Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.03.2011., 17:02   #1
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
DisplayPort problem

Ne znam koliko vas koristi doticni ulaz/izlaz za spajanje monitora ali evo ja ga koristim u sljedecoj kombinaciji, monitor HP ZR22w grafa MSI HD 6850OC Win 7 64bit.

Sve radi ok dok radi monitor, slika za 5+, boje super, kontrast super, ali kad ugasim monitor a ostane mi upaljen komp i npr. igra, dogodi se da se i igra ugasi i vrati me na desktop, oce ponekad i mozilu ugasit, polozaj ikona na desktopu je znao podivljat ali nakon stavljanja drivere za monitor to vise ne radi mislim na dio di zbrca ikone ali oce zbrckat ikone ako ne izadjes iz igre nego pritisnes gum za gasenje dok si u igri, ne bitno da li je reza igre ista ko i reza dektopa.

Ako je upaljen film, a ugasis monitor dok gledas film nestane zvuka a film nastavi dalje ili se cak player skroz ugasi.

Drugi komp mi je isto spojen na doticni monitor ali preko DVI-D prikljucka i grafe Gigabyte GTX 460, u toj kombinaciji nemam ovakve probleme, mos palit gasit monitor bez da se ista od gore navedenih problema pojavi.

Pa pretpostavljam da je problem u DisplayPort-u tj njegovom setapiranje, gledao sam u ATI driverima i ne nalazim nista sta bi mi omogucilo upravljanje ponasanja kompa kad ugasim monitor, mozda nisam vidio ili trazim na krivmom mjestu ??

Uglavnom pomoc bi mi dobro dosla jer je koji put lakse samo ugasit monitor nego cijeli komp, a o tome koliko me zivcira kad mi se redosljed ikona na desktopu zbrcaka ne cu ni pocimat (naso sam zgodi mali programcic koji pamti polozaj ikona, pa ajde ne moram svaki put slagat iz pocetka)

__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413

Zadnje izmijenjeno od: ante2. 10.03.2011. u 22:35.
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2011., 17:25   #2
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
imao sam zr24w spojen preko display porta pola godina na svoju staru 4890 i nikad nisam primijetio nijedan od tih problema tako da nebih rekao da ti je do toga..neko vrijeme sam imao drivere monitora instalirane, neko vrijeme nisam..također bez takvih problema. provjeri malo kako ti se ponaša taj monitor spojen preko dvi-ja na tu 6850
raliSHA je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2011., 17:28   #3
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Citiraj:
Autor raliSHA Pregled postova
provjeri malo kako ti se ponaša taj monitor spojen preko dvi-ja na tu 6850
Dobra ideja lega
Koji put od sume ne vidis stablo

Mada najvise sumljam na grafu tj ATI-AMD drivere, jer se doticna grafa (HD 6850) znala cudno ponast kad je bila spojena na samsunga SM223BW preko DVI-to-VGA adapterom za analogni ulaz na monitoru, dok je NVIDIJA 9600 GT radila bez problema sa DVI-to-VGA adapterom.
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413

Zadnje izmijenjeno od: ante2. 02.03.2011. u 18:18.
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2011., 22:35   #4
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Izgleda da je problem u ATI-ju tj driverima, jer i na poslu imam isti problem, isto ATI grafa HD 4670, DisplayPort-om spojena na Dell U2410, Win 7 64bit, svako jutro ikone nabijene u gornji ljevi kut, gadgeti isto pomaknutiu u ljevo.
Ko da smanji rezu na 800 x 600 dok se gasi ili pali, i skupi sve sa desktopa u gornji ljevi kut.

Jos jedna stvar koju sam primjetio je da, kad se ugasi monitor (dok rade vindoze) cuje se zvuk ko da sam izvadio USB stick iz kompa, kad opet palim monitor tog zvuka nema (bar mislim da ga nema morat cu sutra pazljivije slusat kad palim).
Doma sam monitor spojio i preko DVI i analogno preko adaptera i u takvim kombinacijama nema nikakvih problema kad se monitor gasi a komp radi.
Znaci da su nam opet prodali muda pod bubrege (ako mene pitate) jer ocito da jako malo ljudi Display Port koristi za jedan monitor, pa nema puno prituzbi, a kad se koristi za pomocni monitor na njemu nema ikona i gadgeta pa se divljanje sa doticnima i ne moze vidit.
Sad mi je i djelomicno jasno zasto Nvidija ne stavlja DP na svoje grafe.
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 23:40   #5
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Da to je normalno ponasanje za Display port. A to sto kazes cuje se zvuk kao da izvuces usb stick je isto normalno jer u specifikacijama display porta je da moze nositi i usb signal, tako da se kada iskljucis monitor isto kao da si iskljucio usb hub. Rjesenje ti je da ako hoces da iskljucis monitor ides preko programa monoff 4 http://www.softpedia.com/progDownloa...ad-143828.html
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2011., 10:08   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Nisam siguro da će pomoći ali vrijedi pokušati, nađi onu opciju za detekciju monitora (Use EDID . . .) u drajveru pa je ugasi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 17:17   #7
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Evo jos novosti o cudnovatom ponasanju kompa kad ga spojim preko Display Port-a.

Resetira mi BIOS !!!!!!!!

Da dobro ste procitali resetira BIOS, i to totalno cak i sat vrati na nulto vrijeme, ovo mi se dogodilo na dva racunala koja su kao zajednicko imali samo to da su na monitor bili spojeni preko prokletog DisplayPort-a i da su grafe bile od ATI-ja ali razlicite generacije ATI-ja.
Sve drugo je bilo kompletno razlicito, pocevsi od monitora, jedan je od HP-a 22" drugi od DELL-a 24", jedan komp je stariji intel 775 socket, a drugi je intel 1366 socket.
Drugim rijecima nesto kod tog (ljepog na papiru) Display Port ne valja i ja cu ga jos dugo zaobilazit u sirokom luku
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 18:47   #8
prt scr
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: wild west
Postovi: 321
ja imam isto spojen hp zr24w preko display porta i kad ga ugasim na gumb(a računalo ne) te ga potom upalim isto mi shebe ikone(ati 5850),napravi razmak na jednom mjestu
nije nešto da mi smeta pa nisam ni probavao na dvi
prt scr je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2011., 02:46   #9
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Ja sam probao svoj hp lp2475w na DP i nikakvih problema nema sto vi spominjete.
dmr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na