Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.09.2023., 15:50   #2851
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,792
Upravo dosao iz poste. Decki, gore je nego sto smo mislili Cekao 20 minuta, dosao na red, kaze gospodja "pricekajte malo" i zatvori mi salter pred nosom. Pobjegao mi je smijeh, priznajem, a i onih 10 ljudi iza mene se nasmijalo kad su skuzili da je ne planiram izbosti onom kemijskom na pultu.

Gospodja je morala izbrojati kasu i na wc, kraj smjene, a kroz 5min je dosla zamjena.

Nikad nisam vidio vece rasulo. Govore iza saltera da su krcati paketima i ne stizu ih zaprimiti jer je ured uvijek krcat ljudima. Dolazi postar po vrecu, ove ne mogu izbaciti vrecu preko palete s paketima koja stoji nasred puta. Znaci horor.

A ljudi su toliko glupi da se svadjaju sa salterusama i donose pakete bez prethodno popunjenih podataka. Mozda kad bi se takvi slali na kraj reda, nesto bi i naucili.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 16:32   #2852
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Prije tjedan dana našao sam pun sandučić. Između ostaloga 3 broja HAKa koji izlazi dvomjesečno
Do toga je bio med. nalaz neke lab. pretrage koji je od ZG do mene putovao točno 2.5 mjeseca i za koji sam u OB PU platio 7€ da se dostavi doma. Valjda nije nigdje pisalo do kada to trebaju dostaviti
Ima takvih primjera koliko hoćeš
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 18:26   #2853
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061
Znači paketi naručeni za vrijeme blagdanskog ludila se mogu očekivati u Aprilu?
Sumnjam da će im Amazon otkazat suradnju jer ovi manji igrači u dostavi nemaju kapaciteta.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 19:37   #2854
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
A ljudi su toliko glupi da se svadjaju sa salterusama i donose pakete bez prethodno popunjenih podataka. Mozda kad bi se takvi slali na kraj reda, nesto bi i naucili.
Moje iskustvo (horor) rada s ljudima govori da im to ne bi pomoglo. Ne bi njima ništa pomoglo, sve što uradiš što se njima ne sviđa rezultiralo bi time da bi bili više uvrijeđeni i okinuti. Prosječan čovjek je retardiran, a meni se čini da se prosjek i pogoršao tijekom proteklih 3-4 godine. Manje kisika za već deficitaran mozak ne može nikako biti dobro.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 08:40   #2855
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 891
Evo meni dosli racuni za struju



gore stambilj poslano u 3.em mjesecu
__________________
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 11:43   #2856
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Sada kada su promijenili sjedište iz ZG u VG, sigurno će im krenuti nabolje (not)

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...u/2494616.aspx
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 13:52   #2857
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061
ma spasiće ih zeleno poslovanje
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 21:17   #2858
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Sada kada su promijenili sjedište iz ZG u VG, sigurno će im krenuti nabolje (not) https://www.index.hr/vijesti/clanak/...u/2494616.aspx

Digitalizacije i ostale egide napretka. Nadam se samo, da za koju godinu nece temeljiti povecanje usluga zbog istog napretka, kad i ako dodje na naplatu.

Obicno je najveca buka u ZG-u oko nedostatka, ali sto je kod tebe u Opatiji?
Ima li deficita postara? Imas li jos starog/stalnog postara?


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 08:29   #2859
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Evo 4/4 posiljke sa ali expressa, dakle 100% u zadnja 2 miseca koje su nesrećom završile u rukama HPa nema ih.

sve imaju status Budapest, posiljka je otpremljena, neke su vec 50 dana u toms statusu neke 15.... Pazio sam Na AliE da odaberem aliexpress shipping ali nema pomoci
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 08:42   #2860
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Kod mene 3 pošiljke isto tako, HU i dalje nema
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 09:15   #2861
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Stići će, samo kad se netko u pošti udostoji pogledati pakete ...


probajte nazvati poštu ili otići tamo i provjeriti status paketa, možda je u pošti, ali nema ih tko dati poštaru da ih donese ...


A moguće da i ovi uvozni neznaju adrese pa je to pitaj boga gdje ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 09:24   #2862
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
osladit će brk djelatnici pošten na "internoj rasprodaji"...

banali su nam Pentela33, dežurnog odvjetnika HP-a, fali mi nadjebavanje s njim
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 11:30   #2863
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,792
Mozes ti hodocastiti u postu svaki dan, ali dok tete ne obrade paket, mozes se slikati. Paketi se sve rijedje nose na dostavu, a sve cesce te zovu iz poste da ga osobno preuzmes u uredu po tvom izboru (osim ako tvoj kvart ima srece pa jos ima dostavljaca). Svaki tjedan u posti ispred mene u redu cekaju barem dvojica koji su dosli dignuti paket jer pise "da je dostava trebala biti prosli tjedan". Svaki put odu van jer im teta kaze "kada ga evidentiram u kompjuktor dobiti cete sms i onda ga mozete doci uzeti. Vas paket je na sigurnom, u skladistu, medju ostalim paletama paketa koje ja i kolegica moramo zaprimiti". Nemaju one pojma sta je stiglo od paketa...

