Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2014., 12:26   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Asus Essence STX II 7.1 – računalna audiofilija

Denis je isprobao Asus Essence STX II 7.1.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2014., 13:56   #2
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
denis rasturio po običaju sa stručnim i detaljnim tekstom
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2014., 14:21   #3
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Zaista ne znam kome treba ovakvo nesto. Audiofil ce za 2000 kn kupiti bolji DAC a za filmove i igrice pristojan onboard ili neka ~300-500kn kartica je sasvim dovoljno. Da ne govorim koliko su eksterna rjesenja zgodnija za nadogradnje, trgovinu, transport i mijenjanje izvora a cesto i za kvalitetu zvuka.

94% je ok ocijena (valjda, nisam isprobao) ako se gleda unutar kategorije ali ako se opcenito gleda smisao uredjaja onda je daleko niza.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 12:19   #4
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Autor dejanbinladen Pregled postova
denis rasturio po običaju sa stručnim i detaljnim tekstom
Fale ti detaljna i precizna mjerenja RMAA-om?
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 12:28   #5
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Zaista ne znam kome treba ovakvo nesto. Audiofil ce za 2000 kn kupiti bolji DAC a za filmove i igrice pristojan onboard ili neka ~300-500kn kartica je sasvim dovoljno. Da ne govorim koliko su eksterna rjesenja zgodnija za nadogradnje, trgovinu, transport i mijenjanje izvora a cesto i za kvalitetu zvuka.

94% je ok ocijena (valjda, nisam isprobao) ako se gleda unutar kategorije ali ako se opcenito gleda smisao uredjaja onda je daleko niza.
Slažem se da su eksterna rješenja zgodnija, a često i bolja u kontekstu kvalitete zvuka. Essence STX II je izuzetno specifična kartica odnosno namijenjena je vrlo uskom krugu ljudi. Toliko uskom da mi se zapravo čini da takvih korisnika praktički ni nema.

O kakvim korisnicima govorim? Takvim koji koriste računalo kao centar svog multimedijalnog sustava, a istovremeno briju i na audiofiliju odnosno posjeduju zvučnike i slušalice koji mogu iskoristiti kvalitetnu signala koji nudi Asusova kartica.

Prosječnom korisniku je sasvim ok neka znatno jeftinija kartica odnosno, u današnje vrijeme, i integrirani zvuk.

Audiofil će vjerojatno odmahnuti rukom na korištenje računala odnosno brijat će na znatno skuplje i razvikanije dedicirane komponente.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 12:51   #6
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ko zna... treba to spojiti na pravi sistem i vidjeti kako svira, možda iznenadi.

mislim meni je komp ujedno i htpc i torent mašina i surf i gejm i sve šta treba i ne bi bilo loše da imam ovakvu kartušu, ali ja sam još specifičniji korisnik pošto imam odvojeni 5.1 i 2.0 sistem
syss je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 13:43   #7
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Prijašnja verzija ove zvučne je imala (zbog ovog posebnog dodatka) jebeno dobar izlaz za audiofilske sluške, meni je to kod frenda zvučalo bolesno dobro, puno bolje od jeftinijih konkurenata, sve ovisi što čovijek traži, makar ako se dobro sjećam prijašnja verzija je bila oko cca 1500KN, nisam siguran ali uglavnom cijena je jedini faktor zbog koje ovo nebi kupio (čisto subjektivno).
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 20:50   #8
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Dobar tekst.

Trenutno koristim D2X, prvi i zadnji ASUS-ov DAC.

Zašto?
1. Driveri
2. Podrška

Nisu još izdali drivere za W8.1, a njihovi su bug-oviti i ruše se.
Pomaže Unixonar, ali to nije ASUS-ova podrška.

Pokušao sam globalnim mailom - ništa, US - ništa, Azija - ništa,
EU - kratak odgovor:
"To je stara kartica i nema podrške za nju. Sve starije od 24mj je EOL."

Slijedeća će opet biti Creative Labs
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 21:10   #9
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
slijedeće će biti laptop integruša ili neki eksterni dac kod mene
domis je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 21:25   #10
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Nije tu ni Creative nešto kreativan sa driverima iskreno , X-Fi Titanium kod mene i oduvijek na Daniel.K driverima, čovjek radi na packu 3.0 sreći nikad kraja.
virus1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2014., 21:40   #11
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Zar nije Daniel.K prešao u CL i radi za njih u razvoju drivera?

Bar je tako na CL forumu.

Inače preferiram PAX audio drivere za CL kartice.

Također je PAX za mene napravio custom drivere za D2X za Win 7 te Win 8.1.

Kome treba za D2X, neka izvoli.

W7
W8

64bit oba - 32bit je samo za 20. stoljeće
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 22:52   #12
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,952
Kao netko tko je više-manje zadnjih 20god u audiofiliji i elektronici, te kao bivši vlasnik Essence PCI kartice, reći ću da Asus još uvijek pokušava biti u hi-fi svijetu i da se ne trudi pretjerano da mu to uspije. Ta kartica je samo dobar DAC i ništa drugo.

Prevelika izlazna impedancija pojačala za slušalice i šum elektronike koji se čuje na osjetljivim slušalicama nisu odlike hi-fi proizvoda, a činjenica da driver poludi i pusti neki ton na full glasnoći dok imaš slušalice na ušima je izrazito opasno zbog čega je ta kartica neupotrebljiva kao pojačalo za slušalice.

Najjeftiniji Yamahin receiver od 1,500kn se čuje daleko bolje s bilo kojim slušalicama od Xonara i usput dobiješ moćniji komad hardwarea sa daleko većim mogućnostima.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2014., 08:03   #13
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Što se tiče slušalica, za iste novce, čak i manje zavisno čije gotovo rješenje u obliku Objective 2 pojačala i ODAC se kupi - kombo dođe nekih 300$/180£ -> JDS Labs.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2014., 13:08   #14
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Što se tiče slušalica, za iste novce, čak i manje zavisno čije gotovo rješenje u obliku Objective 2 pojačala i ODAC se kupi - kombo dođe nekih 300$/180£ -> JDS Labs.
Mislim da je Dragonfly v1.2 ili HRT Microstreamer, osim ako patis za komponentama na stolu, trenutno najbolji izbor a oboje su ispod 200$
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 15:07   #15
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Kao netko tko je više-manje zadnjih 20god u audiofiliji i elektronici, te kao bivši vlasnik Essence PCI kartice, reći ću da Asus još uvijek pokušava biti u hi-fi svijetu i da se ne trudi pretjerano da mu to uspije. Ta kartica je samo dobar DAC i ništa drugo.

Prevelika izlazna impedancija pojačala za slušalice i šum elektronike koji se čuje na osjetljivim slušalicama nisu odlike hi-fi proizvoda, a činjenica da driver poludi i pusti neki ton na full glasnoći dok imaš slušalice na ušima je izrazito opasno zbog čega je ta kartica neupotrebljiva kao pojačalo za slušalice.

Najjeftiniji Yamahin receiver od 1,500kn se čuje daleko bolje s bilo kojim slušalicama od Xonara i usput dobiješ moćniji komad hardwarea sa daleko većim mogućnostima.
A ti si isprobao novi Essence, pa znaš da i tu postoji šum od elektronike? Driver poludi - moram priznati da mi se to nije dogodilo niti sam švrljanjem po forumima skužio da se netko na to žali.

Niš, sljedeći put kad dobijemo ovakav komad hardvera, tebe zovemo da odradiš isprobavanje
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na