Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2023., 21:32   #1
Ziga
Premium
 
Ziga's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Prebacivanje Emailova Thunderbird - problem

Pozdrav ekipa,

Imam 3 identična starija laptopa, na njima su TB zadnje verzije s svim emailovima korisnika.
Korisnici dobivaju nove laptope (3 identična) i na njih instaliram TB zadnje verzije.

Stari lap A > iskopiram Thunderbird kompletnu mapu na novi lap 1 = sve radi super
Stari lap B > ista procedura na novi lap 2 = sve radi super
Stari lap C > ista procedura na novi lap 3 = PROBLEM: svaki put kad pokrećem Thunderbird javi ovu poruku

"There is no email program associated to perform this requested action. Please install a email program or, if one is already installed, create an association in the Default program in Control Panel"

nakon toga pokrene se TB uredno ali ta poruka iritira svako pokretanje/svaki put
TB je podešen kao zadani klijent (os je Win 10 Pro, digao updateom na 11 ista stvar)
Instalirao 32/64bit TBa za probu = ista stvar
Ako na tom laptopu 3 iskopiram od laptopa A ili laptopa B emailove = sve radi bez greške
Ako s laptopa C iskopiram na laptop 1 ili 2 za probu = poruka pri pokretanju se javlja opet

probao kopirati logiran kao admin, kopirao sam koristeći i Total Commander (jednaki broj datoteka, mapa je na starom i novom laptopu)
Inače na starom laptopu C uredno se pokreće TB bez ikakve poruke prije pokretanja

ima tko kakvu ideju?
__________________
Ziga je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 23:55   #2
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
https://www.dedoimedo.com/computers/...ion-error.html


S obzirom da si ovo prvo probao, ostaje ti pronjuškati po ovim asocijacijama.


Ali ovo je zabrinjavajuće da se poruka javlja kad kopiraš Thunderbird mapu i na druga dva laptopa, to je skroz čudno zato što u njoj uopće nema nikakvih exe datoteka. Pretpostavljam da kad instaliraš na čisto thunderbird i pokreneš te poruke nema? Pa se pojavi tek kad kopiraš profil u appdata/roaming?


Ispravan postupak je instalirati thunderbird, ne pokretati ga, pa kopirati staru Thunderbird profil mapu u appdata/roaming, sa overwriteom, pretpostavljam da tako radiš?
Exy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2023., 08:09   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
MozBackup je meni pomogao u takvim situacijama.
Instaliraj ga na starom i novom kompu-> pokreni backup na starom kompu-> nastali file baci na stick ili mrežu -> instaliraj TB na novom kompu-> pokreni MozBackup na novom kompu -> učitaj backup sa sticka
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 12:08   #4
Ziga
Premium
 
Ziga's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
https://www.dedoimedo.com/computers/...ion-error.html

S obzirom da si ovo prvo probao, ostaje ti pronjuškati po ovim asocijacijama.

Ali ovo je zabrinjavajuće da se poruka javlja kad kopiraš Thunderbird mapu i na druga dva laptopa, to je skroz čudno zato što u njoj uopće nema nikakvih exe datoteka. Pretpostavljam da kad instaliraš na čisto thunderbird i pokreneš te poruke nema? Pa se pojavi tek kad kopiraš profil u appdata/roaming?

Dakle na taj laptop 3 instaliram TB, pokrenem ga samo za probu i ne prikazuje tu poruku već mi nudi opcije za kreiranje accounta.
Kad pokreneš on kreira Thunderbird mapu veliku npr 4Mb

Deinstaliram TB, pobrišem ručno te mape (jer ih deinstalacija ne briše)
Instaliram TB i prekopiram podatke i opet se javi poruka



Citiraj:
Ispravan postupak je instalirati thunderbird, ne pokretati ga, pa kopirati staru Thunderbird profil mapu u appdata/roaming, sa overwriteom, pretpostavljam da tako radiš?
Upravo tako i radim i tako sam radio na protekla 2 laptopa koji na moje čudo rade bez greške

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
MozBackup je meni pomogao u takvim situacijama.
Instaliraj ga na starom i novom kompu-> pokreni backup na starom kompu-> nastali file baci na stick ili mrežu -> instaliraj TB na novom kompu-> pokreni MozBackup na novom kompu -> učitaj backup sa sticka

Isti problem i s ovom aplikacijom
Uredno sve izbackupira u jednu datoteku veliku 17Gb, napravim restore na laptopu... i pojavi se ona poruka pri pokretanju TB-a




Nemam više ideja kako to riješiti, imam osjećaj da je banalna glupost
__________________

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 09.02.2023. u 19:16. Razlog: spojeni postovi
Ziga je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 12:25   #5
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Jesu ti obje verzije TB-a iste?
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 12:43   #6
Ziga
Premium
 
Ziga's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova
Jesu ti obje verzije TB-a iste?