Toliko filipinaca nam je doslo, svi su u kratkom roku naucili slagati krevete i raditi koktele. Nadam se da ce brzo nauciti citati hrvatski pa da ulete i u postanske urede/kombije.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 11:56   #2864
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Kad pomislis da je HP najgori, ispade da ima i gorih. Firma mi salje vec tri tjedna GLS-om posiljku, vec i zaboravio, pitam emailom, daju mi broj za pracenje. Zovem centralu, a oni mi vele da im stoji na skladistu.

A zasto stoji? Pa zato sto je dostavljac napisao da je adresa netocna! Potvrdim da je adresa tocna, da se jasno vide dva zvona s istim prezimenom. Pitam, da Vas sada nisam zvao, dokle bi to stajalo? Pa ne znam, pa cile pa mile....

Slicno sam imao i DHL-om, kad je na adresi kuce ide, ali Centar dostavljaci preziru. Njima je parking gubljenje vremena, pa sam ovu epizodu saznao i za nove kreativnosti koje su u stanju smisliti.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 13:25   #2865
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Bolje da nisam čitao ovaj topic.

22 Sep 2023
14:24
Departed from outbound gateway facility
Budapest, Hungary
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 19:18   #2866
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Meni je lokalna posta fenomenalna i postar i poštanski ured, ali dok dodje od njega....
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 21:36   #2867
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Evo 4/4 posiljke sa ali expressa, dakle 100% u zadnja 2 miseca koje su nesrećom završile u rukama HPa nema ih.

sve imaju status Budapest, posiljka je otpremljena, neke su vec 50 dana u toms statusu neke 15.... Pazio sam Na AliE da odaberem aliexpress shipping ali nema pomoci
Da bi bio siguran u dostavu moraš odabrati Aliexpress Standard Shipping, ti vjerojatno odabereš Aliexpress Saver shipping koji je banana jer nema trackinga tj. ima samo do Mađarske.. Ali nije uvijek do HP-a, imaš i pokvarenih sellera na Aliexpressu koji ti pukne tracking broj od nekog drugog kupca iz HR a tvoj paket niti ne pošalje, svakavih situacija sam doživio na Aliexpressu. Problem je što je dispute sve teže i teže dobiti...
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 22:18   #2868
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
A racuna sam da je i taj dobar, sad cu samo standard uzimat...
Inace do sad ovih situacija sam imao jako jako rijetko od cca 1000+ narudžbi mozda 10tak nije došlo, sad 4 od 10 nije, i mislim da nece jer je zapelo u VG i kupit ce si poštar nesto.

BTW zar nije kazneno djelo otvarati posiljke naslovljene na nekog drugog?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2023., 19:09   #2869
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Paket koji je poslan/preuzet u ponedjeljak mi je došao danas. Bio sam ugodno iznenađen.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2023., 13:17   #2870
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Citiraj:
Nastavno na Vaš prigovor prosljeđen putem elektroničke pošte dana 2. listopada 2023. godine, a koji se odnosi na dostavu "malih paketa" prijamnih brojeva UA204549840HU, UA229595173HU

UA235162724HU, UA251408766HU dostavljamo Vam pisani odgovor.

„Mali paket“ je, sukladno važećim Općim uvjetima za obavljanje ostalih poštanskih usluga, adresirana međunarodna dolazna pismovna pošiljka koja se po prispijeću u Republiku Hrvatsku otprema prema adresi primatelja te se uručuje na adresi korisnika ili, po ostavljenoj Obavijesti o prispijeću pošiljke, u poštanskom uredu. Isti se ubraja u poštanske pošiljke za koje ne postoji obveza pojedinačnog evidentiranja niti praćenja kretanja u poštanskim tokovima. Za ovu vrstu pošiljaka primatelj nije dužan potvrditi da je istu preuzeo, shodno čemu davatelj usluge nije u mogućnosti utvrditi je li i gdje došlo do eventualnih nepravilnosti u postupanju s pošiljkom, slijedom čega se prigovor odbija kao neosnovan.

Ukoliko niste zadovoljni rješenjem Vašeg prigovora, možete uroku od 30 dana od dana primitka ovog pisanog odgovora, podnijeti pritužbu Povjerenstvu za pritužbe potrošača pri HP - Hrvatska pošta d. d., Poštanska 9,10410 Velika Gorica ili na adresu e-pošte: prituzbe.povjerenstvo@posta.hr.
Barem su brzo odgovorili, dakle oni uopce nece niti pokušavat to dostavit izaboli ih kuki.

Mrtvo ladno otuđivanje paketa.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2023., 08:23   #2871
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 310