Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.01.2019., 23:14   #12241
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Vjerujem da je tako, za sada su im mobiteli dno dna, ali jebiga 1800kn za 126cm 4k tv, nađi mi takav Hisense i uzimam
...
najjeftiniji tv od 126 cm je 3000 kn
ima 108 cm hisense - isti taj ja kupio baki za gledanje HRT i slično. ali nije 126 cm..
a gle...uzmi noa. koliko jako se možeš zeznut? ak ne bude dobar vrati ga za dva tjedna
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2019., 23:36   #12242
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Kupio Philips 50PUS7303/12 pa mi neke stvari nisu jasne.


Kako Kodi natjerati da prikazuje nativno 4k rezoluciju?


4k playback mi šteka bilo da je u pitanju windows share + Kodi ili 4k rip sa USB diska. Doduše fajlovi su malo jači 30-40GB.


Tnx
Jesi li riješio?

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2019., 09:40   #12243
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Jel ima tko iskustva s TCL 43DP640?

Prventsveno me zanima kako bi radio kao monitor po potrebi.
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2019., 10:02   #12244
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Prevelika je to reza za "kao monitor". Ništa nećeš vidjeti toj rezi ako misliš spajati PC na taj TV.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2019., 10:11   #12245
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Misliš to jer je TV ili općenito omjer rezolucije i veličine?

Mislim proizvode se monitori te veličine i rezolucije..
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2019., 10:48   #12246
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor G-boy Pregled postova
Misliš to jer je TV ili općenito omjer rezolucije i veličine?

Mislim proizvode se monitori te veličine i rezolucije..
Proizvode, da.
Jesi li radio na njima kada?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2019., 11:14   #12247
DeSSloch
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Novi TV za 3500kn

Pozdrav,

kupujem TV, koristit ću ga za gledanje zemaljskih programa i filmova preko HDMI-a + IPTV u budućnosti. Udaljenost od zida je 2,5-3m pa dvojim između 43'' i 49''. Mogu dati oko 3500, ali mogu se i malo protegnuti.
Volio bih da je Sony jer ga volim i malo sam nostalgičan prema njemu jer sam im godinama vjeran, ali koliko vidim nema full SMART (basic SMART) za cijenu koju mogu platiti, dok LG i Samsung nude full SMART. Ako išta bitno dobivam sa SMART značajkama 4K isto ne znam koliko mi je potreban obzirom na zahtjeve.
Molio bih nekoliko preporuka (Sony, Samsung, LG) - po mogućnosti u Sancta Domenici jer imam neki popust tamo + idući vikend su popusti zbog otvorenja u Westgateu. Može i u ostalim trgovinama dakako ako je isplativije.

Puno hvala svima na savjetima!
DeSSloch je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2019., 13:59   #12248
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Proizvode, da.
Jesi li radio na njima kada?
Noup. Otići ću baš s laptopom probati kod nekoga.
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2019., 14:16   #12249
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor DeSSloch Pregled postova
Pozdrav,

kupujem TV, koristit ću ga za gledanje zemaljskih programa i filmova preko HDMI-a + IPTV u budućnosti. Udaljenost od zida je 2,5-3m pa dvojim između 43'' i 49''. Mogu dati oko 3500, ali mogu se i malo protegnuti.
Volio bih da je Sony jer ga volim i malo sam nostalgičan prema njemu jer sam im godinama vjeran, ali koliko vidim nema full SMART (basic SMART) za cijenu koju mogu platiti, dok LG i Samsung nude full SMART. Ako išta bitno dobivam sa SMART značajkama 4K isto ne znam koliko mi je potreban obzirom na zahtjeve.
Molio bih nekoliko preporuka (Sony, Samsung, LG) - po mogućnosti u Sancta Domenici jer imam neki popust tamo + idući vikend su popusti zbog otvorenja u Westgateu. Može i u ostalim trgovinama dakako ako je isplativije.

Puno hvala svima na savjetima!
2.5-3m -> nikako 43". Ja imam 40" na 2.30m i premalo je. Razlika između 40 i 43 je skoro, pa nevidljiva.
Znači svakako 49".

Sony je OK, ali zadovolji se osnovnim smartom, Android je užasno spor na Sonyu, osim na XF90. Ja sam imao XF85, ali samo jedan dan. To je bilo grozno i neupotrebljivo. Slika vrh, ali stisneš da prebaci source i treba mu oko 7-8 sekundi, niti ne znaš dal ti je prihvatio gumb. 4k filmovi na Youtubeu štekaju, na Netflixu nešto manje (valjda jer nisu HDR), ali isto tako, kao da igraš najnoviji gejm na full detaljima sa RX470.

