Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.05.2014., 22:27   #1
zag0
Premium
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 128
Problem: Toshiba L50-A-138 + NVIDIA GPU

Pozdrav,

kupio sam Toshibu Satelite L50-A-138 s 2 grafičke: integriranom Intelicom HD 4000 i NVIDIA GeForce GT 740M (Optimus tehnologija prešaltavanja kartica).

Nakon friško instaliranih Windowsa 7 x64 SP1 i instalacije drivera za obje kartice, ne mogu nikako natjerati GeForsicu da proradi. Prvo, u Device Manageru pored GeForsice cijelo vrijeme imam iksić ("Windows has stopped this device because it has reported problems"), a NVIDIA Control Panel se ne želi pokrenuti ("You are currently not using a display attached to an NVIDIA GPU").

Ako disableiram Intelicu i restartam laptop, NVIDIA više nema iksić, ali Control Panel se i dalje ne želi pokrenuti. Sa npr. dxdiag vidim da ne koristi niti Intelicu niti GeForsicu već piše "Not available".

Oba drivera su up2date, kao i driver za BIOS (u kojem btw nemam nikakvu opciju za odabir integrirane, diskretne ili "switchable" kartice, kao što po internetu znaju spominjat).

Još jedna zanimljiva stvar je da čim sam instalirao NVIDIA driver ventilator se ne prestaje gasiti

Pošto sam totalno bez ideja što više isprobati, svaka pomoć je dobrodošla
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	nvidia.jpg‎
Views:	309
Size:	103.7 kB
ID:	13423  
zag0 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 00:02   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
U nekim kombinacijama sa dvije grafe ne valja odvojeni install (jedna pa druga), nego treba pronaći odg. install paket u kojem je drajver za obje, nisam siguran da je to slučaj ovdje.
Probaj drajvere sa ove stranice > http://themobilehub.blogspot.com/201...0-drivers.html
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2014., 00:14   #3
zag0
Premium
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 128
To su isti driveri kao i na Toshibinoj stranici. Ako probam instalirat NVIDIA driver prije Intelovog, dobijem poruku da prvo instaliram Intel.
zag0 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 00:19   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Onda izvadi Hardware ID za obje pa sa time traži.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na