Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.01.2019., 13:17   #1
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Preporuka grafičkog tableta

Pozdrav svima,

trazim preporuku za graficki tablet, isao bi kao poklon osobi koja se inace bavi grafickim dizajnom pa mi nije bas opcija ispitati sto i kako no trebalo bi imati ekran na sebi a da nije bas preskupo
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2019., 13:42   #2
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Ima nekih pokusaja raznih firmi koji su OK ali jedino sto je full dobro je Wacom ali Wacom sa ekranom nece ici u kategoriju "a d anije bas preskupo".
Doduse nznamo sto je tebi preskupo je rnisi reko cifru, mozda si "tajkun" pa ti 5000+ kn nije skupo za neki Wacom Cintique pen 16" osnovni model dok sv emalo bolej je od 7500 na dalje zavisno do velicine ekrana .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2019., 18:20   #3
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Druga varijanta je iPad i neka olovka, pogledaj malo na Youtubeu što se sve nudi...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2019., 18:38   #4
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Druga varijanta je iPad i neka olovka, pogledaj malo na Youtubeu što se sve nudi...
ipad pro + olovka ce biti isto skupio tj. ako se ne varam 7500kn je start.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2019., 21:40   #5
mcpala
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Madagaskar
Postovi: 67
Koristim Wacom tablete još od kraja 90-ih kada sam počeo s Graphirom, preko Intousa, a sad imam Cintiq Pro od 13" tako da, ukoliko je budžet viši od 5k kn svakako bih preporučio nešto od Wacoma jer on je u ovoj industriji neprikosnoven. S druge strane, kod jednog kolege sam kratko upotrebljavao jednog od Huiona i to je stvarno odličan tablet za rad. Imao je 15 ili 16" i mislim da je bio u pola cijene mog. Ono što mi je smetalo kod tog Huiona je činjenica da je na olovci trebalo svako toliko puniti bateriju dok na Cintiqu to ne treba. A nezgodno je kad ti u pola posla pen prestane raditi i treba ga staviti na kabel puniti. Ne znam jesu li to u novijim verzijama promjenili. Osjećao se i mali lag pri crtanju i nije bio touch ekran, a ja sam se pri radu navikao jednom rukom crtati, a drugom zumirati i odzumirati. Tako da je to samo moja navika, pa touch ekran i nije od neke presudne važnosti. Kod Huiona je ekran bio više mat i to mi je bilo puno bolje od Cintiqa, koji također nije glossy već mat, ali manje mat od Huiona. Wacom ima oko 87% pokrivenosti AdobeRGB spektra i čini mi se da je tu Huion kaskao i da su mu boje bile malo ispranije od Wacoma. Ali za cijenu je bio stvarno odličan. Sad kakvi su ovi manji Huioni, ne znam, ali mislim da se za 400$ sigurno može naći nešto pristojno.
mcpala je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2019., 23:43   #6
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
budzet je trebao biti 3000-4000 kn i islo bi kao poklon od familije pa se trosak dijeli na vise ljudi no nebitno sad to nego kako sam gledao nema bas nekih opcija sa ekranom za te novce...mislim ne znam tocno koliko je prakticno crtati po ovom bez ekrana, ono gledas u monitor a olovku vuces napamet?

znaci preporuka wacoma a za budget friendly opciju pogledati huion (naravno proci cu jos po netu kroz recenzije)

btw kako se ipad pro korsti kod toga? crta se na njemu u nekom programu pa se exporta i importa na pc ili ima direkt veza?

Zadnje izmijenjeno od: vacs. 01.02.2019. u 09:00.
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 22:42   #7
mcpala
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Madagaskar
Postovi: 67
Na tabletima bez ekrana se brzo navikneš gledajući u monitor. Postane ti prirodnije nego rad s mišem. Svakako su ovi s ekranom puno praktičniji, a najpraktičniji su ovi zadnji Wacom MobilePro koji su u biti prijenosna računala na kojima nisi sputan kabelima.
Baš sam gledao na Huion stranicama njihovu ponudu, imaju dostavu u HR i ovaj npr. ulazi u budžet. Doduše, zakačila bi te još i carina i pdv jer dostavljaju iz Kine. Ima ih i na Amazon.de, ne dostavljaju u nas, ali ako imaš nekoga u DE može ti dobacit ;-)
Vidim da su i dva Cintiqa trenutno na njuškalu, jedan za 4k kn, drugi je 5k. Na fotkama izgledaju OK. Možda bi se dalo dogovoriti oko cijene...
mcpala je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 08:46   #8
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
oke, puno hvala svima na odgovorima
vacs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na