Ponavljam još jednom, to je bio XF85, strah me onda pomisliti šta je na slabijima.

Za Android ili Philips sa P5 procesorom (kažu kolege tu na forumu da im rado glatko, a vjerovat ću im, nisu svi mabyevi altovi) ili XF90. Sve ispod, bježi.

Tizen, Web OS i Firefox OS svi rade puno bolje, pa rađe ciljaj na
https://www.sancta-domenica.hr/led-t...u7172-uhd.aspx
ako ćeš kupovati na akciji u Westgateu (15% popusta)

ili https://www.sancta-domenica.hr/led-t...u7172-uhd.aspx
ak ćeš kupovati sada.

edit:
ovo je ako ćeš gledati filmove i serije. Samsung NU7 nije baš za sport neka sreća.
Tu onda rađe na LG 50UK6950, koji će biti na 20% popusta od 18-20. Ali ga trenutno nemaju u cjeniku... očekujem da je oko 4800, i sa 20% je 3840.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2019., 15:03   #12250
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Proizvode, da.
Jesi li radio na njima kada?
Jednom smo iz zajebancije stavili 43" tv umjesto 23" monitora i gejmali na njemu. Bilo je super! Ali onaj dio skrolanja po steamu, pa kliknu tu, pa tamo, rad u windowsima, koma. Em je preveliko, em smo sjedili na samo 1m od tv-a. Gledam sad ovaj svoj 48" tv i rekao bih da bi mogao raditi na njemu sa min. 1,5m. Samo to je onda 1,5m prostora izmedju mene i monitora kojeg sam bacio u smece
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2019., 15:46   #12251
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
2.5-3m -> nikako 43". Ja imam 40" na 2.30m i premalo je. Razlika između 40 i 43 je skoro, pa nevidljiva.
Znači svakako 49".
Ako ne i 55 ... i neki jači model sa dobrim procesuiranjem slike inače ćeš gledat kocke na ekranu ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2019., 15:56   #12252
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Ako ne i 55 ... i neki jači model sa dobrim procesuiranjem slike inače ćeš gledat kocke na ekranu ...
PROCESIRANJEM slike... Procesuiranje slike bi bilo krivično gonjenje slike...
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2019., 16:03   #12253
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Makli su NOA tv-ove sa akcije, sve veličine.
Baš jučer jedan poznanik kupio 50" za 1800 ,javim dojmove kad mu dodje.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2019., 16:26   #12254
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
PROCESIRANJEM slike... Procesuiranje slike bi bilo krivično gonjenje slike...
Dobro je, jel si završio?
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Makli su NOA tv-ove sa akcije, sve veličine.
Baš jučer jedan poznanik kupio 50" za 1800 ,javim dojmove kad mu dodje.
Ako su im ko telefoni onda žali bože akcije ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2019., 19:06   #12255
DeSSloch
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Hvala na savjetima. Gledao bih i sport povremeno pa bi bilo dobro da je odziv dobar.
Philips križam, ne samo zbog spomenutog kolege s foruma :-)
Mogu te moliti jos par preporuka? Ako bih uzeo IPTV, ima li smisla uzeti stariji model koji ga podrzava?
Opcenito, 55" za cca 3500? Nije li bolje neki 43" za te pare?
DeSSloch je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2019., 19:23   #12256
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Komentirat cu Sony i brzinu OS-a. Od 2016. koriste isti Mediatek SoC. Cak i moj aktualni XF9005 ima taj isti chipset, kao i prethodni XD7505 iz 2016.
Brzina aplikacija je jednaka, zato sam i uzeo Nvidia Shield.
Tek su u Master seriji 2018. stavili noviji chipset i poduplali ram.
Bas me zanima kako ce ove godine ubaciti u to sve i airplay2 te da li ce i dalje biti slugish ili ce staviti neki treci SoC.
A to da je nekome "brze" izvodenje na skupljem TV-u jer vjerojatno stvar kolicine izdvojenih kuna i pokusaja tjesenja
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2019., 21:43   #12257
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Imam 55XF9005 i nemam zamjerku na brzinu OS-a. Sve je brzo, bez laga. Neki ljudi svasta pisu 🙂

Poslano sa Sony XZ3
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2019., 21:55   #12258
Filip_2306
Lurker
Moj komp
 
Filip_2306's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
@prileee,

ajd baci oko pliz jel to ima game mode da znam da ce delat dobro na PC-u.
Šta ti znači taj game mode? Što ti garantira da će se nešto promjeniti ako na tv-u uključiš game mode.


