Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.04.2014., 16:43   #2551
marek45
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 397
"ozbiljan" laptop

to biste kupili ako je namjena slijedeća:

office, internet, povremeno multimedija. Običan laptopo, nikakav ultrabook.

proc: i3
konekcija: hdmi, usb 3.0, GbLAN, bluetooth
ekran: Ekran nije bitan (svejedno dal je 15 il 17 inča), bitna je rezolucija, da nije ona okljaštena nego recimo 1400x1050 il takve neke okrugle , a ne wide rezolucije.
baterija: da drži čim duže
grafa: bitno da vrti HD video bez štekanja, igre me uopće ne zanimaju.
mema: 4gb ili više
disk: bitno da se lako može ugraditi SSD umjesto diska (netko je na forumu spominjao jedan model lenova ako se ne varam za tu lovu, ali ne mogu naći)
OS: NE želim windowvse
garancija: da se da produžiti na 3 ili 4 godine

Sviđaju mi se poslovni laptopi, ali mi čitač otiska prstiju ne treba. (samo radi probleme)

Dakle sve skupa bi trebalo doći 4000-5000kn maksimalno, plaćanje na rate.

Zadnje izmijenjeno od: marek45. 26.04.2014. u 16:52. Razlog: garancija
marek45 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2014., 17:13   #2552
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Poslovni laptop nećeš naći za tu cijenu.

Većina novijih laptopa ima lagan pristup zamjeni HDDa (lako to provjeriš na youtubeu). Spominjao se ovdje Lenovo g500, vjerojatno na njega misliš, lako se zamijeni HDD sa SSDom. Ide i na rate u ekupi. Produljenje jamstva na 2g. je oko 200kn, na 3g. već puno skuplje.

Ako želiš veći ekran i dugo jamstvo, može i G710 uz Technomarket super jamstvo na 5g. (+299kn).
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2014., 17:31   #2553
marek45
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 397
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Poslovni laptop nećeš naći za tu cijenu.

Većina novijih laptopa ima lagan pristup zamjeni HDDa (lako to provjeriš na youtubeu). Spominjao se ovdje Lenovo g500, vjerojatno na njega misliš, lako se zamijeni HDD sa SSDom. Ide i na rate u ekupi. Produljenje jamstva na 2g. je oko 200kn, na 3g. već puno skuplje.

Ako želiš veći ekran i dugo jamstvo, može i G710 uz Technomarket super jamstvo na 5g. (+299kn).
Ima li g710 mjesta za SSD i postojeći HDD ili se HDD mora vaditi van?
marek45 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2014., 18:24   #2554
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Nažalost ne, ne znam ima li ijedan noviji laptop tog ranga mjesto za dodatni disk. Prije je to imao Asus K73, ali se više ne proizvodi.

Možeš ga jedino ubaciti umjesto optike, a optiku koristiti eksterno preko USBa.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2014., 22:48   #2555
biker66
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Ovaj gore spominjani G500 sa SSDom sam ja uzeo prije desetak dana i za sada sam iznimno zadovoljan s njime.
Za te novce djeluje prilično čvrsto i kvalitetno (puno kvalitetnije i čvršće kučiste od HP6820S koji sam imao), skoro potpuno je hladan i gotovo nečujan. Uglavnom vjerujem da stvarno vrijedi uložene novce. Jedini "problem" su mi bili driveri za WIFI kod instalacije WIN7, i na to sam potrošio pla sata dok nisam našao odgovarajuće, a nakon toga je sve išlo ekspresno.
biker66 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2014., 01:24   #2556
cronicle™
Registered User
Moj komp
 
cronicle™'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: .
Postovi: 26
Pozdrav,

skupio sam neke novce i odlučio sam si nabaviti jedno prijenosno računalo pa mi trebaju nekakvi savjeti itd. Budžet je do 4 000, ali može par stotina više, nebitno. Laptop bi isključivo služio za multimediju, znači filmovi, photoshop, joomla i te stvari. Imam računalo odličnih komponenti tako da bih njega koristio isključivo za igrice i te gluposti, tako da ciljam na i3 procesor, ili nešto slično te neka prosječna grafa, radeon ili nešto, ne znam. Ekran nekih 16, 17'', crna boja..Imate li kakve prijedloge ili primjedbe!?
cronicle™ je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2014., 10:01   #2557
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Izbora ima dosta; ako hoćeš veći ekran, onda ovaj Lenovo + produljenje jamstva, ovaj Asus ili pak Toshiba. Razlika je uglavnom u grafičkoj (Asusova dosta jača od ove dvije, što nije niti bitno).

