Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2020., 17:53   #1501
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Ima netko Ikea Soderhamn sofu da baci par dojmova? Pikiram na kut:
https://www.ikea.com/hr/hr/p/soederh...ela-s79284454/

Ful mi je tesko naci kutni modularni kauc (da mogu sutra promjeniti orijentaciju kuta), do 230ak cm za 3-4 osobe maks, a uvjet je da dvoje moze leci na kutni (kraci) dio i dignuti noge (ajmo reci 80ak cm sirine da dvoje stanu). Cijenu sam sa pocetnih 3000 podignuo na 6000 jer jebemu lebac, nema normalnog kauca za dvoje koji vole dignuti noge i gledat tv.

Zbog toga mi ovaj gore kauc izgleda savrsen - samo 190ak cm sirok, a pola sirine je kutni dio. Simetrican i lako mogu promjeniti orijentaciju kuta... Zelim cuti vise o udobnosti i kako dise s vremenom
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2020., 19:44   #1502
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Pozdrav,

Tražim vrata koja bi vizualno najmanje odskakala od zida - običan zid bijele boje, obojan bojom za zidove. Radi se o unutarnjem zidu, ne vanjskom, dakle tekstura je više-manje glatka.

Cilj mi je uklopiti ta vrata u jedan javni prostor tako da najmanje narušavaju vizuru hodnika u koji bi se stavila - da se šta više "stope" sa zidom.

Ako imate koji prijedlog nekih takvih vrata...
Ne bih radio kemije tipa ljepljenje knauf ploče na vrata, pa da viri kvaka i slično...dakle čista vrata, samo da šta manje odskaču od izgleda običnog zida.

Hvala
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2020., 19:58   #1503
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Pozdrav,

Tražim vrata koja bi vizualno najmanje odskakala od zida - običan zid bijele boje, obojan bojom za zidove. Radi se o unutarnjem zidu, ne vanjskom, dakle tekstura je više-manje glatka.

Cilj mi je uklopiti ta vrata u jedan javni prostor tako da najmanje narušavaju vizuru hodnika u koji bi se stavila - da se šta više "stope" sa zidom.

Ako imate koji prijedlog nekih takvih vrata...
Ne bih radio kemije tipa ljepljenje knauf ploče na vrata, pa da viri kvaka i slično...dakle čista vrata, samo da šta manje odskaču od izgleda običnog zida.

Hvala


ovako nesto

https://portadizajn.hr/sobna-vrata/l...orta-hide.html

ja sam uzimao u portadizajna vrata, obicna , a ne ovakva "hide" verzije, dobra su im vrata
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2020., 20:39   #1504
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
trazis samo vrata bez okvira i sa skrivenim sarkama i to je to.

https://vratadizajn.hr/sobna-vrata/s...krivena-vrata/
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2020., 21:46   #1505
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Zanimljiva oba prijedloga, hvala!
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2020., 15:15   #1506
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ima netko Ikea Soderhamn sofu da baci par dojmova? Pikiram na kut:
https://www.ikea.com/hr/hr/p/soederh...ela-s79284454/

Ful mi je tesko naci kutni modularni kauc (da mogu sutra promjeniti orijentaciju kuta), do 230ak cm za 3-4 osobe maks, a uvjet je da dvoje moze leci na kutni (kraci) dio i dignuti noge (ajmo reci 80ak cm sirine da dvoje stanu). Cijenu sam sa pocetnih 3000 podignuo na 6000 jer jebemu lebac, nema normalnog kauca za dvoje koji vole dignuti noge i gledat tv.

Zbog toga mi ovaj gore kauc izgleda savrsen - samo 190ak cm sirok, a pola sirine je kutni dio. Simetrican i lako mogu promjeniti orijentaciju kuta... Zelim cuti vise o udobnosti i kako dise s vremenom
pogledaj si Feydom garniture u Meblu. mene zena nagovorila da uzmemo i stvarno moram reci super namjestaj za sada. modularno ih slazes kako tebi odgovara ili po dnevnoj sobi.
Feydom Meblo
video Cuban garniture
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2020., 15:20   #1507
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Pozdrav,

Tražim vrata koja bi vizualno najmanje odskakala od zida - običan zid bijele boje, obojan bojom za zidove. Radi se o unutarnjem zidu, ne vanjskom, dakle tekstura je više-manje glatka.

