Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 05.04.2014., 17:38   #1
usbjaj
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: pale
Postovi: 6
Laptop Toshiba problem low fps

Pozdrav svima imam jedan problem i nadam se da ce te mi moci pomoci:
Kupio sam prije par dana laptop koji sam plation 500e nov makre toshiba satellite
Configuracija:
Windwos 7 servise pack 1
Procesor AMD a4-5000 APU 1.5ghz (x4) With Radeon hd Graphic card
Graphic card je 8330 HD "integrisana" u ranku sa intel hd 4000 i vise
ram 6gb ddr3
hard driver 1Tb



Znaci problem je sledeci isntalirao sam cs 1.6 i probao da igram imam 15 fpsa u borbi nikako mi nije ovo jasno (nije laptop sad bogzna sta za gaiming al bi trebao pokrenuit igrici kao cs 1.6 lagano) na netu psie da imam bolju configuraciju za 6000 % xD dok igram 5v5 fps je normlan kad pocnem 10v10 fps opada naglo
Sledece Instalirao League of Legends fps napocektu 80-90 sve na very low (na very high) na pocetku je sve 50-55 fps cim se minioni stovri fps pada na 30 kako vrijeme odlazi meni fps sve opada tako da jedino mogu na very low sve igrati i to da u team fightu recimo u 40 minuti imam 15 fpsa ((((( Pratio cpu usage neprelazi 30% na svim jezgrama dok je napocetku 90% nekontam nista (probao sam sve drivere od beta do pocetnih nije nista pomoglo (windows je 7 koji su mi vec oni instalirali nzm bili sta pomoglo da ja reinstalisem windows)
Temeprature neprelazi 55-60C na maksimum "laptop je sve ekstra brz i nimalo nesteka jer ima 6gb rama
sledeca igrica inslitao sam dota 2 ona je crashovala display drivere svake sekunde jednostavno nemoguce je bilo igrati i imao sam oko 30 fpsa napocetku psoto nikad nisam uspio preci 10 minutu (tu sam sve probao sto sam znao)
Sledeca igrica minecraft u njoj imam 10 fpsa nikako mi nije jasno kako je to moguce lol kad sam igrao na duplo slabiji kompljuterima pokretao sam one porgrame da mi vuku graficku na 100% da vidim oce crashovati i nije nikad
Eto recimo Luxor 2 igrica koja vise zahtjeva od Counter strike 1.6 barem na internetu kako sam gledao ide normlano dok cs 1.6 na 15 fps ide
Molim vas pomognite mi jel stvarno toliko los laptop da nemoze ovako nesta pokrenuti.
usbjaj je offline  
Staro 05.04.2014., 18:00   #2
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Preslab CPU i GPU (APU) - ne znam šta si očekivao...

Bolje da si uzeo nekakav laptop sa pentiumom i GF610/710 - više bi se naigrao.
Don Kihoty je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.04.2014., 18:22   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Da si kupio pc za te novce, vjerojatno bi igrao nesto, ovako je banana.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online  
Staro 05.04.2014., 18:33   #4
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Činjenica je da je kupio preslab laptop za te novce, no CS 1.6 ne bi smio trzati ni u kojem slučaju. Pa meni je na GMA950 radio glatko i 16vs16, a 8330 je jača 1000 puta od nje, tako da je nešto treće u pitanju.
redscro je offline  
Staro 05.04.2014., 18:35   #5
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
isto je cudno malo, mislim cs 1.6 se vrti na p3 konfama sa prastarim radeonkama bez greske...bar je tako bilo dok san ga ja igra,nezz sad jel ima novih modova i sranja
dotu sam sasvim dobro igra na athlonu 2500+ (single, 1.8ghz) sa radeonkom 9600
po meni se nest tu dogadja... probaj starije drivere,proguglaj da nadjes preporucene drivere za taj APU
webstartm je offline  
Staro 05.04.2014., 19:07   #6
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Mora radit, cs 1,6 sigurno sa masu FPS vjerojatno je problem u driverima od graficke, nema sta drugo bit, probaj sve moguce verzije sa toshibine stranice
OuttaControl je offline  
Staro 05.04.2014., 19:25   #7
iNoob
Game Collector
Moj komp
 
iNoob's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Postovi: 366
Možeš probat zamjenit Direct3D i OpenGL.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
iNoob je offline  
Staro 05.04.2014., 20:03   #8
usbjaj
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: pale
Postovi: 6
Citiraj:
Autor Don Kihoty Pregled postova
Preslab CPU i GPU (APU) - ne znam šta si očekivao...

Bolje da si uzeo nekakav laptop sa pentiumom i GF610/710 - više bi se naigrao.
Mislio sam da cu m oci cs 1.6 igrati koji sam igrao jos prije 10 godina jbte i ako jos league of legends radi na 15 fps a pise da sam presao recommended zar nebi trebalo ici vise i zasto samo vuce 30 % procesora nece da povuce 90% recimo

Hvala svima rijesio sam problem ja uvek isao na amd sratnicu i skidao one njigove drivere sad ukuca na googlu amd a4-5000 apu with radeon hd grahpic skinuo driver od 160mb instalirao reset pc usao u cs 59.1-60fps zakucano na mapi 13vs13 yea bitch!

reset laptop*

Zadnje izmijenjeno od: nino. 05.04.2014. u 20:25.
usbjaj je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na