Što se tiče veličina, ja sad nebi išao ispod 55. 49 minimum minimuma.
Filip_2306 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2019., 22:49   #12259
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Citiraj:
Autor virty Pregled postova
Imam 55XF9005 i nemam zamjerku na brzinu OS-a. Sve je brzo, bez laga. Neki ljudi svasta pisu 🙂

Poslano sa Sony XZ3


I moje i tvoje videnje je subjektivno. Nekome auto s 90ks leti i ne kuzi zasto drugi bacaju novac na auto s 200ks. Android Sony, android Shield, usporedba kao spinning disk i ssd
PS ne kazem da se ne moze koristit Sony, nego kazem da su na tv od 2000$ mogli stavit 50$ bolji SoC pa da mi ne trebamo spajati dodatne kutije zbog brzine rada


Sent from my iPhone using Tapatalk
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2019., 23:29   #12260
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor mdodig Pregled postova
I moje i tvoje videnje je subjektivno. Nekome auto s 90ks leti i ne kuzi zasto drugi bacaju novac na auto s 200ks. Android Sony, android Shield, usporedba kao spinning disk i ssd
PS ne kazem da se ne moze koristit Sony, nego kazem da su na tv od 2000$ mogli stavit 50$ bolji SoC pa da mi ne trebamo spajati dodatne kutije zbog brzine rada


Sent from my iPhone using Tapatalk
Upravo to. I ma XF85 sam ja mogao pojacati TV, promjeniti source... Ali me ni delay od 5-10 sekundi nike prihvatljiv.

Mom ocu, koji je jako smirena i strpljiva osoba, ti ne bi bio nikakav problem. Naviknuo bi se, i racunao s tim delayem
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2019., 01:13   #12261
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Imo sam tu Nou od 50" i vratio je u zakonskom roku od 14 dana. Jeste, cijena je bila nepobijediva, ali užasno spor meni i vrlo male mogućnosti podešavanja slike, praktički nepostojeći smart i loš daljinski su me vrlo brzo otrijeznili. Pogledaš par youtube videa i android blokira, pa treba čekati pola sata kod paljenja da probavi sve to.

Sad imam Samsung UE58NU7102K kupljen u Građe za 3500 kn prije oko mjesec i pol na akciji, i mislim da za te novce ništa bolje nisam mogao uzeti. Daljinski radi fluidno kao i Tizen, dosta solidno skalira sliku(bolje od 50" noe) i ima solidan zvuk. Iako ima edge led nema nekog probijanja, sreća da nema na edge led još i local dimming koji bi siguran sam samo pokvario sliku.

Gledao sam kod prijatelja LG 70UK6950(va panel, edge led, local dimming), i local dimming radi takve gluparije( svjetlosni stupovi na tamnoj podlozi), backlight bleed je bio jako izražen po cijelom ekranu. Mislim da se čak local dimming ne može potpuno isključiti. Urnebes za tv koji košta više nego duplo od mog, a ima lošiju sliku.

Opet kažem, ako možete odvojiti malo više novca bolje je kupiti nešto od poznatijih brendova, nego dati manje i onda patiti, bolje je pričekati, nešto ušparati i pratiti akcije. Pa samo kad vidim razliku u brzini prebacivanja programa između Noe i Samsunga, nije mi žao što sam čekao i na kraju platio više za objektivno puno kvalitetniji tv. Onaj tko ne može dati više biti će zadovoljan i sa Noa tv, ako se u startu pomiri s ograničenjima.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2019., 07:51   #12262
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor Strenja Pregled postova
Šta ti znači taj game mode? Što ti garantira da će se nešto promjeniti ako na tv-u uključiš game mode.


Što se tiče veličina, ja sad nebi išao ispod 55. 49 minimum minimuma.
zna se se sta je game mode, bar na samsunzima koje sam imao do sad i kojeg imam sad. prouci malo pa bus skuzil.
bez tog moda, kak god da se zove na odredenim markama, ja TV ne kupujem jer bez njega na TV-u je neigrivo bilo sta.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2019., 11:35   #12263
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor mdodig Pregled postova
I moje i tvoje videnje je subjektivno. Nekome auto s 90ks leti i ne kuzi zasto drugi bacaju novac na auto s 200ks. Android Sony, android Shield, usporedba kao spinning disk i ssd
PS ne kazem da se ne moze koristit Sony, nego kazem da su na tv od 2000$ mogli stavit 50$ bolji SoC pa da mi ne trebamo spajati dodatne kutije zbog brzine rada


Sent from my iPhone using Tapatalk
Necu filozofirati. Samo kazem da android radi fluidno na mom tv-u. Bez stanke prilikom bilo kakve radnje na daljinskom.