Cilj mi je uklopiti ta vrata u jedan javni prostor tako da najmanje narušavaju vizuru hodnika u koji bi se stavila - da se šta više "stope" sa zidom.

Ako imate koji prijedlog nekih takvih vrata...
Ne bih radio kemije tipa ljepljenje knauf ploče na vrata, pa da viri kvaka i slično...dakle čista vrata, samo da šta manje odskaču od izgleda običnog zida.

Hvala
Ja sam u potrazi za istim.
Rekao sam sam sebi, nikada više neću gledati kauč koji ima ovo iza tvrdo (pod ovim iza mislim na ovaj naslonjač presvučen platnom), realno, samo iverica presvučena s 1mm spužbe i malo platna/kože/skaja.

Kutna mora imati jastuke ušivene u taj naslonjač da to bude udobno kako treba.

Ja gledam https://www.moemax.hr/p/modern-livin...i-002307011001

Bio u ZG-u, probao, odlično nešto.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2020., 15:27   #1508
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ima netko Ikea Soderhamn sofu da baci par dojmova? Pikiram na kut:
https://www.ikea.com/hr/hr/p/soederh...ela-s79284454/

Ful mi je tesko naci kutni modularni kauc (da mogu sutra promjeniti orijentaciju kuta), do 230ak cm za 3-4 osobe maks, a uvjet je da dvoje moze leci na kutni (kraci) dio i dignuti noge (ajmo reci 80ak cm sirine da dvoje stanu). Cijenu sam sa pocetnih 3000 podignuo na 6000 jer jebemu lebac, nema normalnog kauca za dvoje koji vole dignuti noge i gledat tv.

Zbog toga mi ovaj gore kauc izgleda savrsen - samo 190ak cm sirok, a pola sirine je kutni dio. Simetrican i lako mogu promjeniti orijentaciju kuta... Zelim cuti vise o udobnosti i kako dise s vremenom


Mi smo, tj. Ona je uzela u Ikei neku kutnu, doduše jeftiniji model, isto modularan, može lijeva i desna strana.

Međutim, ono što mene živcira da bi zapalio kutnu je da kad se legne u smjeru strelice, onda na ovom dijelu ljubičasto označenom, di je spoj "elemenata" je grba i neugodno je ležati.



Dok recimo na kutnoj kod staraca, koja je iz Spin Valisa to se uopće ne osjeti.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2020., 17:01   #1509
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
pogledaj si Feydom garniture u Meblu
Gledam ih vec par dana, samo zato još nisam speglo karticu... Konkretno Bonbon mi je upao u oko, ovaj mjesec su na akciji dođe me maltene isto kao Soderhamn. Mjere su mi isto ok. Može se pretvoriti u krevet za 2 gosta što je vrrrrh! Minus mi je dug rok isporuke (kao što rekoh, [pre]dugo gledamo kauče). Do petka ću odlučiti u svakom slučaju!

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Međutim, ono što mene živcira da bi zapalio kutnu je da kad se legne u smjeru strelice, onda na ovom dijelu ljubičasto označenom, di je spoj "elemenata" je grba i neugodno je ležati.
Točno to. Rasklopivi često imaju taj konstrukcijski "problem" i to mi ne odgovara nikako. Mi bi 90% vremena sjedili na tom kraćem L dijelu, noge gore, ali ako sjedimo jedno do drugog, jednome je guzica na toj gredi

Da imam prilike probati Soderhamn vjerujem da bi odluku donio odmah sada odmah.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2020., 19:06   #1510
kassad
marked one
Moj komp
 
kassad's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ck
Postovi: 220
Mi uzeli feydom.. Super stvar.