Jesu iste su i u verziji 102.7.0 (64bit)
probao sam i 32bitnu verziju (iako je OS 64bitni)



i onda updateao na 102.7.2. (64bit) obje verzije i ništa....
__________________
Ziga je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 12:54   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Probaj staviti neku full staru verziju TB-a.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 13:14   #8
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
Meni je palo na pamet da se u registryu makne ta poruka.
Možda ovako nešto:
https://support.mozilla.org/en-US/questions/1323685

https://www.tenforums.com/browsers-e...email-app.html
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 13:43   #9
Ziga
Premium
 
Ziga's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
slijedio sam i ove upute preko registrya, nije pomoglo

https://support.mozilla.org/en-US/questions/1323685

instalirao sam staru verziju 68.x.x

prilikom pokretanja javlja mi ovo :
You have launched an older version of Thunderbird" error. It goes on to say, "A newer version of Thunderbird may have made changes to your profile which are no longer compatible with this older version...".

nudi mi EXIT i Create new profile

Ako izaberem kreiranje novog profila, pokrene se TB i nudi kreiranje profila ALI ne šjivi ni 5% onu mapu THunderbird od 17Gb koja je iskopirana prije pokretanja
__________________
Ziga je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 13:47   #10
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Probaj ponovo asocirati program prvo na microsoftov program pa na thunderbird. Probaj i sa restartom između asociranja.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2023., 13:57   #11
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Ovaj alat: Mozbackup

radi savrseno, samo njega u firmi koristimo kad sa starih treba prebaciti na nove komp.
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 14:04   #12
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Ovaj alat: Mozbackup

radi savrseno, samo njega u firmi koristimo kad sa starih treba prebaciti na nove komp.
Probao je i sa njom, isto mu se događa.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 18:11   #13
Ziga
Premium
 
Ziga's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova
Probaj ponovo asocirati program prvo na microsoftov program pa na thunderbird. Probaj i sa restartom između asociranja.
Kad deinstaliram TB, defaultni za sve je "Pošta" - ručno i automatski sam dodjeljivao asociranje

Fora je da me nikad TB ne pita pri pokretanju da provjeri da je zadani program za poštu iako je kvačica aktivna u samom programu

Nema efekta, problem je i dalje isti
__________________
Ziga je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 19:21   #14
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Mogao bih se kladiti da je neki bug u Win 11, jako glupo su izveli to baratanje sa default apps, povratak na Win XP doslovno. Odi u Settings > Apps > Default apps i tu imaš jedno 10 stavki vezano za Thunderbird odnosno mail pa prođi sve redom, prebaci na Windows Mail pa natrag na Thunderbird. Ako ni to ne pomogne, spremi neki email i probaj ga otvoriti kroz file explorer pa javi u čemu otvara.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2023., 08:26   #15
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Mogao bih se kladiti da je neki bug u Win 11, jako glupo su izveli to baratanje sa default apps, povratak na Win XP doslovno. Odi u Settings > Apps > Default apps i tu imaš jedno 10 stavki vezano za Thunderbird odnosno mail pa prođi sve redom, prebaci na Windows Mail pa natrag na Thunderbird. Ako ni to ne pomogne, spremi neki email i probaj ga otvoriti kroz file explorer pa javi u čemu otvara.
Vidiš, kod mene je problem kaj docx i doc neće word otvoriti iako sam mu rekao da je defaultna aplikacija word.

Očito neki bug u Windowsima. Kod mene su W10.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2023., 09:27   #16
Ziga
Premium
 
Ziga's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Mogao bih se kladiti da je neki bug u Win 11, jako glupo su izveli to baratanje sa default apps, povratak na Win XP doslovno. Odi u Settings > Apps > Default apps i tu imaš jedno 10 stavki vezano za Thunderbird odnosno mail pa prođi sve redom, prebaci na Windows Mail pa natrag na Thunderbird. Ako ni to ne pomogne, spremi neki email i probaj ga otvoriti kroz file explorer pa javi u čemu otvara.

ista stvar je bila i na Win 10 (zato sam kasnije digao na Win11 misleći da će riješiti problem)


Budem probao svakako
__________________
Ziga je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na