se o starom ili novom iPhone-u, je li to najbolja opcija ili da ipak izaberem neki od ponuđenih mobitela? Stavit ću linkove na koje mobitele pikiram pa ako mi možete pomoći u odabiru. Karakteristike koje me interesiraju je: internet (i dakako tipkovnica, ali ukoliko je nema, a mob je zbilja dobar, preći ću i preko toga), dobra kamera (s bljeskalicom po mogućnosti), wlan i dosta veliki odnosno pregledan ekran. Također bih navela i brzinu spajanja na internet (dakle, da nije spor i da ne šteka). Cijena uređaja neka bude prihvatljiva, primjerice do 2500 kn jer i sama bih znala odabrati mobitel po 4 i više tis. kuna.

Da podsjetim, trebala bih pomoć oko usporedbe ovih mobitela čije linkove vidite dolje i spomenutog 3 G iPhone-a (može i novog 3 GS). Dakle koji je bolji i naravno zašto je bolji. Hvala svima unaprijed.

1) LG GT500: http://www.t-mobile.hr/2/20-30-01-10...?sifra=LGGT500

2) Sony Ericsson W 995: http://www.t-mobile.hr/2/20-30-01-10...p?sifra=SEW995 (ali ovaj mi se nekako čini da ima mali ekran)

3) Nokia 5800 Navi: http://www.t-mobile.hr/2/20-30-01-10...?sifra=NO5800N

Osim navedenih mobitela, slobodno predložite neki koji nisam navela i cijenu pa ću eventualno uzeti iPhone, prodati ga pa kupiti neki drugi mob.

Zadnje izmijenjeno od: bleu. 28.11.2009. u 18:44.
bleu je offline  
Staro 28.11.2009., 21:44   #55
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Imao sam neugodno iskustvo sa GT500.
Upalim wlan i pokrenem navigaciju. Program za navigaciju nece da prepozna wlan konekciju i nakon nekoliko sec mobitel se restarta i nece da se ispravno upali. Ekran ostane taman. Gasenje nije pomoglo, samo vadenje baterije.
Mobitel je bio potpuno nov. Moguce da je na njemu greska ali opet...
BlackDwarf je offline  
Staro 07.12.2009., 12:11   #56
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Pozdrav,

dali je možda netko kupio Pulse pa da iz prve ruke kaže iskustva?

Lp
Hamm je offline  
Staro 07.12.2009., 12:41   #57
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Ja sam cuo iz prve ruke da je odlican,da je softver vraski brz.Ostatak dojma je glasio Ma ima sve,samo da baterija dura malo vise
Router je offline  
Staro 07.12.2009., 13:03   #58
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ma vjerujem da bakterija traje dosta ako ne abjuzaš wlan cijele dane.
Dnevno imam cca:

pol sata-sat vremena poziva
par smsova
pol sata wlana (ne svaki dan ali neki prosjek)
Hamm je offline  
Staro 07.12.2009., 13:11   #59
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
To je neko normalno koristenje,zapravo vrlo slicno je i kod mene Cudno mi je da nije vec napisan neki posteniji review o tom Pulseu,jer radi se jako zanimljivom uredjaju,ili bar negdje da imaju neki detaljniji User commentsi,doduse nesto sam i nasao ali nije previse konkretno.
Router je offline  
Staro 07.12.2009., 13:17   #60
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Našao sam kao i ti razno razne stvari po webu ali nikaj konkretnoga. Bilo bi savršeno kada bi neki revju od gsmarene pao.
Hamm je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na