Inače, ako imaš računalo zašto trebaš laptop? Ako ga planiraš dosta prenositi, onda bih gledao nešto manjih dimenzija, jeftinije, poput ovog. Grafička je dovoljna integrirana.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2014., 12:57   #2558
cronicle™
Registered User
Moj komp
 
cronicle™'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: .
Postovi: 26
Laptop bi dosta prenosio, zajedno radim s prijateljem na jednom projektu i tako te sitnice, još bi mi ga brat koristio za fakultet itd, tako da bi mi trebao jedan. Veliki ekran želim imati isključivo eto radi ugođaja, neće biti nikakvih problema u prijenosu, a od grafičke mi ne treba ništa jako, možda na njega ode neka igrica tipa PES, za ubit dosadu nekad i to je to. Ovaj Lenovo mi se čini odličan, a i Asus također.
cronicle™ je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2014., 02:32   #2559
ewyll
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: zg
Postovi: 1
Hi, trebam ideje oko kupnje prijenosnog računala.

Svrha:
- generalno radim na desktop računalu koje zadovoljava sve moje gaming i ine potrebe, tako da bi mi laptop trebao više-manje kao backup.
- ne planiram se igrati ali trebao bi moći vrtiti igre
- SSD je must, ali to se ionako može kasnije ugraditi
- koristiti ću ga za učenje/programiranje/gledanje serija, posao/fax ako nisam u blizini ureda/kuće itd.

Budući da nemam nekih high end zahtjeva u vidu grafičke i RAMa, bitne su mi sljedeće stavke:
- Dobra tipkovnica, dakle, plastično smeće koje mi se utisne do pola laptopa kad tipkam je nono
- Dobro hlađenje
- Izdržljivost baterije
- Količina USB [i ostalih] portova
- Masa
- Kvalitetan ekran
- Izdržljivost na bumpove jer nisam poznat po tome da sam mr. Spretni

Dakle, primarno tražim dobar brend, a ne zvjer koja može izvrtiti 290392402394092 u benchmarku po izboru.
Neka normalna količina rama i proc koji nije Celeron ekvivalent tako da mogu multitaskati ko čovjek.

Extas:
- cijena, što manja, budući da neće biti tako često korišten
- veličina ekrana - ja bi idealno volio 17.3'', ali uz to neće ići zahtjev o masi, tako da me zanimaju opcije i te i 15.6'' varijante.
- OS(ove) ću si instalirati sam, naravno
ewyll je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2014., 10:27   #2560
cronicle™
Registered User
Moj komp
 
cronicle™'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: .
Postovi: 26
Da pitam, jeli bolje freeDOS ili Windows 8? Pošto sam čuo da ih se većina žali na taj Windows, tako da nisam pametan.
cronicle™ je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2014., 10:35   #2561
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor cronicle™ Pregled postova
Da pitam, jeli bolje freeDOS ili Windows 8? Pošto sam čuo da ih se većina žali na taj Windows, tako da nisam pametan.
FreeDos je jeftinije svakako, ali opet ćeš morati staviti neki OS da bi koristio sve funkcije laptopa, dakle ili linux ili neki windows 7 ili 8.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2014., 10:39   #2562
cronicle™
Registered User
Moj komp
 
cronicle™'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: .
Postovi: 26
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
FreeDos je jeftinije svakako, ali opet ćeš morati staviti neki OS da bi koristio sve funkcije laptopa, dakle ili linux ili neki windows 7 ili 8.
Znam FreeDOS je jeftiniji, ali opet treba plačat ove Windowse, ali to imam valjda od prijatelja ili ne znam, znači da ne uzimam Win 8?
cronicle™ je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2014., 10:59   #2563
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178