Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2023., 19:56   #1
Dino57
Premium
Moj komp
 
Dino57's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Čepin
Postovi: 284
Samsung laptop-temperatura procesora

Pozdrav ljudi.
Jel normalno da se procesor u nekom da kažemo uobičajenom radu tipa youtube video grije preko 70 stupnjeva i da skoro dolazi do svoje max dozvoljene temperature unatoč tome što je očišćen i pasta promjenjena?
Konkretno model laptopa je Samsung NP300V5Z,i3 2310M procesor.
Laptop dosada(od 2011) nije bio nikako čišćen i dolazio je i do njemu max dozvoljene temperature od 83 stupnja a sad je skoro isti slučaj.
Znam da je to dosta slab procesor i youtube ga poždere na 720p i 1080p,no jel to ok da su takve temperature ako se uzme u obzir da se radi o laptopu(loše hlađenje,skoro nikakav protok zraka) i starijem procesoru koji lako ulazi u full opterećenje? Sve mi djeluje da je jednostavno zbog lošeg hlađenja tako i da se tu ništa puno ne može napraviti.
Dino57 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2023., 20:32   #2
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Normalno je, pogotovo ako nije prebucan.
ansha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2023., 21:03   #3
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor Dino57 Pregled postova
Pozdrav ljudi.
Jel normalno da se procesor u nekom da kažemo uobičajenom radu tipa youtube video grije preko 70 stupnjeva i da skoro dolazi do svoje max dozvoljene temperature unatoč tome što je očišćen i pasta promjenjena?
Konkretno model laptopa je Samsung NP300V5Z,i3 2310M procesor.
Laptop dosada(od 2011) nije bio nikako čišćen i dolazio je i do njemu max dozvoljene temperature od 83 stupnja a sad je skoro isti slučaj.
Znam da je to dosta slab procesor i youtube ga poždere na 720p i 1080p,no jel to ok da su takve temperature ako se uzme u obzir da se radi o laptopu(loše hlađenje,skoro nikakav protok zraka) i starijem procesoru koji lako ulazi u full opterećenje? Sve mi djeluje da je jednostavno zbog lošeg hlađenja tako i da se tu ništa puno ne može napraviti.
Može. Stavi 4 gumice za brisanje iste veličine ispod svake nožice i gledaj promjenu temperature (tvrda ploha ispod laptopa se podrazumijeva) i kad počnu ljetne vrućine, ugašeni i iskopčani laptop usisati (sve otvore na njemu). Istovremeno se i grafička neće pregrijavati.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 08:10   #4
Jure_
Registered User
Moj komp
 
Jure_'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2023
Lokacija: Solin
Postovi: 23
Citiraj:
Autor Dino57 Pregled postova
Pozdrav ljudi.
Jel normalno da se procesor u nekom da kažemo uobičajenom radu tipa youtube video grije preko 70 stupnjeva i da skoro dolazi do svoje max dozvoljene temperature unatoč tome što je očišćen i pasta promjenjena?
Konkretno model laptopa je Samsung NP300V5Z,i3 2310M procesor.
Laptop dosada(od 2011) nije bio nikako čišćen i dolazio je i do njemu max dozvoljene temperature od 83 stupnja a sad je skoro isti slučaj.
Znam da je to dosta slab procesor i youtube ga poždere na 720p i 1080p,no jel to ok da su takve temperature ako se uzme u obzir da se radi o laptopu(loše hlađenje,skoro nikakav protok zraka) i starijem procesoru koji lako ulazi u full opterećenje? Sve mi djeluje da je jednostavno zbog lošeg hlađenja tako i da se tu ništa puno ne može napraviti.

Moj dolazi do 55°C samo surfajući po forumu. Na youtubu je oko 60°C. i7 7gen
Jure_ je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 10:51   #5
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
Mislim da bi čišćenje hladnjaka laptopa i izmjena termalne paste rezultiralo sa dosta manjom temperaturom. Iz iskustva na desecima laptopa. Na dijelu hladnjaka gdje su aluminijski listići se nakon godina stvori "tepih" prašine, kojeg je teško usisati ili ispuhati. Lako se odvoji prstima i najčešće ostane u komadu. Najbolje je otvoriti laptop i riješiti problem.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 11:12   #6
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Gle - to da je lap star i da ga Youtube baca na koljena - stoji. No - da sam na tvom mjestu - ciscenje + zamjena paste skoditi nemoze, moze samo pomoci. Ak bude nakon toga isto - a gle - probao si. Ko sto je predlozeno - podici malo lap od stola pomaze ako nije zastopan (dakle ciscenje lapa je nuzan korak). Al to je to.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na