Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.04.2014., 17:43   #1
Tachikoma
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 19
Dell inspiron 5737 problemi sa grafičkom Win 8.1

Pozdrav, kupio sam ga prije tjedan dana i odmah u njega ugradio SSD. Problem je što sa Win 7 nije tobož bilo nadogradnji, odnosno drivera i skidao sam sa Dellove stranice redom. Zato sam prešao na Win 8.1. Za grafičku sam od 3 ponuđena samo za svoju grafičku jer ostale dvije opcije su za druge grafičke (ne bih rekao da imam dvije grafičke i sl.) i nikako da uspije kako treba. Sredio sam problem sa DirectX-om, ali mi se ne čini da mi grafička radi kako bi trebala jer je puno jača od one a starom laptopu, a FPS u igrama mi je debelo manji. Također u igrama nema njezinog imena ni sl. nego piše "Microsoft basic render driver".

Također sam sa AMD-ove stranice skinuo Catalyst Mobility x64bit utility, ali nije previše pomoglo. U Device Manageru imam dvije opcije, jedna "AMD Radeon HD 8800M Series", druga "Microsoft Basic Display Adapter". Ako isključim (disable) Basic adapter, nije ništa bolje, ako isključim Radeon, onda je nešto malo bolje. Probao sam oboje nadograditi, kaže da je sve na max verziji.

Link odakle sam drivere skidao, skinuo sam samo AMD Radeon HD 8850M / 8870M Driver

http://www.dell.com/support/drivers/...piron-17r-5737

Kako da ovo riješim? Hvala.
Tachikoma je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2014., 19:21   #2
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
koliko ja vidim ti imaš 2 grafike, intel integriranu u procesor i ati-jevku. moraš inatalirati drvier za intelovu vga pa za ati.

za atijevku probaj sa ovim autodedect toolom:
http://support.amd.com/en-us/download/auto-detect-tool

u catalistu moraš zadati da pokreće određene igre u externoj grafulji, ona "spava" dok je ne pokreneš i sve što radiš za to vrijeme radiš na intelovoj integruši iz procesora
možda ti ovaj video pomogne:
http://www.youtube.com/watch?v=gbiX-bgMrNk
MMI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.05.2014., 22:07   #3
Tachikoma
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 19
Uspio sam i radi bolje, makar ne toliko dobro koliko sam očekivao. U uputama piše da trebaju beta driveri (odnosno Catalyst) tako da sam još na tome. FPS je jako dobar, ali zna padati, no ništa strašno, samo malo ometa izgled. Morao sam podešavati igre pojedinačno jer neke rade ok, ali ekran "blica". Sve radi dobro, osim što ekran blicne crno otprilike 2-3x po sekundi.

Fallout New Vegas je tako radio i onda sam podesio Launcher i samu igru posebno. To se konkretno odnosi na Switchable Graphics Settings u Catalystu. Launcher je konkretno Based on power source, sama igra je Power saving. Samo ta kombinacija je omogućila da igra radi bez ikakvih problema. Ovo je samo primjer, mogu ispisati za još neke igre i aplikacije ako će to pomoći, ovo sam napisao jer će nekome imati više smisla nego meni.

Ali to nije najveći problem. Kad god idem otvoriti sliku (konkretno mislim na Windows photo viewer) često, ali ne uvijek, mi se otvori tek nakon nekoliko sekundi i pojavi mi se poruka "ati display driver has stopped working properly and has recovered". Ako ostavim jednu otvorenu i otvaram dalje, sve je ok, ali to mi ponekad dođe i za video ili se jednostavno pojavi (vjerojatno neki procesi koje ne pokrećem ja izravno).

I drugi problem, a to je što komp jako rijetko uspije sa gašenjem. Gašenje i hibernacija ne funkcioniraju. Neće jednostavno da dođe do kraja i probao sam ga jednom ostaviti cijelu noć, ali se nije ugasio. Neovisno o napajanju i sl. Uspije jedino kad mi je baterija na kritičnom levelu, ali je rijetko na bateriji, najčešće je plugged in bez baterije.

Help. Again... >_>

Hvala.
Tachikoma je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na