Poslano sa Sony XZ3
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2019., 14:09   #12264
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
I meni radi Android bez problema na Sony.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2019., 14:16   #12265
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
I meni. S time da sam ja odmah isključio neke aplikacije pa ne znam da li je to toliko presudilo ili je njegov primjerak neispravan
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 16.01.2019., 14:18   #12266
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Radi i meni bez problema, al da je fluidan i brz ko npr. android na mobitelu (starom par god. ako cemo iskreno ) definitivno nije. Ne moze ni biti jer, kako kolega gore govori, stavljaju isti socijalni SoC na skupe i jeftine tv-e. Mogli su komotno barem u jace serije utrpat bar malo jaci SoC i vise rama, bikoz cijena i to...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2019., 14:41   #12267
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
I meni radi Android bez problema na Sony.
Koji model? Jer mene je XF85 toliko razivcirao da sam ga isao pakirati nazad u 7 ujutro.

A kako vam rade HDR 4K filmovi na Youtubeu i Netflixu?

Jer ako mi kazete da vam ne trzaju, onda vas to ili ne smeta, ili je pola tih uredjaja sfusano, a vi ste dobili dobre
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2019., 15:02   #12268
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
Skoro dva mjeseca imam 55XF9005 i moja jedina zamjerka na sporost je kod prebacivanja programa, ali tak i tak ne gledam baš TV pa ne to ne smeta.
Za sve ostalo nemam nikakvih zamjerki, po meni sve radi uredno. Prije sam imao Panasonic plazmu pa možda nemam iskustvo korištenja nečega bržega.
Nisam upalio HTPC otkad sam sredio Kodi na TVu, uredno sve playa uključujući i 4k HDR - Kodi i Youtube

Jedina stvar oko koje sam se morao malo poigrati je povezivanje sa Amazon Alexom, aplikaciju za to pokazuje samo u određenim zemaljama. Rješenje je jednostavno, kad se prvi put pokreće TV (morao sam par puta resetirati na tvorničke postavke) može se odabrati zamlja Hrvatska i hrvatski jezik bitno je samo da IP adresa bude iz neke zemlje u kojoj je Alexa podržana, a to sam preko VPN sam odglumio da sam u UK. Nakon toga se noramlno dalje koristim hrvatskom IP adresom i sve uredno radi.
cane je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2019., 15:21   #12269
oliol
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Koji model? Jer mene je XF85 toliko razivcirao da sam ga isao pakirati nazad u 7 ujutro.

A kako vam rade HDR 4K filmovi na Youtubeu i Netflixu?

Jer ako mi kazete da vam ne trzaju, onda vas to ili ne smeta, ili je pola tih uredjaja sfusano, a vi ste dobili dobre
Imam sony xe 8077 i android i hdr4k na youtube i netflixu rade ne dobro nego predobro kao i sam android koji mi je malo,malo sporiji od android boxa.
oliol je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2019., 16:56   #12270
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor mdodig Pregled postova
Komentirat cu Sony i brzinu OS-a. Od 2016. koriste isti Mediatek SoC. Cak i moj aktualni XF9005 ima taj isti chipset, kao i prethodni XD7505 iz 2016.
Brzina aplikacija je jednaka, zato sam i uzeo Nvidia Shield.
Tek su u Master seriji 2018. stavili noviji chipset i poduplali ram.
Bas me zanima kako ce ove godine ubaciti u to sve i airplay2 te da li ce i dalje biti slugish ili ce staviti neki treci SoC.
A to da je nekome "brze" izvodenje na skupljem TV-u jer vjerojatno stvar kolicine izdvojenih kuna i pokusaja tjesenja
ma taj mediatek je smeće ... ja ga imam u nekom baznom modelu Panasonica iz 2016. pokretanje aplikacija je sporo. Iako aplikacije rade bez zamjerke ali njihovo pokretanje je presporo ... bar za moj pojam. I to još na Panasonicovoj my home screen platformi ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na